Ona

Nedělejte chyby. Jak správně pečovat o pleť v podzimním a zimním čase

  • 0
Kosmetická péče má s příchodem chladného počasí svá specifika. Jenže jen málokterá žena ví, co je pro naši pleť v těchto dnech to nejlepší. Už tápat nemusíte. Podívejte se, na co byste se měla právě teď zaměřit, pokud nechcete, aby zima nadělala na vaší tváři paseku.

Peeling šetrně

Nejen tvář, ale také zbytek těla si zaslouží náležitou pozornost.

Exfoliace je pro krásu a vitalitu pokožky nesmírně důležitá. Odstraněním odumřelých buněk pleť lépe absorbuje veškeré ochranné a pečující složky z krémů či olejíčků. Vždy se však porozhlédněte po výrobcích určených pro danou část těla. Například peeling na tvář má jemnější zrnka než ten, který se doporučuje na chodidla.

Jak často jej používat?
Normální pleť snese exfoliaci jednou za 10 až 14 dní. U citlivého typu buďte opatrná. Zde peeling aplikujte jednou za 21 dní.

Nastartujte regeneraci

Během dne i noci. Kvalitní péče je absolutním základem krásné a zdravé pleti.

Rychlou vzpruhu pokožky nabízí přípravky s hydratačními účinky, mastnějším základem a hutnější konzistencí. Ideální jsou takové, které obsahují antioxidanty s příměsí vitaminu C a E. Pro pleť je přínosné jednou týdně zařadit do pečujícího rituálu aplikaci regenerační či revitalizační pleťové masky.

Pokožce těla zase dopřejte jednou denně tělové mléko, olej, máslo či krém. Nejpříhodnější pro jejich nanesení je čas po koupeli nebo sprše, jelikož v této době voda z krémového základu nejsnadněji pronikne do pokožky a kůži zregeneruje.

Kosmetická rada: Rozhodně neopomínejte séra! Ta jsou vhodná na den i noc. Působí v hlubších vrstvách pokožky, pleti dopřejí žádoucí hydrataci, zvyšují tvorbu kolagenu a kůže tak z následující kosmetické péče vstřebává maximum látek.

Nezapomínejte na rty

Na péči o rty v zimě často zapomínáme. Přitom si zaslouží stejnou pozornost...

Lesky na rty stejně jako rtěnky sice dodají rtům jistou hydrataci, ale v mrazivých dnech je to málo. Rty jsou velmi citlivé, jejich kůže je křehká a tenká, a protože není „vybavena“ mazovými žlázami, v zimním období velmi rychle vysychá, praská a olupuje se. Mimo to, při opakovaném vysychání a praskání rtů už nikdy nemusí dojít k jejich úplné regeneraci.

Co s tím?
Vždy mějte po ruce opravdu kvalitní balzám. Aplikujte jej několikrát denně, klidně i pod líčící výrobky. Výdrž vybrané pigmentace bude sice kratší, nicméně za krásné rty to stojí.

Bez krému ani minutu

Krém hutnější konzistence je pro chladné dny tou nejlepší možnou volbou.

Mráz, přechody z tepla do zimy, suchý vzduch, to vše pokožku velmi zatěžuje. Je proto potřeba pleť důsledně promazávat. Jak už bylo zmíněno výše, zapomeňte na lehké fluidy, které jsou vhodné na jaře a v létě, zaměřte se na hutnější složení. Bez krému byste nikdy neměla opouštět domov. 

Témata: zimní čas