Sobotní Jarmark magazínu OnaDnes.cz lámal rekordy na všech frontách

  12:27aktualizováno  12:27
Už pošesté se v sobotu sešly čtenářky OnaDnes.cz na velkolepém bleším trhu, kde se nejen nakupovalo a prodávalo, ale také pomáhalo dobré věci. Počasí přálo, prodávajících i nakupujících se dostavil rekordní počet a v kasičce Nadace Terezy Maxové dětem se sešla nejvyšší částka v dvouleté historii Jarmarků.

Na sobotním Jarmarku OnaDnes.cz bylo k dostání všechno od pokrývek hlavy po sukně, kalhoty, kabelky, brože nebo třeba dětské přezkáče. | foto:  Petr Topič, MAFRA


Atmosféra blešího trhu zejména s dámskou módou a doplňky byla strhující: kam oko dohlédlo, rozprostíraly se v obrovském stanu, který dočasně nahrazuje Levé křídlo Průmyslového paláce zničené požárem, tisíce pestrobarevných lákadel. Sukně, šaty, kabáty, svetříky všech vzorů a velikostí i další zajímavé módní kousky byly navíc k mání i na venkovním prostranství.

Prodávat přišlo na Jarmark rekordních pět stovek lidí, v naprosté většině žen. Muži se zde, jak můžete vidět i ve fotogalerii, vyskytovali skutečně sporadicky a jeden dokonce dokázal ve všeobecném mumraji usnout. Našli se ovšem i stateční mužové, kteří si s přesilou žen poradili a přišli své partnerky při prodávání či nakupování podpořit. O jednom takovém si můžete přečíst v blogu naší čtenářky Lenky.

Nakupujících pak bylo zhruba pět tisíc a spokojenost vládla na všech frontách. Nadšení neskrývaly ani ty, které dorazily poprvé.

 "Dnešní dopoledne na Jarmarku bylo pro mě naprosto fascinující a ještě teď vstřebávám dojmy a probírám se úlovky, které jsem pořídila," napsala třeba na Facebook čtenářka Tereza. Mezi nováčky patřila také Kristýna: "Byla jsem naprosto uchvácena. Nakoupila jsem si tolik hadříků (od tílek, halenek po zimní bundu a kozačky) a překvapily mne neskutečně milé slečny, ženy, a vůbec atmosféra byla naprosto skvělá. Příště jdu zase," slíbila.

Fotogalerie

Spokojené reakce ovšem přišly nejen od nakupujících, ale i od prodávajících, které si mimo jiné chválily i bezchybnou organizaci. Maminka Daniela mimo jiné napsala: "Chci vám poděkovat za hezkou sobotu. Na Jarmarku jsem prodávala se šestiletou dcerkou, obě jsme si to moc užily. Sice jsme jako vždy více utratily, než utržily (některým kouskům ostatních prodávajících zkrátka nešlo odolat), ale to nám vůbec nevadí."

Návštěvnice Jarmarku se také mohly nechat vyfotografovat se svými úlovky v mobilním studiu Rajce.net, které bylo hned vedle hlavního vchodu do prodejního stanu, fotografie najdete ZDE.

Jarmark v rytmu tance

Stejně jako minulé Jarmarky i tento byl věnován nejen módě a setkávání, ale také charitě. Tentokrát se vybíraly peníze na čtrnáctiletého Františka z dětského domova, který se chce věnovat svému snu, jímž je tanec, a letos začíná studovat na pražské konzervatoři.

František může radostí tančit, protože díky čtenářkám, které přišly na Jarmark nakupovat a prodávat (a některé si dokonce na samém závěru zatančily přímo na stole), se podařilo dát dohromady pěkných 33 934 korun.

Z toho 20 410 korun věnovala firma Starbucks, která na místě nabízela kávu a čaj, zbývající částka 13 524 korun se sešla z příspěvků od nakupujících a prodávajících, z charitativní dražby oblečení ze šatníku Markéty Hrubešové, která byla hostem Jarmarku, a z prodeje její kuchařky Tak vařím já.

Svou troškou do mlýna přispěly také redaktorky OnaDnes.cz, které na Jarmark napekly domácí koláče, buchty a další dobroty, které byly za dobrovolný příspěvek k mání na stánku Nadace. Recepty si na našich stránkách přečtete ve středu, tady najdete ty z předchozí akce.

Ještě zbývá dodat, že příští Jarmark bude zase na jaře, a pokud všechno klapne, tak nejen v Praze, ale rády bychom opět zamířily i za našimi čtenářkami v regionech. Vše se včas dozvíte na stránkách OnaDnes.cz.


Nejčtenější

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

Žádná šedá kancelářská myška, oblečte se do práce stylově

Z kolekce: Mohito

Co si budeme povídat, chodit do práce není žádná velká zábava. Je proto více než nutné si tuto rutinu zpříjemnit. A co...

Pořiďte si sako. Nadčasový kousek, který nikdy nevyjde z módy

Z kolekce: H&M

Léto se pomalu blíží ke svému konci. Rána i večery jsou už chladnější, a tak je čas, abyste si pořídila praktický...

Naučte se být vždy šik a trendy jako herečka Reese Witherspoonová

Reese Witherspoon si vyrazila na nákupy v růžových šatech. Svůj outfit doplnila...

Oscarová herečka s oslnivým úsměvem, která dovede stejně dobře ztvárnit blonďaté naivky jako charakterní ženy, patří...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz