Tanečnice „Qaša“: Na únavu stačí nemyslet

aktualizováno 
Jmenuje se Leona Kvasnicová, ale říká ji Qaša. Jejím životem je tanec. Jako malá si pouštěla Čajkovského a baletila až do padnutí. Teď dává přednost street dance a modernám a zase tancuje až do padnutí. A právě díky tomu je jednou z našich nejlepších tanečnic a choreografek

Leona "Qaša" Kvasnicová

Možná ji znáte z televizní obrazovky, kde zasedala v porotě StarDance III., ale také se podepsala pod choreografie různých televizních projektů a muzikálů Excalibur anebo Galileo. Učila tancovat spoustu našich umělců, třeba Lucku Vondráčkovou a také finalisty soutěže Česko hledá SuperStar II a III.

Kdybyste zašli se mnou na rozhovor s Qašou do jejího studia Dancehouse v Praze, mohli jste si zahrát hru ‚Najdi deset rozdílů‘. Já i Qaša jsme stejně staré, přesto proti sobě stály dvě naprosto rozdílné ženy. Jedna unavená redaktorka, která by se nejradši natáhla na kanape (omluvou snad může být, že bylo osm večer) a druhá energická moderní tanečnice, která se těšila, až pořádně protáhne tělo na svojí další hodině streetfunku.

Když se Qaša rozhodla, že svůj koníček hodlá i studovat, doma žádné nadšení nezavládlo. Hlavně její tatínek byl striktně proti, poněvadž si představoval, že z jeho chytré dcery se stane lékařka. O tom, že by z ní byla tanečnice, nechtěl ani slyšet. Qaša se ovšem rozhodla, že si za svým snem stejně půjde, a zatímco dřela, otec nevěřil, že to k něčemu vůbec povede.

Leona "Qaša" Kvasnicová

Píle se ovšem vyplatila, protože si ji všiml Richard Hes ze skupiny Uno, která tehdy byla na absolutním výsluní a kariéra nadějné tanečnice byla odstartována. " Mamka tenkrát tátu vytáhla na moje představení a on za mnou na konci přišel a řekl: "Dobrý to bylo." A já věděla, že mám vyhráno. Že to pochopil.

Po škole si ještě zkusila pouliční život tanečníků. Se svými kamarády tančili v Mnichově za peníze do klobouku, což by si ráda znovu vyzkoušela, ale jak sama říká, už nemá na takové legrácky čas.

Dopoledne mívá trénink s její skupinou IF, kterou můžete vídat v různých hudebních klipech, třeba právě s Luckou Vondráčkovou, pak rychle běží za svým čtyřletým synem a večer zase učí ve svém studiu. O víkendech někdy i vystoupení a do toho všeho různá zařizování a papírování kolem tanečního studia Dancehouse i skupiny IF. Ne nadarmo se o Qaše říká, že to je velký dříč. Vždyť tancovala ještě v pátém měsíci těhotenství a na jevišti byla už tři týdny po porodu.

Věčně unavený člověk jako já by čekal, že aspoň někdy vypne a hodí si nohy na stůl, ale to prý ne. Hyperaktivní tanečnice odpočívá zase pohybem. Chodí na bikram jógu, pilates anebo plave. Kde bere tolik energie, mi zůstává záhadou.

Leona "Qaša" Kvasnicová

Podle Qaši stačí na únavu prostě nemyslet a překonat ji a všem samozřejmě doporučuje tanec. Asi má pravdu, protože jsem na vlastní oči viděla na její hodině šedesátiletou paní, která si s o dvě generace mladšími vůbec nezadala a ještě pokračovala na další hodině house dance.

"Vůbec nezáleží na tom, jestli má někdo talent nebo ne. Tanec je naprosto pro každého a hlavní je, že ho naplňuje štěstím."

"Tanec je součástí mého já, skončit s tím, to by bylo, jako byste mi vzala kus mého já, ale musím přiznat, že po narození mého syna jsem svůj žebříček hodnot přehodnotila. Nejdůležitější je teď pro mě Matýsek, a i když je hodně těžké skloubit můj pracovní a osobní čas, snažím se s ním být co nejvíc."

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

Shannon Collinsová

Zdravotní sestra Shannon Collinsová (40) z Velké Británie vypadá lépe než před dvaceti lety a říká, že za vše může...

Bez řádu bychom potrestali sami sebe, řekli v Rozstřelu rodiče čtyřčat

Rodiče nejmladších českých čtyřčat Helena a Josef Slánští v diskusním pořadu...

Helena s Josefem chtěli dvouletému Vojtovi pořídit sourozence a právě před rokem se jim narodily hned čtyři děti...

OBRAZEM: Pravidelné užívání drog mění lidi k nepoznání

Podívejte se na odstrašující galerii, ve které najdete osoby dlouhodobě...

Podívejte se na odstrašující galerii, ve které najdete lidi dlouhodobě užívající drogy. U některých návykových látek...

Tolik čekání, vodko, a tys to vydržela, vítala se na svobodě Máňa s lahví

Pracovat se Máně nechce. „Umřela bych,“ říká.

Rok sledovaly televizní kamery několik odsouzených žen ve třech českých věznicích. Monika (44), která bodla svého...

Příběh Lenky: Přistihla jsem syna s milenkou. Mám ho krýt?

Ilustrační snímek

To, že si syn nevybral zrovna šťastně, nám s manželem bylo jasné ještě dřív, než se oženil. Jenže mluvit mu do toho,...

Další z rubriky

OBRAZEM: Melania vzdala svými modely hold Spojenému království

Americký prezident Donald Trump, britská královna Alžběta II., první dáma USA...

Tím, kdo si dal nejvíc záležet na výběru módních kousků u příležitosti státní návštěvy amerického prezidenta ve...

Prémie za sukni. Firma chce mužům zpříjemnit práci, říká blogerka

To sukně v délce midi už jsou v módě několik sezon. Ovšem nestárnou, naopak. V...

Ruská firma slíbila svým zaměstnankyním zvláštní odměnu sto rublů denně za to, že přijdou do práce v sukni či šatech a...

OBRAZEM: Celebrity v teplácích. Lesk, lodičky, krajky i odhalená ňadra

Emily Ratajkowski

Slavné krásky vědí, že pohodlné kalhoty nepatří jen do tělocvičny nebo na gauč. Když si k nim obléknete sexy crop top...

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na iDNES.cz