Mladá žena se potýká s narkolepsií, usíná i patnáctkrát denně

  11:02aktualizováno  11:02
Holanďanka Annabelle Huttová (22) má narkolepsii. Nemoc, kvůli které usne kdykoli a kdekoli, a bohužel svůj spánek nemůže nijak regulovat. Usíná v práci i během rande. Kvůli onemocnění dlouhou dobu nemohla najít partnera.

V minulosti ji přítel kvůli nemoci opustil. Nemohl snést fakt, že Annabelle může kdykoli na veřejnosti upadnout do hlubokého spánku.

„Řekl mi, že by se musel stydět, kdybych usnula třeba během společné večeře, a rozešel se se mnou. Cítila jsem se příšerně. V tu chvíli jsem byla přesvědčená o tom, že už si nikdy nenajdu partnera a nebudu mít normální vztah. Byla jsem na tom psychicky zle a nenáviděla jsem se za to, že tuto nemoc mám,“ svěřila se v rozhovoru pro server Daily Mail.

Fotogalerie

Annabelle se narkolepsie rozjela v době, kdy jí bylo třináct let. Tehdy ji rodiče nechali očkovat proti prasečí chřipce a pár týdnů poté začala ve škole usínat.

Několikrát denně upadla do spánku a nebyla k probuzení.

„Spolužáci a učitelé si mysleli, že to jen hraju, abych se ulila ze školy. Sama jsem byla strašně zmatená a nevěděla, co se se mnou děje,“ pokračovala.

Navštívila tedy lékaře, který provedl testy a zjistil, že se u ní projevila narkolepsie. Navíc ještě trpí vzácnou poruchou, při které jí ochabují svaly. Děje se tak ve chvíli, kdy je příliš rozrušená.

„Stačí, abych se vzrušila, nebo abych dostala polibek a začnou se mi doopravdy podlamovat kolena a jdu k zemi. Můj současný přítel mi někdy musí chytit hlavu, aby mě vůbec mohl políbit a nesesunula se mi hlava ke straně,“ svěřila se.

Annabelle Huttová

Annabelle usíná i během cvičení se svými klienty. Ti už jsou na to zvyklí.

S tímto problémem jí pomáhá cvičení. Když totiž pravidelně trénuje své svalstvo, dokáže ho lépe ovládat i ve chvíli, kdy nespolupracuje. „Stala jsem se profesionální trenérkou. Cvičím denně a moji klienti jsou zvyklí na to, že čas od času na chvíli usnu,“ směje se Annabelle, která ač nedoufala, našla pravou lásku.

Svého současného partnera potkala během rodinné dovolené v Austrálii před třemi lety. „Maikel je ze stejné země. Zprvu jsme za sebou dojížděli, protože jsme nebydleli blízko od sebe, ale zvládli jsme to. A já jsem vděčná za muže, který mě přijal takovou, jaká jsem. Ačkoli život se mnou nemá lehký. Pořád vtipkuje, že jsem nejlepší přítelkyně na světě, protože si díky mě může zdřímnout i během dne,“ dodala.

NARKOLEPSIE

Též známá jako DMS (Syndrom Daniela Merricka) je chronická neurologická porucha, kdy mozek není schopen správně regulovat cyklus spánku a bdění. Postižený člověk upadá během dne náhle do spánku nebo trpí extrémní ospalostí, bez ohledu na spánek předchozí noci. Tato ospalost se nedá vůlí potlačit, takže člověku velmi komplikuje běžný život.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Je tomu již osmdesát let, co pětiletá dívka porodila zdravé dítě

Lina Medinaová přivedla před osmdesáti lety na svět zdravého chlapce

Přesně před osmdesáti lety malá peruánská dívenka jménem Lina porodila v Limě dítě. Bylo jí pouhých pět let, sedm...

OBRAZEM: Žena skrývá pod oblečením nepříjemné tajemství

Kráska, která pod šaty skrývá tajemství

Britka Steph O'Shea (27) se v minulosti potýkala s obezitou. Od mala si nedokázala odepřít jídlo. K hubnutí jí donutily...

Najdete na iDNES.cz