Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. března 2021 Gabriela

O 10 let mladší: Nejsem vůbec ženská, jsem nic, postěžovala si Zuzana

  23:00
Náročné a stresující povolání, touha pomáhat a obětovat se pro druhé. To všechno se podepsalo na vzhledu a sebevědomí dvou kamarádek Pavlíny a Zuzany z Pardubic. Získat nový život a sebedůvěru jim měla pomoci přihláška do televizního pořadu, ve kterém se za pomoci odborníků mládne.

Obě ženy jsou nejen dlouholeté kamarádky, ale také kolegyně a sousedky. Do pořadu O 10 let mladší je přihlásila Pavlína. Poslední dobou se totiž obě cítily staré, unavené a bez životní energie. Zatoužily proto omládnout a získat zpět ženskou přitažlivost.

Fotogalerie

Obě pracují v domě pro seniory a pomáhat druhým je naplňuje a nabíjí, ale občas jim osud udělí kopanec. Obě přišly nedávno o otce a Pavlínina nejstarší dcera skončila ve vězení.

Hned na úvod si musely obě ženy projít nepříjemnou zkouškou - postavit se do vitríny v nákupním centru a nechat cizí lidi hodnotit svůj vzhled. 

„Bude jí přes padesát. Taková nešťastná. Moc o sebe nedbá. Není ničím přitažlivá. Je moc obyčejná. Prostě na sebe kašle,“ tak mluvili o Pavlíně (44). „Asi mají pravdu, já si taky tak připadám,“ řekla se slzami v očích trojnásobná matka, která žije s dětmi sama.

Ani její kamarádku neznámí lidé nešetřili. „Já bych jí tipla na padesát, kolem pětapadesáti. Strhaná, nevypadá, že by se o sebe moc starala. Na kafe bych s ní nešel. Vypadá fakt dezolátně. Tenhle typ se nemůže líbit nikomu,“ odsoudili cizí lidé Zuzanu (39).

Když se jí moderátorka pořadu Monika Absolonová zeptala, jak se cítí, se slzami v očích odpověděla: „Sebevědomí mám úplně zabitý, úplně dole. Tak skočit někde z mostu.“

Po této „studené sprše“ čekalo obě kamarádky měsíční odloučení, kdy každá bydlela sama v apartmánu v hlavním městě a nesměla používat zrcadlo. Mezi zkrášlujícími i omlazujícími procedurami a cvičením oběma zbýval čas i na procházky po Praze nebo rozjímání o minulém a budoucím životě.

Kamarádky Pavlína a Zuzana se rozhodly, že chtějí vypadat mladší

Kamarádky Pavlína a Zuzana se rozhodly, že chtějí vypadat mladší

Zuzana: Sebevědomí na nule

„Nejsem sama se sebou spokojená, protože se necítím jako ženská. Já jsem předtím prsa měla, ale po porodu spadla,“ postěžovala si Zuzana, jejímž dlouholetým snem je mít zase pevná ňadra.

Na začátku její cesty za krásnějším a mladším vzhledem byla návštěva u výživového poradce. Ten při vyšetření tělesného složení konstatoval, že je vše v normě, jen je potřeba zapracovat na svalové hmotě. 

To znamená pravidelně jíst, sportovat a odpočívat. Zuzka přiznala, že pravidelně nejí, ale slíbila, že se polepší a že do svého života zařadí i cvičení, aby nabrala svaly. „Jsem jelito,“ shazovala se pak v tělocvičně.

Ve volných chvílích přemýšlela o svém životě a o manželovi. „Není ve mně život, jako bych byla dohořívající sirka,“ svěřila se a přiznala, že je to asi její vina. „Mám ráda pořádek. Hrnek nesmí být vlevo, ale vpravo. Oni by mi chtěli pomáhat, ale já řeknu: Ne, já si to raději udělám sama!“

Zuzanino sebevědomí kleslo tak hluboko, že začala litovat svého manžela, že žije s ní. „Mohl by odejít, proč ne? Co se mnou?“ ptala se zoufale. Přitom doufala v naprostý opak: „Chci jen, abychom byli spolu a šťastní. Nic jiného si nepřeju.“

Hezčí úsměv i hladší pleť

Zuzana se styděla usmívat, protože jí prosvítaly tmavé výplně v zubech. K zubaři se ale hrozně bála. Po výměně amalgamových plomb za moderní v barvě zubů se však mohla zase bez ostychu smát.

Ještě jí nebylo ani čtyřicet let, ale kvůli povadlé pleti a povoleným rysům vypadala Zuzana unaveně. Proto se vypravila na kliniku plastické chirurgie, estetické a laserové dermatologie. Tam jí laserem odstranili rozšířené žilky v obličeji a dehydratovanou plet ošetřili vitalinjektorem, takže byla pak její tvář plnější a svěží.

Mnohem větší zákrok ji čekal na operačním sále. Nejdříve doktorka Eva Dřevínková odstranila převislá horní a dolní víčka a pak přišla na řadu vysněná prsa. „Sama sebe jsem se štítila,“ přiznala Zuzana krátce před zákrokem. „Nejsem žádná ženská, jsem nic.“ 

Operace trvala hodinu a půl a proběhla bez komplikací. Zuzana dostala odlehčené implantáty o velikosti 355 ml které jsou oproti běžným o třetinu lehčí. Ihned po operaci mladá žena neskrývala nadšení: „Jsou tam, ty vo-e! Já mám kozy!“

Své nové vnady však viděla na vlastní oči až za několik dní na kontrole. „Je to strašně nádhernej pocit, neumím to ani popsat,“ prohlásila dojatě. „Chce se mně z toho až brečet.“

Garanty proměny Zuzany z Pardubic byli doktorka Eva Dřevínková a stylista Filip...

Garanty proměny Zuzany z Pardubic byli doktorka Eva Dřevínková a stylista Filip Vaněk

Dalším krokem k mladšímu vzhledu byla návštěva na klinice estetické dermatologie. Speciální kanylovou technikou jí zde vyplnili tváře, zvýraznili kontury a podpořili regeneraci pleti. Ke slovu přišly i dermální nitě a botulotoxin do čela kvůli minimalizaci vrásek.

A protože korunou krásy je účes, navštívila Zuzana také kadeřnický salon, kde si dala jedinou podmínku: „Nechci rezatý vlasy.“ Kadeřnice se rozhodly přizpůsobit střih tomu, že Zuzana podle vlastních slov nemá čas starat se o své vlasy. „Budu o sebe víc pečovat. Už nechci být ta šedá myš, co jsem bývala,“ slibovala.

Krásná ženská

Ke slovu se ke konci proměny dostal i druhý Zuzanin garant, stylista Filip Vaněk. Podle něj má drobná blondýnka skvělé tělo, takže může ukazovat dekolt nebo nosit kalhoty do pasu. „Z té zkroušené postavičky, kterou jsme viděli na začátku, začíná být veselá ženská, která se vnímá jako ženská,“ dodal.

Přemluvil Zuzanu dokonce i na boty na podpatku, které odmítala. „Už se těším, jak se předvedu manželovi,“ radovala se. „To bude úplně jiná Zuzana, než byla doteď.“

Na den D, kdy se Zuzana poprvé směla podívat do zrcadla, jí Filip vybral sexy vypasované červené šaty. „To je jízda,“ zvolala Monika Absolonová, když mladou ženu uviděla. „Já vidím konečně ženskou,“ prohlásila doktorka Dřevínková.

„To je tak krásný! Děkuju všem. Nádherný,“ špitla se slzami v očích Zuzana. „Prostě nemám slov.“ A napodruhé se líbila i ve vitríně. „Ženská jak má bejt, opravdu. Krásný tělo, krásný prsa. Paní bych tipovala kolem třiceti let. Vypadá nádherně, mladě, prostě plná života.“ 

Zuzana po proměně

Zuzana po proměně

Pavlína: Být zase krásná

„Chci se změnit, protože jak jsem přibrala a změnila se mi postava, tak mám komplexy,“ přiznala Pavlína. A hned první návštěva u výživového specialisty jí radost neudělala. „Množství tělesného tuku je výrazně vyšší, než by mělo být,“ sdělil jí Pavel Suchánek, který pak ženě na míru sestavil jídelníček.

Bez pohybu by to ale nešlo a tady byla Pavlíně k ruce fitness trenérka Veronika Tichá, která pro ni vymyslela základní cvičební plán. Jak se Pavlína přiznala, nebyla nikdy moc zvyklá cvičit a během posledních pěti let nabrala 30 kilogramů.

Pavlína si od proměny slibovala, že si konečně najde partnera. Jenže ve svém současném těle se necítila. Když si začala s někým psát, vždycky z osobního setkání vycouvala. „Je to ve mně, připadám si škaredá,“ dodala.

I Pavlína se bála zubaře, ale nakonec si dentální hygienu i doplnění chybějícího zubu pochvalovala. Na estetickou kliniku se pak v rámci omlazení vzhledu vydala zejména kvůli kruhům pod očima. Podstoupila tam několik dermatokosmetických zákroků, aby její pleť vypadala hladší a pevnější. 

Také ona poté dala kadeřnicím volnou ruku. Ty se rozhodly střihem omladit Pavlínin vzhled a také lépe přizpůsobit barvu vlasů pleti. 

Nebát se jít do toho

Protože nízké sebevědomí a negativní zážitky z minulosti Pavlínu brzdily v osobním životě, navštívila ji seznamovací koučka, od které se mladá žena mimo jiné dozvěděla, že nemá myslet jen na své okolí, ale taky na sebe. Dorazil také kouč improvizace, který zjistil, že v osobním kontaktu je Pavlína přirozená, jen se musí trochu otrkat.

V rámci proměny pak trojnásobná matka navštívila i ordinaci plastického chirurga, kde projevila přání zbavit se břicha a být zase štíhlá. Lékaři proto zvolili dvě techniky – liposukci, kdy se odsátím přebytečného tuku upravily boky, a abdomenoplastiku.

Se změnou postavy bylo ovšem třeba proměnit i šatník. Stylistka Pavlínu pokárala, že nosila vše jen černé, a doporučila jí vsadit na barvy, zvýraznit pas a dekolt. 

„Baví mě zkoušet oblečení,“ přiznala se Pavlína. „A zase jsem přišla na spoustu nových nápadů.“ Poté, co měsíc jedla zdravě a cvičila, vyšly výsledky u výživového poradce mnohem lépe. I biologický věk se snížil o šest let. Pavlína proto slíbila, že bude ve sportu i zdravé stravě pokračovat.

Docela nová Pavlína

A pak už nastal den D. „To je pecka!“ ohodnotila Pavlínu její garantka, make- up artistka Lucia Hrušková Gibodová. „Ty oči, vlasy, postava,“ chválila trenérka Veronika Tichá.

„Je to hezký, moc hezký. Strašně moc,“ usmívala se Pavlína, která nechtěla plakat, aby si nerozmazala make-up. 

Pavlína po proměně

Pavlína po proměně

Úžasnou proměnu zaznamenaly i komentáře od kolemjdoucích u vitríny: „Zářivý úsměv. Hezky upravená. Paní bych tipoval tak 35 let. Kdybyste mi to třeba dovolili, tak bych tu slečnu pozval na kafe, líbí se mi docela dost.“

Autor:
  • Nejčtenější

Cítila jsem strašnou křivdu, popisuje Gabriela Soukalová konec sportovní kariéry

Premium Boj o bednu se stal bojem o lásku. Sbírala medaile a doufala v ní v manželství s badmintonistou Petrem Koukalem...

Velká ňadra mi zničila sexuální život, říká žena

Pětatřicetiletá Lyndsey Nurse z Velké Británie nechápe ženy, které si za velké sumy nechávají zvětšovat ňadra do obřích...

Hrál na mě kina, jak je hodnej, popsala kriminálníka vyměněná manželka

„Kradl jsem od patnácti let,“ přiznal Michal (29), který se s Miriam (41) oženil dva měsíce poté, co ho pustili z...

Jiří se začal hýbat, přestal ujídat sladké a za dva roky zhubl 67 kilo

Jiří vážil 184 kilogramů a cítil, že má na břiše a zádech velký pytel cementu. Morbidní obezitu se rozhodl porazit a...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

OBRAZEM: Pár nudistů cestuje po světě a chlubí se nahými těly

Devětadvacetiletá profesionální tanečnice Silke Muysová z belgického Gentu cestuje se svým o dva roky mladším partnerem...

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

  • Další z rubriky

Jako vrchní sestra si moc nevydělala, tak se stala internetovou modelkou

Šestadvacetiletá Belle Grace z Velké Británie byla ještě nedávno úspěšnou vrchní sestrou. Když nahrála sexy video na...

Kvůli pronásledovateli z Instagramu se žena musela sedmkrát stěhovat

Sedmadvacetiletá modelka Mariana Cristina Fragozo Herazo z Kolumbie, která fotila pro pánský magazín Playboy a přezdívá...

Bunda, nebo blůza? Zateplenou košili letos prostě potřebujete

Zanedlouho přivítáme v našich končinách tolik oblíbené jarní období, což znamená i ráznou obměnu šatníku. Je tedy čas...

TEST balzámů na rty. Rady a tipy, díky kterým vyberete ten pravý

Jsou pečující, ošetřující, hydratační, zvlhčující, zvláčňující, zklidňující, peelingové, mazlavé, tekuté, hutné,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nepravda a účelovka, říká Koukal o tvrzení exmanželky Soukalové

Po obviněních bývalé biatlonistky Gabriely Soukalové (31), že ji exmanžel Petr Koukal (35) podváděl a utrácel její...

Zemřel rockový bubeník kapely Citron a podnikatel Radim Pařízek

Zemřel rockový bubeník spjatý zejména s heavymetalovou kapelou Citron Radim Pařízek. Hudebníkovi, který se uplatnil i v...

Jeden partner byl sadista, druhý asexuál, říká autorka erotické trilogie

Blanka Lipinska (35) se proslavila svou erotickou trilogií s názvem 365 dní. Polská spisovatelka si momentálně užívá na...

České lvy vyhrál Šarlatán, z herců Trojan, Borová, Mádl a Špalková

Filmové ceny Český lev za rok 2020 vyhrál životopis léčitele Šarlatán, vyslaný rovněž za Oscary. Cenu pro herce v...

MiG-29 byl nejvýkonnější stíhačkou čs. letectva, Češi ho ale brzy zavrhli

Služba letounů MiG-29 u letectva československé armády byla krátká, a to z důvodu rozdělení republiky na dva samostatné...