Šestapadesátiletá žena jí jen raw potraviny a vděčí jim za skvělé zdraví

  10:01aktualizováno  10:01
Heather Hillová z Kanady je vyznavačkou raw stravy. Všechny potraviny jí syrové a pěstuje si je na vlastní zahrádce. Málokdy navštíví obchod, kde by si nějaké jídlo koupila. Vždy ji zlákají pouze potraviny, které si zrovna nemůže vypěstovat. Raw stravu už konzumuje jedenáct let a cítí se prý skvěle.

Žena se tímto způsobem stravuje už déle než jedenáct let a jak sama tvrdí, za celou dobu nebyla nemocná a cítí se skvěle. Dokonce tvrdí, že i omládla. Má vypnutější pleť a vypadá víc svěží.

Fotogalerie

Když vynechala ze svého jídelníčku tepelně upravené potraviny, výrazně se prý zlepšila kvalita jejího života, protože má víc energie. Téměř všechny potraviny si sama pěstuje na zahrádce. Zasadila si ovocné stromy a pravidelně sází i zeleninu.

Raw stravu konzumuje i její manžel Ken, se kterým má tři děti. Ty už s nimi nežijí a mají vlastní rodiny, ale také se snaží jíst zdravě.

„Mám stále stejnou váhu. Už jedenáct let. Nemám nikde zbytečný tuk. Každý den s manželem cvičíme jógu a meditujeme, aby byla i naše mysl v rovnováze. Stres je nepřítel lidstva, to by si měl každý pamatovat,“ svěřila se Heather, která už je i několikanásobnou babičkou.

„Někdy koncem devadesátých let jsem si začala shánět informace o zdravém stravování. Zajímalo mě, jak tělu dodat co nejvíc minerálů a vitamínů v té nejčistší formě. Překvapilo mě, že naše tělo dokáže bez problému fungovat s potravinami, které nejsou nijak tepelně upraveny. Ba naopak je na takovou stravu vlastně odpradávna nastaveno,“ myslí si.

Heather Hillová

Heather se svými dětmi a vnoučaty

Na svém pozemku má i kozy a krávu, takže si dopřává i dobroty, jako je čerstvý sýr a mléko. A největší pochoutkou je pro ni kefír, ten prý miluje i její manžel. Oba dva těší, že se jejich píle v oblasti pěstování plodin vyplatila a nyní je jim odměnou dobré zdraví.

„Už vůbec nevíme, co je to například bílý cukr. Tak dlouho jsme ho neměli a netoužíme po něm. Nepotřebujeme ani alkohol a kofein. To jsou věci, které tělo jen zatěžují a vzniká na nich zbytečná závislost, která člověka ve finále dost omezuje a svazuje,“ dodala žena pro britský server Metro.

Autor:
Témata: Kanada, zdraví, potravina

Nejčtenější

Pití už jsem sama nedokázala zastavit, říká Michaela Duffková

Michaela Duffková

Když se před rokem Michaela Duffková rozhodla skoncovat se závislostí na alkoholu, v krvi měla více než dvě promile. Od...

Nikdy jsem džíny nepral, říká výkonný ředitel firmy, která je vyrábí

Džíny Levi's

Správně se starat o džíny podle expertů na denim prý umí málokdo. Kalhotám z tohoto odolného materiálu totiž nesvědčí,...

Nebojte se prošlých potravin, o rok déle vydrží mouka, hořčice i káva

Ilustrační snímek

Prošlé potraviny nevyhazujte. Můžete je klidně sníst i dlouho po datu, které ohraničuje jejich minimální trvanlivost....

Krmí dítě podle tabulek, kritizovala rodiče náhradní manželka

Jídlo pro Leontýnku patří i na sociální sítě.

Bára je se svým životem spokojená. Žije s manželem a roční dcerou Leontýnkou v novém vlastním domě u Tábora a přesně...

Z velryby do léta laňkou? Zvolte si vlastní cestu ke štíhlým křivkám

Cvičit efektivně a s viditelnými výsledky se dá i doma na gauči

Plavková sezóna se neúprosně blíží. Už se nám honí hlavou, jak v těch plavkách vlastně budeme vypadat? Pokud vám vaše...

Další z rubriky

Pití už jsem sama nedokázala zastavit, říká Michaela Duffková

Michaela Duffková

Když se před rokem Michaela Duffková rozhodla skoncovat se závislostí na alkoholu, v krvi měla více než dvě promile. Od...

Deprese ze zneužívání žena zaháněla jídlem a vážila dvě stě kilo

Kelley Gunterová

Kelley Gunterová (54) z USA od dětství do puberty musela snášet sexuální zneužívání od svého strýce. Strach a stud...

Nechci, aby se z psaní stala povinnost, říká Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová

První knihu psala dlouhých deset let, pak už se intervaly zkracovaly. Předloňský román Hana jí přinesl popularitu, loni...

Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice
Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi! Připravili jsme pro vás několik tipů na zdobení vajíček, které zvládnete s nejmenšími i staršími dětmi.

Najdete na iDNES.cz