Poradna Ivy Málkové ze Stop obezitě

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

Iva Málková

Máte problémy s nadváhou? Nedaří se vám zhubnout? Zeptejte se PhDr. Ivy Málkové, specialistky na redukci váhy a zakladatelky společnosti Stop obezitě. Dr. Málková odpovídá spolu s nutriční terapeutkou Bc. Nikolou Hanyšovou.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Potravinové doplňky
Přípravky na hubnutí.Dobrý večer,je pravda že přípravek Lipoxal mi pomuže při hubnutí více spalovat tuky.Děkuji zaodpověd.
lidie
Iva Málková
Doplňky stravy na hubnutí mohou mít nepatrný vliv na zvýšení efektivity, ale obvykle účinek není příliš markantní, pokud by byl, pak by byl zaregistrovaný jako lék, nikoli jako doplněk stravy.
Potravinové doplňky
Dobrý den, je mi 19 let a za posledních 6 měsíců jsem přibrala 8 kilo. Měřím 172 cm a má váha je 64 kilo. Byla jsem ve stresu ale pohybu jsem měla dostatečně. Nohy mám vytrénované ale tuky se ukládají hlavně do břicha a boků. Zvýšil se mi i cholesterol. Bohužel mím největším problémem je, že nedodržuji pitný režim a mám ráda sladké. Ale nikdy má váha se nezvýšila tak, že bych z toho byla nešťastná jako teď. Jím i hodně zeleniny a ovoce. Začala jsem hodně zapomínat, lámou se mi nehty a mám často svalové křeče. Prosím poraďte mi jaký jídelníček by mi pomohl v tomto problému. Děkuji
Tyna
Iva Málková
Dobrý den, určitě byste mohla začít užívat doplňky stravy, které budou cíleně zaměřené na Vaše aktuální problémy, přesto bych Vám doporučila i konzultaci s lékařem, ten Vám současně doplňky stravy může doporučit. Z těch základních by to měl být hořčík v kombinaci s vápníkem, to by mohlo pomoci s křečemi, dále zinek, selen, vit. E, na zapomínání můžete zkusit ginkgo biloba, omega 3 MK...
Potravinové doplňky
Dobrý den, velmi by mě zajímal váš názor na hubnutí dle dr.Staňka. Doporučené jídelníčky mají denní příjem cca 2200-3500 kj. I pro velmi obézní i tento příjem přijde velmi nedostatečný.
Kamila
Iva Málková
Dobrý den, nejnižším energetický příjem by při redukční dietě měl být nejméně 4800 kJ, nižší by měl být jen za lékařského dohledu. Výrobky Dr.Staněk jsou pro hubnutí velmi vhodné, obsahují vysoký podíl bílkovin, avšak z našich zkušeností se nejvíce osvědčilo nedržet se konkrétních jídelníčků, ale naučit se poskládat si jídelníček z běžně dostupných potravin, tím docílíme pestrého jídelníčku a můžeme se zdravě a redukčně najíst v jakáýchkoli podmínkách. Pokud se někdo stravuje dle předepsaných jídelníčků a jen z omezených potravin, resp. výrobků, pak se může velmi snadno dostat do situace, kdy například nastane dovolená, návštěva apod. a najednou není možné dát si koktejl apod a nastávají nepříjemné situace, kdy neví jak je vyřešit. Na druhé straně, když se naučí zvolit si vhodné potraviny, je pak schopen najíst se kdekoliv a kdykoliv. Tedy doporučili bychom použít některé výrobky Dr. Staňka jako ideální doplněk stravy při redukci váhy, ale doplněné o běžné potraviny.
Potravinové doplňky
Dobrý den, Chtěla bych se zeptat na různé přípravky typu L-carnitin, co pomáhají při cvičení spálit více tuků. Jak moc je to účinné a kdy by se to mělo brát? Děkuji
Kabalenka
Iva Málková
Dobrý den, již podle názvu doplněk stravy je i L carnitin, skutečně jen doplňkem a nemůžete proto spoléhat na zázraky. Karnitin slibuje vyšší podporu spalování z oblasti tuků, avšak žádnými studiemi nebyl jasně prokázán hubnoucí efekt. Byl prokázán efekt lepší regenerace u vrcholových sportovců, kterým pravděpodobně v těle vlastní zásoby karnitinu nestačily. Naše tělo totiž běžně karnitin obsahuje a řada studií dokonce uvádí, že exogenní (tedy vnější) dodávání karnitinu není účinné. Je tedy spíše na Vás, zda-li jej zkusíte či nikoli, mnohdy dělá hodně i sám "placebo" efekt, tedy budete-li věřit jeho účinku skutečně můžete zhubnout, budete se cítít lépe a i cvičení Vám půjde lépe. Doporučená dávka je obvykle alespoň 1000 mg, tedy pokud si dáte např. tyčinku v čokoládové polevě s karnitinem, jak už jsem to mnohokrát viděla, kde je opravdu zanedbatelné množství, tak tam spásu opravdu nehledejte a dejte raději na vyvážený jídelníček, ketrý je velkým základem úspěchu.
Potravinové doplňky
Marně shánim bílkovinné tyčinky Das gesunde + ve správném složení.Poraďte kde jsou k dostání-Dm nefunguje,mají šoatgné složení. Přesem děkuji Homolová.
Homolová Zdena
Iva Málková
Dobrý den, bohužel, v tomto Vám neporadím. Existují i jiné druhy tyčinek - k dostání jsou v lékárnách.
Potravinové doplňky
Velmi se mi líbil váš rozhovor v Ona Dnes. Děkuji, jestě jsem nezažila tolik pochopení pro ty s nadváhou. Hned u Vaší první věty jsem zpozorněla. Prosím, odpovězte mi, co je to proteinová tyčinka?
Jitka Hlávková
Iva Málková
Děkujeme za Vaši pozornost článku v Ona Dnes. Proteinová tyčinka je výrobek - tyčinka (jako třeba tyčky čokoládové), ale má vhodné složení, tj. poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Prodávají se zejména v lékárnách nebo specializovaných obchodech na sportovní výživu.
Potravinové doplňky
Dobrý den,prosím Vás,je vhodné užívání lecithinu a má také nějakou kalorickou hodnotu?Rovněž se chci zeptat na SYROVÁTKU,zda se může pít při hubnutí. Děkuji za odpověď.
Jana
Iva Málková
Lecitin najdeme v mnoha přirozených potravinách rostlinného i živočišného původu – játrech, vejcích, sójových bobech, arašídech a pšeničných klíčcích. Lecitin je složkou buněčných membrán, podílí se na jejich tvorbě,je také součástí lipoproteinů, které v krvi umožňují přenos tuků, může proto pomáhat pacientům s vyšší hladinou cholesterolu.Taktéž chrání před vyšším ukládáním tuků játra, protože dochází k lepšímu zpracování tuků a cholesterolu. Lecitin je také složkou žluče, proto jeho dostatek pomáhá předcházet tvorbě žlučových kamenů. Je vhodné jej doplňovat jako prevenci u osob s vyšším rizikem vzniku žlučových kamenů nebo např. poškození jater alkoholem,nebo infekčním poškozením. Lecitin je bohatým zdrojem cholinu, který je součástí mozkového mediátoru(přenašeče) acetylcholinu. Proto se lecitin(cholin) uplatňují i při léčbě poruch paměti jako je např. alzheimerova choroba.Je nezbytný pro činnost mozkových buněk a příznivě ovlivńuje paměť. Běžná doporučená dávka na den jako prevence či pro osoby s vysokou psychickou zátěží je 1200-2400mg, pokud by se již mělo jednat o léčebný účinek snížení hladiny cholesterolu nebo Alzheimrovy choroby konzultujte množství s lékařem. Budete-li jej hradit z doplňků stravy, není nutné počítat energetickou hodnotu, pokud však budete volit přirozený zdroj lecitinu z potravin, je nutno započítat danou potravinu. Syrovátka se určitě doporučit může, ale vždy záleží na výrobku, který zvolíte. Z těch levnějších variant je dostupná syrovátka, která má vysoký podíl sacharidů, až 80% a pouze 20% bílkovin. Koupíte-li si např. syrovátku linie, tam bude poměr sacharidů a bílkovin vhodnější.Syrovátka linie navíc obsahuje vlákninu, lecitin, vitaminy a minerální látky. Je možnost také zakoupení syrovátkových nápojů určených přímo pro sportovce, kde máte podíl bílkovin až 80%. Doporučuji pro zpestření jídelníčku zařadit, avšak základ by vždy měla tvořit pestrá, přirozená strava.
Potravinové doplňky
Dobrý den. Jak moc jsou účinné potravinové doplňky určené k redukci kalorií při jídle? př. XLS má z přijaté potravy redukovat cca 300 kalorií, jak to funguje, jestli tedy vůbec?
Jana
Iva Málková
Dobrý den, pokud se objeví nějaká látka, která by mohla mít příznivý efekt na snižování váhy nebo dokonce jak vy píšete, dokázala by snižovat množství přijaté energie či jakákoli jiná látka, která by měla vliv na naše zdraví, určitě by byla označena za látku léčivou a byla schválena jako léčivo. U všech ostatních látek nebo je-li v doplňku stravu obsaženo tak malé množství, které nemůže naši váhu ovlivnit je považováno za doplněk stravy. Určitý mírný efekt mít mohou,např. snižovat chuť k jídlu a tím poté přijmete méně potravy, mohou doplnit důležité vitaminy a minerální látky působící jako katalyzátory metabolických procesů, ale ve většině případů je můžete stejně dobře a vhodněji doplnit pestrou stravou.
Potravinové doplňky
Je vhodné (krátkodobě či dlouhodobě) brát rybí tuk? Slyšel jsem, že zrychluje metabolismus.
Tomáš
Iva Málková
Rybí tuk je bohatým zdrojem omega 3 nenasycených mastných kyselin, které mají v těle celou řadu pozitivních účinků. Má celou řadu pozitivních účinků, ale rychlost metabolismu pouhou konzumací rybího tuku nevyřešíme. Jen z těch nejdůležitějších účinků - snižuje riziko srdečně cévních onemocnění,snižuje srážlivost krve,chrání před poruchami srdečního rytmu,působí protizánětlivě, používá se k léčbě revmatických obtíží, zánětlivých střevních či kožních onemocnění. Pokud chcete využít těchto pozitivních účinků rybího tuku pouze preventivně, doporučuji pouze konzumaci 2-3 týdně mořské ryby, pokud chcete využít k léčbě již vyskytujících se problémů, pak se poraďte s lékařem, který Vám i může doporučit optimální množství.
Potravinové doplňky
Dobrý večer,chtěla bych se zeptat jestlije na trhu vláknina na hubnutí obezitas klasik ,obezitas super plus,obezitas super retard plus.Moc Vám děkuji předem za Vaší odpověd.Našla jsem inzetát kde toto zboží nabízí a ráda bych se dověděla jestli je na trhu a jestli je známé.Mirka.
MIRKA
Iva Málková
Dobrý den, tento konkrétní druh vlákniny bohužel neznám, nemohu Vám tedy poradit, o jaký druh vlákniny se jedná. Vláknina je jednou ze složek jídelníčku, v přirozené stravě ji naleznete v podobě rozpustné a nerozpustné vlákniny, stejně tak už ji ale naleznete i v doplňcích stravy. Vláknina má pozitivní vliv na snižování hladiny cholesterolu v krvi, má pozitivní vliv na glykemii(zpomaluje vstřebávání cukrů a tuků z potravy), podporuje cévní systém, funkci zažívacího traktu, pozitivně působí na rozvoj střevní mikroflory. Vzhledem k tomu, že je vláknina směs pro člověka nestravitelných polysacharidů, zvyšuje objem a vláčnost stolice, pomáhá tím proti zácpě. Důležitý je k tomu dostatek tekutin, aby nehrozila neprůchodnost střev. Doporučená dávka vlákniny za den je 20-30g, v běžné stravě obvykle skutečně konzumujeme méně. Zkuste i v přirozené stravě volit raději celozrnné výrobky, neloupané obiloviny, luštěniny, ovoce a zeleninu. Příjem vlákniny by však neměl být ani vyšší než doporučovaných 30g, neboť nadbytek vlákniny na sebe může navazovat i důležité vitaminy a minerální látky. Na trhu je celá řada přípravků s obsahem vlákniny. Cenově dostupný spolehlivý zdroj vlákniny je např. vláknina Guareta či Psylium.
Potravinové doplňky
Dobrý den,zajímá mě zda jablečný ocet je opravdu tak dobrý na hubnutí jak o tom čtu na internetu.Má se pít nalačno ředěný vodou.Je prý to výborný odbourávač tuku.Nevím,mě už se teď vše v ústech stahuje jen na to pomyslím.Proto mě zajímá váš názor.Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.
Božena
Iva Málková
Dobrý den, jablečný ocet se připravuje zkvašením čerstvé jablečné šťávy. Skládá se hlavně z kyseliny octové (obvykle okolo 5 %), díky které je kyselý a obsahuje jablečný pektin. Přiznám se, že mým názorem je, pokud máte vyvážený zdravý jídelníček a dostatek pohybu, veškeré tyto volně prodejné doplňky nebudou mít příliš velký účinek. Samozřejmě mohou pomoci, ale pokud se nenaučíte správné stravovací návyky, nemůže Vám pomoci ani jablečný ocet. Kyselé prostředí může snižovat glykemický index potravin, tedy například pokud trošku octa či citronové šťávy použijete spolu se sacharidovým jídlem, zlepší Vám hladinu cukru v krvi. Každý je však na všechny tyto faktory jinak citlivý a těžko říct, zda Vám to pomůže. Určitě to nemůže uškodit,ale taktéž nečekejte příliš velký úspěch pomocí jablečného octa.
Potravinové doplňky
Dobrý den, začínám brát prášky na hubnutí: Formia 4 Intensive, myslíte, že by mi mohly pomoci od nadváhy, nebo jsem zbytečně vyhodila peníze? Děkuji za odpoveď.
Michaela
Iva Málková
Dobrý den, možná jste se měla zeptat ještě před koupí těchto tabletek?:-) Již podle reklamy na tyto tabletky ztrácím důvěru, neboť výrobce uvádí, že tabletky odbourávají tuk přímo v rizikových partiích. Pamatujte, že nikdy se tuk neodbourá pouze z jedné jediné partie, tedy ani léky Vám nedokáží odbourat tuk jen z jednoho místa. Intenzivně spaluje podkožní i hluboce uložený tuk- pokud člověk nebude dodržovat zásady zdravého stravování, určitě nedocílíte s těmito tabletkami intenzivního odbourání tuku. Jednoduše řečeno, jakákoli podpůrná léčba je vždy úspěšnější s dodržením správného stravování a u volně prodejných léků jde spíše o minimální pomoc a tabletky fungují více placebo efektem.
Potravinové doplňky
Dobrý den, potřebovala bych poradit, koupila jsem si syrovátku linie kterou podporuje Stob obezitě, ráda bych se zeptala jestli je možné ji něčím dochutit a případně čím, samotnou ji vypít nemůžu, dělá mi to velké potíže. Dříve jsem pila obyčejnou syrovátku s medem, ale ta je hodně tučná a má vysoký obsah vitamínu B, který není pro hubnutí dobrý. Mám málo vápníku v těle a moje tělo neudrží potravu, takže potřebuji dodávat tělu co nejvíce vápníku do těla, ale zároveň potřebuji také hubnout.
katka
Iva Málková
Pokud se podíváte, je již k dispozici i syrovátka linie ochucená, jinak si ji samozřejmě můžete ochutit sama přidáním nízkoenergetického ovoce, např. ananas, pomeranč,aj.. ale třeba i skořicí, malou špetkou umělého sladidla. Nerozumím příliš Vašemu údaji o nevhodnosti vitamínů B při hubnutí, jelikož B komplex se mnohdy používá např. pro úpravu zažívání spolu s probiotiky, podporuje metabolické pochody v organismu, atd.
Potravinové doplňky
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli má tekutá forma L - karnitinu vedlejší účinky a jaké. Děkuji.
Kateřina Vokatá
Iva Málková
Dobrý den, L-karnitin má za úkol zajistit větší využití mastných kyselin jako zdroj energie, měl by podpořit tvorbu energie z tuků a působit proti únavě. Udává se, že L-karnitin by neměl mít žádné vedlejší účinky a to ani při překročení doporučené dávky, na druhé straně, při nesprávném používání nemusíte docílit žádných viditelných výsledků. Navíc při nesprávném dávkování můžete způsobit některé zažívací potíže,při použití v pozdních hodinách zřídka nespavost.
Potravinové doplňky
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je vhodné při redukci kilogramů podávat ke svačině syrovátkový nápoj nebo i ostatní mléčné koktejly. Děkuji za odpovědˇ.
Pavla
Iva Málková
Určitě není na škodu si takovýto koktejl dát, naopak si myslím, že při naší stravě máme často více sacharidlů a bílkoviny je těžké doplnit. Rozdíl je mezi syrovátkovým a mléčným koktejlem. Syrovátkový koktejl Vám doplní obvykle dobře stravitelné bílkoviny, nedoporučuji však míchat proteinové prášky do mléka! Mléko v tomto případě zpomaluje trávení a využití bílkovin. "ostatní" mléčné koktejly, nevím jaké máte na mysli, ale pokud myslíte mléčné nápoje z potravin, jsou většinou jen směsí mléka s cukrem a bílkovin velmi málo. V každém případě doplňujte i pevnou stravou...
Potravinové doplňky
Dobrý den,snažím se hubnout,snažím se doržovat pravidelně jíst,pít a cvičit.Po většinu času se mně to daří s občasným hříškem. největší problém nastává asi tak týden před menstruací,to pak dostávám nezadržitelné a nezvladatelné chutě na sladké a hlad,takže část mého snažení je zase vniveč. Amtikoncepci,aby mě zmírnila předmenstruační syndrom,alespon trochu ze zdravotních důvodů brát nemůžu,ale stejně mně moc nepomáhala,vtěch to dnech mám opravdu nezvladatelný hlad a chutě a nevím co stím.jinak jsem i více unavená atd. Neví jak si s tím poradit?Nebo čím to zmírnit,zda nějak jinak upravit jídelníček nebo zařadit nějaký potravinový doplněk?Děkuji za radu.
Lucka
Iva Málková
Předmenstruační syndrom je problémem mnoha žen, je známo, že dochází k velkým hormonálním změnám a spolu s tím i k velkému kolísání krevního cukru, je proto důležité zaměřit se malinko na udržení hladiny cukru v krvi. K tomu Vám pomůže, dáte-li si vždy to na co máte chuť, ale v malém množství a doplníte porcí bílkovin, které pomáhají snižovat glykemický index potravin a současně Vás zasytí. dále se zaměřte při chuti na sladké spíše na složené sacharidy s vysokým obsahem vlákniny. Dejte si pozor i u ovoce, opět doplňte bílkovinou. Z výživových doplňků na upravení hormonální hladiny pomáhají tzv. fytoestrogeny,jedná se např. o pupalku či brutnák. Z dostupných potravin zkuste luštěniny či sojové boby, výhonky vojtěšky. Na upravení menstruačních bolestí by mohly pomoci přípravky s obsahem vit.B6.
Potravinové doplňky
Dobrý den, slyšela jsem o detoxikační kůře s yuccou-myslíte,že je to účinné?A jaké potravinové doplnky byste mi doporučila,které opravdu fungují.Jsou vhodné i nějaké čaje?Díky,Simona
Simona
Iva Málková
Řada léčitelů doporučuje rostlinné doplňky na celou řadu zdravotních problémů,z řady studií vyplývá,že farmakologické účinky rostlin jsou prokáyány klinickými pokusy, avšak i byliny a jiné doplňky s prokazatelnými léčivými schopnostmi je nutno užívat uvážlivě. Dle mého názoru všechny doplňky stravy jsou, jak už název vypovídá, k doplnění chybějících nutrientů. Zdraví lidé, jejichž jídelníček je natolik vyvážený a správný, nepotřebují svou stravu doplňovat. Stejně tak budete -li dodržovat zásady zdravé výživy, dostatečný pitný režim, nebudete kumulovat žádné toxické látky vyžadující "detoxikační" kůry.
Potravinové doplňky
Chtěla bych se zeptat, zda nepřiberú na váze, když budu užívat pivovarské kvasnice? Děkuji.
Mišule
Iva Málková
Pivovarské kvasnice jsou vedlejším produktem získávaným při výrobě piva. Tekuté nebo lisované kvasnice se obvykle užívají především jako směs krmiv podporující růst zvířat. Jedná se o hodnotné krmivo, v průměru obsahuje v sušině kolem 51,5 % dusíkatých látek, přičemž bílkoviny v nich obsažené mají vysokou biologickou hodnotu. Jsou také ceněny pro svůj obsah vitamínů, zvláště skupiny B. Otázkou však je, zda -li jsou i vhodným doplňkem pro člověka tak, jak jsou některými výrobci doporučovány. Pro redukci váhy je důležité převýšit energetický výdej nad energet. příjmem. Podívejte se tedy na energet. hodnotu a zvažte, je - li Váš výdej vyšší než příjem.
Potravinové doplňky
Dobrý den. Občas užívám pro pravidelnou stolici lepicol plus. Zajímalo by mě, jak dlouho ho mám uživat?!např. týden, měsíc...nikde jsem se o tom nic nedočetla...děkuji
Jitka
Iva Málková
Lepicol můžete užívat dlouhodobě
Potravinové doplňky
Dobrý den,je mi 22let, 170cm a 54kg. Beru denně 1tobolku lecitinu 1200mg,lépe se mi tak udržuje váha. Myslíte, že když lecitin budu brát bez nějaké přestavky,tak na mě bude stále působit?Nebo mám vložit nějakou pauzu,aby měl stále účinky?Dále se chci zeptat na kávu,jestli ji mohu pít při dietě?Kofein prý zrychluje metabolismus..ještě piji meltu-o té jsem také četla,že blahodárně působí na trávení,tak nevím,co mám pít.Děkuji,KATKA
Katka
Iva Málková
Co se týče lecitinu - velmi záleží na vašem jídelníčku. Pokud jej nemáte v běžné stravě obsažen, můžete ho jíst trvale, není návykový. Při Vašem BMI, které je velmi nízké, byste se ale spíše než dietou a potravními doplňky měla zaobírat tím, zda vaše strava obsahuje všechny důležité živiny v dostatečném množství. V tom by Vám nejlépe poradil odborník - nutriční terapeut, s kterým můžete konzultovat jídelníček a jistě Vám velmi dopbře poradí, jak jej upravit. Kofein opravdu působí na "zrychlení metabolismu", při jakékoliv konzumaci. Melta je pouze věcí chuti, nemá na trávení žádné příznivé účinky - je ale oproti kávě s kofeinem šetrnější k zažívání.
Potravinové doplňky
Vážená paní doktorko, má přípravek Bellasin 40+ vliv na snižování tělesné hmotnosti u žen ve věku nad 40 let? Jde o poměrně drahý preparát a mám obavy, aby nešlo o zbytečně vydané peníze. Děkuji za odpověď. Zdraví Vás Helena
Helena
Iva Málková
Extrakty obsažené ve výrobku jsou jiste dobré, otázkou je, kolik jich je v pilulce obsaženo a co tedy mohou v příslušné dávce způsobit. Informace, že napomáhaji spalovat tuk v konkretních partiích je nelogická a nelze tedy tento úcinek očekávat. Jediný účinný postup je úprava životosprávy a pohybová aktivita. Pokud si k tomu přidáte preparát, jiste to neuškodi, ale máme zkušenosti, že nelze opravdu očekávat zázraky bez vlastního přičinění .
Potravinové doplňky
Dobrý den, nevím, zda tento dotaz je vhodný do této poradny, nicméně bych ráda poprosila o Váš názor na tablety, které mají pomoci odbourat celulitidu (Walmark). Je jejich používání (v kombinaci se cvičením a zdravým stravováním) účinné? Nemůže to organismu spíše uškodit než pomoci? Děkuji.
Erika
Iva Málková
Pro léčbu celulitidy se doporučuje především pohyb, pestrá a vyvážená strava, dostatečnš zajištěný pitný režim a trochu mohou pomoci také masáže speciálními přípravky. Složení tablet, bohužel, neznám. Doporučuji se o vhodnosti užívání určitě poradit s ošetřujícím lékařem.
Potravinové doplňky
Dobrý den, prosím o Váš názor na elsinorské termogenní tobolky a případnou možnost užívání. Mám vysoký tlak, prodělala jsem trombozu vnitřních žil, léčím se se št. žlázou.Děkuju za odpověď Ivana
Ivana
Iva Málková
Většina přípravku na hubnutí nemá na redukci váhy přílišný účinek. Ve vašem případě bych se do užívání žádných přípravků asi nepouštěla. Hubnutí je vždy o tom, že musíte snížit příjem a zvýšit výdej energe. Bohužel, zázračné pilulky ještě asi nikdo nevynalezl.
Potravinové doplňky
Dobrý den paní doktorko, zajímal by mě Váš názor na Hydroxycut? Máte s ním nějaké zkušenosti? Myslíte, že opravdu zabírá?
Nikola
Iva Málková
99% přípravků na hubnutí nemají téměř žádný účinek. Člověk někdy podlého představě, že bude moci jíst a prášky zajistí hubnutí. O tomto spalovači tuků samozřejmě, jako o mnoha jiných, vím. Mám pro Vás lepší návrh. Nebylo by lepší ušetřit peníze, které byste za něj dala a koupit si nějakou sportovní pomůcku nebo pěkné boty na turistiku? Pohyb je totiž tím nejepšíém spalovačm tuku " na našem trhu" a je zadarmo!
Potravinové doplňky
Dobrý den jaký máte názor na výrobky Herbalive, zejména na jejich proteinové jídla, stojí za to se zapojit do programu ? Chci zhubnout 20 kg. Využívám přirůčeky Stobu, ale hubnu velmi pomalu a jsem unavená a né tak výkonná ( zhubla jsem již 12 kg ) Děkuji za odpověď Prchalová Jitka
Prchalová Jitka
Iva Málková
Dobrý den ! Mám pocit, že na tento dotaz jsem již odpovídala. metoda hubnutí, tak jak ji prezentuje spol. STOB je přirozená, vede Vás k trvalé změně jídelnních apohybových návyků. Prostředky jako např. Herbalive Vám výrazně omezí energetický příjem, takže zhubnete rychleji. protože se ale po zbytek života nemůžete těmito prostředky stravovat, pravděpodobně se vrátíte ke svým starým zvykům, které ale povedou k jojo efektu. tyto prostředky doporučuji jen tam, kde pacient nutně musí rychleji zhubnout- např. před operací - a měl by být sledován lékařem. Jana Kříhová
Potravinové doplňky
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš celkový názor na produkty firmy Vitaland (http://www.vitaland.cz/lekar_radi.asp), na jejich účinnost a pravdivost jak jsou jednotlivé produkty prezentocvány,? Konkrétně pak na výrobky L-carnitine,Synephrine Thermo Tbs,Jablečný ocet +pain,nápoj Oxy Impulsive,T-meal Fruity, Max-lean.Jsou to vyrobky také prezentované na stránkách Vitalandu.Samozřejmě chápu týto výrobky jako doplněk stravy prři úpravě jídelníčku a zařazení pohybu, ale zajímalo by mě zda mají nějaký význam nebo by šlo jen o vyhozené peníze?A zda jsoiu výrobky všeobecně této firmy kvalitní?Pro laika je těžké se v dnešní době orientovat od které firmy si zakoupit jaké výrobky, byt by šlo jen o ,,vitamíny¨,,.Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Monika
Iva Málková
Dobrý den ! Základem pro použití jakýchkoliv potravních doplňků by měla být znalost konkrétní potřeby. Tedy zda skutečně uvedené složení výrobku potřebuji, protože uvedených složek mám málo. To se však většinou neděje. K posouzení potřeby je třeba znát jak způsob života s případnými nešvary (například kouření vyžaduje vyšší příjem vitamínu C), tak i skladbu stravy. V obecných rysech lze říci, že při redukčním režimu je třeba doplňovat vitamíny skupiny B, vitamín E a nenasycené mastné kyseliny. Dalším hlediskem je obsah té složky kterou chci doplnit, a to v jedné pilulce či jedné dávce - pokud například obsah vlákniny je v jedné tabletě 0,5 g, nelze očekávat že přijatelnou konzumací takového přípravku něco ovlivním (těžko mohu předpokládat že lze denně konzumovat 10 a více kusů. Podle těchto hledisek je tedy třeba posuzovat jakékoliv potravní doplňky a jejich smysl pro konkrétního člověka. Tamara Starnovská
Potravinové doplňky
Paní doktorko, děkuji Vám za radu ohledně Crohnovy choroby. V odpovědi jste mi psala, že si mám v přípaě bílkovinových koktejlů dávat pozor na druh vlákniny. Mohla byste mi toto osvětlit? Znamená to, že některý druh vlákniny ne pro mne skutečně nevhodný? Který je vhodný? Považujete výrobky z Vitalandu za kvalitní? Já jsem častým nákupčím. Děkuji za odpověď.
Esterka
Iva Málková
Dobry den. Odpoved na takto obecne formulovanou otazku je slozita. Sama jiste dobre vite, ze Vase onemocneni se v case ruzne meni a vyviji. Take zalezi na typu onemocneni (je nekollik forem). V dobe klidove je u mnoha nemocnych (ne vsak vsech), mozne vlakninu ve strave konzumovat v rozumnem mnozstvi. Vzdy vsak je vhodnejsi rozpustna forma, na druhem miste smes rozpustne s mensim podilem nerozpustne a jen pri vyslovnem souhlasu osetrujicich i vlaknina nerozpustna. Pokud jde o doplnkovou vyzivu a potravni doplnky je pro Vas hlavne dulezite jejich podrobne slozeni a ne vyrobce. Rozhodne pouziti nekterych slozek, jako jsou napriklad vytazky z zensenu, ci extrakty v alkoholu je treba konzultovat s lekarem. Zasadou je, ze Vase stravovani se musi vzdy orientovat na dostatecny prijem energie, bilkovin a ochrannych latek a upravovat jeho formu (tedy zda bezne stravovani ci spise tekute formy) podle aktualniho stavu. Tamara Starnovská
Potravinové doplňky
Dobry den. Pani doktorko muzete mi prosim napsat Vas nazor na Xenical? Je mi 28 let, merim 171cm, vazim 78kg. Pribrala jsem zhruba pred 2 roky kdyz jsem prestala brat antikoncepci. Jim pomerne zdrave, sladke mi nechutna. Chodim minimalne 3 tydne do posilovny ale vaha se nehybe. Jim pomerne dost chleba a testovin ale to mi nejde se omezit. Mohla bych uzivat Xenical treba jen 3-4 tydny? Predem dekuji za odpoved.
Lenka
Iva Málková
Dobrý den ! Prostředek Xenical ovlivňuje proces vstřebávání tuků z potravin do organismu. Prakticky to znamená, že nevstřebaný tuk se z těla vylučuje, což Vás naopak vede k tomu, abyste přijímala potraviny s nízkým obsahem tuku. Pokud jíte více chleba a těstovin, což jsou potraviny obsahující hodně sacharidů, váha se pravděpodobně nehýbá díky jim. Sacharidy totiž spolu s tuky obsahují nejvíce energie. Xenical pak nebude tím nejvhodnějším prostředkem. Jeho užívání byste ale stejně měla konzultovat s Vaším lékařem, v některých případech není jeho použití nejlepší a může i organismus poškodit. Doporučila bych skladbu jídelníčku prokonzultovat s nutričním terapeutem nebo si zaznamenávat vše co sníte pomocí e-kalkulačky na stránkách Flora.cz. Zde Vám počítačový program automaticky vyhodnotí skladbu Vašeho jídelníčku. Jana Kříhová
Potravinové doplňky
Dobrý den. Zajímalo by mě jestli máte nějakou zkušenost v přípravkem na hubnutí Emulips. A jaký na něj máte názor. Děkuji.
Katka
Iva Málková
Dobrý den, přípravek Emulips je v podstatě kvalitní rostlinný tuk, nic více. Na hubnutí s největší pravděpodobností vliv nemá, a klidně si ho můžete dopřát v podobě zálivky na salát, kdy si v obchodě koupíte láhev řepkového oleje.Dle mého názoru stále platí, že hubnutí závisí z 99% na dodržování zdravého životního stylu.
Potravinové doplňky
Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na dietní přípravky Diet-plus. Zda to není "jen reklamni trik". Je mi 46 let, měřím 161cm a vážím 63kg. Pro dobrý pocit potřebuji shodit 2-3 kila a protože se mi to nedaří už tak jako dřív přemýšlím o těchto diet.přípravcích.Děkuji, Zuzka
zuzka@vipcz.cz
Iva Málková
Dobrý den, diet+ považuji za dobrý doplněk k redukčnímu režimu, hlavně na základě nutričního složení těchto výrobků. K redukci ho mohu doporučit.
Potravinové doplňky
Vážená paní doktorko, měla bych dotaz ohledně sušené syrovátky. Je vhodná jako doplněk stravy při redukci váhy? V čem při hubnutí pomáhá a nevadí, že obsahuje velké množství mléčného cukru? Děkuji předem za odpověď a přeji hezký den.
sasa
Iva Málková
Dobrý den, sušená syrovátka není k redukci vhodná, právě pro vysoký obsah laktózy. V současné době se však vyrábí také syrovátka, která má snížený obsah laktózy )např.ASP, Redita). Funguje tak, že obsahuje velmi kvalitní bílkovinu, která více zasytí.
Potravinové doplňky
Dobrý den.V časopise jsem se dočetla od MUDr.CSc.Josefa Mainze který doporučuje na hubnutí výborný prostředek CLA s výtažky zeleného čaje.Mne zajímá, jestli je to opravdu tak účinné a skvělé.Neustále se mi vkrádá myšlenka,proč při takovém objevu, chodí ještě mezi námi tlustí lidé.Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Ladislava
Iva Málková
Dobrý den, na tento preparát jsou nejednotné názory, já se domnívám, že min. z 90% záleží na tom, jakým způsobem se k hubnutí postaví samotný člověk, co ho motivuje a co pro sebe udělá.
Potravinové doplňky
můžu se zeptat, jeli možno užívat prothiaden a lkvb6,léky společně? Děkuji předem.
Katka H.
Iva Málková
Na tento dotaz nejsem schopná odpovědět, obraťte se na svého lékaře.