Víkend nabídne noc divadel, soutěž v koulení chleba i festival loutek

aktualizováno 
Víkend bude zasvěcen milovníkům jídla i pití, zejména vína. Kromě toho se chystá první česká Noc divadel a první soutěž v koulení chleba. Děti můžete vzít do galerie vyzdobit les nebo se naučit šachy s pomocí pohádek. Anebo je trochu postrašit spolu s pražskými čerty.

Napadlo vás někdy poslat bochník z kopce co nejdál? O víkendu si to můžete vyzkoušet. | foto: pekarnamikula.cz

Noc divadel

noc divadel

V sobotu 16. listopadu proběhne první ročník evropského projektu Noc divadel 2013, do kterého je zapojeno 11 evropských zemí. V České republice si přes 80 souborů ze 24 měst připravilo pro návštěvníky mnoho různorodých divadelních zážitků. Noc divadel 2013 by měla být kombinací osvědčených receptů i originálních experimentů, návštěvníci v Praze budou moci zakusit třeba bytové divadlo, v Brně je provede mezi divadly městská divadelní hra, v Ostravě se chystá site- specific představení a spousta dalších akcí včetně programu pro děti. Více zde.

Festival otevřených sklepů na Mutěnicku

festival otevřených sklepů

Hlavní vinařská sezona letošního roku vyvrcholí 16. a 17. listopadu 2013 Festivalem otevřených sklepů, který tentokrát nese podtitul Svatý Martin na Mutěnicku. Dvoudenní vinařský svátek představí v Mutěnicích, Dubňanech, Svatobořicích-Mistříně, Hovoranech a Šardicích celkem 30 vinařů přímo v jejich sklepech a návštěvníkům nabídne 300 vzorků vín, včetně vín mladých. Navíc si návštěvníci mohou užít hody ve Svatobořicích-Mistříně. Více zde.

Koulení chleba 2013

Koulení chleba

V sobotu 16. listopadu uvidíte ve Struhách u Turnova něco, co předtím ještě nikdy. Od 9 hodin tu na vás čeká první ročník soutěže Koulení chleba 2013, kterou si pro vás připravily Pekárna Mikula a Klub lyžařů Turnov. Zapálené závodníky podpoří ve výkonech trojnásobný olympionik a držitel rekordu ve skoku vysokém Jaroslav Bába. Připraven je bohatý doprovodný program plný hudby, jídla a pití, soutěžící mohou vyhrát zajímavé ceny a vstup je zdarma. A nemějte strach, že jde o plýtvání jídlem. Koulet se bude s neprodanými bochníky z obchodů, které již nebudou určené ke spotřebě. Po závodě budou všechny chleby věnovány jízdárně jako krmivo pro koně. Více zde.

Svatomartinské hody

svatomartinské hody

Nenechte si ujít tradiční oslavy svátku svatého Martina v Brně. Svatomartinské hody si navíc můžete užívat celý týden. Vybrané restaurace vám nabídnou speciální svatomartinská menu spojená s degustací vína. Celý týden je pro vás také připraven speciální doprovodný program, jako je žehnání svatomartinského vína, nebo průvod svatého Martina. Více zde.

Les Řáholec a pohádkové šachy v GUD

Radek Pilař dětem

V pražské Galerii umění pro děti GUD, kde právě probíhá interaktivní výstava s názvem Radek Pilař dětem, je i expozice pod názvem Les Řáholec očima dětí. Od 17. listopadu GUD zahájí šachové dopoledne, kdy děti mohou přijít a zahrát si šachy s profesionálem i mezi sebou. Nejen, že jim bude pomáhat a radit, ale během hry je bude učit různým taktikám individuálně, dle jejich schopností. Více zde.

Svatomartinské hody v Kutné Hoře

kachna

I v Kutné Hoře pro vás budou tento víkend připraveny tradiční Svatomartinské hody. V sobotu se vydejte na Jezuitskou kolej v Barborské ulici a ochutnejte na sto vzorků svatomartinských vín, chuťové buňky navíc potěší i ochutnávka různých variací svatomartinských pochoutek, zejména hus. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program a hudební vystoupení. Více zde.

Festival loutky v Praze

festival loutky

Na listopad je připraven již šestý ročník loutkového festivalu – každý víkend odehrají soubory z celé republiky pohádky určené dětem i všem dospělým divákům. Tento rok se v Celetné objeví soubory Studio dell´arte z Českých Budějovic, Divadlo Alfa z Plzně, Teátr Víti Marčíka z jižních Čech, Buchty a loutky, Divadlo Drak z Hradce Králové a Činoherní studio z Ústí nad Labem. Více zde.

S čertem do brány pekelné

procházka po Praze s čerty

Muzeum pověstí vás přesvědčí, že rohatí z pražských pověstí jsou tu s námi stále. Ale nejsou to žádní nebezpeční patroni, je s nimi docela i legrace. Přijďte k "pramenu Čertovky" v sobotu v 17 hodin a Malou Stranou vystoupejte až na Hradčany, kde je jedna ze sedmi bran pekelných. Dozvíte se o čertech z celé Prahy, ať už je to čert z Vyšehradu, čert, co byl mlynářem v Sovových mlýnech,  čert co si odnesl Fausta i kněžnu Drahomíru či hraběnku Černínovou a další. Více zde.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Sedm kroků, které musíte udělat, když narazíte na psychoteroristu

Ilustrační snímek

Emocionální zneužívání patří mezi formy psychického násilí, které na obětech nezanechává viditelná zranění, ale na...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Další z rubriky

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.

Najdete na iDNES.cz