Ona

Poradna plastického chirurga Lukáše Frajera

Poradna

Na otázky odpovídá

Nejste se svým tělem spokojeni a pomohl by vám jedině skalpel? Poraďte se s plastickým chirurgem MUDr. Lukášem Frajerem. Plastický chirurg a držitel licence České lékařské komory v oboru plastická chirurgie. Člen týmu Kufa, Pros & Co. kliniky plastické estetické chirurgie Perfect Clinic s.r.o. v Kartouzské 10 v Praze 5.

Nejvíce se ptáte

| všechny dotazy

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

jizvy
Dobrý den, mám 15ti centimetrovou jizvu po operaci páteře už je to víc než měsíc od zákroku, bez komplikací, ale zajímalo by mě, kdy by jizva mohla začít aspoň trošku blednout, popřípadě kdy už by měla být viditelná minimálně. Pořád je celá červená a jdou vidět veškeré stehy i drény. Děkuji předem za odpověď
Lucie

Dobrý den, jizva vyzrává dlouho, proto budťe trpělivý, minimálně očekávejte půl roku.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace nosu
Dobrý den. Po operaci vybočené nosní přepážky se mi po více než měsíci udělala cca 5mm dírka na přepážce v přední části nosu. Myslíte, že je možné, že by došlo k zacelení samo? Nebo je nutný opět operativní zákrok? Děkuji Alena
alena

Dobrý den, obávám se, že nikoliv, korekce bude pravděpodobně nutná, doporučím kontaktovat svého operatéra.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

jizvy
Dobrý den, mám naplánovanou operaci horních a dolních víček. Trpím na keloidy, bude to problém? Nerada bych po operaci měla v obličeji jizvy. Děkuji za odpověď
Jana

Dobrý den,  i pacienti se sklonem ke keloidům se hojí v obličeji zcela normálně.

S pozdravem

Lukáš Frajer

jizvy
Dobry den, jsem 5 mes. po planovane sekci. Stale me trapi bolest na prave strane jizvy. Zda se, ze se jedna stehovy granulon. Co s tim? Jak toto potvrdit/vyloucit? Dekuji za odpoved.
Mirka
Mirka

Nejvhodnější je provést ultrazvuk jizvy.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace očních víček
doby den jě to6let po operaci dolnich i hornich viček znovu se mi dvoři vački pod očima mužu jit na operaci znovu dolnich viček děkuji
monika

Ano, můžete, není v tom problém

S pozdravem

Lukáš Frajer

jizvy
Dobrý den,
Mám vystouplou a ztvrdlou jizvu v okolí krku a hlavy, která se mi udělala po vyříznutí pihy. Po konzultaci s chirurgem, zda by se dala tato jizva vyříznout, mi bylo sděleno, že to není vhodné řešení, poněvadž by se mi s největší pravděpodobností udělala jizva znovu a větší (dáno geneticky). Přesto bych rád slyšel i váš názor a stál bych i o případnou radu, jak se takového problému zbavit.
Tomáš

Dobrý den, je nutné provést klinické vyšetření a případně zvolit optimální postup korekce, prosím o zaslání fotografií případně na lukas.frajer@perfectclinic.cz

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace břicha
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli u Vás by šla udělat abdominoplastika s kýlou v pupíku a zároveň vyndání tělíska z dutiny břišní.Děkuji moc Olina
Olga Podrazká

Dobrý den, které tělísko myslíte? Případně více komunikace je možné vést na mailu na lukás.frajer@perfectclinic.cz než zde na portálu.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace očních víček
Vážený pane doktore, jsem desátý den po operaci horních víček a v den vyndání stehů mi nejprve v jednom a další den i v druhém oku začalo několikrát za den hodně řezat-musím oči zavřít a při tom mi velmi szlí. Dostala jsem mastičku Opthalmo-framykoin od praktické lékařky,kde jsem byla kvůli problému s infekcí dýchacích cest. Mám tento problém řešit na plastické chyrurgii, nebo na očním? Je to "normální" po této operaci? Také mám stále ještě otok víček-do kdy by měl vymizet? Děkuji - otázka upravena poradcem
Daniela

Dobrý den, toto může být a není to nic závažného

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace očních víček
Dobrý den,bylo by možné opravit tvar očí po starší operaci spodních víček,která se příliš nepovedla?S přibývajím věkem
,je čím dál tím víc vidět,že mi jakoby jedno oko klesá,na okolí to působí jako šilhání,jsem z toho dost neštastná.
hana

Dobrý den, myslím, že je nutná osobní konzultace a při ní probrat event. možnosti korekce, prosím objednejte se na k nám na kliniku či její pobočky

www.perfectclinic.cz


S pozdravem

Lukáš Frajer


operace očních víček
Dobrý den,
jsem 5 týdnu po operaci horních víček s odstraněním tukových prolapsů, jedno oko mám od začátku menší, byl tam větší otok, hematomy, zarudnutí uvnitř oka... Jizva je o něco výše než na druhém oku, je taky silnější, "výraznější" než na druhém oku. Nález se o něco zlepšil, ale oko je pořád menší. Operatér mi řekl, že se to srovná. Je možná taková asymetrie ještě po 5 týdnech?
Děkuji za odpověď. - otázka upravena poradcem
Marta

Ano, rozhodně 5 týdnů je krátká doba, finální výsledek lze očekávat ca za půl roku, proto masírujte, provádějte tlakové masáže a budťe trpělivá.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace břicha
Dobrý den, pane doktore,
v jedné Vaší odpovědi zde na fóru jsem si přečetla, že síťka se kotví skobičkami. Za měsíc jdu na operaci diastázy do Motola a chci se Vás zeptat, z jakého materiálu jsou tyto skobičky, prosím? Respektive mi stačí vědět, zda nejsou z kovu s příměsí niklu, na který jsem alergická. Ptám se raději teď, abych tuto otázku nevytáhla až na příjmu a neznemožnila například výkon.
Děkuji, zdravím
Markéta

Dobrý den, já síťku fixuji prolenovými stehy, dotaz musíte šměřovat na svého operatéra.

S pozdravem

Lukáš Frajer

jizvy
Dobrý den pane doktore, ráda bych zcela odstranila svou jizvu na čele. Jedná se o prohloubenější jizvičku, není to nijak velmi výrazné, ale ráda bych se ji zbavila zcela. Myslíte, že je možné odstranit jizvu tak, že se kůže "zbrousí" laserem a následně se tak hranice kůže vyrovnají?
Děkuji moc - otázka upravena poradcem
Valerie

Dobrý den, doporučoval bych konzultaci u plastika či dermatologa, případně dle lokálního nálezu bych doporučil nějakou korekci.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace očních víček
Zdravím,
mám přepadlá oční víčka, mám pocit, že spatně vidím,slzí mi oči a mám je takové těžké. Když potřebuji pořádně vidět musím je otevřít jakoby dokořán. Byla jsem na očním, jestli by byla možná operace, řekli mi že se o zdravotní problém nejedná, takže by mi to pojištovna neuhradila. Proto se chci zeptat Vás jestli bych měla zkusit jiného lékaře, nebo poradit se ze svojí pojištovnou či přímo na plastické chirurgii.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den
Luca

Dobrý den, operace na náklady ZP jsou možné na plastice po vyšetření očařem a velké poruše omezení perimetru, proto případně se směřujte tam. Omezení perimetru by mělo býti velmi významné.

S  pozdravem

Lukáš Frajer

operace v oblasti genitálii
Dobrý den, zachytil jsem několik článků o úspěšné transplantaci penisu mužům po zranění/nemoci. V některých je zmíněno, že by to bylo řešení pro muže FtoM. Vidíte to jako reálné i v ČR? Děkuji. J.
Josef

Dobrý den, ano toto je jednou z možností, ale v ČR zatím nebyla provedena žádná taková operace a toto bude až za několik let minimálně.

S pozdravem Lukáš Frajer

jizvy
Dobrý den, pane doktore,
ve 25 letech jsem prodělala onkologickou operaci, při níž mi vznikla jizva od hrudního koše ke stydké kosti. Je to již 15 let, od samého počátku je jizva zarudlá a rozjetá, cca 1 cm široká. Zkoušela jsem laser, gely, náplasti, nic nepomohlo. Radila jsem se dříve i na klinikách a všude ni bylo řečeno, že s tím nic dělat nejde. Uběhlo už spoustu let, medicína jde vpřed, musí přece existovat nějáká metoda, po které by jizva alespoň vybledla, vyhladila se ... Víte o nějáké možnosti, která by mi pomohla?
Děkuji za odpověď
Kateřina

Dobrý den, můžete mi prosím zaslat fotografie jizvy k posouzení na lukas.frajer@perfectclinic.cz

Děkuji

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den pane doktore,
je mi 37, jsem BRCA 2 pozitivní, 170cm, 60kg a před 3 týdny jsem pdostoupila subkutánní mastektomii s okamžitou rekonstrukcí s implantátem 325g pod sval. Výsledek už teď vypadá velice hezky, ve vzpřímené poloze možná lepší, než moje původní :-)...ovšem při předklonu, i mírném se výrazně ukáže přechod mezi svalem a implantátem, takový schod... Ptala jsem se při kontrole, zda je šance, že se to ještě nějak srovná, ale bylo mi odpovězeno dost neurčitě. V případě, že ne, mohlo by tuto estetickou záležitost vyřešit naplnění místa vlastním tukem? Jak dlouho mám počkat, než toto začnu řešit? Je tuk aplikován jen vpichem jehlou, nebo by se opět jednalo o řezy?
Děkuji za odpovědi.
MV
mila

Dobrý den, technika fatgraftingu je možná, ale rozhoduje lokální nález v oblasti operovaných prsů, rozhodně bych počkal minimálně půl roku a pak případně řešil se svým chirurgem dále, tuk se aplikuje tenkou kanylou

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace ušních boltců
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Přítel měl nehodu a přišel o část ucha (popřípadě zašlu foto). Myslíte že se s tím dá něco dělat aby byli obě uši stejné nebo alespoň podobné? Lidé na to koukají a je to nepříjemné, popřípadě pokud ano na kolik cca taková plastika vyjde a kam se máme obrátit.
Předem moc děkuji za odpověď.
Barbora

Dobrý den, zašlete prosím tedy fotografie na lukas.frajer@perfectclinic.cz ...S pozdravem


Lukáš Frajer

operace břicha
Dobry den, mam zavaznejsi diastazu. nevim zda si operaci hradim ja nebo poistovna. dekuju.
Iveta Kissova

Dobrý den, při větší diastáze břišních svalů je zákrok hrazen ZP.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, je vhodná modelace prsou ve věku 44 let? Není na to už pozdě?
Katka

Dobrý den, rozhodně věk není limitujícím faktorem, rozhoduje lokální nález v oblasti hrudníku, doporučím návštěvu plastického chirurga.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, je mi 60 let, probíhá chemoterapie na levý prs, poté bude operace. Z hlediska genetiky mám potvrzenou mutaci PALB2, riziko vzniku karcinomu druhého prsu až 58%. Když si při operačním zákroku současného nádoru nechám preventivně odstranit i druhý prs - hradí při následné plastice vše ZP? Případně kam se můžu s dotazem obrátit? Mám ČPZP. Děkuji
Eva

Ano, tento výkon by měl být hrazen ZP po schválení revizním lékařem, doporučím návštěvu plastického chirurga v místě bydliště, který má smlouvu s Vaší ZP.

S pozdravem

Lukáš Frajer