Je tomu již osmdesát let, co pětiletá dívka porodila zdravé dítě

  10:11aktualizováno  10:11
Přesně před osmdesáti lety malá peruánská dívenka jménem Lina porodila v Limě dítě. Bylo jí pouhých pět let, sedm měsíců a jednadvacet dní, když na svět přivedla syna Gerarda. Je tak stále nejmladší matkou světa, která porodila zdravé dítě a porod přežila.

Lina Medinaová přivedla před osmdesáti lety na svět zdravého chlapce | foto: Koláž iDnes.cz

Linu přivedli rodiče k lékaři již v pokročilém stádiu těhotenství. Mysleli si, že má dívka v břiše zvětšující se nádor. Lékaři ale po provedení vyšetření zjistili, že bude holčička brzy rodit. Rodiče byli v šoku a netušili, jak je možné, že jejich dcera otěhotněla.

Fotogalerie

První menstruaci prý měla holčička ještě v době, kdy byla batole. Pohlavní orgány se u ní vyvinuly nezvykle rychle a byla tak pohlavně dospělá už ve dvou letech. Díky tomu tak mohla otěhotnět.

Na svět přivedla o pár týdnů později zdravého syna, který vážil necelé tři kilogramy, a dala mu jméno Gerard. Tak se jmenoval lékař, který ji vyšetřoval a provedl císařský řez.

Vzhledem k věku dívenky bylo zahájeno vyšetřování a policie se snažila zjistit, kdo byl otcem. První podezření logicky padlo na otce. To se ale nepotvrdilo a protože dívka o otci dítěte mlčela, nikdy se nezjistilo, kdo jím skutečně je.

Gerard vyrůstal vedle Liny jako její mladší bratr a až v deseti letech se dozvěděl, že jeho sestra je ve skutečnosti jeho matkou. O pár let později chlapec zemřel na leukémii. Lina se později vdala a po třiatřiceti letech od svého prvního porodu přivedla na svět další dítě. Ještě v roce 2002 žila v chudinské čtvrti v Limě a odmítala rozhovory s médii. O těhotenství už s nikým nechtěla hovořit.

Těhotenství

Je s podivem, že dívky byly schopny odnosit plod vzhledem k jejich malé konstituci.

Lina ale nebyla jedinou holčičkou, která na svět přivedla dítě. V roce 1884 se stala matkou osmiletá Mum-Zi z Nigérie. Její dcera se rovněž velmi brzy stala matkou a Mum-Zi se tak stala dokonce v sedmnácti letech babičkou.

V červnu roku 1932 pak porodila holčičku pouze šestiletá dívenka v indickém Dillí. I v tomto případě si její rodiče mysleli, že má v břiše nádor. Těhotenství je šokovalo.

V roce 1936 přivedla na svět dítě osmiletá holčička v Kolumbii. Otcem měl být rodinný přítel. A v roce 1957 například porodila osmiletá Hilda v Limě dceru jménem María.

V roce 2004 bylo odhaleno těhotenství osmileté Kolumbijky. Vypouklého břicha si všiml policista, který si myslel, že dívka pašuje drogy. Vzal ji tedy k lékaři a ten odhalil graviditu ve dvaatřicátém týdnu. Pár týdnů nato porodila. Po porodu vypověděla, že ji znásilnil lékárník, když matce vyzvedávala léky.

Podobných případů je bohužel na světě mnoho a málokdy se přijde na to, kdo je otcem dítěte. Dívky se totiž bojí, aby po vyzrazení dotyčného nepřišly o život.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

Soudy sjednotily postup, Řepka může do vězení nastoupit v pondělí

Tomáš Řepka

Okresní soud Praha-západ, který zaslal bývalému fotbalistovi Tomáši Řepkovi výzvu k nástupu do věznice s tím, že má...

Další z rubriky

OBRAZEM: Dívka se denně líčí několik hodin, aby zakryla akné

Abigail Collinsová tráví hodiny denně zakrýváním akné

Abigail Collinsová (19) ze Skotska trpí cystickým akné. Od svých deseti let tráví každý den dvě hodiny jeho...

Je to jen číslo! Věříte, že tyto krásné ženy letos slaví 50?

Jennifer Lopez

Padesátka je nová třicítka. Alespoň podle některých celebrit, které na sobě neustále makají a drží si figuru jako o...

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz