O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

  23:08aktualizováno  23:08
Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za sebou bolavé životní kopance, a tak se rozhodli udělat radikální řez a přihlásili se do televizního pořadu O 10 let mladší.

„Byla to pro mě výzva a chtěla jsem změnit svůj život, proto jsem se přihlásila,“ vysvětlila Drahomíra (34), která měla mindráky hlavně kvůli kilogramům navíc. Špatný vztah ke svému tělu získala v minulém manželství. „Nebyla žádná láska, žádná něha, takže jsem upadala do depresí a sebevědomí šlo dolů,“ řekla.

Fotogalerie

Po rozvodu ji potkalo štěstí v podobě Martina, který se jí stal velkou oporou i skvělým náhradním tatínkem pro dva syny z prvního manželství. A ačkoliv ji nový životní partner ujišťoval, že je pro něj dokonalá, tak ona to viděla jinak.

Nejvíc nespokojená byla s břichem, pozadím, stehny a prsy. Protože prodělala několik operací, měla jizvy na břiše a trápily ji bolesti vyvolané srůsty, takže ani nemohla cvičit.

„Život se s ní moc nepáral,“ řekl o Dádě její kamarád Martin. „A tohle by mohla být náplast na ty bolesti, které prožila,“ mínil o její účasti v pořadu, která byla příslibem velké změny.

Ve vitríně v obchodním centru si oba vyslechli krutou pravdu. „Myslím si, že slečna má velký boky a velkej zadek. Působí tak nějak unaveně, jako že nemá čas se upravit. Nestará se o sebe,“ řekli kolemjdoucí o Drahomíře, které tipovali 45 až 48 let. 

„Na ten věk se někdy cítím, to je pravda,“ přiznala mladá maminka. „Utahaná jsem z dětí, takže s tím souhlasím. Pětačtyřicet, čtyřicet mi tipujou pravidelně.“

Kamarádi Drahomíra a Tomáš před proměnou

Kamarádi Drahomíra a Tomáš před proměnou

Ani Tomášovi (28), kterého před nedávnem sebral odchod přítele, nebylo za sklem příjemně. „Cítil jsem se docela trapně, když lidi chodili kolem a čuměli s vypoulenejma očima,“ popsal. A co o něm říkali? „Určitě bych mu zkrátila vousy. Má málo vlasů. Trošku ta pleš, možná by se mu hodila holá hlava. Rozhodně ty vousy pryč a pak ty brýle.“ Tipovali mu 40 až 45 let.

Drahomíra a její proměna

Partnery životní změny mladé maminky byli plastický chirurg Martin Tománek a stylista Filip Vaněk. A nejnepříjemnější zážitek čekal mladou ženu hned první den. Na návštěvě u výživového specialisty se dozvěděla, že vzhledem k množství břišního a tělesného tuku jí vychází metabolický věk na 105 let. A s tím souvisí i vysoké riziko cukrovky a nádorových onemocnění. Domů tedy odešla s doporučením více se hýbat, i když má různá omezení, a dodržovat stanovený jídelníček.

Drahomíra před proměnou

Drahomíra před proměnou

„Strašně lidí mě odsoudí: ježiš, ta je tlustá, ta je neupravená, ale oni neví, jakou mám minulost,“ postěžovala si Drahomíra. „Neví, že jsem byla nemocná, že mám omezení a nemůžu cvičit.“ Promluvila také o nejhorším zážitku svého života, kdy byla krátce po rozvodu brutálně přepadena. „Hodně mi pomohla sestra a Martin,“ dodala. „Ale lidi mají daleko horší osudy.“

Na setkání s trenérkou se Drahomíra dozvěděla, že má chodit hlavně na procházky a venku s dětmi se věnovat posilování i protahování, které zlepší držení těla a pomůže zpevnit hluboký svalový korzet.

„Bylo to parádní, užila jsem si to,“ radovala se Drahomíra. „I když koleno bolelo a bylo to náročný. Ale myslím, že to náročný teprve bude.“

A aby pro ni odloučení od rodiny i přátel  bylo o něco příjemnější, dostala adrenalinový dárek - svezení na čtyřkolce. „Já nemám ráda vůni benzínu, já miluju vůni benzínu,“ smála se nadšeně Dáda. „Asi jsem měla být chlap. Odmala jsem jezdila se strejdou. On závodil, takže já jsem tělem i duší automobilová.“

Zatoužila také podívat se do zákulisí televizní práce, kde se potkala i s moderátorkou Terezou Pergnerovou a zkusila si číst zprávy. „Je to masakr, nechtěla bych to dělat ani za nic,“ řekla pak o práci v televizi.

Lehčí o pět a půl kila tuku

Návštěvy zubaře se Drahomíra bála, ale všechno dobře dopadlo. A pak už následovala vysněná plastická chirurgie. „Je toho dost, co by se dalo,“ uvedl plastický chirurg před tím, než se pustil do liposukce, během které Dádě odsál pět a půl kilogramu tuku.

Následovala operace břicha a očních víček. Ta šla rychle a pacientka ji dobře snášela, tak se lékaři rozhodli splnit Drahomíře přání a vylepšit jí i prsa. „My v tuto chvíli děláme útlý pas a ňadra dmoucí,“ recitoval operatér text z divadelní hry Járy Cimrmana.

Ačkoliv Dádě se postupně plnil sen, bylo pro ni odloučení od rodiny dlouhé a kromě dětí jí chybělo Martinovo: miluju tě a jsi nejkrásnější ženská, kterou na světě mám. „Toho si vážím nejvíc, protože já se vidím jinak a on mě zbožňuje takovou, jaká jsem,“ dodala Drahomíra.

Třešničkou na dortu její proměny byl laserový peeling pro projasnění a vyčištění pokožky obličeje. A pak už byl čas na změnu šatníku. I když má Dáda menší postavu, doporučil jí Filip Vaněk delší outfitiy, které je dobré doplnit podpatky. „Na šaty člověk nemusí být hubenej,“ vysvětlil. „Když už ta postava má ženský tvary, tak je dobrý je ukázat a prodat.“ Poradil také Drahomíře nosit menší kabelky, které mohutnější postavu odlehčí.

Dalším krokem k nové Dádě byla návštěva hair stylistky, která se rozhodla trochu jí zkrátit střih a navrhla světlejší odstín vlasů. To ale zatím Drahomíra neviděla a přemýšlela o tom, že se chce k lepšímu měnit i dál. „Když už do něčeho jdu a podstoupím bolest, tak přece nesklouznu zpátky tam, kde jsem byla ta vyžraná kisna,“ prohlásila.

Po proměně se cítila mnohem lépe. I výživový specialista se radoval - její metabolický věk poklesl o 13 let. „Psychicky jsem úplně jinde, nabírám sebevědomí,“ dodala Dáda, kterou už čekalo jen velké finále.

Svěží kočka

Monika Absolonová i garanti proměny nemohli z Drahomíry spustit oči. „Vy jste ale nesmírně krásná,“ zvolala moderátorka. „Omládla, svěží kočka,“ radoval se stylista Filip Vaněk a plastický chirurg Martin Tománek dodal: „Jiskra v oku, úplně jiná vizáž.“ „Ještě jsem se neviděla, ale cítím se skvěle,“ potvrdila Dáda a přistoupila k zrcadlu. Do něj pak nevěřícně koukala: „Ježišmarja, to nejsem já!“

Drahomíra před proměnou

Drahomíra před proměnou

Drahomíra po proměně

Drahomíra po proměně

Když se pak postavila do vitríny, hlasy kolemjdoucích nebyly tak kritické. Lidé ji tipovali na 29 let. „Vypadá docela mladě. Působí na mě hezky, mile, sebevědomě, svěže. Moc jí to sluší, je to kočka.“

Tomáš a jeho proměna

Osmadvacetiletý mladý muž trpěl mindráky a tím největším byly řídnoucí vlasy. „O jejich transplantaci si můžu nechat jen zdát,“ povzdychl si. Velkou ránou v jeho životě byl rozchod s přítelem. Tomáš přesto pořád doufal, že se k němu Karel vrátí.

Do parády si Tomáše vzal tým, jehož členy byli trenér Ladislav Jenšík a lékařka plastické chirurgie Eva Dřevínková.

Tomáš před proměnou

Tomáš před proměnou

Už první den, kdy se Tomáš vydal za výživovým specialistou a absolvoval měření, ukázal, že je co zlepšovat. Tomáš měl málo svalové hmoty, a tak byla rychlost metabolismu na úrovní čtyřicetiletého muže. Pak se vydal na trénink. „Tomáš chce zmužnět, tak bychom do něj měli nějakou tu sílu dostat,“ uvedl trenér Láďa a naordinoval Tomášovi cviky na rozvoj trojúhelníku, který tvoří širší ramena a štíhlý pas a boky. „Tomáš mě hodně překvapil,“ dodal trenér. „Maká, je to dříč.“

Pak už na Tomáše čekal první zákrok - laserová operace na odstranění dioptrií. Vidění by se podle lékařky mělo vylepšit už za tři až čtyři hodiny a druhý den by už měl Tomáš vidět perfektně.

Sbohem, vysoké čelo!

Další procedurou, kterou mladý muž absolvoval, byla transplantace vlasů na temeni a nad čelem, která by mu měla vrátit ztracené sebevědomí. Výsledek operace bude ovšem naplno viditelný až po roce. Kromě toho Tomáš podstoupil i operaci horních víček, kde měl přebytek kůže.

Dermatoložka také vyplnila jizvičky na čele kyselinou hylauronovou a zánětlivé projevy na zádech zklidnila cévním laserem. Rozhodla se také pro laserovou depilaci zad.

„Tomáš je pěkný chlap, má krásnou postavu, ale nevěří si,“ prohlásila pak stylistka Gabriela Koutská. „Může si dovolit si s módou hrát a vžít se do jakékoliv role, jaká ho napadne.“ Na nový šatník se Tomáš těšil. „Každým dnem se cítím lépe a dnešek to neskutečně povznesl, moc jsem si to užil,“ ohodnotil setkání se stylistkou. Následovala také úprava vousů, aby vypadaly upraveně a podpořily tvar hlavy.

Jiskra v oku

Jako amatérský zpěvák pak Tomáš dostal příležitost nahrát si ve studiu vlastní píseň, kterou věnoval bývalému příteli Karlovi.

A pak už nadešel den D. „Vypadá na dvacet,“ ohodnotila Tomášův nový look Monika. „Na mě svítí taková zdravá sebejistota. Je to lev salonů,“ dodal trenér Ladislav Jenšík a lékařka Eva Dřevínková o Tomášovi řekla, že má v oku jiskru, která svědčí o tom, že je šťastný a spokojený.

Tomáš před proměnou

Tomáš před proměnou

Tomáš po proměně

Tomáš po proměně

Pohled do zrcadla Tomáše nadchnul. „Vidim svoje oči, větší oči, to je úžasný! Vlasy porostou. Skvělý, skvělý! Já jsem hodně spokojenej.“ A líbil se i kolemjdoucím v obchodním centru, kde mu tipovali 28 let. „Vypadá fakt sexy a skvěle, sympaticky. Ano, líbí se mi.“

Když Tomáš poprvé spatřil svoji kamarádku, nevěřil svým očím. „Já jsem myslel, že ti dám nádhernou kytici, ale ta je ve srovnání s tebou úplnej hnus,“ přivítal emotivně Dádu, kterou ani její děti nemohly poznat. „Mami, jsi krásná,“ vydechl ten mladší.

Tomášovi se splnil sen. Na finále jeho proměny  přišel bývalý přítel Karel s...

Tomášovi se splnil sen. Na finále jeho proměny přišel bývalý přítel Karel s tím, že chce být zase s ním.

Na Tomáše ale největší překvapení teprve čekalo. Do studia přišel jeho bývalý přítel Karel, který řekl: „Já jsem si uvědomil, že bych chtěl být jenom s tebou.“ Tomášovu proměnu tak zakončilo dojemné setkání v slzách.

Autor:

Vánoce

Advent se pomalu blíží a spolu s ním nákupy vánočních dárků i pečení vánočního cukroví. Za vánoční atmosférou můžete vyrazit na vánoční trhy ve vašem okolí i do zahraničí.

  • Nejčtenější

O 10 let mladší: Život se s ní nemazlil, teď je z šedé myšky sexy kráska

Aleš a Libuše jsou manželé ve středním věku, kteří spolu se dvěma dětmi žijí v miniaturním bytě na sídlišti v Liberci....

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Dvanáct zázračných potravin, po kterých jdou kila sama dolů

Dnes už každý ví, že držet diety formou nelogických přísných omezení či dokonce hladovění je obrovský nesmysl a hazard...

Když má máma křeče, není co jíst, říkají děti. Budou mít nový domov

Když se maminka klepe v křeči, bojím se, že umře, přiznal osmiletý Honzík. Jeho sestra Ivanka dodává, že jejím...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Premium

Patříte mezi ty šťastné? Sedm znaků, že máte opravdu kvalitní vztah

Být šťastná po boku toho druhého, nic neřešit, nehádat se. Ideální, co říkáte? Harmonické soužití, kdy si partneři...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

  • Další z rubriky

Jak vypadat o několik let mladší? Nezapomínejte na odlíčení a peeling

Roky vám z občanky nikdo nevymaže. Přesto můžete udělat dost pro to, aby vám vyšší věk nikdo nehádal. Ale pozor,...

Tajemství ženské krásy? Souměrnost podle zlatého řezu, spočítal vědec

Přírodní vědy odhalují zákonitosti, podle nichž si muži na ulici mohou ukroutit hlavy. Ať se to někomu líbí, nebo ne,...

Na zelené vlně. Kosmetika s konopím vyléčí popraskané rty i ekzém

Módním trendům podléhá nejen oblečení, ale i kosmetika. Slávu aktuálně zažívá konopí, které najdete ve všem od krémů...

Stop. Nejčastější módní přešlapy, kterých se boubelky dopouštějí

Spousta žen se za výrazné křivky stydí. Proč? Vždyť krása je pojem subjektivní, jenž nelze pevně uchopit. Nikdo navíc...

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Řidič sk. C, Praha 9, cca 38 000 Kč

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 38 000 - 38 000 Kč

Najdete na iDNES.cz