Východní medicína pro vaši krásu a zdraví

  16:36aktualizováno  16:36
Vyzkoušejte pár triků a rad, které nám přináší východní medicína. Zná a zkoumá již po tisíce let detoxikační, léčivé i zkrášlující účinky přírodních látek ze své fauny a flory. Trpíte nadváhou, stresem, špatnou imunitou nebo nemocí? Seznamte se s východní alternativní medicínou, která dokáže přímo zázračné věci.

Ilustrační foto | foto: shutterstock.com

Pokud budete dodržovat pár jednoduchých rad podle několika tisíc let starých receptů čínské a tibetské medicíny, očistíte a posílíte svůj organismus, budete se nejen cítit lépe, ale budete i vypadat lépe a budete mít větší psychickou pohodu.

1) Nahraďte černé nebo ovocné čaje zeleným čajem
Asiaté již po mnoho let znají léčivou sílu zeleného čaje, jehož léčebné účinky byly na západě prokázány až v posledních letech. Zelený čaj je dobré pít preventivně nebo jako podpůrný prostředek při nemoci, je dobrý na psychickou i fyzickou vitalitu a dodává energii na delší dobu než samotná káva. Mnoho běžných vitamínů a léků (nejen antibiotik) obsahuje chemické složky, které se pomalu usazují v našem organismu, dochází k jejich hromadění a časem mohou způsobovat některé nemoci či zdravotní problémy. Je proto nutné průběžně čistit svůj organismus od těchto látek.

K dostání je již u nás například čaj na pročištění Tianshi, ještě s výraznějšími léčivými účinky, než najdeme u běžných zelených čajů. Jedná se o jeden z pěti nejlepších čajů na světě, který zvyšuje léčebné účinky jiných látek, má detoxikační, protizánětlivý a bakteriální efekt, pomáhá rozpouštět polypy a myomy v děloze, snižuje riziko onkologických onemocnění, má výrazné antioxidačními účinky a je také výborný spalovač tuků.

2) Pokud onemocníte, nesáhněte ihned po paralenu či jiném medikamentu, ale nechte nejprve první tři dny svou imunitu pracovat, aby vám tzv. "nezakrněla", a podpořte ji pouze přírodními produkty z čisté přírody. Tibeťané například objevili houbu cordyceps, která roste vysoko v tibetských horách a která má nezvyklou podobu své existence, díky které v sobě nese informaci o obrovské schopnosti přežití. Jednu část svého biologického cyklu přežívá v podobě rostliny, druhou jako hmyz.

Je to přírodní antibiotikum, vyhledává záněty v těle a likviduje je. Působí proti několika desítkám bakterií, jako je např. streptokok a stafylokok. Zmírňuje vedlejší účinky chemoterapie. Má omlazující účinky.

Tyto přírodní produkty mají kromě certifikátu Ministerstva zdravotnictví a certifikátu PDA (Mezinárodní organizace potravinových doplňků) i mezinárodní certifikát kvality ISO 9002 a ocenění od Světové zdravotnické organizace pro své léčivé účinky a seženete je za dobré ceny v Praze Těšnově (www.centrumkrasyazdravi.cz).

Ilustrační foto

3) Pamatujte, že fyzická krása i zdraví jde ruku v ruce s psychickou pohodou.
Východní medicína se od té západní liší především pro svůj komplexní pohled na člověka. Pokud trpíte nemocí, nespavostí nebo obezitou, vždy v tom hraje důležitou roli psychika. Je proto důležité, abyste každý den nezanedbávali ani své tělo, ani svou psychiku.

Přírodní produkty z Asie normalizují duševní rovinu našeho zdraví, ale je třeba také získat rovnováhu mezi pohybem a klidem. Vyberte si taková cvičení, která spojuje prokrvení, protažení těla s koncentrací a relaxací, ideální je určitě jóga. Jste náhle pod nějakým stresem a tlakem a potřebujete se uvolnit? Zkuste techniku Reiki, příjemně vás naladí.

4) Pokud se v životě trápíte s partnerem nebo s prací, zkuste si promluvit s numerologem.
Tento "psycholog" vám alespoň pomůže pochopit některé vaše pohnutky nebo pocity z podstaty vašeho charakteru a pomůže vám nalézt pro vás mnohdy už ztracenou cestu řešení. Dobrou numerologii, v březnu zdarma, jsme objevili na www.centrumkrasyazdravi.cz.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Bez řádu bychom potrestali sami sebe, řekli v Rozstřelu rodiče čtyřčat

Rodiče nejmladších českých čtyřčat Helena a Josef Slánští v diskusním pořadu...

Helena s Josefem chtěli dvouletému Vojtovi pořídit sourozence a právě před rokem se jim narodily hned čtyři děti...

Raw, proteiny a prkno. Triky Kate Middletonové pro dokonalou postavu

The Duchess of Cambridge in the Royal Box of Centre Court watching Novak...

Jestli je nějaká královská figura zdrojem obdivu a závisti milionů žen, tak je to ta, kterou si udržuje vévodkyně z...

Móda na talíři. Češi utrácejí za superpotraviny, mnohdy zbytečně

Avokádová pomazánka

Jíst avokádo je jedním z aktuálních trendů. A quinoa? To je přeci poklad Inků. Naše talíře se změnily v přehlídku...

OBRAZEM: Amy Schumerová se nezdráhá ukázat pravou tvář mateřství

Amy Schumerová po porodu

Amy Schumerová je jednou z nejúspěšnějších světových komiček dnešní doby. Nebojí se veřejně hovořit o kontroverzních...

OBRAZEM: Podprsenka, co nic neschová, a další šílené trendy z pláže

Farrah Abraham

Možná právě balíte na dovolenou u moře a nemůžete se rozhodnout, jaký koupací outfit vybrat, abyste na pláži vynikla...

Další z rubriky

Miniaturní bikiny slavných hvězd. Inspirujte se, jak vyrazit na pláž

Je nám tolik let, na kolik se vnímáme. Stejné je to i s krásou. Jsme tak...

Je nám tolik let, na kolik se vnímáme. Stejné je to s krásou. Jsme tak krásné, jak půvabné se cítíme být. K moři můžeme...

Modely na léto jak dělané. Inspirace z Czech Fashion Weeku

Jiřina Matoušová představí svou módní kolekci nazvanou Moonlight.

I vy u monitorů a telefonů můžete v sobotu, aniž byste opustili své pohodlí, online sledovat celodenní maraton módních...

Prezidentka Čaputová se do Prahy oblékla ve stylu vévodkyně Kate

Čaputová je v Praze

Tmavě zelené šaty, v nichž přijela prezidentka Slovenska na svou první oficiální návštěvu Česka, jsou dobrá volba....

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na iDNES.cz