Středa 30. září 2020, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 30. září 2020 Jeroným, Ráchel

Kvíz:

Vyznáte se v účesech?

Když zajdete do kadeřnictví a řeknete, že to chcete „na Rachel“, kadeřnice bude jistě vědět. Stejně tak se chytne v momentě, kdy oznámíte, že toužíte vypadat jako Twiggy. Některé účesy jsou zkrátka nadčasové, spojujeme si je s jejich slavnými nositeli, dáváme jim speciální názvy, významy i příběhy. A jak se v účesových trendech orientujete vy? To odhalíte v kvízu.

Chcete porovnat své znalosti s ostatními a zařadit se do kvízových žebříčků?

Do žebříčků zařažujeme pouze přihlášené uživatele, kteří vyjádří svůj souhlas. Zveřejněno bude Vaše jméno, pořadí a body. Souhlas můžete ve svém profilu kdykoli odvolat.

Poučení o zpracování osobních údajů

Aktuální žebříčky

Přihlásit

Otázka 1/10

Dlouhé, nebo krátké? Pořádné háro bylo odjakživa spojováno se svobodou a volností, zejména sexuální, proto dlouhé vlasy neodmyslitelně patřily k hippies. Krátké symbolizovaly pravý opak, pojily se k celibátu a řádu, k představovaly omezení a disciplinu, přijetí nové identity, z tohoto důvodu byly vlasy stříhány mnichům, vojákům či vězňům. V 80. letech se trendu holých lebek chytily radikální skupiny a v další dekádě se k němu přidaly i některé ženy, které chtěly jít proti tradičním představám o idolu ženské krásy. Jednou z prvních takových byla zpěvačka: