Ona

Celá v černém. Tipy, jak dodat nudnému outfitu šmrnc

  • 0
Ač je charakteristická pro smutek, i tak černá barva patří k těm vůbec nejoblíbenějším. Má totiž hned několik benefitů. Opticky zužuje, sluší všem ženám bez rozdílu věku, barvy vlasů, je praktická, hodí se ke každému stylu oblékání. Jak ale kombinovat černý outfit, aby nevypadal nudně?

Materiály

Dámy, co si libují v monochromatické souhře oděvů a doplňků, kde prim hraje právě černá, by měly zaměřit pozornost na tkaniny, jejich vzhled a propracování. 

Například kožené kalhoty, které jsou velkým trendem, perfektně vyniknou s topem v krajkovém provedení. Zvolit lze případně nápaditý pletený svetr v copánkovém vzhledu, pásek s imitací krokodýlí kůže, vyšší chlup atd. Zkrátka dbejte vždy na to, aby se ve vašem outfitu objevovaly aspoň dva až tři kousky odlišných textur.

Splývavé látky jsou vhodné pro ženy plnějších tvarů. Vyhnout by se měly „tvrdým” a nepoddajným látkám ve stylu neoprenu.

Modelka Cara Delevingnová předvádí kreaci dokonalou, ideální pro mladší ženy....

Modelka Cara Delevingnová předvádí kreaci dokonalou, ideální pro mladší ženy. Monica Bellucci je zase inspirací pro ty, co chtějí mít vysoce sofistikovaný glanc.

Detaily

Aby celočerná souhra nepůsobila fádně, můžete využít sílu decentních prvků. „Rozbít“ look metalickým páskem, botami, taškou v romantickém nude odstínu. Pro večerní příležitosti se hodí smyslná červená či luxusní zlatá. 

V poslední době se však popularitě těší magické odstíny, jako je smaragdově zelená či fialová. Nemusíte se bát zkombinovat více barev pospolu. Už dávno totiž neplatí pravidlo, že kabelka musí ladit s obutím.

Nápaditý punc modelu dodáte masivními šperky nebo jejich vrstvením. Ani v tomto případě se neobávejte, klidně propojujte různé kovy mezi sebou.

Monika Marešová stejně jako Lejla Abbasová si s módou rozumějí. Jejich černé...

Monika Marešová, stejně jako Lejla Abbasová si s módou rozumí. Jejich černé outfity mají nápad a rozhodně nepůsobí nudně.

Podpořte křivky

Pokud se rozhodnete pro monochromatickou kreaci, dejte důraz také na střih. Volně střižené oděvy jsou sice nesmírně pohodlné, ale ani jejich barevná schopnost potlačit nadbytečné kilogramy vám nepomůže, ba naopak, postavě jen uškodí. 

Vždy mějte na paměti, jak je podstatné nechat vyniknout aspoň jednu část těla. Když se rozhodnete obléci upnuté kalhoty, ale svršek odkrývá tukové polštářky, sáhněte po lichotivém sáčku v maxi variantě. Nejlépe takovém, které je něčím odlišné. Ani s pleteným svetříkem v prodloužené délce vedle rozhodně nešlápnete.

Jestli máte v šatníku oblečení nezajímavé, pořiďte si originální brože. Ty dají kousku zcela nový rozměr. Kromě toho jsou vysoce módní záležitostí.

Dvě variace na černou, jež se opravdu povedly. Topmodelce Heidi Klumové a...

Dvě variace na černou, které se opravdu povedly. Topmodelce Heidi Klumové a herečce Emmě Thompsonové tleskáme. Takto má vypadat správný monochromatický outfit.