Poradna Ivy Málkové ze Stop obezitě

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

Iva Málková

Máte problémy s nadváhou? Nedaří se vám zhubnout? Zeptejte se PhDr. Ivy Málkové, specialistky na redukci váhy a zakladatelky společnosti Stop obezitě. Dr. Málková odpovídá spolu s nutriční terapeutkou Bc. Nikolou Hanyšovou.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Zdravotní problémy
Vážená paní, Mám značnou nadváhu, asi 30 kg, ale taky cukrovku, po komplikaci s chřipkou beru 4x denně inzulín. Dá se i tak zhubnout? Kdykoliv s tím totiž začnu, pociťuju náběh na hypoglykemii, takže asi dělám chybu v dávkování. Kvůli nadváze chodím na aquaerobik a chci pokračovat s plaváním asi tak 3x týdně. Můžete mi poradit? Děkuji
Jarmila
Iva Málková
Dobrý den, vzhledem k tomu, že nadváha má výrazný negativní vliv na léčbu diabetu je napopak velmi důležité redukovat a součástí léčby Vám měla být určitě doporučena. Musíte mít od lékaře stanoven denní příjem sacharidů s ohledem na redukci. V mnoha studiích bylo dokonce prokázáno, že pacienti užívající inzulin po zařazení pohybové aktivity a správného jídelníčku mohli v ideálním případě přejít na PAD( tabletky) a nebo snížit denní dávku inzulinu. Pohybová aktivita a snížení nadváhy totiž snižuje inzulin. rezistenci, tedy zlepšuje reakci vašich tkání na inzulin. Hypoglykemie je při pohybové aktivitě přirozená. během cvičení spotřebováváte glukózu, musíte se tedy před cvičením najíst úměrně k pohyb.aktivitě či aplikovat menší dávku inzulinu, ale to Vám poradí ošetřující lékař. Taktéž můžete navštívit naše nové kurzy snižování nadváhy pro diabetiky či poradnu. Informace na www.istob.cz
Zdravotní problémy
Dobrý den, je mi 23 od dětství sklony k přejídání. Nadváha od 3 let. Pohyb mě nezachránil, vždy jsem to přebil jídlem. V 16 při 181 cm přes 90 kg, ani tato váha nešla nenásilně udržet, začal jsem jíst méně se snahou vytvořit si návyk. Za 2 roky váha 70 kg, ale návyk bohužel není. Snažil jsem se jíst pestře a pravidelně, ale bylo to stále těžší (žádná drast. dieta, podle lékaře objektivně vše v pořádku). Postupně opadl zájem o ostatní věci a jídlo se stalo téměř smyslem mého života. Vím, že bych mohl mít víc, skousnul bych i nadváhu, ale jestliže ani 90 kg v tak mladém věku nešlo nenásilně udržet, mám obavy z těžké obezity. Oba rodiče těžce obézní, ale až v dosp. Když na jídlo nemyslím, přejím se, nenásilné metody nefungují nebo se vyčerpají, spontánně se nikdy neodbudu. Prostě mi vadí ten všudypřítomný pocit omezení v jídle, prostě mi chybí. Ať vydržím cokoliv, na mém pocitu se nic nemění. Dle psychologa mám por. osobnosti s pas.agr. a schiz. rysy. Vidíte nějaké řešení?
Zdeněk
Iva Málková
Myslím, že bych Vám doporučovala pracovat s psychologem - tedy pokračujte v psychoterapii, která vám pomůže odhalit příčiny potíží a naučí vás, jak si zlepšit kvalitu svého života.
Zdravotní problémy
Dobrý den, měla bych dotaz. Jsem silná, snažím se zhubnout. Chodím na spinning, doma cvičím na stepperu, nebo body styling. Poslední dobou nemohu, protože mne bolí kyčle. U lékaře jsem nebyla a ani neplánuji jít. Jaký pohyb vadí kyčlím? A čím je mohu "léčit"??? Děkuji za odpověď. Alena
Alena
Iva Málková
Asi vás nepotěším, ale jedině tím, že se poradíte s odborníkem - neotálejte a konzultujte to s lékařem. Důvodů bodesti může být mnoho a nejsem lékař a proto ani kompetentní ke stanovení léčby.
Zdravotní problémy
Dobrý den paní doktorko,chci se zeptat před rokem a půl mi zjistili zpomalenou štítnou žlázu.Chodím co půl roku na kontroly a při každé kontrole mi má lékařka řekne že se to zhoršuje nasadí mi častější dávky Letroxu.Má váha rapidně stouple za posledního půl rohu o 10kg a jede nahoru ikdyž chodím do posilovny snažím se jíst v malém množství, jím Cortisil na snížení váhy ale nic nepomáhá.Jako bývalá modelka mě má nynější váha a její neustálý nárust deptá.Mohu poprosit o radu co dělat na snížení váhy?Předem děkuji za odpověď.
Marcela
Iva Málková
Pokud jsem se informovala u odborníků endokrinologů a nutričních terapeutů, pak není vhodné váhu řešit během stabilizace léčby štítné žlázy. Můžete si tím i uškodit a myslím, že byste neměla užívat jiné preparáty než předepsané léky.Na řešení váhy je čas až ve chvíli, kdy je léčba stabilizována. Vím, jak Vás asi tento stav trápí, ale je, myslím, lepší mít o nějaký ten kilogram více a být zdravá než štíhlá a nemocná.
Zdravotní problémy
Moc bych potřebovala poradit jak na chutě, na sladké. Mylsím si že tato chuť mne přepadá v období, kdy mám nedostatek bílkovin. Myslíte že to je možné? Že by jen satčilo uhlídat si ty bílkkoviny? Moc děkuji za odpověď.
Máca
Iva Málková
Myslím, že je potřeba hlídat si celý jídelníček - všechny živiny - nejen bílkoviny. Chutě na sldaké mohou mít spousty příčin (trpí jimi např. ženy, které mají hormonální výkyvy v době před nebo v průběhu menstruace). Doporučuji Vám zkonzultovat jídelníček s odborníkem. Jistě Vás na něj nasměruje praktický lékař.
Zdravotní problémy
Dobrý den, jsem tři roky po operaci - nefrektomie parvé ledviny. Od té doby jsem při stejné životosprávě přibrala téměř 25 kg. levá ledvina funguje na 50%. prosím dá se s tím něco dělat, připadám si naprosto nemižná. děkuji Vlaďka/51 let
Vlaďka
Iva Málková
Vzhledem k diagnóze bych Vám doporučila konzultaci na specializovaném pracovišti - u odborníků (nutričních terapeutů). Zde pomohou upravit - na základě zdravotní dokumentace - jídelníček a poradí Vám.
Zdravotní problémy
Zhubla jsem asi deset kilo, leč moje radost trvala jen do té doby, než mně moje lékařka objevila haperfunkci štítné žlázy a navrhla příslušnou léčbu. Během léčby jsem opět přibrala. Léčba nepomohla a tak jsem v IKEMu podstoupila léčení radiojodem.Teď po měsící chodím na zkoušky krve a postupně zmenšuji dávky původního léku. Když vše půjde dobře, dostanu jiný lék na vyrovnávání. Zajímá mně, co mám dělat, abych ještě víc netloustla.Dovedu si představit, že musím omezit příjem kalorií, ale obávám se, že zase bez štítné žlázy, to nebude stačit. Prosím, řekněte mně, co mám udělat. Děkuji
Dagmar
Iva Málková
Konzultovala jsem Váš dotaz s odborníky na výživu - nutričními terapeuty. Hyperfunkce štítné žlázy může mít opravdu za následek hubnutí a její léčení vede k přibírání. Odborníci jednoznačně doporučují nejprve řešit léčbu štítné žlázy. Upozornili, že pokud se začne současně s léčbou řešit i snižování váhy, mohlo by to mít negativní vliv na její účinnost i na celkový zdravotní stav. S redukcí váhy či s její stabilizací počkete až po doléčení štítné žlázy.
Zdravotní problémy
Dobrý den,stává se mně,že před začátkem menstruace 7 až 12 dní dostávám nezvladatelné chutě na sladké a vyloženě ,,žravou".Prosím o radu,zda existuje nějaký způsob (úprava jídelníčku,potravinové doplňky), jak tyto stavy odstranit nebo mírnit,aby nebylo zmařeno předchozí dietní úsilí?Děkuji za radu.
Andrea
Iva Málková
Zřejmě se jedná o typický projev hormonálního výkyvu. Konzultovala jsem Váš problém s nutriční terapeutkou, která doporučila mít v takovém případě "při ruce přijatelné sladkosti" jako jakousi berličku pro překonání těchto stavů(Bebe dobré ráno, čokoláda s vyšším podílem kakaa a jiné). Doporučila také si zakoupit v lékárně přípravek, který řeší právě tyto stavy . jistě Vám zde poradí. Také lze použít doplněk s obsahem pupalky a brutnáku a užívat 30dní a poté si dát 1 měsíc pauzu.
Zdravotní problémy
Dobrý den, trpím mentální anorexií, při výšce 175cm vážím 40-41 kg. Vím, že musím přibrat a také se na to chystám teď o Vánocích, jenže bych chtěla přibrat jen na 50kg a zůstat tak štíhlá. Nevím jestli ale mám nejdřív začít jíst, ztloustnout a pak cvičit a formovat postavu nebo rovnou začít jíst a cvičit, pak by se to ale minulo účinkem, ne? Díky za odpověď, i když nevím, jestli se ptám na tom správném místě.
MM
Iva Málková
Pokud trpíte mentální anorexií, je určitě důležitě se nejprve uzdravit. Pokud jste v péči lékařů, poradí Vám jistě dobře oni, protože jen Váš ošetřující lékař resp. terapeut je kompetentní k tomu dávat Vám doporučení.Pokud ještě nejste v péči lékaře ani terapeuta, obraťte se na svého praktického lékaře, který Vás odešle na specializované pracoviště.Moc Vám držím palce, abyste svůj problém dobře zvládla.
Zdravotní problémy
Dobrý den je možné že nadváha spůsobuje cukrovku děkuji.Kratochvíl
mirek
Iva Málková
Je pravda, že pokud má člověk nadváhu resp. je obézní, zvyšuje se u něj pravděpodobnost výskytu cukrovky II. typu.
Zdravotní problémy
mám 55 rokov 170 cm a 107 kg po 2 císarských rezoch mám ovisnuté brucho - nechutný vak - dá sa to odstrániť aj inak ako operačne? ďakujem
amanda
Iva Málková
Takto na dálku nemohu posoudit, zda pomůže pouze cvičení. Být Vámi, konzultovala bych tento problém s praktickým lékaře, který Vás v případě potřeby pošle na specializované pracoviště.
Zdravotní problémy
Můžete mě prosím sdělit, zda lék Letrox 150,(udržovací dávka 1/2 tabl.denně), který užívám na štítnou žlázu může blokovat hubnutí.I při dodržování správné životosprávy a hlídání kaloríí se mi nedaří zhubnout ani minimum. Děkuji
Jarča
Iva Málková
Pokud jsem tento problém diskutovala s odborníky endokrinology, potvrdili mi, že lidé s poruchou štítné žlázy mohou mít s redukcí potíže, avšak také říkají, že pokud je štítná žláza dobře léčena, neměl by, při dodržení všech doporučení, být při hubnutí žádný zásadní problém. Doporučím Vám zkonzultovat tedy situaci se svým endokrinologem popřípadě jídelníček s odborníkem - nutričním terapeutem.
Zdravotní problémy
Jsem na warfarínu a tím jsem omezená v zelenině. Jak jí nahradit? Tělocvik také nazvládam, ale chodím hodně. Je to dostačujíci? Na rotopedu ujedu 2min.
HankaGarbova@.cz
Iva Málková
Doporučím Vám výbornou knihu pana doktora Pavla Kohouta a kolektivu, která se jmenuje Dieta při antikoagulační léčbě a zabývá se právě problematikou užívání warfarinu. Určitě děláte dobře pokud chodíte a jezdíte na rotopedu. I když nemůžete zeleninu, můžete jiná méněkalorická jídla a tedy se snažit udržovat váhu pomocí snížení energetického příjmu.
Zdravotní problémy
jakou dietu držet při cukrovce, vysokém tlaku a cholesterolu
helena
Iva Málková
V takovém případě doporučuji stravování konzultovat s ošetřejícím lékařem na diabetologii a ¨posléze je možné navštívít odborníka - nutričního terapeuta. Doporučení stravovacího režimu na dálku je velmi problematické, ale i pro Vás platí zásady zdravého životního stylu - zdravé životosprávy.
Zdravotní problémy
Dobrý den :) Jsem štíhlá,moje váha je cca 51-52 kg při 166 cm.Ale trápí mě celulitida :( Bývala jsem z toho celkem nešťastná ale když se ji na chvíli zbavím,opět se vrátí a tento kolotoč mě už vážně nebaví.Bohužel beru hormonální antikoncepci.Nevím,jak se správně stravovat.Myslíte,že boj s celulitidou má nějaký smysl?
Hedvika.
Iva Málková
"Léčba" celulitidy musí být orpavdu komplexní. Pohyb + správný jídelníček ( vynechat tučná a sladká jídla, zařadit dostatek zeleniny a ovoce) + dostatečný pitný režim (nesladké nápoje 2-3 litry denně)+ můžete vše podpořit pravidelnou masáží pomocí speciálních krémů na celulitidu.
Zdravotní problémy
dobrý den ..mám takový menší pro mě však velký problém..objevila se mi celulitida na nohách a nějak jsem se tím nezabývala ale ted mi hodně vadí a chtěla bych se jí zbavit...nemůžete mi poradit jak často bych měla cvičit a jaký typ potravy bych měla spíše vyhledávat ???
lenka Keistová
Iva Málková
"Léčba" celulitidy musí být orpavdu komplexní. Pohyb + správný jídelníček ( vynechat tučná a sladká jídla, zařadit dostatek zeleniny a ovoce) + dostatečný pitný režim (nesladké nápoje 2-3 litry denně)+ můžete vše podpořit pravidelnou masáží pomocí speciálních krémů na celulitidu.
Zdravotní problémy
mám velké problémy s váhou.Jsem po operaci stitné žlázy.Jím hodně zeleniny,ale i ovoce.Chci zhubnout aspon 20 kg.
sv.jaskova
Iva Málková
Dobrý den ! Měla byste se přihlásit k individuální terapii hubnutí, kde bude odbník na obezitu spolupracovat s Vaším endokrinlogem. Zde záleží na typu poruchy, protože hypofunkce štítné žlázy výrazně zpomaluje metabolismus a tím může vést i k vyšší váze. Jana kříhová
Zdravotní problémy
Dobrý den. Můj dotaz se netýká obezity, takže nevím, jestli dostanu odpověď. Je mi 38, měřím 180 a teď vážím 78. Před 2 lety jsem měl až 96 kg. A můj dotaz je : Jsem nahrbený (údajně). Jde s tím něco dělat (při mém věku)? Zhrbený jsem byl vždycky, ale lidi byli zvyklí. Pak jsem přibral a asi to nešlo tak vidět a nyní, když jsem zhubl, tak se lidi diví. Jo a zhubnul jsem hlavně sportem (skoro denně běhám a občas cvičím).
Franta.
Iva Málková
Dobrý den ! Ve Vašem případě bych navštívila rehabilitačního lékaře. Pravděpodobně se jedná o uvolnění některých svaových skupin, měl by Vás nejspíše doporučit k rehabilitačnímu cvičení. Jana Kříhová
Zdravotní problémy
Dobrý den, beru pravidelně psychoanalytika, na letáčku je uvedeno:přispívá k obezitě.Vím, že má smysl se v jídle omezovat ale co s pohybem? Asi to má svůj efekt, samozřejmě, mozek mi to signalizuje, ale to podvědomí.. co by jste mi poradila? Léky mám brát ještě min.1/2 roku. Moc děkuji za čas, který mi věnujete.
Máca
Iva Málková
Dobrý den ! Bohužel , některé léky snižují metabolismus. Poraďte se s lékařem, zda není možné zvolit jiný lék se stejným léčebným efektem, ale bez vlivu na metabolismus. Pokud to nelze, má opravdu smysl se hlídat v jídle a především cvičit- tím totiž zvyšujete právě ten nešťastný bazální metabolismus. Jana Kříhová
Zdravotní problémy
preji prijemny den pani doktorko, chtela bych se zeptat na muj problem ohledne hormonalnich prasku.V lednu mi diky bulimickzm zachvatum pocatecnim-prestala menzes,a beru hormonalni prasky estogen a proveru.Od te doby i kdyz jim stejne pribrala jsem koro 9kg.Merim 164-59kg jsem z toho nervozni, protoze jim stejne,rano jogurt s cerealiema,odpoledne v praci dva celozrnne rohliky se syrem nebo s necim jinym a pak vecer kolem seste ovoce.Jeste k tomu hodne rada sportuji jedim ve volnem case na kole, nebo turuji ale co me ted uz druhy mesic nadchlo je behani.Zacala jsem kazde rano(akorat jsem ted byla hodne nachlazena tak jsem nejakou dobu nebehala a nebo jen malo)nez jdu do prace hodinku beham asi tak kolem osmi km.Po hodince se teprve nasnidam,pred behem abych se nadopovala tak beru lcarnitin.Predtim jsem mela53,ted mi vsude lezou spicky.Hresim nekdy cipsama, nebo susenkama a rano treba kolacem.Ale snazim se aby to tak bylo jednou do tydne.Dekuji za vasi radu vera
vera
Iva Málková
Dobrý den ! Bohužel, některé hormnální preparáty a léky na této bázi metabolismus opravdu zpomalují a Vy po těchto lékách nabrete. Jediná cesta je- poradit se s ošetřujícím lékařem o možnostech změny medikace nebo alespoň o dávkování léků. pokud toto nelze změnit nebo upravit, doporučuji s tímto faktem se smířit a nárůst hmotnosti regulovat úpravou jídelníčku a cvičením. Jana kříhová
Zdravotní problémy
Dobrý den,mám pár dotazů paní doktorko.Jak je to s rýží při dietě? je vhodná? a také vás prosím,kdybyste mohla jen nastínit některé nevhodné kombinace potravin.Mléčné výr + ovoce, ovoce + zelenina. A dále by mě zajímalo jaké druhy zelniny nejvíce nadýmají. Já mám dost problém s tím, že at snim co sním,cítím se přejezeně a nafoukle.Předpokládám že je to u každého individuální, ale přece se tyto otázky dají nějak zobecnit,že? Děkuji
Laura
Iva Málková
Dobrý den !Zacnu od konce - nadymani je obvykle zapricineno nespravnym zpusobem stravovanim ktere vede k nevhodnemu slozeni strevni mikroflory a to pak zpusobi obtize pri traveni jednoltivych slozek stravy a popisovane pocity. Nejsou nevhodne pokrmy, ale nevhodny je zpusob stravovani a mnozstvi konzumovaneho. Ryze tedy nevhodna neni ale zalezi na tom kolik, jak uvarene, s cim a kdy jite. Nejmene vhodna je rozvarena bila ryze jako samostatny pokrm ve vecernich hodinach. Nevhodne kombinace jsou individulani a je treba si jejich snasenlivost vyzkouset, existuje predpokladana nevhodna kombinace ovoce zapijene mlekem, ale i tato varianta nekomu nevadi. Pokud jde o mlecne vyrobky typu jogurt, tvaroh, tvrdy syr a ovoce jsou povazovany za velmi dobre a v mnoha kulinarskych publikacich i za delikatesu. kombinace zeleniny a ovoce je take mozna, logicky vsak nektere kombinace mohou byt malo obvykle ci chutove podivne (treba rajcata s jahodami), na druhe strane mnohe jsou velmi zajimave a zpestruji jidelnicek (treba zeli a grep, zeli a ananas, mrkev a pomeranc, mrkev a ananas). Obecne se za nadymave povazuji zeleniny ze skupiny kostalovin - kapusta, zeli, kvetak. Pro nekoho vsak je daleko horsi rajcinova paprika. Pri tepelne uprave kostalovin vsak lze problem zmirnit. Jako provni opatreni je mozne vyuzivat 1 baleni Probioflory pro zlepseni stavu strevni mikroflory a behem teto doby jiz pokracovat upravami jidelnicku, tak aby byl vyvazeny a neprevazovaly v nem zdroje sacharidu.Tamara Starnovská
Zdravotní problémy
Dobrý den! Je mi 47 let, jsem 3 roky po přechodu a za tu dobu jsem beze změny životního stylu či jídla přibrala 10 kg. Od září se snažím zhubnout, snídám müsli s nízkotučným jogurtem, obědvám 2 celozrnné rohlíky a nízkotučný zakysaný nápoj a večeřím 1 krajíc chleba se šunkou či sýrem a zeleninu. Piju 2 šálky kávy denně s 1 kostkou cukru a jinak čaj a minerálku bez cukru. Nejprve se mi podařilo 3 kg shodit, ale nyní už je mám zas nahoře i s úroky. Vážím 67 kg, měřím 163 cm. Co dělám špatně?
Ivana
Iva Málková
Vaše váha je vpodstatě v normě, spíše bych doporučovala hlídat, abyste nepřibrala. Zkuste omezit sacharidy - 1 kus pečiva za den a 1 přílohu, jezte 5x denně a neomezeně zeleniny a pokuste se zabránit snížování metabolismu vytvářením svalové hmoty pravidelným pohybem.
Zdravotní problémy
mam31 rokov,hmotnost68 kg. za posledny rok som bola diagnostikovana ako celiaticka, podarilo sa mi schudnut 9 kg, ale teraz sa mi vaha zastavila. stravujem sa len doma, s bezlepkovou dietou je to tazke sa niekde inde najest, takze jem pravidelne a male porcie. vela pijem vody a nesladenych cajov, nefajcim. neviem kde robim chybu, pisem si stravovaci dennik-kontroluje ho aj gastroentrolog. nemoze byt zadrhel aj v mojej diagnoze? ako 26 rocna som mala 52 kg, potom som 2krat "absolvovala" tehotenstvo. dakujem za rada. maja
maja26
Iva Málková
Gratuluji ke zhubnutí. V první řadě se zamyslete, zda vaše váha již není v normě. Pokud máte ještě nadváhu, obraťte se na www.celiac.cz nebo na e-mail skyvova.dagmar@centrum.cz
Zdravotní problémy
dobry den, chtela jsem se zeptat...: objevily se mi prasklinky na hyzdich a stehnech(tusim ze se tomu rika strie) a chtela bych se zeptat co mam delat pro to aby mi to zmizelo...cvicenim?nebo nejaka kosmetika??nechtel abych do toho ,,vrazet´´ moc penez...jinak mi je 18 a vazim 54kg (merim asi 165)..dekuji predem za odpoved
Renata K...
Iva Málková
Příčina vzniku celulitidy ještě není stoprocentně známá a je pravděpodobné, že příčin je více. Proto musi být i opatření komplexní, stejně jako v případě obezity. Anticelulitická opatření TEKUTINY pijte 2- 3 litry tekutin za den Nejlepší jsou : voda, voda s citronem, ovocné čaje, bylinkové čaje, ředěný ovocný džus, minerálky s nízkým obsahem sodíku STRAVA strava by měla byt bohatá na kvalitní bílkoviny - alespoň 70 g za den - ryby, ostatni druhy masa priměřeně, jogurty, jogurtová mléka, tvaroh, netučné sýry, vaječný bílek a občas celé vejce. Tuky - preferujte rostlinné a hlídejte množství. Sacharidy - množství sacharidů nelze přehánět, preferujte sacharidy s nizkým glykemickým indexem - zelenina, některé druhy ovoce, celozrnné pečivo pokud možno z žitné mouky, pokud jde o přílohy, tak vše, co obsahuje více vlákniny - místo bílé rýže jezte rýži natural, místo klasickych těstovin celozrnné apod. Pozor na sodík - hlidejte si přísun sodíku stravou, protože sodík způsobuje zadržovaní vody v těle - celulitida pak opticky pusobí hůř. Pozor na sýry, slané pochoutky, uzeniny, olivy a pod. Vitamíny - důležitý je dostatečný přísun vitamínu C - denně doplňte dávku 500 mg. Vláknina - snažte se denně přijmout doporučenou denní dávku vlákniny - 30 g - tím se optimalizuje zažívání a brání zácpě. POHYB věnujte se 2- 3 krát týdně pohybu, který pomůže zpevnit svalstvo v dolní polovině těla - ideální je kombinace aerobik a posilovna. KOSMETIKA na trhu je k dspozici mnoho různých přípravků . Velice kvalitní jsou výrobky firmy RYOR, které jsou nabízeny v přijatelných cenových relacich. Použít můžete Břečťanový gel nebo přípravek s názvem Silueta. Aplikují se ráno a večer. LYMFATICKÉ MASÁŽE pokud dokážete všechna opatření propojit ještě s lymfatickými masážemi, je to optimální. Více už pro svojí krásu udělat nemužete.
Zdravotní problémy
preji prijemne novorocni dny pani doktorko,trapi me problem s nadymani.Byla jsem i na vysetreni hadickou strevy,ale pan doktor stanovil diagnozu, nadmerna plynatost.Nic krome benefibry mi nenapsal,coz me dost trapi.Prosim pani doktorko poradte mi,jim zdrave hodne ovoce vlakniny,celozrnne pecivo, mlecne vyrobky, piji az 3l tekutin (pouze vody a bilinkove caje).Trapi me tento problem hlavne v praci,delam 12h s lidmi,je to velice trapny problem.Vecer nemohu ani zapnout kalhoty jak jsem po celem tele nadmuta.Piji hodne bilinek i anyz,espumizan mi nepomohl,dida a jine take ne.Uz si nevim rady,zacinaji plesy a ja mam obavy z toho, ze vecer s nafouklym brichem budu vypadat smesne v satech a nebo cely den nejim,ale to take nepomaha, protoze jak hodne piji, tak se mi zase nafukuje s vody.Co mam delat?Dekuji predem o radu prosim
**vera
Iva Málková
otázka byla zadaná 2x
Zdravotní problémy
Dobry den chtela bych se zeptat jestli by ste nevedela jak mam zhubnout mam 167cm a 47 kilo a nedari se mi zhubnout nevedela by jsete jak mam zhubnout??dekuji za odpoved
Monysek
Iva Málková
Dobrý den, vaše váha je hrubě v pásmu podváhy a vy vůbec nehubněte. Pokud máte pocit, že jste tlustá, pak by se mohlo jednat o poruchu příjmu potravy, vyhledejte odborníka na tuto problematiku a poraďte se s ním o dalším postupu.
Zdravotní problémy
Dobrý den. Se zájmem čtu Vaši poradnu a činí mi potěšení když lidé zde najdou návod, jak redukovat svou hmotnost do normálních hodnot. Stačí opravdu pohyb,kontrolovat se v jídle a znát energetickou hodnotu.Tato problematika se mě také týká i já jsem přibrala mnoho kilogramů následkem léčby a bohužel mi nejde nadbytečná kila shodit. Vlivem léků Zyprexa, Remeron není možné ovládat chuť k jídlu.Tyto léky navozují žravost, kterou jsem nepoznala v těhotenství a vlastně nikdy. Vždy jsem byla štíhlá na 170cm cm 60 kg a v jídle jsem se naprosto ovládala - nyní po 3 letech užívání těchto léků jsem přibrala 40 kg. Změnit léky není možné, jiné mi dělají hrozné vedlejší účinky a nyní díky těmto lékům, které pomohou od deprese mám těžkou obezitu,zvýšený krevní tlak a cukrovku, jsem nemotorné tlusté prase.Mám bulimické záchvaty přežírání.Když léky vysadím žravost absolutně pomine, ale mám deprese a psychozu.Co s tím?
Ivana
Iva Málková
Dobrý den, určitě si s tím neporadíte sama, zkuste vyhledat obezitologa, či nutričního terapeuta.
Zdravotní problémy
dobrý den, je mi 23 let, netrpím nadváhou, ale asi jen kvůli dostku sportu, jinak mám tendence se přežírat, absolutně mi nejde najet na režim vícekrát denně ale v menších porcích jíst, já prostě můžu projíst skoro celý den a končím až když je mi zle, neustále jím i zeleninu a ovoce, ale to mě většinou nezasytí, takže pak jím všechno možné, strašně ráda bych změnila své stravovací návyky, ale čím víc na to myslím, tím víc se přejídám. prosím poraďte mi, děkuji nikola
Nikola
Iva Málková
Dobrý den, podle vašeho popisu se může jednat o poruchu zvanou mentální bulimie. Doporučuji vyhledat odborníka v této problematice a poradit se přímo s ním.
Zdravotní problémy
Dobrý den! měžím 164 a vážím 80. 20 kg jsem přibrala po užívání Zyprexy- mám schizofrenii a lék nemůžu vysadit. mám spíše sedavé zaměstnání, jím 4x denně, cvičím, když vysadím pečivo ale zhubnu 5 kg a ty se mi zase vrátí. Dá se při tomto léku trvale a výrazně zhubnout? Zatím se mi to nedaří.Zkoušela jsem různé diety a jakmile se vrátím ke klasické stravě, přiberu zpět a ještě něco navíc, nejvíc jsem zhubla 7 kg.CO dělám špatně? Jím pravidelně, málo kalorická jídla. Může za mou nadváhu můj psychický stav? Poradte mi, co s tím. Jiné léky mi nevyhovují, zkoušeli jsme to.Děkuji za odpověd.
Pavlína
Iva Málková
Doporučuji Vám si zapisovat, co jíte a pak se obrátit na odobrníka - pokud jste z Prahy, můžete se objednat do poradny, kontakt na www.stob.cz - jde o to vám pomoci sestavit takový jídelníček, který bude k žití vpodstatě na celý život, bude vám chutnat a budete při něm mírně hubnout, to znamená že se mírně omezí příjem, ale ne tak razantně, abyste musela úplně vysadit pečivo, též vám odborník poradí, jaký by měl být poměr živin optimální pro hubnutí a abyste při něm neměla hlad. Pokud nelze zaměnit léky za jiné, je třeba se s tím smířit a zdokonalit svůj jídelníček. Je výborné,že cvičíte.
Zdravotní problémy
Dobrý den,chtěla bych od vás poradit.Za poslední 3 roky jsem přibrala 25 kg.Mám Crohnovu chorobu,brala jsem Prednison po kterém jsem přibrala a potom ještě antikoncepci Depo-provera po které jsem rovněž přibrala.Obojí už neužívám,ale bohužel nemohu zhubnout.Pracuji na čtyři směny dvanáctihodinové,takže nevím jak se mám o noční směně stravovat.Pokud se najím ovoce,zeleniny mám střevní problémy,pokud se nenajím vůbec je mi špatně.Po měsíci intenzivního hubnutí,cvičení a Lymfatických masáží jsem schodila 1kg,na centimetry o něco více.Můžete mi prosím poradit jak se mám stravovat a jakou zvolit pohybovou ativitu,připadá mi že se moje tělo zbláznilo a na nic nereaguje jenom tloustne.Děkuji
Romana
Iva Málková
POkud neznám Váš jídelníček, nemohu takto na dálku přesně odhalit chybu. V noci se doporučuje jíst méně, ale dodržovat pravidelný reži - jíst např. po dvou hodinách (lehčí jídla). Pokud máte problémy s hubnutím, pokuste se kontaktovat odborníka - výživového poradce, dietologa, obezitologa, který Vám pomůže odhlait chyby v jídelníčku a upraví Vám jej tak, aby vyhovoval. Informujte se na www.stob.cz.
Zdravotní problémy
Dobry den mam neco malo pres 20kg nadvahu na 180cm vysku a chci se zeptat jestli ta nadvaha mi muze ublizit pri sexu uz ted mam problem z vydrzi ale nevim jestli to je to nadvahou nebo necim jinym dekuji.
Lada
Iva Málková
Nadváha komplikuje mnoho oblastí života a sex je určitě jednou z nich. ale všechno se vším souvisí a velkou roli zde sehrává psychika. I nepatrné zhubnutí může mít pozitivní vliv na zdraví a to i na intimní život. Doporučuji se zamyslet nad životním stylem - začít rozumně jíst a hlavně s nějakou pohybovou aktivitou a věřím, že se vše zlepší. Další problémy doporučuji konzutovat se sexuologem.
Zdravotní problémy
Prosim, laskave o odpoved. Deset mesicu jsem se lecila na hyperthyroidism /zvysena tvorba hormonu stitne zlazy/. Za tuto dobu jsem pribrala z 54kg na 63 aniz bych jedla vice nez pred lecbou. Prestala jsem uz uzivat leky, ale vaha se stale drzi. Zhubnu neco po dobrani leku a nebo budu muset zacit cvicit, abych se vratila alespon na 56kg, ktere by mi i stacily? Dekuji za odpoved Hana
Hana
Iva Málková
Otázka užívání léků a jejich vluiv na váhu jeznačně individuální a protože Vás neznám, nemohu Vám na ní korektně odpovědět. POkuste se promluvit o tom s Vaším ošetřujícím lékařem - ale pohyb Vám rozhodně doporučuji!