Markéta Hrubešová: Blešáky mám ráda, ale jídlo mě baví ještě víc

  10:15aktualizováno  21:12
Na holešovické Výstaviště v Praze, které zejména díky Jarmarku OnaDnes.cz patřilo celou sobotu ženám, přišla krátce po poledni také herečka Markéta Hrubešová. Do charitativní dražby nabídla několik kousků ze svého a dceřina šatníku a na konto Nadace Terezy Maxové tak připsala 1 120 korun.

"Móda je dobrý sluha, ale špatný pán," prozradila Markéta Hrubešová návštěvnicím Jarmarku svůj vztah k trendy oblékání. "Oblečení si vybírám hlavně tak, aby se mi líbilo a bylo pohodlné, třeba když jdu s dcerou a hřiště, ne podle toho, co se nosí."

Sympatická herečka na módě "neujíždí" a spíš než nákupy oblečení ji baví procházet obchody s jídlem. "Hrozně ráda jím a chutná mi vlastně všechno, kromě sladkého," odpověděla na zvídavou otázku jedné z přítomných dam. 

Fotogalerie

Herečka známá svou vášní pro vaření přinesla do charitativní dražby několik kousků. Světlý baloňáček po dceři Markéty Hrubešové získal po líté dražbě pro svou sestru chlapec, který doprovázel svou maminku na Jarmark. Zaplatil za něj 270 korun.

Oblíbené sáčko Markéty Hrubešové, které herečka nosila k džínám a tričku, se prodalo za 250 korun a bílé šaty, které měla jen jednou na sobě, protože zhubla a už jí nesedí, za 200 korun.

Když přišly na řadu černé cigaretové kalhoty, smála se Markéta, že si ji všichni dobírají, protože bez černých kalhot nedá ani ránu, a ačkoliv jich má nejméně osm, vypadá to, že chodí pořád v tom samém. "Jsou naprosto univerzální a každá žena by takové měla mít," prohlásila herečka. "Skvěle se hodí k balerínkám i k botám na podpatku." Nakonec tato nezbytnost dámského šatníku vynesla Nadaci celých 400 korun.

Ačkoliv nákupy hadříků Markétu Hrubešovou nebaví, bleší trhy (k nimž patří i náš Jarmark) má ráda. První navštívila kdysi před lety v Paříži a doslova ji nadchnul. U nás ale na blešáky moc často nechodí a Jarmark OnaDnes.cz ji zaujal především proto, že pomáhá dobré věci. Čtenářky a návštěvnice akce si proto mohly koupit také její kuchařku Tak vařím já za speciální "jarmarkovou" cenu s tím, že stokoruna z každého prodaného výtisku putuje na konto NTM. 

Výtěžek z akce získá František z dětškého domova

Dámská móda

Nakupujte módu on-line za příznivé ceny. Vyberte si třeba z široké nabídky dámských mikin na Modissimo.cz.

V levém křídle Průmyslového paláce a na prostranství před ním se to v sobotu až do odpoledních hodin hemžilo jako v mraveništi plném šatů, kabelek, triček, pásků, bot a botiček, cetek a tretek a dalších krásných věcí. 

Ceny byly většinou lidové. Třeba boty se daly pořídit od padesáti korun, tričko za třicet i méně a kabelku klidně pod stovku. A to je výzva, kterou nemůže přeslechnout žádná žena, která má ráda parádu.

Návštěvnice mohly také přispět do kasičky Nadace Terezy Maxové dětem na jejím stánku. Výtěžek akce půjde na výlohy čtrnáctiletého Františka, který žije v dětském domově a svůj život zasvětil tanci, který začíná studovat na pražské konzervatoři. Více o něm ZDE.

V rámci Jarmarku jste se naše čtenářky také mohly zúčastnit zábavných soutěží a vyhrát zajímavé ceny. Každá příchozí navíc získala speciální slevu na vstupenku na veletrh Interbeauty Prague 2012, který probíhal v těsném sousedství.

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

Shannon Collinsová

Zdravotní sestra Shannon Collinsová (40) z Velké Británie vypadá lépe než před dvaceti lety a říká, že za vše může...

Bez řádu bychom potrestali sami sebe, řekli v Rozstřelu rodiče čtyřčat

Rodiče nejmladších českých čtyřčat Helena a Josef Slánští v diskusním pořadu...

Helena s Josefem chtěli dvouletému Vojtovi pořídit sourozence a právě před rokem se jim narodily hned čtyři děti...

OBRAZEM: Pravidelné užívání drog mění lidi k nepoznání

Podívejte se na odstrašující galerii, ve které najdete osoby dlouhodobě...

Podívejte se na odstrašující galerii, ve které najdete lidi dlouhodobě užívající drogy. U některých návykových látek...

Tolik čekání, vodko, a tys to vydržela, vítala se na svobodě Máňa s lahví

Pracovat se Máně nechce. „Umřela bych,“ říká.

Rok sledovaly televizní kamery několik odsouzených žen ve třech českých věznicích. Monika (44), která bodla svého...

Příběh Lenky: Přistihla jsem syna s milenkou. Mám ho krýt?

Ilustrační snímek

To, že si syn nevybral zrovna šťastně, nám s manželem bylo jasné ještě dřív, než se oženil. Jenže mluvit mu do toho,...

Další z rubriky

Móda z French Open. Williamsová nezklamala, Djokovič a Nadal svítili

Už dávno nejde výhradně o bílý sport. Na tenisových kurtech se módní trendy...

Už dávno nejde výhradně o bílý sport. Na tenisových kurtech se módní trendy potkávají s technologií, značky bojují o...

Modely na léto jak dělané. Inspirace z Czech Fashion Weeku

Jiřina Matoušová představí svou módní kolekci nazvanou Moonlight.

I vy u monitorů a telefonů můžete v sobotu, aniž byste opustili své pohodlí, online sledovat celodenní maraton módních...

Sobota je dnem oceánů. Plujte na trendy vlně od azurové po tyrkysovou

The Batchelor UK winner Alicia Oates

Oceány člověka fascinují odedávna a je jedno, jestli pocházíte z Malajsie nebo z Česka. Nekonečný horizont vábí k...

Najdete na iDNES.cz