Vánoční sbírka pomohla lépe žít Natálii, Milošovi i Adamovi. Děkujeme

  12:15aktualizováno  7. ledna 2019 11:28
Díky vám, čtenářům iDNES.cz, kteří jste poslali peníze do vánoční sbírky, dostane bionickou protézu čtrnáctiletá Natálie, sedmnáctiletý Miloš a ještě přispějeme na běžeckou protézu jednadvacetiletému Adamovi. Vybralo se neuvěřitelných 1 670 280. Spolu s rodinami vám moc děkujeme!

Miloš i Natálie se díky vánoční sbírce dočkají nové bionické protézy. | foto: iDNES.cz

Vánoční sbírka, kterou již tradičně pořádá redakce iDNES.cz spolu s Kontem Bariéry a Nadací Agrofert, ukázala, že naši čtenáři mají opravdu dobré srdce. Přispělo  1670 čtenářů a v průměru na jednoho vychází tisíc věnovaných korun. 

„Natálka a Miloš dostanou protézy za 1 470 427 korun. Zbývajících 199 853 korun doplníme z jiných darů a uhradíme běžeckou protézu jednadvacetiletému Adamovi, který rád sportuje i přesto, že se narodil s deformací prstů na rukou i nohou a bez levé stehenní kosti,“ uvedla ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

S penězi přišly i krásné vzkazy

Ještě před Vánoci se vybraly potřebné peníze, celkem 750 427 korun, na bionickou nohu pro Natálku. A protože ještě nějaké přebývaly, rozhodli jsme se, že pomůžeme dalšímu dítěti, mladému sportovci Milošovi. 

Fotogalerie

I když článek vyšel jen pár dní před Štědrým dnem, nasbíral se dostatek financí jak pro Natálku, tak i na Milošovu bionickou ruku.

„Děkujeme všem, kdo poslali Natálce a Milošovi vánoční dárek. Průměrně každý dárce věnoval 989 korun. Dary byly menší i o hodně větší a k tomu nádherné vzkazy pro oba: Držím palce, ať ti to vyjde, Miloši. Drž se Natálko, hodně štěstí, ať se ti splní sen,“ uvedla ke sbírce ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. 

A dodala, že se podle jejích zkušeností opět ukázalo, jak se lidem v České republice daří dobře a umí se o svůj úspěch podělit s těmi, kteří potřebují pomoc.

„Vánoční sbírka nám dělá radost už mnoho let. Vždy se díky otevřeným srdcím čtenářů iDNES.cz podaří zlepšit život těm, kterým sudičky nenadělily do života zrovna pevné zdraví. Využívám tedy ráda právě této příležitosti, abych všem dárcům poděkovala a popřála všem do roku 2019 jen šťastné konce všech příběhů,“ řekla šéfredaktorka iDNES.cz Naďa Petrová.

Příběh Natálie

Natálka by jednou chtěla být veterinářkou. Ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá dívka touží po obyčejném pohybu. Přestože se narodila s vývojovou vadou, miluje jízdu na koni a ráda by zkusila i další sporty. K tomu by jí místo staré protézy měla pomoci právě bionická noha, které se zanedlouho dočká (celý příběh čtěte zde).

Potřebné peníze, které Natálce umožní větší soběstačnost a svobodnější pohyb, se na kontě její sbírky sešly už před Vánoci. Pro celou rodinu to byla nejlepší zpráva, kterou si mohla přát. „Natálka nečekala, že se to vybere takhle rychle, a byl to její nejkrásnější dárek k Vánocům. Těší se, až bude moct vyjet na dlouhou vyjížďku na koni a zkusí si i snowboard,“ reagovala její maminka Dana. Dodala, že je to i nejdražší dárek, který kdy v životě její dcera dostala a asi i dostane. Obě si toho moc váží.

Nejvíce ji překvapilo, že lidé posílají nejen peníze, ale také vzkazy plné porozumění a podpory. V hlavě jí utkvěl například tento: „To, že to má holka těžší, z ní dělá osobnost.“ Lidé podle maminky Dany obdivují především Natálčinu houževnatost, s níž se do všeho pouští, a zároveň i pokoru, se kterou svůj osud přijímá. Ona zas obdivuje, že jich tolik přispělo na pomoc cizí dívce. „Všem, kdo nám drželi palce a přispěli aspoň kapkou, moc děkujeme,“ vzkazuje dárcům maminka Natálky.

Příběh Miloše

Miloš se narodil bez levé ruky. Místo ní má jen krátký pahýl, přesto je v sedmnácti letech brankářskou oporou juniorského florbalového týmu. Dál ho nyní může posunout bionická ruka, které se brzy dočká díky čtenářům iDNES.cz. (celý příběh čtěte zde)

„Nevím, jestli to všechno není jen sen. Během jednoho týdne se toho tolik událo. Asi už vím, jak se cítí člověk, co vyhraje velikou výhru. Nikdy jsem kromě svých úžasných dětí a skvělého chlapa nevyhrála a teď tomu nemůžu uvěřit. Sedíme tu a nemáme slov,“ popisuje své pocity Milošova maminka Petra, která ještě před měsícem ani nedoufala, že by se jejímu synovi mohlo splnit jeho velké přání. 

„Miloš má jenom drobný nedostatek oproti utrpení a nemocem, které provázejí lidi životem. Přála bych všem takové štěstí. Vím, že Miloš je schopen žít plnohodnotný život, toto je velký bonus a výhra. Samozřejmě bych chtěla poděkovat všem za milé vzkazy a slova podpory, je to opravdu neuvěřitelné,“ je moc vděčná maminka Petra. Dodává, že obrovskou zásluhu na jejich štěstí mají protetici Petr Tuček a Jan Maleš, kteří Miloše pro pomoc doporučili.

Pro jejího syna je úspěšná sbírka nejen novou šancí na kvalitnější život, ale především velký závazek. „Děkuji za šanci zkusit žít plnohodnotnější život s bionickou rukou a budu se snažit vás všechny nezklamat. Je to pro mě obrovský závazek a splněný sen. Chtěl bych tuto šanci dopřát všem s jakýmkoliv zdravotním postižením, jelikož si ji každý zaslouží,“ vzkazuje Miloš. 

A dodává, že vůbec nečekal, jak velké množství kladných ohlasů na svůj příběh od lidí dostane. „Moc bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří mě podporovali a věřili mi. Ta podpora byla od začátku hrozně velká a většinou to byly kladné ohlasy. Kontaktovaly mě i známé sportovní osobnosti, což jsem opravdu nečekal. Díky všem,“ říká nadějný florbalový talent a doufá, že s novou protézu budou jeho výkony v brance ještě lepší. 

Autoři: ,

Nejčtenější

KVÍZ: Co víte o penisu? Otestujte své znalosti

Ilustrační fotografie

Každý ví, o čem je řeč, ale zdaleka ne všichni vědí třeba to, kdy nastane u člověka první erekce nebo kdo má nejdelší...

Facebookových matek přibývá. Jsou sebestředné, hledají cestu ze samoty

Mobilní internet - ilustrační foto

Na sociálních sítích žijeme úplně všichni. Ať už chceme, nebo ne. Přibývá žen, které nad sdílením příspěvků a...

GLOSA: Parkourista Tary urazil fanouška a u nás skončil. A co u vás?

Taras „Tary“ Povoroznyk je nadšeným propagátorem parkouru. Napsal knihu, dělá...

Idol statisíců malých kluků si to zkazil. Zlobí se na něj, že jezdí rychlostí 250 km/h a svým fanouškům se vysmívá, že...

Jsi jak auto se zataženou ruční brzdou, vyčetl Martin náhradní manželce

Radek (28) a Lucka (24) bydlí s dcerami ve dvoupokojovém bytě v Liberci.

Oba dva páry, které se přihlásily do Výměny manželek, procházejí krizí. Štěpánka s Martinem řešili jeho nevěru a Radek...

Sledovala porno čtyři hodiny denně, nyní se nechce líbat před svatbou

Gracelyn byla několik let závislá na sledování porna.

Americká středoškolačka byla dlouhá léta závislá na pornu. Sledovala ho několik hodin denně i v noci, až ji to přivedlo...

Další z rubriky

V herectví jsem se našla sama, říká Anna Stropnická

Herečka Anna Stropnická

První zkušenosti s kamerou zažila Anna Stropnická při natáčení seriálu. Stejné disciplíně se věnuje i teď. A shodou...

GLOSA: Parkourista Tary urazil fanouška a u nás skončil. A co u vás?

Taras „Tary“ Povoroznyk je nadšeným propagátorem parkouru. Napsal knihu, dělá...

Idol statisíců malých kluků si to zkazil. Zlobí se na něj, že jezdí rychlostí 250 km/h a svým fanouškům se vysmívá, že...

Bez svolení ji lékař sterilizoval. Cítila jsem se méněcená, říká Romka

Elena Gorolová, romská aktivistka

Neplánovala kupu dětí, ale přála si holčičku. O tu možnost přišla, když ji v jednadvaceti letech po druhém porodu...

Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?
Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?

Můžu se zeptat proč? Bylo to Vaše rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrůstali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec?

Najdete na iDNES.cz