První krok k hvězdné proměně: čtenářka má nové řasy

  5:17aktualizováno  5:17
Třicetiletá Katka z Českého Těšína se kvůli hvězdné proměně pořádně nevyspala. Den před samotnou proměnou totiž ještě v Praze podstoupila prodloužení řas, aby byl hvězdný efekt dokonalý.

Po prodloužení řas metodou Xtreme Lashes - proměna čtenářky Katky | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

FOTOGALERIE PROMĚNY KROK ZA KROKEM

"Vstávala jsem ve čtyři ráno," říká Katka. Už před aplikací řas v pražském salonu Dermitage přiznala, že je strašně nervózní. Není z čeho, ujišťovali jsme ji. Přesto bylo vidět, když se ukládala na lehátko, jak se jí třesou ruce a zhluboka oddychuje.

Speciálně vyškolená kosmetička Erika Zelenková nejdřív Katce řasy očistila a odmastila k tomu určeným roztokem. Poté je usušila malým větráčkem, těsně pod spodní víčka upevnila roušky, které zabrání vniknutí nečistot do očí a připravila si kelímky s řasami z umělých vláken.

Prodloužení řas metodou Extreme Lashes - odmaštění - proměna čtenářky KatkyProdloužení řas metodou Extreme Lashes - umělé řasy - proměna čtenářky Katky

"Existují nejrůznější délky, tloušťky i zakřivení. Řasy pak vybíráme individuálně podle toho, jaké má klientka své vlastní řasy a jakého efektu chceme dosáhnout. Klademe ale důraz na přirozenost. Určitě nechceme, aby měla ´smetáky´," popisuje.

Speciální lepidlo na řasy je lékařsky ověřené. "Metoda Xtreme Lashes je jediná, která jej využívá. Při ostatních metodách se používají nejrůznější čínská neověřená lepidla," varuje Erika.

Prodloužení řas metodou Extreme Lashes - nalepování umělých řas - proměna čtenářky KatkyProdloužení řas metodou Extreme Lashes - nalepování umělých řas - proměna čtenářky Katky

Řasu po řase pak namáčela do lepidla a opatrně připevnila na Katčinu vlastní. Umělé řasy jsou speciálně odlehčené, aby nezatěžovaly, takže je pak Katka na očích téměř nebude cítit.

Ve finále má Katka řasy zahuštěné a prodloužené pětašedesáti umělými kousky (na každém oku). Pomalu se rozkoukává a libuje si. "Tedy, vypadá to vážně skvěle! To mi odpadne část práce s líčením."

Dostala ještě poučení, co v prvních čtyřiadvaceti hodinách nesmí. Během této doby totiž lepidlo stále zasychá. Měla by se mimo jiné vyvarovat mytí vodou, pobytu v páře, soláriu, cvičení, kontaktním čočkám. Neměla by nanášet řasenku, krém kolem očí, sahat si na řasy. Doporučuje se spát na zádech.

Prodloužení řas metodou Extreme Lashes - finální "učesání" řas - proměna čtenářky KatkyProdloužení řas metodou Extreme Lashes - před (vlevo) a po (vpravo) - proměna čtenářky Katky

Po uplynutí této doby by se pak měla vyhnout mechanickému namáhání řas, na odličování je dobré používat speciální houbičky (nikoli vatové tamponky, jejichž vlákna se mohou za řasy zachytávat) i přípravky, které neobsahují tuky či oleje.

"Pokud budete chtít řasy nosit dlouhodobě, je potřeba chodit na doplňování. Interval je velmi individuální, záleží, jak moc vám vlastní řasy vypadávají. V průměru to bývá jednou za 3 až 4 týdny," vysvětluje ještě Katce Erika.

Prodloužení řas metodou Extreme Lashes - před (vlevo) a po (vpravo) - proměna čtenářky Katky

Když pak druhý den ráno Katka dorazila na samotnou proměnu, libovala si, že se jí díky výraznějším očím jelo do salonu mnohem lépe. "Pořád jsem ale strašně moc nervózní," přiznává.

V salonu Oskar se jí ujal kadeřník Tomáš Kislinger. Poté, co si důkladně prohlédl stav jejích vlasů, se s Katkou začal domlouvat. Postěžovala si mu, že má velmi jemné vlasy a nedrží jí žádný účes.

Nový střih vlasů - proměna čtenářky KatkyPřeliv - proměna čtenářky Katky

"Rozhodl jsem se, že uděláme přeliv a zkombinujeme ho se světlým melírem, který už ve vlasech má. K jejím hnědým očím podle mě úplná blond tolik nesedí. Menší problém bude s příliš sestříhanými vlasy. Dohodli jsme se tedy, že uděláme mikádo, které bude vyžadovat mnohem menší péči a úpravu než polodlouhé vlasy, které nyní Katka má," popisuje Tomáš své plány s účesem pro Katku.

Prvním krokem bylo dodělání promelírovaných pramenů, které už Katka měla. Pak do vlasů Tomáš nanesl středně hnědý přeliv, který nakonec zatónoval i do zesvětlených pramínků.

Nový střih vlasů - proměna čtenářky KatkyNový účes - proměna čtenářky Katky

Nejvíc si vyhrál se střihem. Katka měla hodně sestříhané vlasy, na temeni byly hodně krátké. Bylo tedy potřeba, aby dosáhl pěkného efektu i bez radikálního zkracování.

Chcete-li si prohlédnout novou Katčinu hvězdnou podobu, sledujte již ve čtvrtek další reportáž na OnaDnes.cz

Proměna čtenářky Katky - před proměnou

Proměna čtenářky Katky - před proměnou

Autoři:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Další z rubriky

Proti pocení bojujte i s pomocí přírody. Zkuste bylinky či kamenec

Ilustrační snímek

Když se řekne přírodní deodorant, leckdo si představí téměř nefunkční věc, která vás během chvíle vyloučí ze slušné...

Městská klasika i módní divočina. Podívejte se na podzimní trendy v obutí

Červená barva je na podzim skvělou volbou.

Už zanedlouho skončí tolik oblíbené léto a začne pro někoho pochmurný podzim. Proto je nejvyšší čas udělat si radost a...

KVÍZ: Víte, k čemu slouží kosmetické produkty na obličej?

Štětce, houbičky, pudřenky a další kosmetiku byste měla pravidelně čistit....

Tolik oblíbený make-up slaví 10. září svůj mezinárodní den. Pojďte si zkusit jednoduchý kvíz, ve kterém si můžete...

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝROBNÍ DĚLNÍK S NÁSTUPNÍM BONUSEM

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz