NÁZOR MUŽE: Agresivní spermie mohou zplodit velké dilema

  11:02aktualizováno  11:02
Jednu z nejpřekvapivějších informací muž dostane, když mu neplodná žena oznámí, že je s ním v jiném stavu. Je to podobné, jako když při kopání studny narazí na kosterní nález z doby bronzové. I když ten má výhodu v tom, že ho před paleontology lze zatajit a pokračovat v díle.
Spermie - ilustrační foto

Spermie - ilustrační foto | foto:  Nguyen Phuong Thao, MF DNES

Sotva zprávu začnou zpracovávat neurony, mozek příjemce okamžitě nabídne dedukci, že všichni gynekologové a gynekoložky jsou idiotská banda, které by nikdo neměl svěřit ani péči o opylování zahradních rostlin.

Oddávat se bezstarostné kopulaci bez kondomu i bez opakovaných konzultací stran antikoncepce, tak zoufale neerotických, je pohodlné. Ale o ten komfort tady nejde, tak absolutní sobci zase pánové nejsou, to ne.

Počít dítě není nic těžkého
aneb největší mýty o neplodnosti

Důvodem k negativní reakci je prostý fakt mylné informace. On přece začal cosi ve svém životě budovat na nějakém konkrétním základě a teď zjišťuje, že dodavatel základního stavebního kamene, tedy lékařka či lékař, mu nalifroval aušus.

Do popudlivé reakce se promítá despekt vůči domácí medicíně jako celku. Doktoři už sice zvládnou plastiku zkřízeného kolenního vazu za dvacet minut, ale pak nerozeznají zastydlou rýmu od degenerativních srůstů v Eustachově trubici.

Tak či tak jde o typické odmítnutí odpovědnosti. Za nějakou individuálně rozdílnou dobu ho neomylně vystřídá zcela opačně laděný a zrádně opojný pocit, a sice nával ohromení vlastními schopnostmi. Nikdo jiný přede mnou, běží mu hlavou. To až já jsem dokázal, že tato žena neplodná není.

Ilustrační foto

Muž přiměřeně ješitný se tímto pocitem nechá ovládnout a dlouho své myšlenky nerozvíjí dál. Aspoň ne do okamžiku, kdy s ním žena (podává-li informaci tváří v tvář) zatřese a s mírným sklonem k hysterii mu připomene, že by bývala stála o zcela jiný projev nadsamectví. Třeba posekanou zahradu mezi dvěma čísly.

Nastává třetí fáze mužovy reakce. V ní si uvědomí, že nová situace nenastala jen pro lékaře a pro něj, ale také pro ženu. Zde číhá největší nebezpečí percepčního procesu, a to když muž začne mít podezření, že byl onou ženou podveden.

Lhala mu snad v otázce své neplodnosti? Takové případy byly! Sice si honem nevzpomene na žádný konkrétní, ale jistě byly! Musely být, i když na druhé straně by nebylo špatné, být první na světě. Té slávy potom! Ale takové štěstí přece on v životě nemá...

"Stejně sis měl dát pozor"

Všechno se může zhoršit, je-li muž vystaven ženiným výčitkám. Obvinění, že má příliš agresivní spermie, nebolí zase tolik. Horší jsou formulace "stejně sis měl dát pozor" a "tak je to s tebou vždycky". Tak. To on má za to, že se při styku snažil myslet víc na ni než na sebe?

Až posléze nastává uklidnění a konečně přichází starost, jak naložit s tím, že teď už nejsou dva, ale tři. To je zase jiná kapitola, mnohem racionálnější.

Oplodnit údajně sterilní ženu v každém případě přináší mužově mozku dilema. Jako šíleně drahý dárek z horoucí lásky, ale úplně mimo jeho vkus a zájmy. To je pak taky těžké se rozhodnout pro negativní, nebo pozitivní reakci.


Nejčtenější

Příběh Jany: Chování adoptivní dcery mého přítele mi nepřipadá normální

Ilustrační snímek

Jsem už několik let rozvedená, mám dvě děti. Už rok se stýkám se sousedem, také je rozvedený a má ve střídavé péči dvě...

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Sedm kroků, které musíte udělat, když narazíte na psychoteroristu

Ilustrační snímek

Emocionální zneužívání patří mezi formy psychického násilí, které na obětech nezanechává viditelná zranění, ale na...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Další z rubriky

Žena kvůli prsním implantátům trpěla úzkostmi, nechala si je odstranit

Nat Alexanderová

Šestadvacetiletá hosteska Nat Alexanderová si před šesti lety nechala zvětšit poprsí pomocí silikonových implantátů....

OBRAZEM: Jak se během let měnila sexbomba Jessica Simpsonová

Jessica Simpsonová

Jessica Simpsonová v minulosti platila za hollywoodskou sexbombu. Těhotenství ale s její postavou hodně zamávala a dnes...

Jemná, ženská a nesvázaná protokolem. Jak se obléká Pippa Middletonová?

Družičky na královské svatbě vedla Pippa, sestra nevěsty (29. dubna 2011).

Svět si ji už asi navždy bude pamatovat jako nádhernou družičku nesoucí vlečku své starší sestře Kate, která se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz