Ona

Pro malá i velká prsa. Užijte si komfort trendy podprsenky bralette

  • 11
Braletky jsou moderní podprsenky, kterých se ale obdařenější ženy obávají. Může se zdát, že tento typ prádla padne jen drobnějšímu poprsí, ovšem nemusí tomu tak být. I velkým ňadrům poskytne dobře zvolená braletka dostatečnou oporu a podtrhe ženskost nositelky. Stačí jen umět vybrat ten správný kousek.
Bralette podprsenky nejsou pouze pro malá ňadra, budou perfektní oporou i pro...

Správná volba

Jako u každého jiného výběru spodního prádla či oblečení, je nejdůležitějším krokem reálné zhodnocení své postavy. Nepřeceňujte se, ani nepodceňujte, zvláště u tak důležitého prvku, kterým je spodní prádlo. 

U podprsenek je obzvláště důležité, aby vybraný model dobře padl a kopíroval aktuální křivky. Musí perfektně sedět. Jen tak docílíte maximálního komfortu a podprsenka se pro vás stane pohodlným „parťákem“.

Rafinované propracování jistě potěší i vašeho partnera. Intimissimi.cz, 849 Kč

Na velikosti záleží

Nyní se už zaměřme speciálně na bralette podprsenky. Charakteristické jsou především jejich košíčky. Ty mají až na drobné výjimky tvar trojúhelníku. Základním a vůbec nejznámějším střihem jsou „braletky“ podobné klasickému bikinovému vršku, trojúhelníčkům se šňůrkami.

Podprsenka bývá velmi jemná, často jen z prosvítající krajky. Právě proto je vhodná spíše pro ženy s menšími prsy, které na podprsenku nemají větší nároky z pohledu funkčnosti. Vzdávat se jí ovšem nemusíte ani s velikostí D, jen počítejte s tím, že vám pravděpodobně neposkytne na celodenní nošení požadovanou oporu a pohodlí.

Tři nejčastější podoby bralette podprsenek - základní střih, širší košíčky i...

Tři nejčastější podoby bralette podprsenek: základní střih, širší košíčky i pro velká prsa, střih, který vykouzlí kulatá prsa (zleva doprava)

Ženám s bujnými ňadry či těm s poprsím dále od sebe padnou trojúhelníkové košíčky širší jak ve výstřihu, tak v podpaží. Takový střih je nekomplikovaný, zůstává stejně něžný a decentní jako u základního bralette střihu.

Pak zde máme „véčkové“ modely. Ty mají jeden velký benefit, jakákoliv prsa v nich budou vypadat krásně kulatá, pevná a naprosto božská. Hodí se pro majitelky prsou do velikost D. 

Pokud se pro takovou braletku rozhodnete, raději si předem přeměřte, jestli vám bude vyhovovat délka ramínek. Bývají totiž pevně daná, takže je nelze posunovat. Proto zde více než jinde platí – dvakrát měř, jednou řež. Dalším kladem je, že se nemusíte stydět podprsenku přiznat, nechat pod svrchním dílem oblečení „vykouknout“ například kousek ramínka.

Sportovní modely jsou také šik. Underarmour.cz, 799 Kč

Na sport, pro domácí pohodu i celodenní nošení

Všeobecně lze o bralette střihu říci, že je ideální volbou pro jakoukoliv činnost. Nicméně pokud jste aktivnější a vyžadujete od podprsenky tu nejsilnější oporu, pak rozhodně zaměřte pozornost na následující dva střihy. 

Vhodná podprsenka pro ženy, které se pyšní až velikostí E, se vyznačuje méně vykrojeným výstřihem. Díky němu a také širším ramínkům a spodnímu obvodu udrží i velká prsa tam, kde mají být. Takové modely mohou být zdobnějšího rázu, například krajkově řešené nebo s nápaditým spodním lemem.

Střih pro velká prsa, sportovní střih (zleva doprava) Foto: Paon

Střih pro velká prsa, sportovní střih (zleva doprava)

Nelíbí se vám sportovnější kousky spodního prádla? Pak vězte, že jde o jeden z nejpříjemnějších střihů vůbec. A taková sportovní podprsenka má také své přednosti. 

Podprsenku připomínající top můžete nosit i pod formální oblečení jako je košile, přitom si zachovat svůj komfort. Hodí se pro ženy, které mají pevná prsa a potýkají se proto občas s tím, že se jim spodní prádlo nedokáže plně přizpůsobit. Sportovní střih braletky to dokáže díky pružnému a jemnému materiálu. 

Jen si dejte pozor na zadní část podprsenky. Tenká ramínka či efektní překřížení na zádech nejsou vhodná pro majitelky velkých ňader, zde uděláte lépe, když sáhnete po kousku se širokými ramínky.