Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. září 2021 Andrea

Poradna gynekologa MUDr. Jana Šulce

PremiumPoradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

MUDr. Jan Šulc - Gynekolog MUDr. Jan Šulc

Každý šestý pár má dnes problémy s početím, na vině jsou ženy i muži. Na otázky týkající se léčby neplodnosti vám odpovídá MUDr. Jan Šulc z Centra reprodukční medicíny GEST.Pomozte bourat společenská tabu v této oblasti.

Nejvíce se ptáte

těhotenství
Dobrý den, pane doktore, mám pozitivní těhotenský test. Poslední MS 26.12., pravděpodobné početí kolem 9.1. Na testu mi před týdnem vyšel slabý duch (13DPO), teď po týdnu je čárka už silná, ale stále nedosahuje intenzity kontrolní čárky. Zároveň nemám absolutně žádné těhotenské příznaky - nebolí mě prsa, není mi špatně, nechodím častěji močit. V podstatě nebýt vynechané menstruace a pozitivního testu, tak nevím, že jsem těhotná. Může to být špatný signál? Mám za sebou již jeden potrat, kde jsem příznaky měla, ale postupně vymizely. Tentokrát mi příznaky ani nezačaly. Je ještě brzo? Jak vypovídající je intenzita testovací čárky na těhotenském testu? Musí vždy dosáhnout stejné nebo větší barevnosti než kontrolní čárka? Děkuji
Monika
těhotenství
dobrý den, pane doktore,

ještě mám na Vás doplňující dotaz. Jsem nyní v 9+4 tt a CRL je 4,6 cm. Od doktora mám napsané, že CRL odpovídá gedtačnímu stáří dítětě. Ale všude jsem našla, že by v tom týdnu dítě mělo být měnší. Myslíte tedy, že velikost plodu odpovídá 9+4 tt?
Děkuji
Iva
těhotenství
Dobrý den, pane doktore, obracím se na Vás s dotazem, jelikož je mi trapné s s tím svěřit svému gynekologovi.
Měla jsem 13.11. s někým jiným nechránění pohlav.styk (dali jsme si pozor a něudělal se do mě), 24.11. jsem dostala menstruaci normálně jak jsem měla. Od 6.prosince jsem s přítelem a pokusili jsme se o miminko. 12.12. jsem si dělala těhotenský test a ten mi vyšel negativní. Po Vánocích jsem už test měla pozitivní. Podle doktora jsem nyní v 9+4 tt. Mám obavy z toho nechráněného sexu z 13.11. i když jsem pak normálně dostala menstruaci 2 týdny na to. Myslíte že mohu být klidná, že miminko je partnera a početí by tedy vycházelo na ten začátek prosince?
Děkuji Vám za odpověď.
Iva
antikoncepce
Dobrý den pane doktore,je mi 50 let,zatím mám celkem pravidelnou menstruaci,jen se trochu zkracuje,je možné ještě v tomto věku přirozeně otěhotnět?Zatím používáme s manželem kondom,ale manžel začíná mít problémy s erekcí,bez kondomu tyto problémy nejsou,je potřeba ještě kondom používat nebo myslíte,že už je to zbytečné?Moc děkuji za názor,přeji krásný den.
Zuzana
Umělé oplodnění
Dobrý den pane doktore, 7 let se s partnerem snažíme o dítě, je mi 35 let. 4x jsem byla na IVF zavedení embrya. Z toho jsem 3x otěhotněla a vždy do 7TT potratila - poprvé zamlklé těh., podruhé hematom 20 mm, potřetí gestační váček utlačený krevními sraženinami. Pokaždé operativní vyčištění. Nakonec zjištěno subseptum v děloze a odoperováno. Genetika s partnerem ok, partner spermio ok, vaječníky předpisově, imuno - vždy mírně pozitivní protilátky proti annexin V, jednou beta 2 glykoprotein, S-ANA 1:640. Vždy jsem brala Prednison 5 (mnozí lékaři vyvraceli, že dle studií nemá žádný efekt), vždy Aspirin 100 mg a jednou navíc Clexane. Osobně se obávám, že odstranění subsepta ničemu nepomůže a problém je v krevní srážlivosti a podivné autoimunitě (S-ANA). Samozřejmě tomu ale nerozumím a zajímá mě Vás názor na případnou medikaci. Narazila jsem na odborné články o opakovaných potratech při protilátkách annexin V. Paradoxně to lékaři při IVF minimálně v komunikaci se mnou neřeší. Velice děkuji
Jana
těhotenství
Dobrý den,


77dní?a odečíst týden?a to se počítá i stěmi 14 dni? Ja jsem totiž ms měla 31.10,styk 1.11při ms..a poté až 17.11 a spíše mi to vychází na 17.11,ale teda s těmi 77 dni jste mi rozhodil.Děkuji
Leona
těhotenství
Dobrý den,

Již sem se už ptala,dnes jsem byla na 1 screeningu a podle crl 56mm,jsem ve 12+1 tt,má otázka zní,otěhotněla jsem na začátku listopadu nebo až v půlce listopadu.TP 10.8.2021 děkuji
Leona
těhotenství
Dobrý den,

Již sem se už ptala,dnes jsem byla na 1 screeningu a podle crl 56mm,jsem ve 12+1 tt,má otázka zní,otěhotněla jsem na začátku listopadu nebo až v půlce listopadu.TP 10.8.2021 děkuji
Leona
různé
Dobrý den.
Je mi 13 a už od 10 (což mi začaly růst prsa) se mi objevily v obou prsou bulky.
Co to může být?
předem děkuji
Eva Dlouhá
krvácení po styku
Dobrý den,
první otázka: je možné, že se v souvislosti se sexem urychlí začátek menstruace? Již několikátý cyklus v řadě byl sex jakýmsi spouštěčem menstruace, ale poté mi nepokračovala a přišla po několika dnech, kdy už vše vypadalo normálně. Krev po sexu ale není klasická kašovitá a tmavá, ale čerstvá jako když se říznu do prstu. Je to klasický jev, nebo bych to měla začít řešit na gynekologii ?
Simona
Neplodnost
Dobrý den, moc děkuji za odpověď. O riziku vícečetného těhotenství samozřejmě vím, nicméně vzhledem k tomu, že za sebou máme neúspěšné tři cykly IUI a přes rok se snažíme, ačkoliv ovulace normálně probíhá i v cyklu bez stimulace, říkám si, že čtyřčata jsou hodně nepravděpodobná... Úplně se mi nechce zahodit cyklus se stimulací clostilem, ale na druhou stranu mám respekt... Moc děkuji
Jana
pohlavní styk
dobry den 25 jsem mela ovulaci meli jsme pohlavn styk bez ochrany muzu otehotnet kdyz vyteklo jen malo ze mne dekuji
Veronika
antikoncepce
Milý pane doktore chtěla bych se zeptat a poradit. Chtěla bych přejít z pilulek na tělísko, mou gynekoložkou mi bylo doporučeno hormonální a to buď Jaydess nebo Mirena. Chtěla bych se zeptat na Váš názor. Je některé z nich lepší nějakým způsobem? Vhodnější? Dále bych se ráda zeptala jestli jste se během své praxe často setkal s posunutím tělíska a otěhotněním. Hlavním důvodem změny jsou mé obavy z prujmu a zažívacích obtíží. Mohu se spolehnout že tělísko nějaký takový stav neovlivní? Děkuji moc za odpověď.
Petra Nováková
antikoncepce
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli mám při přechodu z antikoncepčních pilulek na hormonální telisko očekávat akné? Měla jsem ho před braním pilulek a bojím se, že začne nanovo.
Děkuji.
Adéla
nepravidelnost v krvácení
Pane doktore, prosím o Váš názor , je mi 44 let ,poslední dva roky kratší cyklus 20-24 dní, silné krvácení, bolesti břicha zad, otoky ,na prohlídce vše v pořádku, pan doktor mi doporučil na zmírnění krvácení ATK Zlynda ,která obsahuje gestagen drospirenon, který by mi údajně pomohl pomoct i od otoků, zatím beru první plato ,téměř během celého zatím krvácím ,je podle Vás tato ATK pro mě vhodná podle pana doktora mám vydržet 3 měsíce, ale pro mě je to zatím horší než, když jsem ji brala.Děkuji za odpověď.
Zuzana
Neplodnost
Dobrý den, pane doktore, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o inseminaci, když mi na utz 14. den cyklu našli dva folikuly 18 mm a dva 16 mm. Jeden doktor mi řekl, že mi inseminaci neudělá, že je tam riziko vícečetného těhotenství, ale druhý řekl, že pokud chci, tak do toho půjde. Nevím, jak se rozhodnout. Co si o tom myslíte? Snažíme se bezúspěšně přes rok, manžel má horší spermiogram.

(Už jsem se ptala v pátek:obrý den, pane doktore. Poprvé jsem teď brala clostil při snaze o otěhotnění. Na uzt 10. den cyklu byly 2 folikuly 12 mm a 2 folikuly 10 mm. Je pravděpodobné, že dozrají všechny? Na další uzt mám jít po víkendu, nicméně to už budu 14. den cyklu. Není top ozdě? Jde mi o to, jestli se snažit doma nebo ne. A funguje léčba clostilem i bez ovitrelle? Děkuji)


Moc děkuji.
Jana
těhotenský test
Dobrý den, dělám si ovulační testy, tento měsíc pořád čárka nesílila, napadlo mě zda přeci jen nemohu být těhotná i když menstruace normálně přišla (o trochu dřív ale intenzita byla normální). Ovulační test byl v prosinci pozitivní 18.12. (tehdy čárka sílila), 20.12. začala blednout. Styk byl ale 12.12 a potom až 27.12. Je možné, že jsem otěhotněla? Ptám se proto že když nebyl pořád ovulační test pozitivní tak jsem udělala těhotenský. Nebyly tam dvě čárky, jen při naklonění mi přišlo že náznak čárky je, další den už sílila čárka na ovulačním testu. Je možné mít ovulační test pozitivní, přestože jsem těhotná? A je možné cca po 21 dnech od posledního styku, aby čárka byla téměř neviditelná? Na stránkách firmy clearblue je uvedeno, že ovulace může ovlivnit těhotenský test, další těhotenský test co jsem udělala už neměl ani náznak druhé čárky. Asi není možné být těhotná, když proběhla menstruace a ovulační test tento měsíc byl pozitivní, nebo ano? Děkuji za odpověď.
Kristýna
antikoncepce
Dobrý den, dnes jsem měla 2x spíše slabší průjem a to v 16:00 a okolo 19:00 v 20 hodin si beru prášek ha. (nevolnost byla pravděpodobně způsobená obědem co mi nesedl, před ním vše ok) Ten se po vzaní prášku už neopakoval. Dnes jsem si brala 11tou pilulku. Mám se chránit jinak a pokud ano, jak dlouho?
Anna
těhotenský test
Dobrý den,

Pane doktore,myslíte,že by mi test 12 dní po styku ukázal ducha i když má citlivost 25?děkuji
Terka
těhotenský test
Dobrý den,


Pane doktore,mám datum porodu dle ms 7.6 a dle UTZ 9.6 .Je možné že se mi ovulace posunula o dva dny než 14 dní po MS?
Ludmila
kojení
Dobrý den,
jsem po poporodu 3 měsíce a už 2x jsem měla menstruace, ale jenom 4 dny je to normální.?
Děkuji
Simona
nepravidelnost v krvácení
Dobry den, pane doktore,

Je mi 28 let a cely zivot mam nepravidelnou menstruaci. Nicmene nejedena se o zpozdeni 1-2 tydny, ale treba nekolik mesicu. Nevypozorovala jsem zadnou pravidelnost, nekdy prijde dva mesice po sobe, pak tri mesice nic. Kdysi mi doktorka na sonografii bricha (z jinych duvodu) rekla, ze to vypada, ze mam cysty na vajecnicich. Bala jsem se, ze to muze znamenat problemy s otehotnenim a treba syndrom PCOS - nicmene zadne dalsi viditelne priznaky nemam (nemam nadvahu, nemam zvysene ochlupeni ani hrube rysy...). Mesic po snazeni jsem s pritelem uspesne otehotnela. tedy vypada to, ze jsem nastesti zdrava a pravdepodobne zadne vetsi problemy nemam. Ale stale mi vrta hlavou, proc nemenstruuji a jestli jsem nemela s rychlym tehotenstvim proste jen jedno velke stesti. Gynekolozka mi pouze rekla, at si tim nelamu hlavu.

Dekuji mockrat,
Lida
Lida
očkování proti rakovině čípku
Dobrý den chtěla bych se zeptat, zda mohou mít pohlavní styk se svým přítelem s kondomem, aniž bych ještě byla na očkování proti rakovině děložního čípku? Na očkování mám jít, ale je neuškodilo by mi se sním vypsat už předtím ale samozřejmě s ochranou?
Anonym
těhotenství
Dobrý den,ane doktore.Jsem v 11.týdnu těhotenství v 45.letech s dárcovským embryem.Již od začátku mám neustále bolesti břicha ,hlavně pichlavé po bocích-jakoby vaječníky kde se bolest střídá.Vzala jsem si magnosolv dva dny a trošku se mi ulevilo.Jen nevím,jestli ho můžu užívat déle.Mám velké problémy s páteří bederní 2.vyhřezlé plotýnky.Může i to mít vliv na bolesti břicha ?Vše se přičítá mému věku ..Jinak ted v 11.týdnu jsem lehce špinila po užití utrogestanu beru dva dvakrát denně .Výtok žluto hnědý.Trvalo to tři dny ,jen vždy po zavedení a pobolívalo mě i jako by spodek .Děkuji Vám moc ,pěkný den.Věra
Věra Krupičková
klimakterický syndrom
Dobrý den pane doktore,je mi 51 let,pořád mám menzes,poslední měsíce se velmi zkrátil,dostávám menstruaci po 14-17 dnech,je pořád stejně silná,jinak při prohlídce na gynekologii vše v pořádku,i stěry jsou v pořádku,beru železo proti chudokrevnosti,je potřeba toto nějak řešit nebo je to jen přechodný jev před menopauzou?Hormony bych brát neměla, prodělala jsem v minulých letech rakovinu.Děkuji za názor.
Jarka
Neplodnost
Dobrý den, pane doktore. Poprvé jsem teď brala clostil při snaze o otěhotnění. Na uzt 10. den cyklu byly 2 folikuly 12 mm a 2 folikuly 10 mm. Je pravděpodobné, že dozrají všechny? Na další uzt mám jít po víkendu, nicméně to už budu 14. den cyklu. Není top ozdě? Jde mi o to, jestli se snažit doma nebo ne. A funguje léčba clostilem i bez ovitrelle? Děkuji
Jana
krvácení po styku
Dobrý den pane doktore, jsem po dvou porodecg, mám zavedené tělísko již 2,5 roku. Stává se mi, že při sexu krvacim a trochu mě pak někdy poboliva podbrisek. V srpnu jsem byla na prevenci a vše bylo v pořádku (sony, mytologie- tam jsem si i priplacela nějakou citlivější ). Měla bych jít znovu k lékaři? Čím to může být?
Děkuji
Vendula
myom
Vážený p. doktore, děkuji Vám za rychlou odpověď.
Mám na Vás ještě jednu prosbu, a to, že mi p. doktorka ještě řekla, že by se u mě dalo počítat i s ablací endometria. Prosím, nevíte, kde se tento zákrok ještě provádí? Na netu jsem našla pouze v Praze u Apolináře.
Děkuji Vám ještě jednou za odpověď s přáním pěkného dne.
Mariana
nepravidelnost v krvácení
Dobrý den,
na začátku prosince mi byla nasazená antikoncepce (Jeanine), kvůli mé chudokrevnosti. Bohužel jsem s antikoncepcí krvácela 20 dní (po konzultaci s paní doktorkou jsem vysadila antikoncepci a přestala krvácet). Po další menstruaci jsem měla jít za paní doktorkou, kvůli kontrole cysty na vaječníku. Teď čekám na menstruaci, ale od posledního dne krvácení uběhlo už 38 dní. Chtěla bych se zeptat, zda to může být něco vážnějšího a nebo jestli ještě chvíli počkat.
Děkuji za odpověď
Markéta
polyp
Dobry den prajem, bol mi pri UZV zisteny polyp 1,2x0.5cm na krcku s privodnou cievkou a doporucene jeho odstranenie. Je privodova cieva, ktoru lekar zistil, rizikovym faktorom? aky postup by ste zvolili ?
ada
myom
Vážený pane doktore, předminulý týden jsem byla u lékaře a ten mi navrhl užívání nitroděložního horm. tělíska. Mám ale problém, mám částečně submukozní myom, který se vyklenuje do dutiny děložní a nejde prý hystereskopií odstranit. Nebude to vadit při zavádění? Sháním info, ale nikde jsem nic moc nenašla.
Děkuji za odpověď.
Mariana
antikoncepce
Dobrý den.
Je mi 21 let používám hormonální antikoncepci Softine od svých 17 let.
Poslední půl roku se mi ´´odsouvá´´ menstruace. Dřív jsem dostala menstruaci první nebo druhý den co jsem nebrala tabletky. Postupně se mi menstruace posunula, až na to že to teď jí dostávám až 5tý den bez antikoncepce. Po 7 dnech bez prášků, se mi menstruace zastaví na jeden den. A pak to mám přerušovaně 3 dny - půl dne mám menstruaci a půl dne nemám, občas v kuse 3 dny. Je to nějáky problém že menstruaci nemám celou v pauze kdy jí mám mít ,ale i po začátku braní antikoncepce z nového platíčka? Děkuji za odpověď.
Martina
nepravidelnost v krvácení
Dobrý den pane doktore,
1.12. (den po MS, 6DC) jsem měla s přítelem styk, než si nandal kondom, byl chvíli ve mně, ale menstruaci jsem 22.12. normálně dostala, nyní mám 3 dny zpoždění, je možnost těhotenství??
Ajka
nepravidelnost v krvácení
Dobrý den pane doktore, děkuji Vám za odpověď na můj dotaz ohledně antikoncepce Azalia. Byla mi nasazena z důvodu silné chudokrevnosti, způsobené silnějším krvácením při menses ( myom na děloze o vel. 2 cm ) a několikaletým nepřijímáním masa v potravě, dnes už ho zase normálně jím ( Hg 62, po nasazení Sorbiferu se stav upravil na Hg 139 ). Měla se mi tím menstruace zablokovat. Měla bych proto ještě jeden dotaz, bylo mi doporučeno celkové odstranění dělohy i s vaječníky, bude, prosím, tento zákrok nutný, když i nadále užívám Sorbifer a upravila jsem si jídelníček? Dodávám, že menses jsem měla vždy silnější i bez myomu na děloze. Děkuji za odpověď.
Stanislava
nepravidelnost v krvácení
Dobrý den už jsem vám psala, jen jedno co bych chtěla říci.
dnes jsem volala panu doktorovi a ten mě musel přeobjednat už kvůli tomu že jsem špinila. a testy jsem si dělala 2, jeden jsem měla negativní a druhý pozitivní takže nerozumím v čem je tedy problém, oba jsem si dělala ráno a oba jsem provedla správně.. testy se jmenují pregmenty test, takže netuším v čem je chyba a bohužel budu muset počkat do dalšího týdne. Jinak moc děkuji.
Petra
nepravidelnost v krvácení
Dobrý den,pane doktore,ráda bych se zeptala na Váš názor,je mi 44 let ,tak dva roky problémy s kratším cyklem 20 -24 dní,silné krvácení,velké bolesti břicha,zad,,otoky,na prohlídce vše v pořádku prý ještě všechno funguje jako za mlada, na zmírnění krvácení a otoky mi byla nabídnuta ATK Zlynda je gestagení s drospirenonem, myslíte, že je pro mě vhodná? Užívám první plato a od 10 pilulky stále krvácím s bolestmi jako při MS ,že by měla vliv na otoky mi nepřipadá spíše zůstávají stejné.Děkuji za Váš názor.
Zuzana
výtok
Dobrý deň, pán doktor.Som v začiatku menopauzy potvrdenej horm. profilom, vynechavanim cyklu. Stavalo sa, že tak na 2 deň po pohlavnom styku sa u mňa objavilo niekedy špinenie , aby sa vylučil zapal krčka maternice..Na zaklade toho mi bol urobený vyter, kde sa našla bakteria Enetecoccus faecalis , lactobacilus vaginalis.. V minulosti som mala oslabenu imunitu, chybanie NK buniek, a prejavovalo sa to alergiou na vaginalne tablety, veľmi veľke palenie, opuch, bolesť až tak, že bol podany Hydrocortizon, tak lekar zvolil liečbu Medoclavom podľa citlivosti. Asi na 4 deň uživania sa u m/ňa objavilo palenie v oblasti pošvy a bolesť podbruška. Na kontrolnom vytere po liečbe mi nakultivovali Emterococcus faecalid, E coli, Kvasinky a Gardnerellu vaginalis. Je to ešte horšie, ako pred liečbou. Teraz mi bol nasadeny Polygynax. Hygiena je u mňa na prvom mieste, použivam intimny gel s koloidnym striebrom, aby sa zabranilo infekciam. Už som z toho nešťastna.Da sa pan doktor tych bakterii zbaviť použivanim Polygynaxu? Bolo by dobre nasadiť po liečbe Lactoffel na obnovu mikroflory? Može za to aj stres, nastupila som do novej prace.Ďakujem Vam za vzacne rady a prajem pekný deň.
Iveta
Neplodnost
Dobrý den pane doktore,
dnes jsem byla u své paní doktorky ohledně snahy o početí. V podstatě se snažíme od dubna, v tomto měsíci jsem vysadila i HA, takže jsme na to nijak nespěchali, ale tak nějak jsem doufala, že mě třeba paní doktorka vyšetří nebo někam pošle a ona mi jen řekla, že jsme mladí ( já 23 a manžel 28) a že pokud to nevyjde do dubna, tak už mám přijít......jenže já bych to pro jistotu chtěla trochu řešit už teď... Mohu se zeptat, zda se mohu na nějakou odbornou péči či vyšetření obrátit sama bez doporučení paní doktorky? Nebo pravdu ještě počkat? Děkuji
Yvetta
těhotenský test
dobry den chci se zeptat delala sem si tex a visli mi dve carky jedna slaba a druha silna a po 5 den sem si ho delala z novu a to sami mi vislo a mam takove bolesty břiha a pod břihem mam takove bihani a mam ho moc na voukli menstruace a zveda se mi zaludek a menej se mi nalady muzu byt tehotna dekuji
lucije kotlárová
antikoncepce
Dobrý den pane doktore, je mi 48 let a užívám čtvrté platíčko horm. antikoncepce Azalia. Krvácím někdy více, někdy méně, ale každý den něco už 2. měsíc. Na gynekologii mi řekli, že to tato antikoncepce dělá, ale mě se to zdá dost dlouho. Co byste mi, prosím, poradil, mám ještě vyčkat nebo HAK vysadit? Děkuji za odpověď.
Stanislava
nepravidelnost v krvácení
Dobrý den už 2 měsíc jsem měla dlouhé zpoždění MZ 14 dnů ale po té mi začla, test jsem si dělala před měsícem a měla jsem slabou čárku, nevěnovala jsem tomu pozornost po měsíci mám neustálou chuť na jiné jídla co jsem dříve nejedla, bolesti prsou, zvětšení objemu břicha, čára od pupku až ke sponě stydké a přestala jsem úplně jíst sladké, ale před tím jsem ho mohla.
k doktorovi opět nemohu, protože mi před 4 dny opět přišla MZ ale zase slabá. MZ mývám 7 dní ale teď jen 5 dní. jsem po operaci mimoděložního je to skoro rok.
můj pes se ke mě chová taky divně a co se týče ostatních okolo mě, tak mi neustále vykládají, že v tom opravdu jsem, ale nevěřím jim už kvůli té Mz mohla bych se zeptat co to tedy je a zda nemají známé pravdu? to čekání na prohlídku mě znervozuje předem děkuji.
Petra
bolesti
Dobrý den, je mi 41 let, již asi 2 měsíce mám problém s pravou bradavkou - jedná se o změnu citlivosti, pocit bych přirovnala k řezání, někdy tlak, ale nejedná se o bolest, spíš ji jen jinak cítím a stále vnímám. Neužívám HA, menstruace pravidelná, nevnímám souvislost s mens. cyklem. Poslední preventivní sono vyšetření proběhlo před 5 měsíci, vše v pořádku. Měla bych se znovu objednat na vyšetření, nebo by se nemělo jednat o nic závažného?
Helena
antikoncepce
Dobrý den, o víkendu jsem po praze chodila s antikoncepcí v kabelce, nejnižší teplota byla -5 ale ne dlouhodobě. Jsou pilulky stále efektivní? Děkuji
Adéla
bolesti
Dobrý den, skoro každý večer mě výrazně bolí v podbřišku, doslova křeče, jak při silné menstruaci. Stejná bolest následuje po orgasmu. Gynekolog vyšetřil dělohu a nic nenašel. Prý to budou střeva...Na sonu břicha nic nenašli a obovoďák zase tvrdí, že než mě pošle na kolonoskopii,ať mě gynekolog vyšetří pořádně. Včera večer po sexu následovala tak prudká bolest, ať jsem se orosila potem, rozklepaly se mi nohy a pozvracela jsem se. Bolest v podbřišku přetvrává celý den. Je možné, že se jedná o nějakou cystu, kterou můj gynekolog nevidí na běžném ultrazvuku dělohy?Při pohmatu mě bolí levá strana břicha. Kdyby se jednalo o cystu na levém vaječníku, jak by to mohl gynekolog poznat? Zároveň jsem stále nafouknutá, chodím i během noci nezvykle často na malou a mám nepravidelnou menstruaci. Prosím o radu. Doktoři si mě jen přehazují jak horký brambor. Cítím se stále hůř a dost bezradně. Děkuji
Eva
těhotenský test
dobry den chci se zeptat delala sem si tex a visli mi dve carky ale jedna bila slaba a pak po 7dnu sem si delala z novu a taki mi to visli a mam bolesti pod břihem a zveda se mi zaludek muzu byt tehotna
jitka
těhotenský test
dobry den muzu byt tehitna kdis mam dve carky alejedna silna a druha slaaba
a de lala sem si ti us po druhi a furt stejne se mi ukazujou ti dve carky
jitka
potrácení
Dobrý den, pane doktore, nedávno jsem Vám psala ohledně mé situace, kdy mi bylo ve 30 letech zjištěno subseptum v děloze. Byla jsem nyní na 3D UZ, kde je nález takový, že velmi pravděpodobně mám nějaké malé subseptum v kraniální části fundu děložního, přičemž zevní tvar dělohy je zcela normální. Mám za sebou dva velmi časné zamlklé potraty zhruba kolem 7.týdne. Myslíte si, že takto malé subseptum může mít s potraty spojitost? S mým doktorem jsme se prozatím dohodli, že na ablaci septa nepůjdu a zkusíme ještě třetí těhotenství. Jaké máte zkušenosti Vy? Doporučujete pacientkám s 'malým' septem jeho odstranění? Moje úvaha je taková, že je to prostě další zákrok, který s sebou opět nese nějaká rizika srůstů apod., proto se na něj nehrnu (mám za sebou už dvě revize a ablace bude předpokládám o něco větší zásah). Tím spíše, když můj doktor je toho názoru, že takto časné potraty s tímto septem pravděpodobně souviset nebudou. Jaké máte zkušenosti Vy? Děkuji, N. - otázka upravena poradcem
Natálie
nepravidelnost v krvácení
Dobrý den,

16. den cyklu jsem začala špinit až slabě krvácet. Už to trvá 6 dnů. ještě nikdy se mi to nestalo, cyklus mívám pravidelně. Je mi 42 let. Nikdy jsem neměla žádný gynekologický nález. Myslíte, že se jedná o nějakou hormonální nerovnováhu?
Daniela
bolesti
Dobrý den, už od 11 trpím nesnesitelnými bolestmi při menstruaci, (zvracení, průjem, teploty občas zimnice), doktorka už mě několikrát vyšetřila a jediný, kam mě poslala, na operaci, našly mi cysty a myomy, po odstranění na chvíli bolesti přestaly, ale pak zase a čím dál horší, opět jsem navštívila doktorku a ta mi řekla, že to způsobuje obrácená děloha. A předepsala mi jiné prášky, které vůbec nezabírají. Nevíte co s tím. Děkuji za odpověď
Hanka
nepravidelnost v krvácení
Dobry den, pane doktore,
mam problem s menstruaci. A sice, ze je ma menstruace velmi silna. Mam to od te doby, co se mi narodila ma druha dcera (7). Pred nedavnem, se to trochu zlepsilo,ale posledni menzes byl zase velmi silny. Musim nosim bud vlozky, ktere jsou po porodu, nebo dokonce detske pliny. Minuli rok, mi zjistili HPV. Jsem slaba, neustale neskutecne unavena. Lekar o tom vi, ale zadna pomoc. Co mam delat a je zde nejake riziko, nebo se deje neco spatne ?
Dekuji
Eliska