Ona

Jak pečovat o blonďaté vlasy? Dejte pozor na čtyři zásadní chyby

  • 1
Tajemství přirozeně krásných vlasů je v ohleduplném zacházení a správné péči. Zvláště blondýnky by v tomto směru měly být důsledné. Patříte mezi platinové krásky? Přečtěte si, co je pro vaši kštici nejlepší a co nikdy nedělat.
Šampon vždy vybírejte dle typu svých vlasů, nebo problému, který vás trápí,...

Vhodný výběr vlasové péče

Šampony i kondicionéry vybírejte podle typu vlasů nebo účinku, který očekáváte. Jestliže vás trápí více věcí, nebojte se přípravky kombinovat. Myslete na to, že šampon hlavně čistí, takže problém, který je pro vás palčivější, řešte kondicionérem.

Pokud jste platinové hřívy dosáhla uměle, patříte k falešným blondýnkám, vyplatí se používat přípravky pro barvené vlasy, které zamezují blednutí barvy a vlasy dostatečně regenerují a chrání.

Blonďaté vlasy je potřeba chránit i před sluncem. V tomto případě vám poslouží...

Pozor na horko

Zesvětlování vlasu je velkým zásahem do jeho struktury. Vlas je narušený, náchylnější k poškození. Vlasy proto příliš nefénujte, nežehlete a nekulmujte. Je to vedle slunce a neustálého máčení další velká zátěž. Když svůj účes bez těchto pomocníků upravit nezvládnete, nezapomínejte na termo výrobky se systémem tepelné ochrany.

Tip pro blondýnky: Zesvětlení vlasů můžete dosáhnout i přirozenou cestou. Stačí je oplachovat výluhem z heřmánku či citronu.

Aby vaše vlasy byly krásné a zdravé, pořiďte si kvalitní hřeben z kančích...

Nepřehánějte to s přípravky na vlasy

Ač se to nezdá, pro skvělý účes je nejdůležitější střih. Krásné vlasy zdaleka nevyžadují tolik přípravků, kolik máme tendenci používat. 

Velké množství a hodně druhů stylingu jsou zbytečné, vlasy pak ztěžknou a rychle plihnou. Navíc blond pigment vlasy už tak dost vysušuje. Zaměřte se proto na hydratační oleje a regenerační kúry.

V péči o vzhled nikdy nejde o vyhozené peníze. Naučte se bez výčitek hýčkat.

Nesnažte se zesvětlovat vlasy doma

Jen málokomu se chce zbytečně utrácet. Tím nejhorším, čeho se na kštici můžete dopustit, je neodborné zesvětlování. Nikdy stejně nedocílíte kýženého efektu a vlasy jen maximálně poškodíte. 

Svěřte se do rukou proškolených odborníkům, kteří vědí, co je pro vás nejlepší. A pamatujte, nejen ruce jsou vizitkou ženy, ale i krásné a zdravé vlasy.