Adventní víkend: živý betlém, výstava hraček a kurz pečení cukroví

  0:02aktualizováno  0:02
O víkendu můžete nasát vánoční atmosféru u živého betléma nebo se od cukrářky naučit péct cukroví jako profesionál. Vánočně bude laděná i dernisáž liberecké galerie. Děti určitě zaujme výstava hraček a řemesel a veselé skotačení v Kotvě.

Tahací dřevěný koník z Valašska od firmy pana Vojtěcha Ondruše. Je vyroben z měkkého lipového dřeva, které je příjemné na dotek, hračky jsou jen zabroušeny a hrany zakulaceny . Děti si doma mohou hračky vhodnými atestovanými barvami samy dotvořit. | foto: MAFRA

Česká hračka a řemeslo na Novoměstské radnici

Na mnohé z nich si vzpomenete ještě ze svého dětství. Další hračky by mohly být...

První ročník adventního trhu nabídne široké spektrum inspirací pro vánoční dárky a děti i dospělé pobaví lákavým programem. Unikátní historické prostory Novoměstské radnice zaplní více než 30 českých výrobců hraček i provozovatelů tradičních řemesel od malých dílen až po zavedené firmy, které znají celé generace. Provozovatelé tradičních českých řemesel zde představí výrobky ze skla, keramiky, kovu či bižuterie. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program pro malé i velké a něco dobrého na zub. Vstup je zdarma. Více zde.

Loučení s galerií v Liberci

dernisáž v OGL

Velkolepé loučení nejen s úspěšnou výstavou Mladí lvi v kleci, ale také s celým Liebiegovým palácem chystá na neděli 15. prosince Oblastní galerie v Liberci. Na Nový rok se totiž její brány uzavřou a galerie se přestěhuje do nově zrekonstruované budovy Lázní. Celodenní nedělní dernisáž nabídne poslední komentované prohlídky výstavami i budovou. Ve vánočních dílnách si budete moci vyrobit netradiční vánoční ozdoby na stromeček, vyzkoušet si práci se sklářským kahanem, vyfouknout si vlastní skleněnou ozdobu nebo vyrobit korálkový přívěs. Připraven je i další bohatý doprovodný program. Vstup je po celý den zdarma. Více zde.

Živý Betlém na zámku Berchtold

živý betlém

Areál Hotel zámek Berchtold zve všechny v neděli 15. prosince od 12:00 na tradiční divadelní představení Živý Betlém, příběh zrození malého Ježíška. První představení bude ve 12:00 a poslední ve 16:00. Výtěžek ze vstupů se rozdělí na dvě části a finance poputují dětem, které navštěvují učiliště v Kunicích a základní školu v Olešovicích. Z peněz se obvykle hradí vstupné na výlety či další potřebné věci pro děti. Více zde.

Kurz pečení vánočního cukroví v Kašperkách

čokoládové lanýže a kuličky s praženými mandlemi

Jestli hledáte k pečení inspiraci, chcete zkusit něco nového a nebaví vás stát o samotě v kuchyni, tak to letos udělejte jinak! Upečte si luxusní cukroví pod vedením cukrářky Jitky, která se právě vrátila z měsíční stáže u Romana Pauluse z michelinského Alcronu. Naučíte se nové recepty a hlavně vám to v partě rychle uteče. Na závěr kurzu odejdete s krabicí vánočního cukroví, které bude mít zaručeně úspěch. Pro děti je připravená hezká herna. Více zde.

Předvánoční skotačení v Kotvě

Skotačení s VZP

Přijďte si s dětmi užít odpoledne plné zdravého a hravého pohybu. Předvánoční skotačení se koná v sobotu 14. prosince ve Fitnesskotva (4. patro OD Kotva) a díky podpoře VZP je vstup pro všechny děti i jejich rodiče zdarma. Více zde.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Sedm kroků, které musíte udělat, když narazíte na psychoteroristu

Ilustrační snímek

Emocionální zneužívání patří mezi formy psychického násilí, které na obětech nezanechává viditelná zranění, ale na...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz