Používám metodu špatné matky, říká zpěvačka Karolína Kamberská

  6:57aktualizováno  6:57
Muziku považuje zpěvačka Karolína Kamberská za ideální práci k dětem. "Většinu času si doma hraju na hospodyňku a k tomu jednou dvakrát týdně odjíždím na koncert. Jedním odpočívám od druhého, takže bych se rouhala, kdybych si stěžovala. Třeba jako doktorka bych to měla mnohem složitější," říká o své profesi Karolína Kamberská.

Karolína Kamberská | foto: Indies MG

Písničky píše a zpívá už od dětství. Když jí bylo šestnáct a sestře Lucii dvanáct, vystoupily poprvé na festivalu. Založily několik rockových kapel, ale do podvědomí posluchačů se zapsaly až jako Sestry Steinovy.

Vizitka

  • Karolína Kamberská (38) vyrůstala v Děčíně, vystudovala gymnázium a politologii na UK v Praze.
  • Už při studiu začala pracovat jako novinářka. Psala například pro Respekt a Magazín MF DNES.
  • Zpívá od dětství. Spolu se sestrou Lucií Steinhauserovou vytvořily duo Sestry Steinovy. Vydaly tři alba s autorskými písněmi a soubor nekonvenčních úprav lidovek pro děti Měsíček svítí.
  • V roce 2009 se Sestry Steinovy rozpadly a každá se vydala vlastní cestou. Lucie se věnuje práci s dětmi, Karolína porodila třetí dítě a vydala první sólovou desku Hořkosladce. Na letošní podzim chystá desku pro děti, nazvanou Říkadla a křikadla.
  • Je vdaná, s novinářem Petrem Kamberským má tři děti - Davida (16), Sáru (14) a Matouše (1,5 roku).

Před dvěma roky se po devíti letech spolupráce rozešly, Karolína se vydala na dráhu sólové zpěvačky a přitom pečuje o tři děti. To poslední si s manželem pořídili s více než dvanáctiletým odstupem od prostřední dcery.

"S manželem jsme vždycky chtěli tři až čtyři děti, jenže po narození druhého mi lékař další dítě nedoporučil, že bych je nedonosila. Smířili jsme se s tím, ale když jsem po deseti letech z naprosto jiných důvodů lékaře změnila, paní doktorka řekla, že jsem zdravá, že můžu bez obav mimino mít," vzpomíná.

Její hudební styl není zařaditelný do žádné kolonky, zpívá něco mezi punkem a folkem. Účinky svých textů teď zkouší na nejmladším synovi. Nebojí se, že by tím nějak poškodila jeho psychický vývoj.

"Stejný postup jsem volila i u dvou předchozích dětí a psychicky jsou naprosto v pořádku. Spoléhám na to, že to vyjde i tentokrát," říká zpěvačka, která v nadsázce tvrdí, že své tři děti vychovává metodou špatného příkladu.

"Jsem dost rozevlátá, takže nejsem moc schopná dodržovat s dětmi takový ten pravidelný dril. Kamarádky se s nimi pravidelně učí, kontrolují jim úkoly, tašky, to já fakt nedokážu. Moje děti rychle pochopily, že se o své věci musí postarat samy a máma je ráda pochválí, že to dělají dobře."

"Touhle metodou špatné matky jsem z nich bez jakékoliv osobní zásluhy vychovala skvělé samostatné lidi, kteří si dokážou poradit i s věcmi, ve kterých bych sama tápala," přiznává zpěvačka, jejíž hlas zní i v úvodní písni amerického filmu Madison.

Nazpívala pro něj lidovou píseň Ej lásko, lásko a celá spolupráce byla dílem náhody. "Kdysi mě slyšel v Malostranské besedě zpívat nějaký člověk z Izraele, vzápětí mi od něj přišel mail, že je hudební skladatel Effi Shoshani a chystá velký world music projekt, a jestli bych mu něco nenazpívala. Já jsem zvyklá brát podobné nabídky s rezervou, většinou z nich nic není, ale Effi mě ukecal, a tak jsem mu nakonec v Praze v hotelu nazpívala na diktafon Ej lásko, lásko," říká Karolína Kamberská.

Autor:

Nejčtenější

Jsme s jedním partnerem a společně s ním máme sex, říkají dvojčata

Anna a Lucy DeCinqueovy

Sestry Anna a Lucy DeCinque (33) se považují za nejvíce identická dvojčata na světě. Absolvovaly plastické operace, aby...

Sympatický kamioňák Zdeněk z Výměny manželek přišel o nohy při nehodě

Rodina z Přelovice nesnáší nudu a neustále něco podniká. Zdeněk ve volném čase...

Život si s osudem akční rodiny z Přelovic krutě zahrál. Tatínkovi Zdeňkovi museli po těžké autonehodě amputovat obě...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Závislost na jídle mě málem zabila, říká morbidně obézní žena

Morbidně obézní žena měla před operací žaludku téměř tři sta kilogramů.

S obezitou bojovala Američanka Lacey Hodderová už jako dítě a v devětadvaceti letech měla téměř tři sta kilogramů. Když...

Zemřel legendární německý návrhář Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld (21. ledna 2014)

Kreativní ředitel módního domu Chanel Karl Lagerfeld zemřel v noci na 19. února po těžké nemoci ve svých 85 letech,...

Další z rubriky

OBRAZEM: Chtěli ušetřit na plastické operaci a vymstilo se jim to

Nepovedené plastiky

Při plastických operacích se nevyplácí šetřit. Někteří lidé se však nenechali odradit odstrašujícími případy a stejně...

Už mám odseriálováno, říká herečka Alena Antalová

Alena Antalová

Prorazila jako herečka v Četnických humoreskách a Pojišťovně štěstí, teď se Alena Antalová objeví po boku Jaromíra...

OBRAZEM: Pětasedmdesátiletá důchodkyně je profesionální kulturistkou

Pětasedmdesátiletá kulturistka Iris Davisová

Iris Davisová z Kalifornie má po sedmdesátce větší svaly, než měla ve dvaceti letech. Na kulturistiku se dala po...

Najdete na iDNES.cz