Diskuse k článku

Žena, co rozumí Romům: Jděte s nimi do hospody a pochopíte

Společnost odsoudí ty, kdo překročí zákon, ale pokud opravdu sami chtějí, nemusí být vyvrheli navždy. Občanské sdružení v čele s Dagmar Doubravovou se jim snaží pomoct. Nejnovější projekt má název Posílení rodiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

hmm

Velmi zajímaví článek. Nejsem až tak proti pomoci romomů, ale jak je to účiné? 50% úspěšnost je sice hezká, ale to znamené že místo 10romů jich mne půjde okrást jen 5?? Super... a ikdyž se jich školní docházka, finační situace a známky se zlepší tak to je nedělá automaticky dobrými lidmi.. stále mohou dělat problémy a být agresivní. A mimochodem co s tou druhou polovinou, která se nezpleší.. hmm?? Problém je v samotných romech a těchto organizacích... sami romové nejsou totiž schopni připustit vlastní chybu rozhodně né veřejně. Což je dle mého hlaví problém, jelikož jakmile dojde na lámání chleba jsme tam kde jsme byli (jen s tim že maj lepší známky...)

0/0
9.11.2009 15:03

Host

jj pochopíme

chovají se jako zvěř a diví se, že je nikdo v hospodě nechce;-D;-D

0/0
1.11.2009 17:31

Host

narod narodu

adolf go go go

0/0
1.11.2009 16:29

Bodo Illgner

*

Další darmožroutské organizované házení státních prstředků do kanálu.

0/0
14.10.2009 14:16

Host

Manažerka

Věřím, že paní Doubravová je výborná manažerka a dělá svou práci ráda. Projektů pro sociálně vyloučené je potřeba více, zvláště, pokud je vedou takovíto lidé, kteří mají zkušenosti a nadhled.

0/0
14.10.2009 13:26

rozhorceny.predstavitel.

takováhle SVINĚ žije z našich daní

a vyhazuje státní peníze oknem...a vůbec se ta"stařena nestydíRv

TY ŠPÍNO TÁÁÁÁÁÁÁHNI;-€

0/0
22.9.2009 18:01

vanilka35

projekty

Copak nechápete, k čemu je to dobré? Víte, co lidí nahoře si namastí kapsu po vymyšlení jakéhokoli jakože projektu? Školitelé poberou parádní balík, chvíli něco (po)dělají a je vymalováno. Normálnímu člověku přece musí být nad slunce jasné, že teoreticky meldovat do cikánů, ať jdou laskavě makat, je utopie. Ale ta myšlenka, kolik na nich vydělám!:-PRv

0/0
19.9.2009 9:26

pernas

Co tak jít dělat

místo těchhle blbostí doručovatelku peněžních poukázek v Bohumíně. To by jim porozuměla mnohem víc než když s nimi bude vychlastávat v hospodě.

0/0
16.9.2009 21:32

hryhryhry

Re: Co tak jít dělat

no, statečná ženo, chápající romy, to výzva!! Chopte se jí, ukažte nám, že to myslíte vážně, jděte doručovat, jděte příkladem statečná blondýno!![>-]!!

0/0
17.9.2009 8:49

Host

na hranici bídy

žila moje maminka ze svého 9 tis důchodu, po zaplacení nájmu za státní garsonku jí zbyly sotva 4 tisíce, na hranici bídy žije propuštěná elita národa skláři, zvlášť Ti, co jim pár let do důchodu chybí, jsou zde věkově diskriminování poctiví lidé nad padesát let,kteří chtějí makat!!!! živíme půl ukrajiny a vietnamu a tak dále.

Nenávidím tento zrůdný stát!!!!!!!!!!!!!;-O

0/0
16.9.2009 10:55

regulator

Re: na hranici bídy

..je treba smelit a kseftovat, jako vietnamci, poctiva prace to se dnes nenosi, cesky narod uz neni , prestava existovat..............

0/0
18.9.2009 15:11

Bozi Trest

Jdi delat radsi neco uzitecneho ...

ta snuska blbosti se neda ani cist....!!

0/0
16.9.2009 8:19

Host

nesmysl

Projdi se někdy večer v brně po cejlu ty najivko a pak mluv, okradou tě o všechno a ještě tě zmrzačí...kdo se jich zastává by zasloužil ještě horší potrestání jako oni, neodsuzuji je všechny ale 90% je nenapravitelných kriminálníku chovajících se jako zvířata v pralese. Kdybys je poznala jací opravdu jsou tak by jsi takovej blábol vůbec nenapsala. Vyrůstal jsem v tom a vůbec nemáš ponětí co jsou zač, a to že si s nima byla na obědě ;-D;-D to je argument k smíchu. Zastávat se jich může opravdu jedině ten, kdo měl doposud štěstí a nic mu neudělali. A na ty tvoje sezení příjde jedině těch 10% normálních, kteří se chtějí začlenit, ale cikánská komunita si už vybudovala takovou pověst, že to vypadá tak jak to vypadá.

0/0
15.9.2009 16:42

maagoor22

hmmm

nedávno se mi stalo:

Stará Rómka: "Neee mladýýýý pane vy ste mi hrozně syyympatickeee, já vám budu věštit z ruky..." Já: "Ne, omlouvám se pospíchám, jdu pozdě do práce někdy jindy." SR: "ale pane tak já se za vás alespoň pomodlím.. otče náš jenž jsi na nebesích bla bla bla....."

Já: "ale já vážně pospíchám. omlouvám se." SR: "a co mi za to dáte pane??" Já: "za co??" SR: "no za věštbu a za modlidbu. Mám 8 dětí."

Já: "prosím vás neobtěžujte mě já opravdu pospíchám."

SR: "tak chcipni ty bílá sv**ě. ty rasisto, Rakovinu na tebe, ať tvoje rodina vychcípá, vypadaj ti vlasy a dostanes syfla ty sv**ě............." víc nadávek jsem nerozuměl, protože jsem opravdu pospíchal...... pak jsem si to trošku připadal jako rasista, a bylo mi to opravdu líto, že jsem se k té dobré ženě z romské menšiny zachoval tak hrubě, navíc matce od dětí.......:-( 

0/0
15.9.2009 13:39

Host

Fandím:)

Dobrý den,

jen tak dál.. Romové potřebují pomoc, aby se jim lépe žilo. Já bych je rozdělila na 3 skupiny. Jestli je to možné.?Nevidím do toho, jako mentoři, kteří s nimi pracují. První - to jsou Ti, kteří se snaží pracovat a chtějí zapadnout mezi slušné lidi, ale pak přijdou Ti, co žijí ze sociálních dávek a smějí se jim, pracují., znevažuji ji..no a pak zase ti první zapadnou do starých zajetých kolejí - nepracují a čekají, co jim stát nabídne. Ti druzí - jak jsem říkala- žijí ze sociálních dávek. Třetí - to jsou Ti šikovní, kteří pracují, děti navštěvují školu, učí se, jsou slušní a chytří. Studují Vysoké školy. Moc moc fandím mentorům, aby pokračovali dále s jejich prací a nejen v některých krajích, ale v celé ČR. Co třeba skupina Gipsy. cz - byla jsem na jejich koncertě na Havířovských slavnostech a byli skvělí. Taky jsem byla na dovolené v Itálii a v jednom apartmánu jsme bydleli se slušnými romy. Ne všichni jsou takoví, jak tady někdo píše. Bohužel je jich zatím většina.

0/0
15.9.2009 13:13

Host

Opravdu

je jediným problémem kikánů, že jsou trochu hlučnější? Proč potom ředitelka internátu studentům vysvětlovala, jak se chovat, aby se z internátu dostali s co nejmenším rizikem do škol, protože v okolí se vyskytuje vysoké procento kikánů??? Proč potom jako klad uváděla, že na ulici jsou dvě služebny policie a že jsou na ulici kamery??? Proč říkala, že studenti nemají vůbec chodit do parku, který je poblíž??? Proč říkala, že je to ceelkem dobré, protože ti nejhorší obyvatelé lokality již byli vytlačeni jinam??? Aha, to byl jen rasismus a neodůvodněný strach z jiné mentality, vůbec se to nezakládalo na životní zkušenosti...

0/0
15.9.2009 12:44

Host

názor

"Dcera jednoho našeho mentora, které je 10 let, nechce vůbec chodit nakupovat, protože opakovaně zažila, že ji kontrolovali, zda něco neukradla."

Proč to proboha vyčítá nám? Proč to ta dívka nevyčítá ostatním Romům, jimž vdečí za pověst zlodějky? Co je špatně na tom, že když mi v obchodě X Romů kradlo, budu napříště preventivně kontrolvoat znovu hlavně Romy?

Za další: nerozumím článkům naříkajícím na utlačované Romy. Pustím televizi, kouknu na internet - všude jich jsou mraky. Já žiju v Chebu, kde má romská "menšina" vskutku důstojné zastoupení. A na večer se bojím projít přes park naprosti svého domu, protože jsem tam byl v minulosti několikrát Romy obtěžován. Mého strýce v něm oktradli a zbyli - Romové. Kdy se objeví článek na obtěžování bílých Romy? Kde máme proti téhle lidské spodině zastání my?

0/0
14.9.2009 15:36

pepsi.ban

*

Kolik těch "občanských sdružení" ještě existuje proboha? Kolik netáhel a aktivistů státní rozpočet ještě utáhne?

0/0
14.9.2009 13:40

Host

koukám na ty rady...

před týdnem jsem se v tlačenici v Brně (ulice Příkop) omylem srazil s mladou cikánkou tlačící kočárek (tzv. golfáč), vedle ní šel její cikánský nabíječ (asi manžel)... srážka to byla lehká... určitě to všichni znáte... dva proti sobě jdoucí lidé se vzájemně "otřou" rameny... řeknou si navzájem: "pardon" a jdou dál... to stejné jsem udělal i já... k úrazu přece nedošlo, omluvil jsem se a pokračoval v chůzi (spěchal jsem na pracovní schůzku)... jenže další asi minutu jsem za sebou slyšel sprosté nadávky, z kterých jsem postřehl pár slovíček: 1 krát bílá sfině... cca 5 krát  ty py.čo, hajzle atd. ... NECHÁPAL JSEM TAKOVÉ CHOVÁNÍ... teď už vím, že jsem se měl vykašlat na práci, otočit se, vrátit se k těm "lidem" ?, pozvat je na můj účet do hospody a pak bych určitě tu jejich mentalitu a "vstřícné" chování POCHOPIL... tak snad příště ;-D

0/0
14.9.2009 8:23

J.J.HOLKA

Re: koukám na ty rady...

!!R^!!

příště, stejně jako Vy, rozhodně pojedu s těmi tmavými esy i více zastávek tramvají, přičemž si užiju libé vůně na poslední chvíli utípnutého cigára a čtvrté (?) cenové v souladu s čistým zevnějškem a vybranou mluvou ;-)

(že já je nepotkávám častěji, možná je začnu i vyhledávat) ;-D

0/0
15.9.2009 10:05

Host

Většina slušných lidí na hospody a herny nemá .

A to jednak čas a jednak peníze. Musí totiž platit byt,energie, dětem a sobě jídlo, oblečení a DANĚ , ze kterých jsou živeni nemakačenkové . Pokud se obáváte eskalace násilí proti nepracující a příživnické skupině obyvatel, tak zcela právem.Nejde donekonečna živit toho, kdo vás nenechá vyspat, vykrádá vám byt,šutrákem ojíždí auta a vyhrožuje, že vás udá, že jste rasista, protože proti němu pořád něco máte. Občanské války mají podobné kořeny- dlouhodobě neřešený konflikt a nespravedlivé nadržování jedné skupině obyvatel . Dočkáme se .Bohužel .;-(

0/0
13.9.2009 15:25

Host

pozitivní diskriminace

Ve své podstatě proti Romům nic nemám, ale bohužel jsem potkal víc těch, kteří radši budou na sociálních dávkách než aby pracovali a pokud ty dávky dostanou, udělají mejdan a pak jsou bez peněz a jejich děti ve škole bez učebnic, přezůvek atd. No to je ta mentalita, nemyslet na budoucnost ..... Ale co mi vadí hodně, že Romové jsou vlastně zvýhodňování oproti "bílým". Např. když romská rodina udrží pořádek u svého domu, nemusí platit za vývoz popelnic apod. U většiny "bílých" je normální, že uklízí a udržují pořádek, ale zaplatit musí.Nebo když Romové žádají o sociální podporu, dostanou všechny možné příspěvky, jen aby náhodou nebyli diskriminováni, když přijde "bílý", který poctivě pracoval a  ztratil práci, řeknou, Vám nic nedáme, Vy jste ještě minulý měsíc vydělal tolik ... Ale to, že jsem z té částky platil taky daně a žil slušně..holt nejsem Rom..Ale než aby kradli a rabovali a dělali větší bordel než dělají, tak jim budem rvát předem zadem.. A ti "bílí" a slušní maj holt smůlu...

0/0
13.9.2009 8:50

zlyjazyk

Re: pozitivní diskriminace

"... když přijde "bílý", který poctivě pracoval a  ztratil práci, řeknou, Vám nic nedáme, Vy jste ještě minulý měsíc vydělal tolik ...! 

- počítá se výdělek za posledního půl roku!Musíte počkat dalších půl roku aby jste neměl žádný výdělek a pak vám snad něco dají!To byl zase můj případ!

0/0
15.9.2009 9:40

Host

Re: pozitivní diskriminace

Když jsem jednou (jako malá) šla s mamkou na sociálku, protože jsme byli v hodně špatné situaci, která už je naštěstí za námi, žádala o příspěvek na mě, protože mi nemohla zaplatit ani nové tepláky do tělocviku, paní u přepážky jí poradila ať prodá televizi nebo hifi, které zajisté doma máme...kdežto před námi dostali tmavší spoluobčané ověnčeni zlatými řetězy, příspěvky na cokoliv si řekli...;-O!!

0/0
18.9.2009 12:03

gagaryn

***

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

0/0
12.9.2009 18:27

Host

Soud a Romové

Dobrý den,také bych se chtěla podělit se svým názorem.Bydlím v jednom městě poblíž Prahy a romská menšina zde začíná být téměř většinou,bohužel.Do projektu Romský mentor byl zapojen jeden místní rom,to si člověk řekne : snad jeden normálnější tmavší spoluobčan půjde ostatním příkladem.A samozřejmě,že byl velikým příkladem pro ostatní, doma se zbytkem rodiny vařili pervitin a herion, držel několik zbraní. A ještě o to "vtipnější" je fakt, že bydlí hned vedle místní městské policie. Takže muselo zasáhnout  pražské komando, přijelo a "milé" spoluobčany zavřelo do vazby a nastal soud. A teď o 17 měsíců později jsou všichni aktéři propuštěni na svobodu,protože odposlechy jsou v jazyce olašských Romů a soudu se nedaří nechat pořídit přesný překlad,tudíž není dostatek důkazů.Ale co kdyby byli odsouzeni a šli sedět - no to by byl soud nařčen z rasismu,že ano?Situace v ČR je v tomto ohledu k pláči a nebo spíš k ....

0/0
12.9.2009 17:30

12345hanka

Jenže život

převážně nesestává z vysedávání po hospodách.

0/0
12.9.2009 12:08

Host

ale

Ale,ale paní autorko,když u nás navštívím před polednem hospodu,podotýkám,že jsem důchodce tak tam minimálně sedi 8-10 cigánských dělníků a nikdo s nima nemá problém.Asi to jsou pracující CIGÁNI!!,kteří na rozdíl od ROMŮ se dokáží živit prací.Musíte chodit do hospody s CIGÁNY a ne s ROMY. 

0/0
11.9.2009 17:29

Host

..

ta pani ma na vsech fotkach hrozne smutnej pohled

0/0
11.9.2009 14:32

martikp

Dalsi lehkozivka

Dalsi lehkozivka, co parazituje na nasich penezich.  Rv

0/0
11.9.2009 11:42

Host

Re: Dalsi lehkozivka

Z čeho usuzuješ?

0/0
11.9.2009 12:02

martikp

Re: Dalsi lehkozivka

Pracuje ve zbytecne a na statu parazitujici neziskovce, ktera je placena z nasich penez prostrednictvim statu a EU.

0/0
11.9.2009 13:29

Host

Pro Dášu

Dášo, vážím si práce tvojí i "tvých" mentorů. Z vlastní zkušenosti vím, že tohle má cenu! S pozdravem Karolína   

0/0
11.9.2009 11:38

Host

Re: Pro Dášu

Nemá...Rv

0/0
18.9.2009 12:05

Host

Ustupovat je cesta do pekel

Jsem take toho nazoru, ze cim vice dostanou, tim vice chteji. Myslim si, ze kdo pomoc potrebuje mel by ji dostat, ale proc maji dostavat penize? Stejne ty penize skonci nakonec nekde v automatech. Zaridit jidelnu kde se mohou najist, socialni prodejnu, kde se da koupit obleceni za poukazky a pokud chce nekdo neco lepsiho musi si na to vydelat. 3x a dost dobry napad, nevim proc se o tom tolik diskutuje.

0/0
11.9.2009 11:05

kubisek.no1

řešení romské otázky:

jediné řešení romské otázky: okmažitě jim sebrat soc.dávky a přinutit je makat. zavést pravidlo 3x a dost a ve vězení makat. Bude klid. Bílá většina musí nyní neustále ustopvat romské menšině a furt je omlouvá. To je cesta do pekel. zákony jsou, kdo je nedoržuje, zaslouží trest. Zneužívání sociálního systému je taky trestné. Organizace, o kterých je zmíňka v tomto článku jsoun podle mě stejně zbytečné plýtvaní penězi jako sociální dávky pro romy. Tady v místě je pravidlo, že když dostanou sociální dávky, vlezou do hospod a barů, během 1 maximálně 2 dní je prochlastaja prohrajou a zbytek měsíce okrádaj ostatní. To je špatně.

jak jsem psal, řešení je nedávat jim nic a ať dou makat. A tím nemyslím jen romy, ale všechny parazity sociálního systému a naší společnosti. Rasita rozhodně nejsem ale co se tu děje je špatně. Souhlasim s Chomutovskou primátorkou a podle mě to dělá ještě hodně měkce. Názor na Kocába: Případ pro chocholouška. 

0/0
11.9.2009 10:16

Host

Spokojena zena

Co za deset, dvacet let zjisti, ze je stara, sama, spolecnost nezmenila, protoze cigani (rom je pro me eufemismus, nevim, co to znamena) kradou a budou krast, delat bordel a bodou porad "neprispusobivi" i kdyby se mentori a aktivisti stali ze vsech lidi co jich v republice je. Pak bude mit ten hrejivy pocit, ze delala neco, co v minulopsti pro zeny nebylo samozrejmosti a bude resit, kdo se postara o ni. Good luck sister pri napravovani nenapravitelneho.

0/0
11.9.2009 9:12

Host

Re: Spokojena zena

Co to meleš ty vořechu :)

0/0
11.9.2009 9:22

Host

Měla bych trochu jiné heslo

Žijte s nimi v jednom baráku a pochopíte. Takové ty aktivisty, co z pohodlí své vilky v lepší čtvrti řeší romské problémy, mám nejradši. Něco jiného je zajít si s nimi popovídat (samozřejmě, že budou naměkko, když vytuší, že jim chce někdo přilít nějaké peníze) a druhá věc je s nimi zažívat ten každodenní život obyčejného člověka, který jen nevěřícně kouká na tu pozitivní diskriminaci kolem.

0/0
11.9.2009 7:51

Host

Re: Měla bych trochu jiné heslo

PŘESNĚ TAK

0/0
14.9.2009 23:00

Host

Jít s ciká....ehm Romem do hospy?

To víš, že jo.... a okradou mě.

0/0
11.9.2009 7:24

Host

Pani asi chytra bude

Jděte s nimi do tramvaje v Ostrave, POCHOPÍTE

0/0
10.9.2009 23:59

Host

Etnikum jen vyuziva nasi neschopnost

Etnikum, ktere ma dostatek inteligence na to, aby dokazalo tak dokonale vyuzivat socialni system, ma dost inteligence na to,aby vedelo co je a co neni porusovani zakona. Aby vedelo, co je a co neni spolecensky prijatelne a co prekracuje urcitou normu. Takze pokud umi  si tak dokonale vybehat  na co maji a nemaji narok, tak umi si vybehat i praci. Lidi co delaji podobne veci jako dela tato pani , se jenom prizivuji na  nasi hlouposti a neschopnosti se na tuhle "vec" podivat selskym rozumem. Zamerne pisu "vec" proztoze to neni "problem" Ten z toho delame my! Zakony plati pro kazdeho a kazdemu stejne at jsi cernej nebo zlutej. Jsou jenom vychcani a my jim to zerem...

0/0
10.9.2009 23:00

Host

Nesmysl

Myslím že je to nesmysl. Cikání si vždy všude dělali co chtěli. Takže když přijde parta cikánů do hospody každý zmlkne a drží si peněženku. Není to kvůli barvě kůže ale ze zkušenosti. Troufám si říct, že "normálního" cikána poznáte na první pohled a s první větou kterou promluví, pár jich znám a myslím že nikomu nevadí. Ale když říkám pár myslím tím asi tři. Přestańte s pozitivní diskriminací a koukejte se na to bez zaujetí. Je jednoduché nevidět nevzdělanost ,kriminalitu, násilí, nerespektování běžných morálních pravidel a místo toho říct že za to chudáci nemohou, protože je diskriminujeme. Rasista nejsem, dokonce jsem třikrát zkusil cikána zaměstnat. Říkal jsem si že když dvě z nich měly střední školu že by to měl někdo ocenit a dát jim šanci. Důsledky pro mě byli ovšem katastrofální.

0/0
10.9.2009 22:57

Host

:(

Jenou jsem šel a pak už našel  jen svou prázdnou peněženku, doopravdy nedoporučuji!!!

0/0
10.9.2009 22:56

Host

Další můra,

co jenom parazituje na naší společnosti. Ať si ji platí cigáni. Je mi z ní blivno.

0/0
10.9.2009 22:38

Host

Na 2. až 4. fotce

vypadá jako odbarvená Romka, proč se k tomu nehlásí?

0/0
10.9.2009 22:31

Host

Lidi, je mi z vás nanic!!!!

To už nemáte nic jiného na práci, než sedět u PC a reagovat na každou kravinu?

Hleďte si svých problémů, vašich dětí, ať jim dáte lepší příklad v toleranci a odpuštění. Kam až zajde vaše nenávist? Co vy máte z těch štvavých řečí?

0/0
10.9.2009 22:24

Host

Re: Lidi, je mi z vás nanic!!!!

Vychovavam svoje deti, aby se dokazaly podivat na problemy selskym rozumem. A stejne tak, aby si nenechaly "sra..t" na hlavu, kdyz vidi, ze je to nespravedlive. Zastat se druheho ale taky se nebat ozvat. Stejne tak se ozvat, kdyz vidi, ze se nekde vyhazuji penize.Ony uz ziji v multikulturni spolecnosti s nekolika etniky. Takze jejich zkusenosti jsou lepsi nez ty nase. Doufam, ze  az dorostou, tak ze jejich politici to nebudou mit tak jednoduche jako ti nasi...ti totiz nemaji zadnou zodpovednost. A jsou schopni vyhazovat penize i za takovehle hovadiny...

0/0
10.9.2009 23:10

Host

kecy

Žijte vedle nich a taky pochopíte!!!

0/0
10.9.2009 22:24