Cítím se svobodnější, než když jsem byla mladší, říká Zlata Adamovská

  0:46aktualizováno  0:46
Ve čtyřiceti jí zemřel tatínek, v padesáti se rozváděla, v sobotu 9. března oslaví herečka Zlata Adamovská šedesátku a říká, že je velmi spokojená. Značnou zásluhu na tom má její manžel Petr Štěpánek. Hrají spolu v seriálu i v divadle, v soukromí hodně cestují. Poslední dva týdny jezdili po Indii.

Zlata Adamovská v seriálu Sanitka 2 (2013) | foto: Česká televize

Fotogalerie

Zlata Adamovská v seriálu Sanitka 2 (2013)
Zlata Adamovská
Zlata Adamovská
Zlata Adamovská

Zlata Adamovská poslala do charitativní aukce na Čekankový sirup Jarmark OnaDnes.cz (koná v sobotu 16.3. v pražských Letňanech) pár kousků svého oblečení a pomůže tak Lukášovi při startu do života

Hlavním organizátorem a tahounem všech výletů je sama Zlata Adamovská. Oba dva vymyslí cíl další cesty, ona pak vše naplánuje a zamluví noclehy.

„Mě tato produkční práce baví a manžel je šťastný, že si to beru na starost, ale ve vášni pro cestování jsme stejně naladění. Touha poznávat nová místa v něm je také. Myslím, že on i moje generace jsme toho v tomto směru moc zameškali, tak teď všechno doháníme,“ říká herečka.

Vydávají se na nová místa, ale opakovaně jezdí třeba do francouzského Provence. „Tam můžu strávit celé léto, pokaždé v jiné vesnici a pořád se mi tam bude líbit. Lidé si tam na nic nehrají, mají čas si jen tak sednout k vínu, jsou přátelští,“ pochvaluje si Zlata Adamovská. S nadšením přijímá způsob života místních obyvatel v oblastech, kde se ocitají, proto ji téměř nic nerozhází.

Čtěte v pondělí

Zlata Adamovská

Velký rozhovor se Zlatou Adamovskou čtěte v příloze MF DNES OnaDnes.

„Já vím, že v Brazílii nebo v Karibiku nemůžu po nikom chtít, abychom se sešli včas. Když se řekne, že sraz je v sedm, tak v půl osmé tam začnou přemýšlet, že by asi měli vyrazit. První dva dny mi takové věci lehce vadí, to bych lhala, že ne, ale pak si zvyknu a je mi to jedno, přistoupím na jejich styl života,“ říká.

Nevadí jí ani určité nepohodlí, které k cestování patří. „Nemusím se ničemu přizpůsobovat, nejsem zhýčkaná. Nejedu ze zlaté klece někam do buše, abych poznala sama sebe. Dnes lidé vidí jen to, že mám pěkné auto a prstýnek na ruce od svého manžela, ale já jsem v životě nedostala nic zadarmo, tu svoji cestu jsem si prošla docela tvrdě. Znám se a vím, že jsem holka do nepohody, která si umí poradit. Dokážu vyměnit kolo u auta, a když budu jíst dva dny suché rohlíky, nebude mě to trápit. Nejsem rozmazlená a jsem za to na sebe pyšná.“

Zlata Adamovská (60)

  • Vystudovala pražskou konzervatoř, už na škole se začínala objevovat ve filmu a na televizní obrazovce.
  • V roce 1978 natočila snímek Mladý muž a bílá velryba, který se stal jedním z nejoceňovanějších na počátku její kariéry.
  • Do povědomí diváků vstoupila rolí Elišky v seriálu Sanitka (1984), pak jako zpěvačka Eva v seriálu Hříchy pro pátera Knoxe (1992) a od roku 2006 jako doktorka Běla v Ordinaci v růžové zahradě.
  • Za roli Zity Gráfové ve filmu Milenci a vrazi (2004) byla nominovaná na Českého lva. Naposledy se letos v lednu objevila v hlavní roli ve filmu Ženy v běhu.  
  • Hostovala v Divadle na Vinohradech (poprvé v roce 1978), v Realistickém divadle nebo v Divadle Jiřího Wolkera. První angažmá získala v roce 1986 v Městských divadlech pražských. V roce 1990 přešla na 20 let do Divadla na Vinohradech, devět let hrála v divadle Ungelt. Od loňského roku spolupracuje s divadlem Studio DVA.
  • S Radkem Johnem má dvě dospělé děti, v roce 2013 se provdala za herce Petra Štěpánka.

Když se podívá zpátky na to, co všechno prožila a jak jí bylo, říká, že dnes je ve svých šedesáti nejspokojenější.

„Mně ten věk přijde docela fajn, protože už mám dospělé děti, zařízenou domácnost, nestrádám. Jsem svobodnější než dříve a vlastně si můžu dělat, co chci. A to je úžasné, to bych ve třiceti říct nemohla. S manželem se máme pořád velmi rádi, chceme spolu být co nejvíc, velmi na sebe slyšíme nejen v osobním životě, ale i při společné práci. Vážíme si toho, že jsme se potkali a že si vyhovujeme,“ pochvaluje si vztah s Petrem Štěpánkem, se kterým se sblížila po rozvodu s Radkem Johnem.

„Po všech životních eskapádách jsem nebyla negativní a nastavená na to, že už žádného muže nechci, ale zároveň jsem ani nikoho nehledala. A do téhle konstelace mi přistál nový muž, můj manžel Petr.“

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Sdílíte na sítích fotky dětí? Někteří rodiče už platí vysoké pokuty

Kyberšikana

Sdílení na sociálních sítích je fenoménem dnešní doby. Začalo to před více než deseti lety, kdy se první generace...

Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

Shannon Collinsová

Zdravotní sestra Shannon Collinsová (40) z Velké Británie vypadá lépe než před dvaceti lety a říká, že za vše může...

Bez řádu bychom potrestali sami sebe, řekli v Rozstřelu rodiče čtyřčat

Rodiče nejmladších českých čtyřčat Helena a Josef Slánští v diskusním pořadu...

Helena s Josefem chtěli dvouletému Vojtovi pořídit sourozence a právě před rokem se jim narodily hned čtyři děti...

OBRAZEM: Pravidelné užívání drog mění lidi k nepoznání

Podívejte se na odstrašující galerii, ve které najdete osoby dlouhodobě...

Podívejte se na odstrašující galerii, ve které najdete lidi dlouhodobě užívající drogy. U některých návykových látek...

Tolik čekání, vodko, a tys to vydržela, vítala se na svobodě Máňa s lahví

Pracovat se Máně nechce. „Umřela bych,“ říká.

Rok sledovaly televizní kamery několik odsouzených žen ve třech českých věznicích. Monika (44), která bodla svého...

Další z rubriky

Ženě léčili úzkosti, přitom měla nádor na mozku

Sophie Wardleová

U osmadvacetileté Sophie Wardleové z Velké Británie se objevily úzkostné stavy. Protože měla strach, že u ni propuká...

Veronika Hurdová: Po slzách vždycky přijde úleva

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti a v...

OBRAZEM: České krásky, které uspěly ve světě

České krásky, které uspěly ve světě

Prohlédněte si galerii našich nejznámějších modelek, které svou krásou oslnily svět a úspěšně se prodraly mezi nespočet...

Najdete na iDNES.cz