Na Jarmarku se dražily luxusní kousky, lidé pomohli matce postižených dětí

  9:05aktualizováno  13:47
Desítky tisíc korun na pomoc paní Blance a jejím nemocným dětem přinesl už 21. ročník největšího tuzemského bazaru Jarmark OnaDnes.cz. Součástí prodejní akce v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti byla i charitativní dražba oblečení a doplňků ze skříní známých osobností.

Z levého křídla pražského Průmyslového paláce se na jeden den stal obrovský butik secondhandových kousků, které hledaly nové majitele. Na pět stovek prodávajících z řad čtenářů a čtenářek OnaDnes.cz se rozhodlo, že se zapojí do tradičního charitativního Jarmarku a pošlou ze svých šatníků, botníků i šperkovnic dál to, co již nenosí a nepotřebují. Návštěvníci měli možnost vybírat z pestré škály dámského, pánského i dětského oblečení.

Fotogalerie

Kdo si chtěl dopřát nějaký ten luxusnější kousek, zapojil se do dražby oblečení celebrit, jejíž výtěžek putuje jako obvykle na dobrou věc. Letošní 21. ročník Jarmarku se snažil alespoň trochu ulehčit život statečné Blanky Krouzové z Liberce, která se sama stará o tři autistické syny, z nichž dva mladší trpí vzácnou svalovou dystrofií.oblečení různých velikostí a nepřeberného množství doplňků za hubičku.

Paní Blanka sice nedávno musela podstoupit operaci, přesto v doprovodu svého nejstaršího syna Kristiana, dorazila okolo 11 hodiny na Výstaviště. Kromě ní se na pódiu objevila i ředitelka Nadace Agrofert Zuzana Tornikidis s dcerou a osobnosti, které poskytly vyřazené kousky ze svých skříní. 

Jako první to byla moderátorka iDNES.cz Karla Mráčková, která se s dojemným příběhem paní Blanky seznámila osobně, když u ní v Liberci natáčela reportáž. Nové majitelky našla krásná černá večerní róba s krajkou, která paní Blance vydělala 2 000 korun, dále elegantní květované šaty a červený model, ve kterém Karla naposledy moderovala počasí. 

Paní Blanka žije s postiženými dvojčaty v nájemním bytě na okraji Liberce.

Další hostem dražby byla moderátorka Kristina Kloubková, která věnovala originální šaty od výtvarnice Aleny Cikové. Ta přenáší své obrazy na šaty, a proto je malovaný model jediný na světě. Kromě krásných barevných šatů si čtenářky OnaDnes.cz odnesly také kabelku a peněženku dovezené ze Spojených států amerických.

Oblíbené moderátorky vystřídala na pódiu muzikálová zpěvačka Eliška Ochmanová, která donesla praktický kožený batůžek, a Tereza Tobiášová, moderátorka televize Óčko a pořadu Kilák. O její růžové tenisky s univerzálním zavazování od značky Puma se strhla doslova bitva, aby nakonec byly prodány za 1 500 korun. Jedna z návštěvnic si také odnesla rozpustilý kabát značky Desigual, který Tereza uvolnila ze svého šatníku.

Vedle sympatických dam, které dorazily osobně, poslalo své poklady ze skříní i několik dalších osobností, které dorazit nemohli. Dvě přetékající tašky od prestižních českých i zahraničních módních značek poskytla Monika Babišová. Největší zájem byl o kabelku známého návrháře Jimmyho Choo, za kterou její nová majitelka dala 4 000 korun, což byl rekord celé dražby. Okamžitě se však prodaly i další luxusní kousky ze šatníku Moniky Babišové; například kabátek od Jeana Paula Gaultiera, top s dlouhými rukávy značky The 2th Skin Co z New Yorku, páskové střevíčky na podpatku značky Fendi nebo zimní bundu s kožešinou.

Jak pomoct

Peníze na pomoc paní Blance a jejím dětem sbíráme na podzimním  Jarmarku OnaDnes.cz, který se koná 15. září na Výstavišti v Holešovicích. Přispět můžete také prostřednictvím veřejné sbírky na číslo Konta Bariéry: 17111444/5500 variabilní symbol 9999.

Dvoje úplně nové lodičky a stylové psaníčko do dražby poslala violoncellistka Terezie Kovalová, pohodlné šaty Lejla Abbasová a pruhovanou sukni z Manga zase youtuberka Anička Šulcová. Velký zájem byl o několik kabelek zpěvačky Báry Basikové.

Letošní rok se od známých osobností sešlo tolik oblečení, že ho redakce musela prodávat v samostatném stánku. Kousky rychle mizely a kasička, jejíž obsah je určený pro paní Blanku, se postupně zaplnila. Dražba vynesla přes 20 000 korun, stánkový prodej z šatníku celebrit zhruba okolo 10 000 korun. Přesná částka bude známa až začátkem příštího týdne, kdy se oficiálně rozpečetí kasička, do které se peníze sbíraly.

Na Jarmarku najdete i stánek, kde můžete nakoupit  oblečení ze šatníku...

Kromě výtěžku z prodeje a dražby pomohou sympatické ženě v nesnázích partneři akce, kteří jako vždy poskytnou část svého výdělku. Známý řetězec kaváren Starbucks dá například 18 000 korun. Ostatní přispěli částí ze vstupného a zakoupením lístku do tomboly, kde byla zhruba stovka cen. Jejím hlavním lákadlem byly  hodinky Kronaby A1000-3125 za 7 670 korun od firmy 4PM, která vystavovala v pravém křídle Průmyslového paláce na souběžně probíhajícím veletrhu Hodiny a klenoty

Štastní návštěvníci si z Jarmarku dále odnesli například hračku Velký Labyrint společnosti Bino Europe za 799 korun, nebo pětisetkorunový voucher na celodenní parkování na některém z parkovišť po Praze od společnosti Mr.Parkit či vstupenku na pražský koncert kapely Lunetic.

Střední hala a levé křídlo Průmyslového paláce patřilo v sobotu 15. září už 21....
Dobrá nálada panovala v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti po celou...
Návštěvníci Jarmarku OnaDnes.cz si mohli za 30 korun koupit také lístek do...

Součástí programu byla i módní soutěž s vintage stylistku Ivanou Závozdovou. Hlavní cenou tentokrát byly vstupenky na výstavu legendy československé oděvního návrhářství Hany Podolské, která se koná v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. 

Za padesátikorunové vstupné do levého křídla a střední haly Průmyslového paláce získali návštěvníci stylovou tašku s logem OnaDnes.cz se sobotním vydáním deníku MF DNES a dárky od partnerů Podravka, Mentos, Potex a navíc voucher na čištění bot Converse. Celým dnem provázela moderátorka Romana Navarová. Pro zbylé oblečení od prodejců byly připraveny kontejnery Potex.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

Prsa ve fitku: jak na to, aby vnady při sportu nevadily

Správná podprsenka musí sedět za všech okolností.

Ani bujné vnady nemusí být překážkou, pokud se opravdu chcete hýbat. Poradíme vám, jak si vybrat ideální podprsenku na...

Kdo je dívka v burkinách? Nebojte se být první, vzkazuje Halima Adenová

Modelka Halima Adenová (25. dubna 2019)

Její jméno jste možná nikdy neslyšeli, ale fotky v barevných burkinách a hidžábu jste v posledních dnech nejspíš...

Jak nosit růžovou v každém věku? Sexy, něžně i odvážně

Rapperka Iggy Azalea

Romantická, něžná, ale také barva, která působí na naše ochranitelské pudy, proto do ní rodiče rádi halí své malé...

Najdete na iDNES.cz