Ona

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Pouze odlíčení nestačí. Čištění je základem pro dokonalou tvář

  • 1
Ženy se často mylně domnívají, že když z pokožky sundají líčidla, pleť zároveň vyčistí. Jenže odličování a čištění pokožky jsou dvě zcela odlišné věci. Základním předpokladem zdravé a krásné tváře je právě dokonalé čištění. Naučte se jej správně provádět.

Voda vás nezachrání

V první řadě je nutné zmínit, že nevyčištěná pleť podstatně rychleji stárne, je zašedlá a působí unaveně. Pokud po odlíčení oplachujete pokožku vodou v domnění, jak ji perfektně dočistíte, po celou dobu se dopouštíte obrovské chyby. 

Voda pokožku sice osvěží, ale nečistot se nezbavíte. Ani mýdlo nepomůže. Ba naopak, tvář vysuší, ta pak bude přecitlivělá a dehydratovaná.

Na co nezapomínat? Při odličování a čištění pleti se zaměřte nejen na obličej, ale také krk a dekolt.

Nezaměňujte odličování s čištěním pleti! Dopouštíte se tak obrovské kosmetické...

Hlavně kvalitně

K perfektnímu dočištění se používají tonika, čisticí mléka, gely a pleťové vody. Ty se většinou aplikují na vatový tamponek, na trhu však naleznete i produkty do sprchy. Zde je práce o něco snazší. Čištění pokožky je finišem celého odličovacího rituálu. Měla byste ho provádět ráno a večer.

Vyzkoušet lze i micelární produkty, které nejenže pleť odlíčí, ale zároveň vyčistí. Když zvolíte tento výrobek, tak naopak po ukončení odličování vždy pokožku ještě opláchněte vlažnou vodou. Je nutné z pokožky sundat micely. Drobné molekuly vytahují z pokožky nečistoty, avšak zůstanou na povrchu kůže.

Rada: Drhnutím pleti čištění nijak neurychlíte. Vaši pleť jen podráždí.

Večer buďte důslednější

Večerní očista by měla být důkladnější, protože přes noc pleť regeneruje a lépe využívá aktivní látky z pečujících krémů. Intenzivní vzpruhy však dosáhnete pouze kvalitně odlíčenou a vyčištěnou pokožkou. 

I během spánku pleť produkuje maz a pot, a ty je nutné ráno odstranit spolu se zbytky nevyužitého krému. A tak ranní čištění pokožky rozhodně také nezanedbávejte!