Tipy, jak získat z kosmetických masek pro pleť to nejlepší

  • 0
Pleťové masky by měly být základní péčí pro krásnou a zdravě vypadající pokožku. Ač jsou na trhu k dostání výrobky kvalitní, neuškodí jim ke kýženému výsledku trochu pomoci. Dopřejte své pleti maximální možnou dávku pozornosti díky šikovným a hlavně osvědčeným trikům.

Cílená péče

Peeling je absolutní nutností! Foto: Nivea

Absolutní nutností je exfoliace. Peelingové přípravky totiž odstraňují odumřelé buňky a stimulují krevní oběh. Díky tomu je pokožka po jejich použití krásně hebká a dokonale připravená absorbovat výživné látky nejen z masky, ale také krému. S peelingem to však nepřehánějte. Doporučuje se jej používat jednou týdně, u citlivé pokožky každých deset dní. Jakmile odstraníte svrchní vrstvu pokožky, nastartuje se komplexní proces regenerace kůže. A ten je pro naše tělo poměrně náročný.

Varování: Ne každý peeling je vhodný pro vaši pleť. Složení peelingových přípravků odpovídá určitému typu. Pokud si nejste jistá, sáhněte po extra šetrném obsahu.

Něco navíc

Ne nadarmo ájurvédská medicína využívá sílu olejů.

S výjimkou textilních výrobků, lze do masek přidat pár kapek pleťového či kvalitního rostlinného oleje. Postačí tři kapky. Jestli nevíte, jaký přírodní olej přidat, pak nic nezkazíte klasikou, kterou je „olivák”. Vhod přijde i mandlový, rozmarýnový, arganový, nebo jojobový olej. 

Ty z vás, co trpí na akné a jiné kožní problémy, ocení účinky blahodárné levandule. Fialová voňavá bylinka fantasticky hojí, zklidňuje a léčí různé neduhy. Takový olej lze následné přidávat jako bonus také do krému na den i noc.

Rada: Vitaminovou bombu pokožce dopřejete tehdy, kdy spojíte jednu/dvě kapky se základní péčí, kterou je pleťové sérum. Oleje jsou vhodné nejen na tvář, krk a dekolt, stejnou službu poskytnou kůži celého těla, jenž je v zimě zvláště náchylná a citlivá.

Nejlepší čas

Užívejte si chvilku sama pro sebe, kdy se zároveň staráte i o pleť. Foto: Nivea

Vhodná doba pro masky je kdykoliv, kdy je obličej perfektně odlíčený a vyčištěný. Ovšem prvotřídní službu pokožce dopřejete po koupeli, kdy je krev rozprouděná, póry otevřené. Tehdy se do kůže dostanou všechny potřebné složky. Jakmile začnete po pár minutách pozorovat, jak se maska rychle vpíjí do pleti, přidejte ještě trochu. 

Očividně byla tvář vyprahlá. Potřebuje pořádnou dávku „potravy”, tak jí dopřejte. Alespoň vidíte, že je nutné tento rituál opakovat častěji. Minimálně dvakrát týdně byste měla masku aplikovat.

Tip: Podle babských rad bychom měly provádět zkrášlující procedury především v období, kdy je měsíc v úplňku. Tehdy dochází k nejsilnější regeneraci těla a ducha.

Síla masáže

Nejen kupované, ale i domácí masky jsou skvělé.

Během nanášení masky zapojte jemně prsty ruky. Krouživými pohyby zapracujte masku do pokožky. Tím ji dostane hlouběji do vrstvy kůže. Než začnete, prohřejte nejen pleť, ale také již zmíněné prsty. Teplo rychleji uvolní všechny látky. Postačí minutka až dvě masáže. Po zbývající čas relaxujte. 

Každá maska má jiný čas působení, držte se tedy přiloženého návodu. Když si vytvoříte vlastní masku z pokladů, co najdete doma, interval je zde mezi 20 - 30 minutami. K domácím maskám je ideální tvaroh, bílý jogurt, avokádo, med, olivový olej, vejce, kiwi či okurka.

Doporučení: Vlastnoručně vytvořené masky nikdy neuchovávejte. Spotřebujte je okamžitě. V případě, kdy vám zbude nějaký ten kousek, naneste jej na ruce či chodila.