Veronika Žilková: Neslušné otázky mi nevadí

  16:51aktualizováno  16:51
Karla Gotta by se Veronika Žilková zeptala na krevní testy, Milana Kundery na to, proč zakazuje inscenovat své hry. Moderuje svou talkshow a tvrdí: "Neslušné otázky mi nevadí. Vadí mi ty málo odvážné a ty, které ubližují."

Veronika Žilková | foto: Nguyen Phuong Thao


Zkusíme takovou hru – budu vám říkat zajímavé osobnosti...

... pro vás zajímavé.

Ano. A vy mi řeknete, na co byste se jich zeptala. Karel Gott.

Jak mu dopadl odběr krve. Chodíme ke stejné lékařce, minulý týden odebírali krev mému synovi, za pět minut tam přišel Karel Gott.

Lucie Bílá.

Vy mi házíte špeky. Tyhle lidi znám, pohybujeme se ve stejných vodách. S Karlem Gottem jsme strávili hodiny čekání na Silvestra. Zeptala bych se: "Karle, Mistře, proč jezdíte proboha naší ulicí užitkovým vozem?“

Užitkovým vozem?

Jezdí k nám za jedním muzikantem. Proč se tak bohatý a špičkový umělec nechá vozit služebním autem s mřížkou vzadu? A Lucie Bílá? Na ty lidi vím spoustu věcí. Do novin to nedám, ale v talkshow bych s tím neměla problém. Tři dny zvažuju, na co se zeptám. Píšu si to na papírek a pak to třeba celé vymažu, protože mi to přijde konvenční. Chci, aby to bavilo mě. Nechci se ptát na věci, které všichni xkrát řekli.

Na co byste se nikdy nezeptala?

Obecně to je kravina.

Tak dám příklad. Zkuste si představit, že byste slyšela o prezidentu Klausovi drb, že je gay. Zeptala byste se ho na to? Nebo by to bylo neslušné?

Neslyšela jsem to. Nezeptala bych se. A je od vás šílené, že se mě na to ptáte. Pište o tom vy. Nepodsouvejte mi odvahu, kterou nemáte. Novináři jsou strašně servilní a úslužní. Zase chcete, abychom my šašci byli odvážní za vás. Já dávám k otázce obličej. Vy můžete klidně dál jezdit metrem, nikdo neví, jak vypadáte vy, kdo jste se tak drze zeptal na Klause.

My neřešíme, jestli bych se zeptal já, ale vy.

Mě to nezajímá!

Kdyby vás to zajímalo, zeptala byste se? Nebo by to už bylo neslušné?

Neslušné otázky klidně položím, ale ne ty, které by ublížily. Je lehké být zábavná a impertinentní, ale tak to dělat nechci. Ráda hosta uvedu do rozpaků, ale nejsem ochotná ho pro pobavení diváků zesměšnit. Někoho se zeptáte na homosexualitu, protože víte, že mu to nevadí, a jiného ne. Nechci se ptát na něco, co by tomu druhému ublížilo.

Jak to uhádnete?

Snažím se o nich zjistit tolik, že se třeba Michala Davida nezeptám na jeho mrtvou dceru.

Na co byste se zeptala sama sebe?

Dneska vyšel rozhovor ve Story, kde jsem se ptala sama sebe. Pojďme dál. (otráveně)

Nečetl jsem ho a myslím, že ani většina našich čtenářů. Tak prosím o jednu otázku za všechny.

Proč se s váma vůbec bavím? To nechápu. Proč dělám něco, co nechci?

A proč to děláte?

Protože mám pocit, že talkshow potřebuje, abych udělala něco pro reklamu. Ale mně je úplně jedno, na co se mě ptáte. Je mi jedno, jestli tam bude fotka. Naopak – všechny rozhovory mi napáchají další nepřátele, protože je neumím dělat tak, abych se při nich nepohádala, abych neřekla víc, než chci. Snažím se chránit si soukromí, ale stejně vždycky něco prozradím. Baví mě nekonvenčnost. S váma nehraju konvenční hru, kterou bych hrát mohla. Ale přišlo by mi to zbytečné a hloupé.

Nejhloupější otázka, kterou jste kdy dostala?

Leckterá z těch vašich.

Čtěte v MF DNES

Veronika Žilková

Proč je Veronika Žilková na pokraji emigrace a proč ji rozčílily volby? Celý kontroverzní rozhovor s herečkou Veronikou Žilkovou čtěte v sobotní příloze MF DNES Víkend.

.
Autoři: ,

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz