Nebojte se na podzim barev. Poradíme, které vám budou slušet

aktualizováno 
Vybrali jsme čtyři hlavní barevné trendy, které ovládly letošní sezonu jak v oblečení, tak v líčení. Který barevný styl bude slušet vám?

Ilustrační foto | foto: Isifa/Picturepress

Zelená, růžová, fialová a oranžová. To jsou barvy, které dominují letošním podzimním kolekcím. Je však škoda "zazdít" je klasickým neutrálním či šedým líčením. Proto vám také poradíme, jak dané barvičky na oblečení podtrhnout správným make-upem.

ZELENÁ

Vratné lahveČtyři módní barvy na podzim

Nový odstín zelené bude slušet nejvíc zrzkám. Hodí se k světlé pleti a zářivé vlasy vedle ní opravdu vyniknou. Zelenou pak můžeme kombinovat s výraznou oranžovou a lila fialovou.

Oči jako švestky

Čtyři módní barvy na podzim

Pokud použijete při nalíčení fialový odstín v barvě švestky, nespletete se. To je to, co právě letí - tlumená fialová. K těmto stínům ale obkreslete oči černou kajalovou tužkou a řasy natočte pomocí černé řasenky. Zvýrazníte bělmo a váš pohled bude zářivý. Toto nalíčení se hodí pro studený barevný typ, pro ženy s tmavými vlasy.

RŮŽOVÁ

Neonka
Fuchsiová růžová sluší letním i zimním typům. Kombinuje se ale už jen s neutrálními barvami, jako je šedá, bílá a černá.

Čtyři módní barvy na podzim

Slečna Pink
Mladým ženám a dívkám sluší jemné růžové nalíčení. Růžové stíny, růžová tvářenka a růžový lesk na rty, to všechno si můžete dopřát, i když je právě podzim. Letos nejsou zakázané žádné barvy. Oční víčka vystínujte do jemné kouřové a obočí zvýrazněte zespodu světlým stínem.

FIALOVÁ

Ultra violet
Barva, která sice není nejpopulárnější mezi lidmi, ale návrháři ji vždy řadí do top programů svých přehlídek. Podle nich sluší všem barevným typům a kombinovat ji můžete s jemnými i ostrými barevnými odstíny, třeba se žlutou, oranžovou a rudě červenou.

Čtyři módní barvy na podzim

Dáma jako víno
Nalíčení je v barvách hroznového vína. K výrazné barvě rtěnky jen jemně vystínujte oční víčka světle fialovou na střed, prosvětlete vnitřní koutek oka a naneste třpytivé linky. Make-up na tvářích musí být světlý a hlavně dokonalý. Proto si pečlivě srovnejte barvu pleti korektorem. Naličte jen horní řasy a spodní víčko vymalujte bílou tužkou.

ORANŽOVÁ

Spadané listí

Čtyři módní barvy na podzim

Cihlové odstíny, kterými se barví podzimní les, sluší jarním a podzimním barevným typům. Kombinuje se s přírodními barvami a metalickými odstíny zlata a mědi.

Dáma v mědi a nugátu

Čtyři módní barvy na podzim

Hnědé a oranžové odstíny se hodí především těm ženám, kterým ladí teplé barvy. Používejte odstíny v barvách bílé, kávové, nugátové a měděné. Horní víčka vymalujte hnědým stínem a na střed naneste trochu měděného lesku. Obočí učešte do přirozeného tvaru, mělo by být v barvě vašich vlasů. Použijte černou řasenku.


Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Jsou smutní, mrzutí a znudění. Proč muži na dovolené tak trpí?

ilustrační snímek

Těší se domů. Poslední den neříkají: „To je škoda, že to tak uteklo.“ Říkají: „Konečně!“ Je to tak, muži neradi jezdí...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Krásná prsa i bez chirurga: nehrbte se a nekuřte

Prsa (ilustrační fotografie)

V létě se spousta žen ráda pochlubí pěkným dekoltem. Ale ne každá má to štěstí, že její ňadra jsou pevná a hezky...

Jak končí čluny migrantů? Firma z nich šije unikátní kabelky

Berlínská firma Mimycri šije tašky z člunů, na kterých připluli do Řecka...

Husajn sedí za šicím strojem a prošívá kus šedého plastu. Lem ze žluté nitě dodává tvar silnému materiálu, který...

Velká pásková revoluce přichází. Zaostřeno na přehlížený módní doplněk

Ilustrační snímek

Alespoň jeden pásek má v šatníku snad každá žena. Opasky ovšem mají ambici stát se dominantou nadcházející módní...

Najdete na iDNES.cz