Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

  9:18aktualizováno  9:18
Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až na zem. Pečuje o ně i několik hodin denně, nikdy si je však nemyje. Před lety to však měla těžké. Svědila ji pokožka hlavy a lidé ji přemlouvali, aby s mytím vlasů zase začala.

Jako malá holčička se Frankie zamilovala do všech pohádkových postav, které měly dlouhé vlasy. Toužila se stát jednou z nich, a proto přemluvila svou maminku, aby jí vlasy přestala stříhat. Nechávala si je pouze pravidelně zastřihovat. I s tím však skončila, když jí bylo osmnáct let.

Fotogalerie

„Když jsem dospěla, hodně jsem si četla o mytických postavách. V knihách bylo psáno, že například mořské panny měly dlouhé vlasy, mým snem je stát se jednou z nich. Ještě mě ty pohádky nepustily,“ svěřila se umělkyně pro server The Daily Mail.

Frankie o vlasy musí denně pečovat, aby je neměla zacuchané.

„Česání se věnuji zhruba hodinu a půl. Hodně času mi zabere i jejich úprava. Aby držely u sebe v nějakém účesu, musím používat pletací jehlice nebo si dělám dlouhé copy,“ pokračovala.

Na dlouhých vlasech nevidí nic zvláštního, lidé z jejího okolí si na ně zvykli. Často však musí vysvětlovat, proč si je nemyje. Už v dětství měla fóbii z mytí vlasů a z jejich následného foukání.

„Čím delší vlasy jsem měla, tím déle se musely foukat a používat na ně víc šamponu, který se z nich špatně dostával. Tak jsem s tím přestala. Nejdřív mě dost svědila pokožka hlavy. A vlasy se mastily. Jakmile si kůže zvykla, už jsem šampony nepotřebovala,“ vysvětluje.

Frankie se navíc líbí, že neparfemované vlasy víc absorbují pachy a jsou pro ni tak připomínkou hezkých chvil. „Když se odněkud vrátím, ve vlasech stále cítím vůni míst, které jsem navštívila. Nebo mi připomínají vůni lidí, se kterými jsem byla,“ sdělila.

Živí se jako umělkyně. Maluje obrazy a fotí umělecké fotografie. Sama je také modelkou a často pózuje nahá, zahalená pouze do vlasů. „Když nad tím tak přemýšlím, skoro bych nepotřebovala nic na sebe. Vlasy mě dokonale zahalí,“ dodala Frankie, která jednou nebude stříhat a mýt vlasy ani svým dětem. „Nechám je tak, jak je to přirozené,“ doplnila.

Autor:

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Průzkum: muži dávají přednost ženám s hustým obočím. Na sex i na vztah

Cara Delevingne je současnou nejžádanější modelkou světa. Angličanka s výrazným...

Ženy s hustým obočím mají podle vědců v krvi vyšší hladinu pohlavních hormonů a bývají sexuálně náruživější. Proto se...

Další z rubriky

I po narození dětí by ženy měly myslet nejdřív na sebe, říká blogerka

Nicole Knighttová - na první fotografii je v den porodu, na druhé deset dnů po...

Pětadvacetiletá Nicole Knighttová z Austrálie vypadala deset dnů po porodu druhého dítěte stejně jako před otěhotněním....

Někdy si zpívám na chodbě ubytovny, říká zpěvačka Věra Bílá

Zpěvačka Věra Bílá v listopadu 2018

Byla slavná, než zpívání vyměnila za hrací automaty a záhy v nich utopila veškerý majetek. Před dvěma lety se o...

OBRAZEM: tloustnou s úsměvem. Oblíbené české ženy s kily navíc

OBRAZEM: tloustnou s úsměvem. Oblíbené české celebrity s kily navíc

Ať už se s kily navíc perou, či nikoliv, Češi si je oblíbili a fandí jim. Jsou to známé ženy, které výrazně vpravo...

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na iDNES.cz