Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

  10:18aktualizováno  10:18
Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší, co přesně jejich dceři je, protože nemají peníze na potřebná vyšetření. Chahat jí téměř bez ustání. Když nedostane jídlo, má záchvaty.

Když se Chahat narodila, nic nenasvědčovalo tomu, že by s ní bylo něco v nepořádku. První čtyři měsíce se vyvíjela jako normální dítě a přibírala ukázkově podle tabulek.

„Pak se to změnilo. Najednou začala přibírat. A opravdu rychle. Byla oteklá, vypadala, jako kdyby ji někdo nafoukl a pořád chtěla jíst. Když jsme jí nedali jídlo, strašně plakala,“ líčí příběh své dcery jednadvacetiletá Reena v rozhovoru pro server Daily Mail.

Fotogalerie

Nyní je na tom holčička ještě hůř. Když totiž nedostane jídlo, má záchvat a sotva popadá dech. Rodiče jí tak raději jídlo dávají. Místní lékař si však myslí, že by dceři jídlo měli odpírat.

„Chahat by měli kompletně vyšetřit někde na klinice, kde mají potřebné vybavení, ale bohužel se tam všechno platí. My toho tady moc nezmůžeme. V první řadě by rodiče měli holčičce dávat méně jídla,“ myslí si lékař holčičky Vasudev Sharma.

Kromě toho, že Chahat trpí záchvaty žravosti, má také nezvykle tvrdou kůži. Kvůli tomu lékař není schopen odebrat holčičce krev. „Zkoušel jsem to, ale bez úspěchu. Je opravdu nutné, aby jela na kliniku. Já jsem v tomto směru bezradný,“ dodal lékař, který se s takovým případem během své praxe nesetkal.

„Mám o dceru velký strach. Před jejím narozením se nám totiž narodil syn a  zemřel krátce po porodu. Jeho ztrátu jsem nesla opravdu špatně a dcera pro mě byla učiněným zázrakem. Nikdo nemůže za to, co se jí děje. To bůh chce, aby tolik jedla. Je to všechno v jeho rukách,“ doplnila matka holčičky.

Chahat Kumarová

Chahat váží tolik jako desetileté děti.

Rodiče Chahat dávají potraviny, které nejsou příliš kalorické. Především dostává zeleninu nebo ovoce. Jí však i nezdravé potraviny jako chipsy. „Když vidí, že to jedí ostatní děti, chce to taky a dokud to nedostane, strašně řve,“ sdělil otec holčičky, který touží po tom, aby si jeho dcera mohla jednou hrát stejně jako normální děti.

„S mou ženou věříme, že se najde lékař, který nám pomůže. Bůh to zařídí. Jednou to bude zdravá dospělá žena, která může pracovat a mít svou vlastní rodinu,“ dodal.  

Autor:

Nejčtenější

Přichází doba autosexuálů. Jaké to je randit sama se sebou?

Autosexualita odráží láskyplný vztah k sobě samé a vzrušivost z vlastního těla.

Sexualita je proměnlivá a v průběhu života nabývá mnoha podob. Pro někoho je atraktivní druhé pohlaví, pro jiného...

Facebookových matek přibývá. Jsou sebestředné, hledají cestu ze samoty

Mobilní internet - ilustrační foto

Na sociálních sítích žijeme úplně všichni. Ať už chceme, nebo ne. Přibývá žen, které nad sdílením příspěvků a...

Jsi jak auto se zataženou ruční brzdou, vyčetl Martin náhradní manželce

Radek (28) a Lucka (24) bydlí s dcerami ve dvoupokojovém bytě v Liberci.

Oba dva páry, které se přihlásily do Výměny manželek, procházejí krizí. Štěpánka s Martinem řešili jeho nevěru a Radek...

KVÍZ: Co víte o penisu? Otestujte své znalosti

Ilustrační fotografie

Každý ví, o čem je řeč, ale zdaleka ne všichni vědí třeba to, kdy nastane u člověka první erekce nebo kdo má nejdelší...

GLOSA: Parkourista Tary urazil fanouška a u nás skončil. A co u vás?

Taras „Tary“ Povoroznyk je nadšeným propagátorem parkouru. Napsal knihu, dělá...

Idol statisíců malých kluků si to zkazil. Zlobí se na něj, že jezdí rychlostí 250 km/h a svým fanouškům se vysmívá, že...

Další z rubriky

S Manželskými etudami jsem vyrůstala, říká režisérka nové řady

Hana Třeštíková

Uplynulý rok byl pro Hanu Třeštíkovou pracovně velmi náročný. Jako režisérka dokončila cyklus Manželské etudy: Nová...

OBRAZEM: Není prvoplánovou kráskou, ale jako modelka slaví úspěch

Slick Woodsová

Dvaadvacetiletá modelka Slick Woodsová vydělává na svém neobvyklém vzhledu. Dostává nabídky na focení a přehlídky od...

Sledovala porno čtyři hodiny denně, nyní se nechce líbat před svatbou

Gracelyn byla několik let závislá na sledování porna.

Americká středoškolačka byla dlouhá léta závislá na pornu. Sledovala ho několik hodin denně i v noci, až ji to přivedlo...

POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy
POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy

Odborníci se shodují na tom, že časté vysedávání dětí u internetu a používání mobilních telefonů může vést k závislosti. Nadužívání digitálních technologií má negativní dopad na jejich zdraví i psychiku. Jaké jsou varovné příznaky a jak situaci řešit?

Najdete na iDNES.cz