S péčí o syny pomůžeme díky Jarmarku více než 300 000 korunami

  10:01aktualizováno  10:01
Podzimní bazar oblečení OnaDnes.cz pomohl paní Blance Krouzové s péčí o tři autistické syny, z nichž dva trpí i vzácnou svalovou dystrofií. Díky vydavatelství Mafra, Nadaci Agrofert, partnerům a hlavně díky čtenářům a návštěvníkům 21. Jarmarku, se vybralo celkem téměř 320 tisíc korun.

Paní Blanka s nejstarším synem vám přijeli na Jarmark OnaDnes.cz osobně poděkovat. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Fotogalerie

Na transparentní účet zřízený pro paní Blanku, posílali čtenáři finanční pomoc již od srpna, kdy jsme zveřejnili celý její příběh. Díky vám se na kontě nasbíralo dvě stě tisíc korun a dalšími penězi přispěla Mafra a.s. z tomboly a aukce i prodeje věcí ze skříní známých osobností - v kasičce, do níž padaly na Jarmarku peníze, bylo po rozpečetění 81 736 korun. Osmnáct tisíc ze své tržby věnoval řetězec Starbucks, pět tisíc Potex, který se navíc postaral o již nepotřebné oblečení.

„Ráda bych za sebe a své syny poděkovala všem, kteří se věnovali organizaci celé akce Jarmark OnaDnes s pomocí pro nás, dali tomu svůj čas a energii, své věci do charitativní dražby oblečení, děkuji za věnovanou finanční pomoc i jednotlivým partnerům akce, kteří nám poskytli část svého výdělku,“ poděkoval všem dojatá paní Blanka. „Velmi si vážím ochoty a chuti pomoct právě nám, celá atmosféra na Jarmarku byla milá až dojemná, spousta přítomných mi osobně popřáli hodně sil a slíbili držení palců. Děkujeme moc a určitě dáme vědět, jak se nám daří poprat se se životem dál, a to i zásluhou právě vás všech, kdo pomohli.“

Do aukce oblečení přispěly moderátorky Kristýna Kloubková, Tereza Tobiášová a Karla Mráčková a zpěvačka Elis Ochmanová, které na Jarmark na Výstaviště v pražských Holešovicích přišly osobně. Své věci pak na pomoc paní Blance poslaly Lejla Abbasová, Heidi Janků, Bára Basiková, Monika Babišová, kapela Lunetic, violoncellistka Terezie Kovalová, blogerka Anna Šulcová.

Poděkování patří i partnerům, kteří se starali o naše pohodlí, jako například Podravka, Mentos, firma 4PM, která věnovala hlavní cenu do tomboly, Bino Europe, Mr. Parkit a dalším.

Na co se vybíralo?

2x 20 000 korun - doplatky doplňků na nové zdravotní kočárky zn. Ulises Evo pro oba kluky, revizní lékař oběma klukům schválil plně hrazené kočárky, pojišťovna je hradí jen v základní verzi bez doplňků. Děti potřebují zimní fusaky, košíky pod kočárek, pláštěnky, obal na kočárek, antidekubitní podložky na sezení a stříšky.

2x 3 000 korun - nové ambuvaky, z těch stávajících dětem vyrostly obličeje, původní věnovala maminka do FN Motol pro malé děti, stejně jako předchozí kočárky. Ambuvaky nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

1x 12 000 korun - přenosný oxymetr s nabíjecí stanicí do auta pro Florimona, kvůli zastávám dechu. Oxymetry nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

300 korun za 25 minut intenzivní neurorehabilitace v Medical centru v Liberci, kde s dvojčaty cvičí a posilují svaly fyzioterapeuti pod dohledem neurochirurga, který se specializuje na na myoskeletární medicínu, což je mimo lázeňskou péči téměř nemožné najít. Do centra dochází každé dvojče 2x měsíčně, tj. částka 1200 korun.

A v neposlední řadě v době září a října bude maminka potřebovat využívat intenzivněji respitní odlehčovací službu Nautis, protože bude po operaci. Cena za jeden den za oba kluky je 3 000 korun.

„Je to pro nás velká podpora v nelehké situaci, finance nám aktuálně pomohou s uhrazením nezbytných doplňků k novým rehabilitačním kočárkům, novým ambuvakům, pořízení přenosného oxymetru na cesty autem, doplatkům za speciálním tekutou výživu, nové dioptrické brýle pro Florimona a v neposlední řadě na úhradu respitních odlehčovací pobytů pro obě dvojčata na následující období,“ poděkovala všem paní Blanka.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Mužova smrt mi zajistila obrovskou reklamu, přiznává Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Je tomu již osmdesát let, co pětiletá dívka porodila zdravé dítě

Lina Medinaová přivedla před osmdesáti lety na svět zdravého chlapce

Přesně před osmdesáti lety malá peruánská dívenka jménem Lina porodila v Limě dítě. Bylo jí pouhých pět let, sedm...

Úzkost jako civilizační nemoc. Pět kroků, jak si můžeme pomoct sami

Ilustrační snímek

Strach je jednou z nejdůležitějších a nejužitečnějších emocí, která nám pomáhá přežít. I úzkost je strach, ale na...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Vzala ten nejmenší nůž a bodla třikrát. Teď sedí za pokus o vraždu

Nikola si odsedí pět let ve vězení.

Monika, která zabila svého manžela, není ve věznici Řepy jediná, která na partnera vztáhla ruku. „Třikrát jsem ho...

Další z rubriky

Minisukně jsou opět ve hře. Poradíme vám, jak je nosit

Džínová mini je klasika, která nikdy neomrzí. Abyste nepůsobila příliš...

Minisukně jsou letos opět v kurzu. Nemusíte mít nutně dva metry ani třicet kilo, abyste si je mohla užít. Jak je nosit,...

Rudé rty, jehly, kolová sukně a sexy výraz. Česko má svou Miss pin-up

Vítězky Miss pin-up

Sexy žena v šatech s kolovou sukní, rudými rty i nehty a koketně upravenými vlasy. Slečna z plakátu vylepená na pánské...

Přehlídka bradavek i kalhotek. Kráskám v Cannes se trapasy nevyhýbají

Trapasy na červeném koberci

Odhalené bradavky i spodní prádlo, pády nebo vyzuté lodičky. To jsou faux pas, kterých se mnohdy nevědomky dopustily...

Najdete na iDNES.cz