Ona

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Jak mít po padesátce stále šmrnc? Inspirujte se u Elle Macphersonové

  • 21
Ženy po padesátém roku života se dopouštějí obrovské chyby, když se vyhýbají trendy oděvům a mají za to, že s jejich věkem nekorespondují. Tak tomu být ovšem nemusí. Zářným příkladem je Elle Macphersonová. Australská modelka v březnu oslavila padesáté páté narozeniny a vypadá stále skvěle. Inspirujte se jejími modely.

Nebojte se světlých odstínů

Světlé tóny nejsou u žen ve zralejším věku oblíbené. Důvodem je optické rozšiřování postavy, navíc koluje módní fáma, která tvrdí, že bílá barva je pouze pro mladé. Jak ale můžete vidět u Elle Macphersonové, je to lež. I ženě po padesátce může lichotit.

Pokud jste štíhlá, tím lépe. Pro vás neexistují žádné mantinely. V případě, kdy máte výrazné problematické partie, tak na ně světlé tóny určitě nepatří. Ještě více je zdůrazní. Ovšem nic nezkazíte moderním kabátem ve slušivé midi délce. Ten dodá outfitu svěží vzpruhu. Dámy, co se nebojí lehké extravagance, mohou sáhnout po trendy chlupaté bundičce.

Kancelářský kostýmek ve smetanové variantě obohaťte barevně nápadnou obuví a...

Že bílá barva je jen pro mladé? Omyl!

Sexy divoška

Kožené kalhoty a metalické odstíny patří k dominantním prvkům, kterým se často vyhýbají i ženy mladšího věku. Je pravdou, že zvláště u kožených/koženkových kalhot je problém ten, že nic neschovají. Naopak dají vyniknout všem neduhům. Je tedy potřeba mít dlouhé nožky a útlé linie. Jestli vám však bylo shůry dáno, určitě si je pořiďte.

Zlaté či stříbrné odlesky jsou vysoce nápadité. Právě proto se stanou třešničkou na dortu každého outfitu. V případě, že se bojíte výrazných oděvů, zvolte alespoň stylové doplňky v metalickém provedení. Po padesátce se opravdu nemusíte schovávat v nudných oděvech. Jen se světu ukažte.

Kožených kalhot se nemusíte vzdávat v žádném věku. Stejně tomu je i u trendy...

Kožených kalhot se nemusíte vzdávat v žádném věku. Stejně tomu je i u trendy metalických odlesků.

Když černá, tak stylově

Černá barva patří k těm vůbec nejoblíbenějším. Má totiž hned několik benefitů. Je praktická, ubírá kilogramy, lze ji zkombinovat naprosto se vším, ženám lichotí v každém věku. Abyste se však vyhnula fádnosti, naučte se pracovat s materiály, střihy a vzory.

Ženské linie podpoří sukně či šaty áčkového střihu. Lehce netradičním, leč vysoce moderním a působivým akcentem se stanou zvonové kalhoty. Ve spojení s vysokými podpatky a svrškem v prodloužené délce opticky povyrostete a postavu zúžíte. Smyslnost podtrhnete svůdným saténovým oděvem. My doporučujeme po vzoru okouzlující Elle lichotivé midi šaty s důrazem na střední část těla a rafinovaným rozparkem.

I monotónií look může být zajímavý. Stačí vědět, jak na to.

I monotónií look může být zajímavý. Stačí vědět, jak na to.