Ona

Haute couture přehlídka G. Hobeiky (vlevo) a S. Rollanda (vpravo) | foto: Archiv G. Hobeiky, AP

Exkluzivně z Paříže: luxusní róby i pád a ňadro modelky

  • 165
Přehlídky haute couture nepřinášejí jen slavná jména jako Chanel, Dior či Armani. Představují také mladší generaci talentovaných návrhářů, kteří se díky svému krejčovskému umění mohou směle postavit tváří tvář zmiňovaným matadorům.

Týdny módy

Nejnovější aktuality z Londýna, New Yorku, Paříže či Milána najdete ZDE.

Stephane Rolland bezesporu patří mezi velmi výrazné talenty své generace. Není divu, že o něj doslova svedly boj prestižní francouzské módní domy. Návrhář se tak může pochlubit, že pracoval ve vyhlášeném ateliéru Balenciaga a deset let sbíral zkušenosti u Louise Scherrera.

Vlastní značku má teprve čtyři roky, to mu však na věhlasu neubírá. Stal se oficiálním členem Komory Haute Couture a může tvořit právě tuto nejprestižnější záležitost, jakým haute couture je.

Jarní kolekce vysoké módy Stephana Rollanda ukázala designérovu zálibu v architektuře, nejen v podobě kovových a skleněných doplňků, ale především v sošných liniích, které v rámci přehlídky představil.

Haute couture přehlídka Stephana Rollanda, jaro-léto 2011
Haute couture přehlídka Stephana Rollanda, jaro-léto 2011

Večerní šaty tak svým střihem často evokovaly více budovy než běžné oblečení, které najdete v šatníku. Výrazná ramena dodávala róbám na dramatičnosti, zatímco delikátní hedvábí nechalo vyniknout jemným křivkám ženského těla.

Barevnou paletu ponechal Rolland v přírodních odstínech, k vidění tak byla smetanová, bronzová, rezavá, tělová, khaki zelená, kmínová, uhlově černá a zlatá. Mnoho šatů zdobily maximalistické brože a spony z kovů a skla.

Haute couture přehlídka Stephana Rollanda, jaro-léto 2011
Haute couture přehlídka Stephana Rollanda, jaro-léto 2011

V první řadě usedla také slavná francouzská šansoniérka Mireille Mathieu, která se hrdě hlásí v Rollandovým fanouškům. S grácií sobě vlastní přešla i trapas, který se přihodil jedné z modelek, když na přehlídkovém mole zakopla, zamotala se do šatů a odhalila i to, co neměla.

Hobeika zvolil téma oceánu

Paříž nepatří pochopitelně pouze Francouzům, lze tu vidět i pár vyvolených cizinců z Evropy, ale i třeba Blízkého Východu. Vedle Elieho Saaba, kterého proslavily oscarové šaty Halle Berry z roku 2002, se na mezinárodní scéně stále častěji objevuje jméno Georges Hobeika.

V poslední době jeho modely nosí takové slavné krásky jako Eva Longoria , Kim Kardashian, Jennifer Lopez či Jane Fonda, která se v jedné jeho róbě objevila na nedávném předávání Zlatých Glóbů.

Haute couture přehlídka Georgese Hobeiky, jaro-léto 2011
Haute couture přehlídka Georgese Hobeiky, jaro-léto 2011

Svou jarní couture kolekci pojal Hobeika v přírodním duchu, kterému rozhodně nescházela notná dávka elegantní smyslnosti. Při navrhování se ponořil do studia ženské duše, v níž se skrývá nekonečný oceán emocí, moře tajemných pokladů a zrádné vlny touhy. A právě tajuplná ženskost a krása neprozkoumaného podmořského světa se staly hlavními motivy celé linie.

Lehoučké vrstvy jemného hedvábí zdobily látkové aplikace v podobě pěny mořských vln, záplavy korálů, mušliček, sasanek, mořských hub a obřích mořských koníků. Barvy ponechal Hobeika velmi decentní, jakoby zastřené stíny a vodou, kterými denní světlo proniká jen velmi omezeně.

Haute couture přehlídka Georgese Hobeiky, jaro-léto 2011
Haute couture přehlídka Georgese Hobeiky, jaro-léto 2011