Zoufalá matka z Filipín žádá o rozdělení svých dcer spojených břichem

  13:30aktualizováno  13:30
Mladá žena netušila, že se jí narodí dvě děti. To však nebyl jediný šok, který ji v porodnici před čtyřmi měsíci čekal. Na svět totiž přivedla siamská dvojčata. Nyní žádá o pomoc. Potřebuje sehnat peníze na operaci, která by sestry rozdělila, jinak jim hrozí vážné zdravotní komplikace.

Tato a další siamská dvojčata

Už během těhotenství říkali lidé Rubilyn Guinto (31), že čeká dvojčata. Prvorodička jim však nevěřila, protože v rodině nikdy žádná dvojčata neměli. Protože pochází z chudých poměrů, neměla finanční prostředky na pravidelnou lékařskou péči a nemohla si dovolit prenatální vyšetření. Až do porodu tedy nevěděla, že čeká dvě holčičky. 

Když však v říjnu loňského roku dorazila do porodnice, bylo jasné, že v břiše nosí dvě, nebo dokonce tři miminka. Když zkoušela porodit přirozenou cestou, bylo to pro ni velmi obtížné a bolestivé. Lékaři se proto rozhodli pro císařský řez. Komplikovaný porod pak završilo zdrcující zjištění, že novorozené holčičky mají sice hlavu v pořádku a každá má dvě nohy i ruce, jsou však srostlá bříškem k sobě.

„Pečovat o ně je velmi náročné, ale musím to zvládnout,“ svěřila se Rubylin, jak se jí daří vypořádat s nastalou situací.

Po čtyřech měsících od porodu jsou dvojčátka Mercy a Divine v pořádku, vážné zdravotní komplikace jim však hrozí v budoucnu. Proto lékaři doporučili rodičům operaci, která by sestry od sebe oddělila. Rubylin a její partner Edmund musejí tedy sehnat čtvrt milionu filipínských pesos, tedy zhruba 108 tisíc českých korun. Tak velkou částku nejsou schopni dát v žádném případě dohromady, proto byli nuceni požádat o pomoc. Žijí ve velmi skromných poměrech a bez pomoci lidí nebo úřadů nemají šanci svým dětem pomoci.

Autor:

Nejčtenější

Špatné jídlo nepřetrénujete, jen pohybem nezhubnete, tvrdí odbornice

Ilustrační snímek

Předsevzetí shodit pár kilogramů jste si dali už na začátku roku. Do léta to byl docela pohodový plán, jenže svých...

Žena říká, že je mořská panna a tvrdí to i o svých dětech

Heidrun Barthová

Jednačtyřicetiletá Heidrun Barthová z Německa je přesvědčená o tom, že se narodila ve špatném těle. Tvrdí, že je ve...

Někdo se zbláznil, říkal si u scénáře Kameňáku herec Václav Vydra

Václav Vydra

Tvrdil, že touží být hasičem či ošetřovatelem v zoo. Jen ne hercem. Podvědomě chtěl uniknout srovnávání s členy své...

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 22. do 28. dubna

horoskop

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

OBRAZEM: Krásky, které nosí na večírek pouze metalické pásky

Metalické pásky frčí ve světě

Ve světě letí nový trend v oblékání. Na večírek už nemusíte řešit outfity. Stačí nastříhat metalickou lepicí pásku tak,...

Další z rubriky

Deprese ze zneužívání žena zaháněla jídlem a vážila dvě stě kilo

Kelley Gunterová

Kelley Gunterová (54) z USA od dětství do puberty musela snášet sexuální zneužívání od svého strýce. Strach a stud...

Nechci, aby se z psaní stala povinnost, říká Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová

První knihu psala dlouhých deset let, pak už se intervaly zkracovaly. Předloňský román Hana jí přinesl popularitu, loni...

Dědečci v ohrožení: proč se muži dožívají méně než ženy?

Ilustrační snímek

Většina z nás si dědečky příliš neužila. Zemřeli dřív než babičky. Dřívější smrt mužů přitom platí univerzálně skoro ve...

PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít
PŘÍBĚH ALKOHOLIČKY: Už nemůžu, dnes přestávám pít

Rozhodla jsem se, že přestanu pít. Dnešku budu říkat Den Nula. Den, kdy jsem si načetla spoustu informací o tom, jak na to. Den, kdy jsem zlikvidovala všechny lahve. Ani nevím, kolikátého je, protože takové to: od pondělka, od prvního, od ledna přestanu, nefunguje.

Najdete na iDNES.cz