Praha má první pánské holičství, ženám je vstup zakázán

  16:26aktualizováno  16:26
Už ve dveřích vám začne docházet, že jste v trochu jiném kosmetickém salonu. Místo obvyklých ženských magazínů tu ve stojánku najdete hlavně deník Sport. Všechno tu napovídá, že tenhle podnik je pro pány.

Holičství jako klub pro gentlemany, kteří pokuřují doutníky, konverzují a čekají na hladké oholení, byl odjakživa sen Tomáše Kožíška. Teď si ho splnil a v úterý otevřel v Praze 1 Thomas’s barber shop, jediné tradiční holičství vmetropoli.

"Vždycky jsem chtěl holičství jako ze starého filmu. Mě ještě učili staří mistři, kteří pamatovali první republiku. Po revoluci však holičství jako pánská služba prakticky vymizelo," říká Kožíšek.

Pokud se tu budete chtít nechat oholit, nepočítejte s rychlovkou, která vás jen zbaví strniště. Jak celá procedura vypadá, si vyzkoušel i autor tohoto článku.

Holicí pěna se nanáší štětečkem z bobří srsti.

Nejdřív vám mistr holič nanese na tvář speciální olej, dovážený z Anglie nejstarší firmou, která vyrábí holičskou kosmetiku. Když je hotovo, omotá vám hlavu teplým ručníkem. Už to samo o sobě by se dalo prodávat ve wellness centrech jako relaxační procedura.

Tím to však zdaleka nekončí. Přidá se holicí pěna, nanášená štětečkem z bobří srsti, a potom už holič sahá pro břitvu. Ty se dnes z hygienických důvodů používají jednorázové.

Břitvy se dnes z hygienických důvodů používají jednorázové. Když se zvednu z křesla, musím říct, že takhle hladký obličej jsem měl naposledy v deseti letech.

Když se zbavíte počátečního stresu z nabroušené čepele, která se vám míhá před obličejem, začnete chápat, co všichni vidí třeba na manikúře nebo na dalších kosmetických službách. Je to úleva, na chvíli vypnout a nechat někoho jiného, aby vás činil krásnějším. Na závěr ještě dostanete dezinfekční gel a uklidňující krém a jako třešničku na dortu masáž obličeje.

Když se zvednu z křesla, musím říct, že takhle hladký obličej jsem měl naposledy v deseti letech. Vzhledem k ceně, která činí za oholení 490 korun, však nejde o věc, kterou by si člověk dopřával každý den.

Když se zvednu z křesla, musím říct, že takhle hladký obličej jsem měl naposledy v deseti letech.

"Holení tu bereme spíš jako zážitek, používáme špičkové přípravky. Nejde o to, zbavit se vousů, spíš si tak nějak po chlapsku odpočinout. Tady si popovídáte o sportu, autech, politice, o všem, co muže zajímá," vysvětluje Kožíšek. Mimochodem, dámám je sem vstup zakázán.

Autoři:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

OBRAZEM: Podívejte se, jak šel čas s Joan Collinsovou

Joan Collinsová

Původem britská herečka Joan Collinsová oslavila 23. května 86 narozeniny. Cítí se prý skvěle, nejšťastnější za celý...

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Najdete na iDNES.cz