S péčí o syny pomůžeme díky Jarmarku více než 300 000 korunami

  10:01aktualizováno  10:01
Podzimní bazar oblečení OnaDnes.cz pomohl paní Blance Krouzové s péčí o tři autistické syny, z nichž dva trpí i vzácnou svalovou dystrofií. Díky vydavatelství Mafra, Nadaci Agrofert, partnerům a hlavně díky čtenářům a návštěvníkům 21. Jarmarku, se vybralo celkem téměř 320 tisíc korun.

Paní Blanka s nejstarším synem vám přijeli na Jarmark OnaDnes.cz osobně poděkovat. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Fotogalerie

Na transparentní účet zřízený pro paní Blanku, posílali čtenáři finanční pomoc již od srpna, kdy jsme zveřejnili celý její příběh. Díky vám se na kontě nasbíralo dvě stě tisíc korun a dalšími penězi přispěla Mafra a.s. z tomboly a aukce i prodeje věcí ze skříní známých osobností - v kasičce, do níž padaly na Jarmarku peníze, bylo po rozpečetění 81 736 korun. Osmnáct tisíc ze své tržby věnoval řetězec Starbucks, pět tisíc Potex, který se navíc postaral o již nepotřebné oblečení.

„Ráda bych za sebe a své syny poděkovala všem, kteří se věnovali organizaci celé akce Jarmark OnaDnes s pomocí pro nás, dali tomu svůj čas a energii, své věci do charitativní dražby oblečení, děkuji za věnovanou finanční pomoc i jednotlivým partnerům akce, kteří nám poskytli část svého výdělku,“ poděkoval všem dojatá paní Blanka. „Velmi si vážím ochoty a chuti pomoct právě nám, celá atmosféra na Jarmarku byla milá až dojemná, spousta přítomných mi osobně popřáli hodně sil a slíbili držení palců. Děkujeme moc a určitě dáme vědět, jak se nám daří poprat se se životem dál, a to i zásluhou právě vás všech, kdo pomohli.“

Do aukce oblečení přispěly moderátorky Kristýna Kloubková, Tereza Tobiášová a Karla Mráčková a zpěvačka Elis Ochmanová, které na Jarmark na Výstaviště v pražských Holešovicích přišly osobně. Své věci pak na pomoc paní Blance poslaly Lejla Abbasová, Heidi Janků, Bára Basiková, Monika Babišová, kapela Lunetic, violoncellistka Terezie Kovalová, blogerka Anna Šulcová.

Poděkování patří i partnerům, kteří se starali o naše pohodlí, jako například Podravka, Mentos, firma 4PM, která věnovala hlavní cenu do tomboly, Bino Europe, Mr. Parkit a dalším.

Na co se vybíralo?

2x 20 000 korun - doplatky doplňků na nové zdravotní kočárky zn. Ulises Evo pro oba kluky, revizní lékař oběma klukům schválil plně hrazené kočárky, pojišťovna je hradí jen v základní verzi bez doplňků. Děti potřebují zimní fusaky, košíky pod kočárek, pláštěnky, obal na kočárek, antidekubitní podložky na sezení a stříšky.

2x 3 000 korun - nové ambuvaky, z těch stávajících dětem vyrostly obličeje, původní věnovala maminka do FN Motol pro malé děti, stejně jako předchozí kočárky. Ambuvaky nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

1x 12 000 korun - přenosný oxymetr s nabíjecí stanicí do auta pro Florimona, kvůli zastávám dechu. Oxymetry nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami.

300 korun za 25 minut intenzivní neurorehabilitace v Medical centru v Liberci, kde s dvojčaty cvičí a posilují svaly fyzioterapeuti pod dohledem neurochirurga, který se specializuje na na myoskeletární medicínu, což je mimo lázeňskou péči téměř nemožné najít. Do centra dochází každé dvojče 2x měsíčně, tj. částka 1200 korun.

A v neposlední řadě v době září a října bude maminka potřebovat využívat intenzivněji respitní odlehčovací službu Nautis, protože bude po operaci. Cena za jeden den za oba kluky je 3 000 korun.

„Je to pro nás velká podpora v nelehké situaci, finance nám aktuálně pomohou s uhrazením nezbytných doplňků k novým rehabilitačním kočárkům, novým ambuvakům, pořízení přenosného oxymetru na cesty autem, doplatkům za speciálním tekutou výživu, nové dioptrické brýle pro Florimona a v neposlední řadě na úhradu respitních odlehčovací pobytů pro obě dvojčata na následující období,“ poděkovala všem paní Blanka.

Autor:

Nejčtenější

Jsme s jedním partnerem a společně s ním máme sex, říkají dvojčata

Anna a Lucy DeCinqueovy

Sestry Anna a Lucy DeCinque (33) se považují za nejvíce identická dvojčata na světě. Absolvovaly plastické operace, aby...

Sympatický kamioňák Zdeněk z Výměny manželek přišel o nohy při nehodě

Rodina z Přelovice nesnáší nudu a neustále něco podniká. Zdeněk ve volném čase...

Život si s osudem akční rodiny z Přelovic krutě zahrál. Tatínkovi Zdeňkovi museli po těžké autonehodě amputovat obě...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Závislost na jídle mě málem zabila, říká morbidně obézní žena

Morbidně obézní žena měla před operací žaludku téměř tři sta kilogramů.

S obezitou bojovala Američanka Lacey Hodderová už jako dítě a v devětadvaceti letech měla téměř tři sta kilogramů. Když...

Už mám odseriálováno, říká herečka Alena Antalová

Alena Antalová

Prorazila jako herečka v Četnických humoreskách a Pojišťovně štěstí, teď se Alena Antalová objeví po boku Jaromíra...

Další z rubriky

Pozor na 10 módních prohřešků aneb jak se vyhnout faux pas na plese

Možná jste zapřisáhlými odpůrci tanečních kroků a společenskému životu neholdujete. Na ples však dříve nebo později...

Móda z ulice: Krátké kalhoty, barevné kabáty i vozítko na nákup

Módní trendy nemusíte potkávat jen online nebo na stránkách časopisů. Často se...

Módní trendy nemusíte potkávat jen online nebo na stránkách časopisů. Často se stačí pouze rozhlédnout po okolí nebo se...

Luxus se nebojte doplnit sekáčem, radí módní blogerka Olivia Palermo

Olivia tvrdí, že není třeba vymýšlet složité kombinace, důležité je ladit...

Influencerka, blogerka a módní ikona Olivia Palermo se může pyšnit téměř šesti miliony fanoušků na Instagramu. Patří k...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz