Poradna Ivy Málkové ze Stop obezitě

PremiumPoradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

Iva Málková

Máte problémy s nadváhou? Nedaří se vám zhubnout? Zeptejte se PhDr. Ivy Málkové, specialistky na redukci váhy a zakladatelky společnosti Stop obezitě.

Nejvíce se ptáte

Jak zhubnout
MÁM VÝHŘEZ PLOTÉNEK-8 MM,ARTROZU 3ST.KYČEL,KDYSY ZLOMENÁ UŽ NEFUNGUJE A TAĎ ZJISTIL LÉKAŘ NEFUNKČNÍ ŠTÍT.ŽLÁZU.ŠPATNĚ SE POHYBUJI O 2 F.H.OPERACE ZATÍM V NEDOHLEDNU,PROTOŽE SE LÉČÍM NA PSYCHYATRII.TAM MNE KDYSI ZAVEDLA ÚPORNÁ BOLEST,ŽIVOT STRATIL SMYSL.NYNÍ BERU OPIÁT OXYCONTIN,BOLEST JE MENŠÍ,ALE S PŮVODNÍCH 65 KG VÁŽÍM 96KG.SNAŽÍM SE DRŽET DIETU,ALE MOŽNÁ PROTO,ŽE NEMOHU MOC CVIČIT,TAK ANI MINIMÁLNĚ NEHUBNU,COŽ JE DALŠÍ ZÁTĚŽ PRO ŠPATNÉ KLOUBY.UŽ SI NEVÍM RADY!
Marie Kyselá
Jak zhubnout
Dobrý den, mám kila navíc posledních asi 4 roky a nově mám i zjistěný cholesterol 6,3 a dostala jsem od lékařky lék. Přitom každý týden jezdím na běžkách asi denně 20 km a začala jsem běhat na přístroji doma a stále nemohu zhubnout ani deko,poradíte my ?Děkuji za odpověď
marie Pavlisová
Jak zhubnout
Nikdy dřív jsem neměla problém s váhou, spíš naopak, jakkoliv jsem jedla-a dovedla jsem jíst dost (knedlíky, pečivo 5ks a víc), tak jsem při 168 cm vážila 53 kg. I později, po dětech, a to jsem u obou připrala cca 18 kg, jsem neměla problém a po porodu zhubnout. Po prvním porodu jsem zhubla na 49 kg bez přičinění a po druhém mi zůstalo 55 kg. Ale po třicítce (je mi 45) jsem začala pomalu přibírat, vždy tak asi 3kg pak rok až dva nic atd. Ale letos-spíš vloni od srpna jsem přibrala 5kg a snad i víc-dnes vážím 73kg, přesto že miluji sýry,ryby a knedlík mám snad jednou za rok jeden plátek jde váha nahoru. Sladké moc nemusím , ale s pohybem je to horší- autem do práce, tam sedím atd. Ale to už provozuji taky delší dobu-asi sedm roků, takže ta nečinnost není ze dne na den. takže nevím jak dál abych již nepřibrala a ráda bych zhubla na 62 kg. Děkuji
Jitka P. Opava
Jak zhubnout
Dobrý den!Zjistili mi Trombofilii,heteroz.Leidenskou mutaci.Mám 20 kg naví po dětech.Měřím 173 cm a vážím 98 kg.Bohužel v rodině máme samé obezní předky.Paní doktorka mi pohrozila,že musím zhubnout jinak mám velkou pravděpodobnost embolie.Bydlím na farmě takže pohybu i práce mám dost,ale... děkuji Justýna
Justýna
Jak zhubnout
Dobrý den paní Málková, tak jako většina lidí, kteří se na Vás obracejí, tak i já bych chtěla poradit jak zhubnout. Je mi 29, měřím 170 cm, váha 71 kg (cca 2 roky). Mám astma, artrozu kyčlí (mírnější) a sníženou funkci štítné žlázy, ale nejsem žádný pecivál (procházky, sezóně běžky a plavání, joga), ale kila ne a ne jít dolů. Nejím uzeniny a pod., maso velmi málo a jen kuřecí a rybu (celkově mi nechutná), jinak jím normálně 5 - 6x denně. Mám ráda hořkou čokoládu. Zkoušela jsem přijímat ve stravě méně kj, ale vždycky jsem měla hrozný hlad až se mi dělalo špatně. Mohla by jste mi, prosím, poradit, jak se dostat zpět na svých původních 62 kilo ? Děkuji, Klara.
klara
Jak zhubnout
Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Již několik let bojuji se svojí váhou. Asi před pěti lety, kdy se má váha vyšplhala na 74kg při výšce 174cm jsem se odhodlala chodit do kurzu STOB. Moc mi pomohl, zhubla jsem asi 9kg, byla zdravě nastartovaná a užívala si vysněnou postavu. Bohužel má radost skončila asi po dvou letech, kdy jsem byla podruhé těhotná. Od té doby neustále bojuji s váhou. Myslím si, že vím, jak jíst a že se musím hýbat, ale problém je sladké. Vloni v létě se mi podařilo s pomocí produktů Herbalife a spinningu zhubnout asi 5kg, ale nyní řeším opět ten samý problém, mám šílených 79kg a nějak nevím, co s tím, mám strach, že když zhubnu, že to zase bude jenom na chvilku.Moc Vás prosím o radu.
Monika K.
Jak zhubnout
Dobrý den, prosím o radu. Je mi přes 40, před 2-3 roky jsem zhubla o cca 8 kg, měřím 167 a vážím 62 kg. Upravila jsem jídelníček (málo příloh, minimálně sladké), ale váha už nejde dále dolů. Snažím se i sportovat (běh, kolo, běžky). Mám ale stále ještě břicho (není ploché). Je to spíše problém na něm uloženého tuku a tedy je nutné ještě snížit přísun energie nebo cvičení? A nebo by mohla vadit moje každodenní slenička vína večer? Moc děkuji za odpověď a přeji hodně zdaru ve Vaší velmi užitečné práci.
Květa
Jak zhubnout
Rád bych se zúčastnil takového pobytu,kde bych mohl nastartovat hlavu na hubnutí (jak říkám s pomocí davové psychózy) a ne jen obdržel rady.Ty se mi rychle rozplynou v koloběhu dne.Kde a zda vůbec je pořádán takový pobytový "kurz"?Roman 191cm,115kg
ndt@seznam.cz
Jak zhubnout
Dobrý den mám dotaz, měřím 176 cm a vážím 58kg, už rok nejdu s váhou dolů, pořád mi připadá, že toho mám na "sobě" hodně. Jím 5x denně. Pořád stejně - menší porce. Váha ne a ne dolů. Cvičím každý den - cvičení kombinuji - thai box aerobik, step aerobik, dance aerobik, posilovna, cvičení na cross trenažeru. Už opravdu nevím, jak na to. Omezit se více v jídle? Děkuji za radu. Jinak ráda čtu Vaše články.
Lenka
Jak zhubnout
Chtěla jsem se Vás zeptat na toto. Měsíc jsem držela skladbu jídelníčku, za tuto dobu jsem v pase zhubla 10 cm, ale váhově pouze 2,4 kg, jak je to možné? Žádné problémy s vyprazdňováním nemám a tak ani nepředpokládám, že bych nějak výrazně zadržovala i vodu. Jsem z toho nešťastná, ale na druhou stranu si říkám, alespoň to je na mne vidět, že se sebou něco dělám Možná že to je i mým věkem, blížím se k šedesátce. Co si o tom myslíte? Moc Vám děkuji za Vaši odpověď.
Iva
Jak zhubnout
Dobrý den, po prvním porodu jsem z 50 kg zůstala na 64 kg. Na to jsem si zvykla, ale po druhém porodu (je to 10 měsíců) jsem mám 72 kg. Měřím 1,64 m. Nevím, jak dostat kila dolů. Začala jsem chodit do cvičení, ale problém je asi ve stravování. Péče o dvě děti je velmi náročná a já potřebuji energii. Když se cítím vyčerpaná, řeším to sladkostí. A pravidelné jídlo je taky problém. Co s tím? Děkuji za radu Petra
Petra
Jak zhubnout
Dobrý den, prosím Vás o radu. Vždy ve všední dny se stravuju zdravě, vařím zdravá jídla, nosím krabičky, jak ale přijde víkend je všemu konec. Už jedenáct let jezdím na víkendy k rodičům (SŠ, VŠ). Přes týden nebylo moc peněz, tak jsem moc nejedla. Pátek a následně víkend pro mě znamenal opulentní hody. Vytvořila jsem si z toho za ta léta reflex a nejsem schopna se z toho vymanit. Je mi 26 let, měřím 168 cm a vážím 65 kg. Váhu mám pořád relativně stejnou. Teď bych s ní chtěla ale něco udělat a nejsem schopná s ní pohnout. Celý týden se držím, cvičím, ale v pátek jsem jak smyslůzbavená. Je nějak ý způsob, jak s tím bojovat? Děkuji za odpověď!
Alena
Jak zhubnout
Dobrý den, do svých 50ti let jsem neměla žádné problémy s nadváhou, při 152 cm jsem vážila 52 kg (výkyvy max. +-2 kg podle míry stresu). Pak jsem ale při depresi, kdy jsem vůbec nespala ani nejedla, zhubla 5 kg, následně po nasazení antidepresiv Esprital přibrala 20 kg, hlavně v oblasti břicha, kde mám o 20 cm větší objem. Již mi byla antidepresiva změněna, takže přes den už nemám návaly hladu, ale zhubnout se mi nedaří. Celý den v práci sedím, ale jinak chodím pěšky, cvičím jogu a pilates, přes den jím malé dávky každé 3-4 hodiny, bílkoviny, zeleninu, ale večer se mi nedaří usnout, dokud se pořádně nenacpu, sladkým, slaným, zase sladkým. Když mám dovolenou nebo jsem nemocná, tu potřebu se nacpat nemám, ale jinak ano a nedaří se mi ji zvládnout. Prosím o radu.
Dobra
Jak zhubnout
Dobrý den. Prosím jak zhubnout a jak držet dietu, pokud jsem těžký bezlepkář. Všechny diety, které jsou udělány pro obézní jsou pro zdravé. Omezila jsem příjem všech potravin, snažím se jíst vše, co je v těchto dietách "předepsáno", ale celiakie, navíc s šetřící dietou mne vylučuje z jakéhokoliv hubnutí. Snažím se i cvičit, ale jsou to jen lehké cviky (na zhubnutí) na míčích, ale nevidím v tom žádnou změnu k lepšímu. Momentlně jsem na chvíli přestala, protože jsem zkolabovala (nízký tlak - méně než 90/60) a neustále padám. Děkuji pěkně za radu.
Marcela Dulková
Jak zhubnout
Dobrý večer. Potřebovala bych poradit asi jako všichni tady:-) jak zhubnout pár kil. Mám patnáctiměsíční holčičku a po porodu mi zůstalo asi 5-6 kilogramů. Měřím 164cm a vážím 67 - 68 kg. Ráda bych se vrátila k těm svým dvaa třiašedesáti, níž ne, asi dvakrát se mi to podařilo a stejně jsem se vrátila zpět. Obavám se, že to všechno myslím dobře, ale dělám špatně. Nestíhám jíst pravidelně...snídám jen občas...Chodím jednou, občas dvakrát týdně na spinning, ale až od osmi večer, což asi není nejšťastnější doba...Jinak moje maminka má 162 cm a váží kolem 80 kg, můj tatínek má 166 cm a váží přes sto kilo. Moc děkuji předem za váš názor a případné rady, Hanka
Hanka
Jak zhubnout
Dobrý den obracím se na vás s prosbou o pomoc. Popisovala jsem své gynekologické problémy MuDr. Šulcovi a odkázal mne ještě na poradu s hubnutím. Mám nějaké problémy hormonální.Vysoká hodnota prolaktinu ostatní výsledky s tím související vše v normě.Mám příznaky únavy a slabost, podrážděnost a vznětlivost. Bolest kloubů. Zároveň jsem přibrala pře 20kg na váze a nemohu nijak začít hubnout. Byla jsem ve dvou poradnách pro redukci váhy ale bez výsledku. Všude jen nabízeli drahé prostředky na hubnutí a úprava jídelníčku bez výsledků. Prosím tedy zda mne můžete nasměrovat a pomoci mi..?? Ráda bych spolupracovala s nějakým odborníkem,který se jen tak netváří. Ráda bychs se zase cítila dobře. Moje váha je 90kg při výšce 158cm.Děkuji za odpověď M.
Milena Vítková
Jak zhubnout
Dobrý den, prosím o radu pro mého manžela. Měří 198 cm a váží přes 130 kg ( naše váha je do 130). Má vysoký krevní tlak( užívá léky) a poslední výsledky z odběru krve ukázaly i zvýšenou hladinu cukru( mám obavy z cukrovky).Nevím jak ho přimět začít s tím něco dělat. Když dostane jídlo co mu nechutná, "docpe" se čímkoliv. Když uvařím co má rád nemá "brzdy" a sní neuvěřitelné množství. Každá zmínka o hubnutí je jen důvod k výčitkám, že nemáme doma dost dietních potravin, když ale nezmění množství, nezhubne nikdy. K tomu pije colu ( ze všeho ostatního ho prý pálí žáha i z vody!!).Pokud pije např. čaj, tak ho musí mít hrozně oslazený. V poslední době se nechce vůbec hýbat, protože ho bolí klouby ne jen na nohách, ale i rameno ( nechce ani plavat). Prosím poraďte odkud začít, chci aby měl zase radost ze života a byl i zdravotně v pohodě. Je mu teprve 45 let. Děkuji vám za odpověď. Daniela
Daniela
Jak zhubnout
Mám problém s váhou od mala, teda nijak výraznou, pořád je to tak akorát, po 3 porodech zkusila jsem Meridii a to co následovalo, bylo šílené, během pár dní jsem dala dolů 8kg, třepala jsem se, měla jsem tachykardii, záněty ve střevech a rozjela se mi neurogenní tetánie, protože chyběl hořčík. Dnes teprve po 2 letech jsem ok, ale pořád mám váhu 68-73kg/170cm, jím opravdu spousty ovoce i zeleniny, celozrného chleba, ale váha jde dolů pouze fyzickým i nerovým vypětím, jakmile jsem v pohodě, nic se neděje ať dělám co dělám.Prosím o radu, kde dělám chybu, ráda bych ustála na svých 62kg, ale tělo začne při této váze vypovídat a klesá mi glykemický index a mám nízky tlak, jsem pořád studená a je mi zima. Fakt nevím.1oplatku Mila jsi dám tak 1x za 14dní a nic nesladím, ani kávu a ni čaj.Děkuji za odpověď.
Radka
Jak zhubnout
Dobrý den,jsem vozíčkář a můj zdravotní stav mi neumožňuje cvičit.Je mi 55,měřím158 a vážím 67kg.Jím drůbeží maso,rybu pangas nebo pstruh.Zeleninu a ovoce každý den.Nepiju slazené nápoje,piji koruní bez bublinek,obyčejnou vodu,hořké bylinkové či ovocné čaje. Hřeším snídaní,to mám hrníček kávy a 1 kousek sladkého pečiva z listového těsta.Nepřejídámse.Je možné používat nějaké léky na snadnější hubnutí ??? Nechci držet nějaké hladovky,ale potřebuji zhubnout aspoň 8 kg.Potřebuji pomoc druhých a mít nadváhu je nepříjemné. JE OPRAVDU ŠKODA ŽE ZAPOMÍNÁTE NA LIDI S POSTIŽENÍM.I MY CHCEME MÍT SPRÁVNOU VÁHU. Děkuji za odpověď.Pokud to jde, můžete odpověď poslat na email -Etoma @seznam.cz
Eva Danišová
Jak zhubnout
Dobrý den,je mi 52 let měřím 167 a vážím 105 kg ráda bych zhubla, myslím si ,že se snažím chodím plavat ,chodím pěšky jím dietně cotage ,křehký chléb ,kuře zeleninu a pod.5x denně jenže vše špatně dokonce jsem poprosila v létě obvodní doktorku o pomoc napsala mi Xenical a nic. mám vysoký tlak beru Lozap H,štítnou žlázu tam beru Eutyrox 125,cukrovku na ní beru Metformin 500 2x denně.Prosím poraďte co mám dělat . Kila dolů nejdou. Marcela
marcela černá
Jak zhubnout
Dobrý den. Momentálně jsem ve 28.týdnu těhotenství a do této doby jsem přibrala 12 kg. Před otěhotněním jsem měla BMI na horní hranici normy, a to hlavně proto, že jsem díky vašim zásadám a jídelníčku zhubla o cca 10 kg. Jakmile jsem otěhotněla, tak jsem se bohužel vrátila k původním stravovacím zvyklostem. Ráda bych tedˇnějak jídelníček upravila, abych už tolik nepřibírala. Poradíte mi jaký energetický příjem má mít těhotná ve třetím trimestru? Jakou skladbu potravin bych měla dodržovat? Mohu po porodu, v době kojení, snížit energetický příjem na 5000 KJ/den?Děkuji.
Barbora
Jak zhubnout
Dobry den, nikdy jsem s vahou nemela vetsi problemy, nepatrila jsem mezi vychrtlinky, ale take ne mezi tloustiky. Od 12 let pravidelne uzivam Euthyrox, pred pul rokem jsem zacala brat HA. Nezmenila jsem vyrazne styl zivota, ale vaha jde nahoru. Me telo si posledni dobou neustale zada vice potravin, nez tomu bylo predtim. Mam tyto problemy prisuzovat prave antikoncepci, stitne zlaze, nebo spatne zivotosprave? Co bych mela delat, krom snizeni energeticke hodnoty a pohybu, abych se dostala alespon na svoji puvodni vahu? (Jsem 172cm vysoka, v kvetnu jsem mela 74kg, dnes je to 89kg)
Petra
Jak zhubnout
Dobry den,chtěla jsem se zeptat zda je možno se u vas objednat.měřim 164cm a važim 68 kg.nedaři se mi schodit ani 1 kg.rada bych se svěřila do vašich rukou a byla bych ráda kdyby jste mi poradily jak se spravně stravovat.jsem z frýdku-místku.mockrat děkuji
ROMANA
Jak zhubnout
Dobrý den.Je mi 55let.Od 15let jsem měla váhu 50kg do 50let.Po přechodu jsem začla s váhou jít nahoru.Nyní vážím 65kg.Momentálně mě vadí,nazvu to nabobtnání a špeky.Prosím o radu,děkuji za odpověď.
Jitka Baštová
Jak zhubnout
Dobrý den,prosím o radu.Je mi 50m let,vážím 54kg a měřím 160cm.Mám menopauzu a než jsem ji dostala,vážila jsem o 2-3kg méně.Jím pravidelně 5-6 menších porcí jídel,denně večer jezdím na kole 30minut.Přes den popíjím 2.5-3l ovocného čaje. Nechtěla bych již více přibírat,čeho bych se měla vyvarovat.Jediné sladké je pro mne med.Sním denně 2-3 lžičky k hořkému čaji.Mám dost silné návaly pocení. Děkuji předem za odpověď.Jana
Jana
Jak zhubnout
Dobrý den chtěl bych se zeptat kdybych šel na operaci s obezitou kolik kilo by jsem zhodil ?? jestli se chodi na operaci aj s prasama u muzu jestli by byli viditelne nebo porad jo dekuji za odpoved
Tonsek
Jak zhubnout
Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně hubnutí. Je mi 22 a chtěla bych shodit 11 kg, ale nevim jak mam co dělat. Prosím poraďte mi. Děkuji mnohokrát Lenka S.
Lenka
Jak zhubnout
Dobrý den je mi 55 let a již několik let bojuji s nadváhou poslední dobou se mi zda že se kila na mně jen lepí a nevím co stím myslím si že asi se špatně stravuji nebo nejim to co mám ale nevím kde se jit poradit nebo kdo mi vypracuje idealní jídelníček. Vzhledem k tomu že mně trápí bolesti kolen tak bych stím chtela něco dělat prosím o radu bydlím v Jičíně ale klidně si někam dojedu na konzultaci nebo radu díky za odpověd Ludmila
ludmila
Jak zhubnout
Dobrý den, za osm měsíců letošního roku jsem přibrala min. 9 kg (stres řešený čokoládou a téměř absence sportu) a dostala jsem se na svoji maximální váhu 83 kg. V září jsem začala s redukcí váhy, za 2,5 měsíce jsem zhubla cca 5 kg, ale váha se zastavila, resp. kolísá +-1kg. Snažím se omezit jídlo a hlavně jíst zdravě. Kromě toho cvičím - 1x týdně aerobik, 2-3x týdně cvičím na orbitreku (40-60 min.), 1-2x týdně cvičím podle DVD C.Crawfordové. Někdy alpining s tím, že se snažím dodržet pauzu 1-2 dny v týdnu. Cvičení mě baví. Ale potřebovala bych zhubnout, ještě dle mého10 kg. Teď mám BMI 26,3. Jsem zdravá. Mohla byste mi poradit?
Pája
Jak zhubnout
Dobrý den,obden jezdím na rotopedu 45min. po této době mi to ukazuje že jsem vysportovala 400kcal.Denně si počítám snědené kcal t.j.1400 kcal.Ve skutečnosti by to mělo být pouze 1000kcal.když 400 vyjezdím.Přesto nezhubnu jediné deko.Kde dělám chybu????? Je mi 60let a mám 6kg nadváhy. 165cm-71kg.Vím že svaly jsou těžší,nicméně mám po těle pořád stejné cm.Děkuji za odpověď.
Radka
Jak zhubnout
Dobrý Den , potřebovala bych poradit , od ledna beru H. antikoncepci , a přibrala jsem 2 kila , moje původní váha byla 60 kg. těd mám 62 kg a meřím 160 cm . Stravuji se velice zdravě , nejím uzeniny , jim polotučné potravimny , hodně piju , jím ovoce a zeleniu ... je zajmavé že v týdenní pauze, kdy neberu ant. mám vždy o kilo mím . Ze své váhy jsem poměrně neštastná . V rodině jsou hubenní . Poradtě mi prosím , děkuji .
Michaela
Jak zhubnout
Dobrý den, je mi 22 let a chtěla bych zhodit 11 kg tuků, které mi zjistili při měření na přístroji IN-BODY. Co byste mi doporučila dělat?Děkuji mockrát Lenka
Lenka
Jak zhubnout
chodim na noční maám nadvahu a chci zhubnout jak mám jíst v noci nejím vúbec rano něco málo pak du spát
monika
Jak zhubnout
Dobrý den, trápí mě přebytečná kila, asi 20 kg, snažím se jíst zdravě, 2x týdně aerobik, ale mým problémem jsou sladkosti. 2 dny třeba vydržím nemlsat, ale pak mám neodolatelnou chuť na sladké a sním třeba 4 tatranky za den. Nevím jak z toho ven, zda méme tělu konkrétně něco nechybí. Děkuji.
Petra
Jak zhubnout
dobrý den mám prosbičku, měřím 167 cm a vážím 90 kg, chtěla bych moc zhubnout, ale nevím jak se nakopnout, myslím si že kámen úrazu u mě je sladké nevím co mám dělat ani na sladké nemám chuť a pořád chodím a šouním, prosím o radu jak se zbavit závislosti na sladké, přijdu si totiž opravdu závislá díky moc za odpověď
Lenka
Jak zhubnout
Dobrý den mam 2 roky po operaci štítné žlázy,beru letrox 200 jakmám zhubnout když jsem často unavená děkuji
ANINKA
Jak zhubnout
Dobrý den, jsem již 7 měsíců po porodu a do 6-ti měsíců jsem plně kojila. V současné době také ještě kojím a ještě bych kojit chtěla. Můj problém je v mojí váze. Po porodu jsem měla 90 kg (měřím 165 cm)!!! Od porodu jsem ale už 6 kg nabrala (z toho 4 kg za poslední dva měsíce!) a to i když si hlídám stravu - jím téměř stejně. Již asi měsíc jím např. pouze vařené kuře bez soli s bramborem a zeleninou, jogurty, ... velice se hlídám, ale váha nejde dolů, naopak roste!!!! Navíc se léčím se štítnou žlázou, tak nevím, zda by to nabírání mohlo s tím souviset. Denně beru na lačno Euthyrox 50. Problémy se štítnou žlázou mi zjistili teprve v těhotenství, když jsem měla vyšší hladinu hormonu TSH. Už nevím co mám dělat abych se dostala na svoji váhu, když naopak pořád přibírám. Dokonce jsem si nechala změřit % tuku a vody v těle, tak v současné době mám 61 % vody v těle. Před porodem jsem měla "jenom" asi 50 %. Prosím poraďte mi co v mém případě dělat? Děkuji
Mirka
Jak zhubnout
Dobrý den,je mi 45 let.Při výšce 165cm jsem vážila 67kg cítila se v pohodě.V květnu jsem měla úraz na kolečkových bruslích.Přibrala jsem 5kg.Jím pravidelně ,třikrát do týdne se snažím cvičit .Přesto vůbec nehubnu.Prosím o pomoc.DěkujI Ivana ivana.jandova56@seznam.cz
Ivana Jandová
Jak zhubnout
Zdravím z Ostravy. Zhubla jsem díky Vašemu Sebekoučinku 5 kg. Pěkně pomalu, baví mne toto téma a moc ráda čtu vše, co mi skýtá odpověď. Váhu si držím stálou. Jen se mi zdá, že mi trochu ubyly svaly, hlavně na nohou. Začala jsem cvičit, ale mám už 63 let a po cvičení mám svalové bolesti, že nemohu ani spát. Kdysi jsem cvičila Kalanetiku a hezky jsem si vypracovala tělo, teď to nějak nejde. Možná je to otázka pro někoho jiného, ale budu moc ráda, když mi odpovíte. Myslíte, že to díky mým létům už nepůjde, nebo raději pomaleji? Děkuji za odpověď, díky za Vaši práci.
VĚRA
Jak zhubnout
Dobrý den, stále se mi nedaří zhubnout. Měřím 166 cm, vážím 66kg (dříve 68). Ráda bych tak 62kg. Miniálně 2x týdně sportuji, 1hod. squash, 1 hod. běh - někdy 2x týdně. Zdá se mi, že míň už jíst neumím, ale možná někde dělám chybu. Podle mě se nestravuji nijak nezdravě, snažím se vyvarovat smaženému, sladkému, slanému..i když jídlo všobecně mám hrozně ráda. Příklad jídelníčku: 7:30 snídaně celozrná houska, lehce flora light, 4 plátky 40% eidamu, svačina 10:00 jogurt activia, oběd 12:00 většinou kuřecí plátek 120g z restaurace se studenou zelninou jako přílohu (někdy ryba, jiny zeleninový zalát), svačina 15:00 sušenky bebe cereálie 50g, večeře 18:30 lilek nebo cuketa v trobě s trochou olivového oleje a posypané balk.sýrem cca 50g. Různá jídla prokládám zeleninou (mrkev, ředkvička) nebo ovocem (kiwi, hrozno). Někdy si večer kousnu růžku sušenky v čokoládě. Přijde mi ale, že jím pravidelně a nepřejídám se a stejně kila dolů nejdou. Můžete mi prosím poradit, kde dělám chybu? Děkuji velice.
Dana
Jak zhubnout
Dobrý den, paní doktorko, prosím o radu. Od loňského června užívám lékařem předepsanou Meridiu. Díky práškům a nastolené dietě, kdy jsem zpočátku vůbec nejedla přílohy, jsem zhubla o 30 kg - z 98 kg na 68 kg. Měla jsem také rodinné problémy, hodně stresu. Ze snížené váhy jsem měla ale radost, cítila jsem se v tomto směru velmi dobře. Na jaře stresů ubylo a váha i přes užívání Meridie jde pomalu nahoru, nyní mám asi 74 kg. Jakmile se ochladí, mám větší potřebu jíst a také se bohužel nějak vytrácí má pevná vůle. Strašně nerada bych se pochopitelně vracela váhově zpět, stalo se mi to už dříve v životě, proto Vás prosím o radu, co dělat, abych zastavila přibývající kila. Mám pocit, jakoby Meridia přestala na mě působit, pokud jde o potlačení pocitu hladu. Dříve fungovala výborně. Děkuji předem za odpověď.
Tereza
Jak zhubnout
Dobrý den.Měřím 168cm a vážím 61kg.Před půl rokem jsem měla o 8 kg méně,teď se snažím dostat na 55kg.Sestavuji si jídelníček na 5000kj denně,ale spíš to má opačný efekt.Tuk se mi ukládá v bříše a v pase,v pase mám 82cm.Hodně chodím a posiluji na břiše,ale nic.Prosím Vás,poradíte mi kolik mám denně sníst kj,abych se dostala na 55kg.Děkuji vám za Vaši odpověď
Maria
Jak zhubnout
Dobrý den, mám velký problém s váhou. Měřím 170 cm a vážím 90 kg. Jsem z toho zoufalá, snažím se jíst 5x denně, sportovat, ale vše bez výsledků. Prosím o radu. Děkuji.
Radka
Jak zhubnout
Dobry den, chci se zeptat, co se povazuje za nebezpecne hubnuti a jake pripadne zdravotni komplikace jsou spojene s prilis rychlim ubytkem vahy. Je mi 30 let vyska 192 cm a aktualni vaha je 130 kg. S hubnutim jsem zacal v polovine letosniho unora a puvodni vaha byla asi 180 kg (nenasel jsem doma vahu co by me zvazila:) ) a obvod pasu 148 cm aktualni stav je 130 kg a obvod pasu 115 cm. Ubytku vahy jsem dosahl zmenou jidelnicku a zarazenim pohybu a take uzivam Sibutramin 10 mg. Dekuji za odpoved.
Pavel
Jak zhubnout
Dobrý den, před 4 roky mi byla zjištěna celiakie a alergie na mléko. V té době jsem vážila 53 kg a při mé výšce 164 cm jsem vypadala úplně normálně. Od té doby co držím dietu, se mi váha zvedla na 64 kg a nedokážu zhubnout. Zhoršila se mi celulitida a mám zvýšený cholesterol. Řekla bych, že stravuji poměrně zdravě, jím méně než dřív, pravidelně (v žádném případě nehladovím) a snažím se i cvičit. Přesto se mi nedaří zhubnout. Můžete mi prosím poradit a trochu objasnit proč tomu tak je? Děkuji za odpověď
Jitka
Jak zhubnout
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat, co mám dělat v případě, že za poslední 2-3 měsíce jsem přibrala 5kg, přitom tyto měsíce jsem změnila svoje stravovací návyky, jím 5x denně malé porce, snídám ovesné vločky s mlékem, svačina je jablko, oběd zeleninový salát s balkánským sýrem někdy 1 houska, někdy plátek kuřecího masa, svačina jogurt a večeře zase salát nebo něco jiného, ale lehká strava. Za tyto měsíce jsem si všimla, že mi otékají nohy, víčka a můj tlak je 140 na 98 - měřím si jej každý den. I přesto, že každý den doma cvičím, jezdím na rotopedu a chodím na vycházky se psem (svižné tempo), tak stále váha jde nahoru. Když jsem byla u své obvodní lékařky, měla jsem sono ledvin - nic tam nebylo, udělala mi krevní testy a zjistila, že mám málo železa a tím skončilo její poradenství. Prý že je to tím železem. Prosím, poraďte co mám dělat. četla jsem, že to může být vodnatelnost, ale nevím co dál. Děkuji moc a zdravím Petra Kučerová
Petra K.
Jak zhubnout
Dobrý den,jsem zoufalá a už nevím co mám dělat,tak prosím o pomoc,měřím 156 cm a má váha je už 109kg,měla jsem rodinné problémi a řešila jsem je sladkostma,jídlo jsem ani nemusela,ale hlavně,že jsem měla sušenky.Tet se snažím,ale vydržím to tak 14.dní a pak,se zase nacpu,dělám na síchty tak ani pravidelně nejím mam dvanactky dení a noční.Mockrát děkuji .Romana
Romana
Jak zhubnout
Dobrý den, je mi 38letá žena, mám sedavé zaměstnání a BMI 34. Mám málo pohybu, po úrazu mám problémy s vazy v obou kolenech. Protože necvičím, stále se spravuji. Musím zhubnout, aby bylo kolenům lehčeji a mohla jsem zase začít sportovat. Problém je, že nevím jak jídlo kombinovat, abych dostala do organismu důležité látky a kolik vlastně můžu přijmout kJ, tak abych zhubla a neumřela hlady :-(? Už se mistalo v minulosti, že jsem při redukci zřejmě omezila přísun potravy tak razantně, že jsem po dvou týdnech zkolabovala. Děkuji míša
míša
Jak zhubnout
Dobry den je mi 15 let merim 160cm a vazim 58kg. snazla jsem se zhubnout omezila jsem jidlo a zacala pravidelne jist a cvicit ,ale ani trosku jsem nezhubla ani kg ani cm. poradte mi prosim vas jak mam zhubnout??
Michaela
Jak zhubnout
Dobrý den, ráda bych se zeptala, proč prosím nefunguje server registrace do programu Snadně žij zdravě. Posílala jsem email asi před 3 dny, nevím, jestli v pořádku přišel. Program mi velmi pomohl v hubnutí (zhubla jsem od jeho začátku - tedy od 30.3. 11 kg),je to můj velký pomocník, velmi oceňuji, že jste jej vytvořili. Ráda bych v zapisování pokračovala a moc mi chybí. Děkuji.
Renata