Celebrity neznají dress code, ukázaly outfity na předávání cen Český lev

  0:46aktualizováno  0:46
Vybrat perfektní róbu, když víte, že budete pod palbou fotografů a ve světle kamer, není rozhodně jen tak. S nelehkým úkolem se často perou i ti, pro které by to měl být denní chleba. Svědčí o tom přešlapy na předávání filmových cen, které byly v rozporu s předepsanými společenskými konvencemi.

Na prestižní ceremoniál, jakým bylo předávání filmových cen Český lev, byl předepsaný dress code velká večerní. Zasloužila si ho nejen událost samotná, ale i honosné prostředí pražského Rudolfina, ve kterém se konala. Zdálo by se, že herci, herečky, režiséři i dalších lidé od filmu a jejich doprovod budou dostatečně znalí toho, co to obnáší. Přeci jen není to žádná párty v klubu, ale formální událost, kterou navíc přenáší i televizní kamery. 

Fotogalerie

Jenže se ukazuje, že s oděvní etiketou nemají problémy pouze obyčejní lidé, kteří si sotva párkrát za rok vyrazí do společnosti, ale i osobnosti, od kterých by člověk čekal, že něco takového mají v malíčku. 

Kolosálního módní faux pas se dopustil například herecký pár Halka Třešňáková a Tomáš Jeřábek, kterým zdatně sekundovala Jana Synková a Jan Schmid. Svůj den rozhodně neměla ani herečka Lenka Termerová a klopýtla i půvabná Ha Thanh Špetlíková. Ani idolům dámských srdcí Ondřejovi Sokolovi a Zdeňku Piškulovi se dress code dodržet nepodařilo. 

Naopak s grácií se s večerní róbou vypořádaly herečky, které jsou zvyklé se pohybovat v prostřední módy i nejrůznějších filmových festivalů a mají pravidla oblékaní naučené na výbornou. Podobně ukázali i jejich mužští kolegové, že když se chce, všechno jde. Doslova zlatým hřebem večera byla Jana Plodková, okouzlily i sestry Bokovy, Jiří Dvořák, Jan Cina s přítelem nebo populární pár Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk.

Ti všichni do puntíku splnili požadavek na black tie. U žen to obnáší dlouhou róbu, ať už splývavou nebo nařasenou sukni a spodničku, boty se zavřenou špičkou a punčocháče, psaníčko sladěné v barvě šatů. Přijatelné jsou však i páskové střevíčky s odhalenou špičkou i patou, pak je však nutné, aby žena vyrazila bez punčoch. Zapovězena je krátká délka šatů, černé punčochy. Decentně by měla žena zacházet také s doplňky. 

SMLSALOVINY aneb jak žít a přežít

Sledovat další díly na iDNES.tv

Motýlek, lakýrky i manžetové knoflíčky

Módní policie

Muži to mají podstatně složitější. Předepsaný smoking moc prostoru pro experimenty nedává. Sako má mít klopu potaženou saténem a lesklé knoflíčky, pod ním by měli mít bílou košili s náprsenkou a skrytým zapínáním, to z toho důvodu, že doplňkem je černý motýlek. Rukáv bílé košile by měl mít manžetu, aby mohl zpod saka koukat přibližně jeden až dva centimetry. 

Samozřejmě nesmíme zapomenout na smokingový pás, který nám drží kalhoty. Ke smokingu totiž v žádném případě nepatří pásek. Kalhoty mají po stranách lampas, ten je také buď obtažen saténem, nebo lesklý. Ponožky musí být vždy černé dlouhé. Aby dotyčnému, když se posadí, nebylo vidět holé tělo. Povinností jsou i lakýrky a kapesníček.

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Je tomu již osmdesát let, co pětiletá dívka porodila zdravé dítě

Lina Medinaová přivedla před osmdesáti lety na svět zdravého chlapce

Přesně před osmdesáti lety malá peruánská dívenka jménem Lina porodila v Limě dítě. Bylo jí pouhých pět let, sedm...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Vzala ten nejmenší nůž a bodla třikrát. Teď sedí za pokus o vraždu

Nikola si odsedí pět let ve vězení.

Monika, která zabila svého manžela, není ve věznici Řepy jediná, která na partnera vztáhla ruku. „Třikrát jsem ho...

Přehlídka bradavek i kalhotek. Kráskám v Cannes se trapasy nevyhýbají

Trapasy na červeném koberci

Odhalené bradavky i spodní prádlo, pády nebo vyzuté lodičky. To jsou faux pas, kterých se mnohdy nevědomky dopustily...

Další z rubriky

OBRAZEM: Modely Alexandra McQueena v Praze. Mapují jeho slavnou éru

Výstavy s názvem Memory, která představuje archivní modely britského návrháře...

Říkalo se mu chuligán britské módy, oblékal celebrity a homosexualitou se netajil, když o sobě mluvil, jako o růžové...

Rudé rty, jehly, kolová sukně a sexy výraz. Česko má svou Miss pin-up

Vítězky Miss pin-up

Sexy žena v šatech s kolovou sukní, rudými rty i nehty a koketně upravenými vlasy. Slečna z plakátu vylepená na pánské...

Prsa ve fitku: jak na to, aby vnady při sportu nevadily

Správná podprsenka musí sedět za všech okolností.

Ani bujné vnady nemusí být překážkou, pokud se opravdu chcete hýbat. Poradíme vám, jak si vybrat ideální podprsenku na...

Najdete na iDNES.cz