Žena zhubla, aby už v letadle nemusela předstírat, že dopne pásy

  10:28aktualizováno  10:28
Australanka Zoe Batchelorová (34) se od puberty potýkala s obezitou. Milovala jídlo a byla spokojená. Ovšem jen do té doby, než začala na dovolenou cestovat letadlem. Nedopnula pásy a styděla se říct letuškám o jejich prodloužení. Dosud shodila sedmdesát kilo.

Žena zhubla, aby se vešla do sedadla v letadle. | foto: Koláž iDnes.cz

„Nepřemýšlela jsem nad tím, že bych měla zhubnout. Chutnalo mi jídlo, nikdy jsem nebyla velká sportovkyně a lidé mě měli rádi takovou, jaká jsem byla. Nepatřila jsem mezi ty, kteří byli kvůli tloušťce šikanováni a nic mě nenutilo k tomu, abych na sobě něco změnila,“ sdělila Zoe pro server Daily Mail.

Fotogalerie

Až příhoda v letadle jí otevřela oči. Když v letadle nedopnula pásy, styděla se to říct letuškám, aby se jí neposmívaly.

Raději předstírala, že má pásy v pořádku dopnuté. Skrývala to pod záhybem břicha a mikinou a bála se, že na to letušky přijdou a přede všemi ji ztrapní.

„Možná to pro někoho může být banalita. Ale já jsem se opravdu velmi styděla. Tehdy jsem si řekla, že takhle to dál nejde. Rozhodla jsem se, že musím něco udělat. Začalo mi docházet, že to nepohodlí v letadle je jen špička ledovce. Šlo o moje zdraví a mou budoucnost,“ pokračovala.

Zoe je maminkou dvou dětí a bála se, že by mohla kvůli tloušťce později onemocnět. Vzhledem k tomu, jak se stravovala, hrozilo, že se brzy objeví cukrovka. Potýká se s ní také její maminka.

Když děti odvezla do školy, pravidelně se stavovala pro rychlé občerstvení. V jejím jídelníčku každý den nechyběl hamburger, cola a sladkosti.

„Bylo těžké přestat. Zvykla jsem si, že jsem měla jídlo rychle a bez práce a skoro jsem zapomněla, jak chutná ovoce a zelenina. Byla jsem navyklá na jiné chutě. Moje děti však byly velkou motivací. Dělala jsem to pro ně. Aby se jednou za svou matku nemusely stydět. Ale nešlo to,“ pokračovala.

Zoe Batchelorová

Zoe Batchelorová

Zoe se tak dohodla se svým lékařem na operaci, provedl ji bypass žaludku. Díky tomu nakonec zhubla sedmdesát kilo. Zdravou stravu si drží dál a zdravě vaří i svým dětem. Nezdravé potraviny už nekupuje ani domů. Když chce mlsat manžel, nají se někde ve městě v restauraci.

„Pamatuji si ten moment, kdy jsem nastoupila do letadla, sedla si a dopnula pásy. Cítila jsem se tak skvěle a byla na sebe pyšná. Letěli jsme na dovolenou a plakala jsem štěstím,“ doplnila.

Autor:

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Průzkum: muži dávají přednost ženám s hustým obočím. Na sex i na vztah

Cara Delevingne je současnou nejžádanější modelkou světa. Angličanka s výrazným...

Ženy s hustým obočím mají podle vědců v krvi vyšší hladinu pohlavních hormonů a bývají sexuálně náruživější. Proto se...

Další z rubriky

Zoufalá matka z Filipín žádá o rozdělení svých dcer spojených břichem

Siamská dvojčata jsou spojeny žaludkem

Mladá žena netušila, že se jí narodí dvě děti. To však nebyl jediný šok, který ji v porodnici před čtyřmi měsíci čekal....

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

I po narození dětí by ženy měly myslet nejdřív na sebe, říká blogerka

Nicole Knighttová - na první fotografii je v den porodu, na druhé deset dnů po...

Pětadvacetiletá Nicole Knighttová z Austrálie vypadala deset dnů po porodu druhého dítěte stejně jako před otěhotněním....

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz