OnaDnes.cz

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

  0:11aktualizováno  0:11
Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale na úspěchy štědřejší, než byl ten předešlý. Podle starých tradic je totiž pod vlivem rychlého a proměnlivého Merkura. Už z antiky víme, že fungoval jako božský posel.

zvěrokruh | foto: MAFRA

zvěrokruh

Merkur nám přináší do života nové informace, nové směry a nové možnosti při řešení problémů. Ke komunikaci nutí i lidi, co jsou obvykle zamlklí a s nimiž není řeč. Je jasné, že v roce, který je pod jeho patronací, posílí potřeba se domluvit, nutnost komunikace – a to jak na úrovni rodinné a pracovní, tak i mezinárodní.

O to, aby se mluvilo k věci a na všech úrovních se předkládaly jen realistické návrhy, se postará Uran. Ten se na začátku března dostává natrvalo do znamení Býka, odkud vytváří pozitivní vztahy se Saturnem a Plutem v Kozorohu. Harmonické vazby, které všechny tyto tři planety vytvářejí s Neptunem, naštěstí vedou k situaci, kdy se sice snít bude, ale kdy nakonec bude rozhodovat zdravý rozum a reálné možnosti. A to přece vůbec není špatné… A teď k jednotlivým znamením.

Beran

BERAN

Vztahy

Těšte se, že budete patřit k těm, které si na nedostatek zájmu opačného pohlaví stěžovat nemohou. Do vašeho sektoru lásek a romantiky vysílá totiž celý rok pozitivní energii Jupiter. Přinese stav, kdy budete mít ctitelů podstatně víc, než všechny vaše kamarádky dohromady. Zprvu budete nadšené, ale záhy vás to přestane bavit. Zejména o dovolené budete přemýšlet, zda jste místo módního přímořského letoviska neměla jet někam, kde by si vás kromě ovčáckého psa spřáteleného bači nikdo nevšímal.

Peníze a práce

Na vaše finance bude mít nejdříve (konkrétně od poloviny února do konce března) vliv Mars. Pod jeho patronací budou peníze přicházet i odcházet značnou rychlostí tak, že si stavem svého účtu nebudete nikdy jistá. Zásadní však bude energie Urana. Ten se do vašeho sektoru financí dostává na začátku března a pobude zde dalších sedm let. Čekejte období vzletů a pádů, ale zároveň se připravte na stav, kdy budete muset hospodařit prozíravěji, než míváte ve zvyku. Vytváření finančních rezerv sice ve zvyku nemáte, ale momentálně to jinak nejde a nepůjde.

Zdraví a kondice

Sportujete, žijete zdravě a snažíte se, aby ve vašem životě měla místo jak aktivita tělesná, tak námaha duševní. Přesto musíte vzít v úvahu vliv Neptuna, který ovlivňuje jak vaše zdraví tělesné, tak rozpoložení duševní. Spousta toho, co se děje, se ve vašem případě odehrává v hlavě. Když si budete vysvětlovat, že něco nezvládnete, můžete si být jisté, že se vám to nepodaří. Když si však uvědomíte, že jste pro zdar své aktivity udělala všechno, co se dalo, půjdete od úspěchu k úspěchu.

Býk

BÝK

Vztahy

Během jara vám dojde, že jste se konečně změnila. Místo úvah o tom, jak žít, aby s vámi bylo těm ostatním dobře, změníte postoj. Začnete přemýšlet, jak žít a co dělat, aby bylo dobře vám. Zásadní proměna nastoupí i ve vztazích. Přestanete toužit po romantice, zapomenete na motýly v břiše. Když se podíváte na kamarádky a to, jak žijí, začnete si daleko více vážit klidu, který vám vaše partnerství přináší. Velké výbuchy vášní v něm sice nefigurují, ale zase si můžete být jistá, že vás doma bude po celý rok čekat někdo, kdo vás má opravdu rád.

Peníze a práce

Za to, že máte peníze ráda, se nestyďte. Už od malička patříte k těm, které je umí vydělat, umí si je užít a navíc je umí i ušetřit. Letos však i do vašeho hodně konzervativního a tedy i úspěšného finančního hospodaření vtrhnou nové proudy. K penězům, které dostáváte od zaměstnavatele, přibudou ty, které si vyděláte sama. Při jejich získávání se neomezujte jen na naši republiku. Kdyby padla nabídka spolupráce z ciziny, neříkejte, že na to nemáte, ale alespoň to vyzkoušejte. Úspěch je vysoce pravděpodobný!

Zdraví a kondice

Než se rozhodnete, že chcete zhubnout na míry, které by vám všechny modelky záviděly, přemýšlejte, proč to vlastně chcete. Pokud máte pocit, že by vám pár kilo dolů srovnalo tlak a ulevilo vašim kloubům, je to jen dobře. Kdybyste však dospěla k názoru, že se vy sama cítíte vlastně skvěle, ale že je vám hloupé nedržet dietu, když se s ní trápí všechny kolegyně a kamarádky, měla byste se zamyslet. V takovém případě totiž hrozí, že si jen rozhodíte dosud vzorně fungující metabolismus a stejně nezhubnete. Máte to zapotřebí?

Blíženci

BLÍŽENCI

Vztahy

Jupiter ve vašem partnerském sektoru (užijete si ho, protože ho opustí až na samém začátku prosince) se snaží, aby byly vaše vztahy na opravdu náležité úrovni. Do vztahů pracovních vám vnáší velkorysost. Neděláte zbytečné vlny kvůli něčemu, co si to podle vašeho názoru nezaslouží, ale taky nedovolíte, aby někdo znevažoval to, co děláte vy. Zvláštní štěstí byste pak měla mít při uzavírání smluv všeho druhu včetně manželství. Pokud se rozhodujete, zda dále žít volně, nebo přestoupit před oltář, měla by zvítězit druhá možnost.

Peníze a práce

Záležitosti, které se týkají práce, se dělí na dvě poloviny. Ta první zahrnuje to, co se týče práce jako takové. O tu se bát nemusíte. Práce budete mít během roku dost, její ztráta nehrozí a navíc vás ještě bude i bavit. Trochu horší to bude s penězi, které byste za ni měla dostat. Vzhledem k Saturnu, který celý rok stojí k vašemu sektoru peněz vlastních v opozici, se můžete těšit na nadřízené, kteří začnou během roku měnit finanční podmínky. Peněz bude najednou méně a hovorů o loajalitě k firmě, která na tom není nejlépe, zase více. Nenechte si to líbit! Vy pracujete a peníze si zasloužíte!

Zdraví a kondice

O své zdraví se bát nemusíte. Všechno probíhá v klidu a podle předpokladů. Na jaře můžete mít sice problémy s obvyklou virózou, ale ani ta vás nijak z míry nevykolejí. Náročnější však bude podzim. Vaším sektorem zdraví těla prochází střídavě Merkur s Venuší, což vás dostává do stavu, kdy nevíte, zda se víc věnovat sobě nebo jiným. O zvláštní zábavu se postarají tvrdohlavé babičky. Ty musíte vozit k lékařům a kupovat jim léky, které pak ony neberou, protože je to stejně jen samá chemie. To, že podobné nástrahy osudu zvládnete s úsměvem na líci, je na metál.

Rak

RAK

Vztahy

Předem vezměte v úvahu Saturna, který se spolu s Plutem (a v prosinci i s Jupiterem) pohybuje vaším partnerským sektorem. Počítejte s miláčkem, který má pocit, že rozumí všemu na světě a vaše názory proto koriguje. Počítejte i s tím, že vám bude radit ve všem, do čeho se budete chtít pustit. Pokud se chcete vyhnout jeho dobrým radám a ještě lepším poznámkám, nezbude, než abyste se rozhodla bez něj, učinila první a nevratné kroky a jeho postavila až před hotovou věc. Nemusí se mu to líbit, ale už s tím nic nenadělá.

Peníze a práce

Hovory o tom, že peníze jsou na to, aby sloužily, pro jistotu neposlouchejte. Většinou skončí tím, že vás dotyčný požádá buď o ručení, nebo rovnou o půjčku. Klidně řekněte, že nemůžete, protože si vaše peníze vyžadují děti nebo rodinní příslušníci. Ti je však většinou nepotřebují půjčit. Byli by však moc rádi, kdybyste investovala do některých jejich záměrů. V takovém případě si musíte nejdříve nechat přesně vysvětlit, co to pro vás znamená. Kdyby se vám to nelíbilo, klidně odmítněte. Příbuzní budou sice naštvaní, ale vy si zachováte klidné spaní.

Zdraví a kondice

To, že se při každé představě pravidelného fyzického cvičení otřesete děsem, je ve vašem případě něco tak přirozeného, že to nemá cenu překonávat. Když přijde na jiný typ pohybu, každému vysvětlujete, že se doma po kuchyni a v létě navíc i venku po zahradě nalítáte dost a nic jiného nepotřebujete. Kdybyste však k pohybu, který máte, přidala třeba čas od času tanec (a je jedno, jestli salsu s trenérkou, nebo samostatný tanec doma v obýváku), bylo by to cvičení, jemuž byste přišla velice rychle na chuť.

Lev

LEV

Vztahy

I když vám Jupiter, který až do začátku prosince prochází vaším sektorem lásek, žene do cesty spoustu ctitelů a obdivovatelů, nic to neřeší. Je jich tolik, že nevíte, kterého z nich si vybrat. Než však začnete provádět náročné výběrové řízení, měla byste si uvědomit, že stejný Jupiter přeje i dětem. Pokud o rozšíření rodiny stojíte, máte ke svým snahám zelenou. Kdybyste se však rozhodla, že s miminkem ještě počkáte, musíte se chovat rozumně.

Peníze a práce

Vaše pracovní záležitosti zásadně ovlivňuje Saturn spolu s Plutem. Pod jeho vlivem můžete čekat neobyčejně náročné úkoly. Když vám kolegové řeknou, že oni by to na vašem místě vzdali, vyslechnete je, ale dál budete tvrdohlavě dokazovat, že pro vás to žádný problém není. Peníze, které za to dostanete, budou sice slušné, ale vám je jasné, že byste si za svou práci zasloužila víc. Naštěstí se do vašeho sektoru práce začátkem prosince přesouvá Jupiter a peníze vám alespoň částečně vynahradí.

Zdraví a kondice

K tomu, co pro sebe a své tělo děláte dosud, by měly přibýt ještě i nějaké jiné aktivity. Neříkejte, že na kolečkové brusle nebo na kolo už nemáte ten pravý věk a alespoň je vyzkoušejte. Do svého týdenního rozvrhu byste pravidelně měla zahrnout i plavání. Ke každodenním procházkám se asi sama nepřesvědčíte, ale i tady by se při troše chtění způsob našel. Kdybyste si pořídila psa (nebo si ho v krajním případě půjčila od sousedů), měla byste pravidelný pohyb a skvělého kamaráda navíc. Zkuste to!

Panna

PANNA

Vztahy

O tom, co to znamená, když člověk přistupuje k lásce zodpovědně, víte své a nikdo vás to učit nemusí. Letos jste navíc pod vlivem Saturna, který spolu s Plutem ve vašem sektoru lásky a romantiky pobývá. Pro vás to může být docela příjemné. Zbytečné řeči kolem lásky a vztahů moc ráda nemáte a ani o ně nestojíte. Pokud však máte partnera romantičtějšího založení, můžete čekat problém. Váš miláček od vás alespoň občas vyžaduje nějaké to něžné slovo. Netvařte se, jako by vám to bylo proti srsti! Neriskujte situaci, kdy mu slova, která mu nechcete říct vy, řekne nějaká jiná. Vám by to pak bylo líto, ale už by se s tím nic dělat nedalo.

Peníze a práce

Že peníze vyděláte (a nebude jich málo), není sporu. Dost ostré hovory se rozvinou kolem toho, jak a za co je utratit. Zatímco vy byste nejraději šetřila a těšila se pohledem na rostoucí cifry na účtu, zbytek rodiny je jiného názoru. Zejména partner má dojem, že byste si konečně mohla dopřát dovolenou, na které byste nepracovala, ale na níž by se konečně někdo staral o vás. Vám se sice nechce, ale nakonec se necháte přesvědčit. Sama pak zkonstatujete, že to byla ta nejlepší investice, kterou jste si za své peníze mohla pořídit.

Zdraví a kondice

V pravidelných lékařských prohlídkách, jimiž se ujišťujete, že je s vámi všechno v pořádku, budete pokračovat i nadále. Je však potřeba, abyste o jejich nutnosti přesvědčila i svého partnera či rodiče. Na to, že vám budou vysvětlovat, že nic takového nepotřebují, nedejte. Zapůsobte na jejich zdravý rozum! Všichni jsou přece dost staří na to, aby věděli, že i ve zdraví je daleko lepší požárům předcházet, než je potom klopotně a s problémy hasit.

Váhy

VÁHY

Vztahy

Vzhledem k tomu, že máte na starosti smiřování a vyvažování, jste se v posledních letech nenudila. Smiřovat jste musela zejména rodiče a svého partnera. Zatímco partner přišel k rozumu a své požadavky zmírnil, tlak rodiny zůstává. Připravte se na rok, kdy budete muset vysvětlovat, že jste opravdu svéprávná. Rady, které vám štědrou rukou sypou rodiče a starší příbuzní, sice vyslechnete, ale rozhodovat se budete sama. Na řeči o nevděčnosti a nedostatku životních zkušeností nedejte. Je opravdu potřeba, abyste si své problémy konečně začala řešit sama.

Peníze a práce

Právní záležitosti, které se v posledních letech neustále vracely k novému projednávání, se konečně definitivně vyřeší. Vy se tak konečně dostanete do situace, kdy budete jasně vědět, jak na tom finančně jste, kolik a do kdy máte splácet, a s jakými aktivy můžete počítat. O další plus se postará Jupiter, který se až do začátku prosince pohybuje vaším sektorem komunikace. O tom, že vám poskytne díky zajímavým kontaktům možnost mimořádných příjmů, nepochybujte. Že byste je měla použít především na splacení svých nynějších dluhů a závazků, však nepochybujte rovněž.

Zdraví a kondice

Především je potřeba, abyste se v oblasti zdraví a kondice postavila oběma nohama na zem. Cíle, které si kladete, musí být splnitelné. V časopise se sice můžete dočíst o dámě, která začala v lednu běhat a v květnu vyhrála svůj první maratón, ale vy s něčím takovým nepočítejte. Fyzickou zátěž si sice dopřejte, ale musíte ji zvyšovat pozvolna. Opravdu nejde o to, abyste se nejdříve fyzicky zcela zničila a následně na veškeré tělesné aktivity rezignovala.

Štír

ŠTÍR

Vztahy

Měla jste dosud pocit, že máte veškeré vztahy pod kontrolou a že se vám v nich nemůže přihodit nic, co by vás vyvedlo z míry? Hned na začátku března, kdy se Uran dostane do vašeho sektoru partnerství, zjistíte, že je to omyl. Hrozí, že se zamilujete jako patnáctka a stejně jako patnáctka zjistíte, že se s tím nedá nic dělat. Nakonec však zvítězí váš zdravý rozum a vy usoudíte, že je vám váš nynější život drahý natolik, že ho nebudete nějakým záletem zbytečně ohrožovat. Dá vám to sice hodně práce, ale nakonec zvítězíte. Vy budete spokojená a váš vztah nenarušený.

Peníze a práce

Především je potřeba, abyste se rozhodla, zda na kariéře pracovat chcete nebo nechcete. Když se rozhodnete pro první možnost, musíte si najít lidi, kteří vám pomohou a kteří vám vaši cestu vzhůru ulehčí. Všemu, do čeho se pustíte, se však musíte věnovat naplno. Díky Jupiteru, který se až do začátku prosince pohybuje vaším sektorem majetku, se pak můžete těšit na stále stoupající příjmy. O tom, že byste je bezhlavě utrácela, však nemůže být řeč. Předurčíte je k realizaci svých velkých životních plánů, na kterých vám opravdu hodně záleží.

Zdraví a kondice

Konečně se máte šanci zbavit dlouhodobých zdravotních problémů. Je však potřeba, abyste ke svému zdraví přistupovala stejně důsledně jako ke všemu, co v životě děláte. Vzdejte se myšlenky, že v tomto ohledu půjde všechno bleskovou rychlostí! Uran, který vás k podobnému myšlení ponoukal, naštěstí opouští váš sektor zdraví. Vy pak pochopíte, že musíte vsadit na pravidelnou péči. Když si slíbíte, že se svému tělu budete věnovat každý den půlhodinku, bude to efekt nejen pozitivní, ale hlavně i trvalý. O tom, že ve svém rozhodnutí vytrváte, nepochybujte.

Střelec

STŘELEC

Vztahy

Počítejte s tím, že pod vlivem Jupitera, který pobývá téměř celý rok ve vašem znamení, budete myslet především na sebe. I když na této vlně pojedete, neberte to jako sobectví! Uvědomte si, že když se budete mít dobře vy, bude se mít dobře i celá vaše rodina a všichni lidé, s nimiž přijdete do styku. Ke své cestě vzhůru je přiberete tak samozřejmě, že je ani nenapadne, že by se mohli nějak vzpouzet. Znají vás a vědí, že na tom, že se s vámi stojí, rozhodně neprodělají.

Peníze a práce

Vzhledem k Saturnu, který se spolu s Plutem pohybuje vaším sektorem majetku vlastního, se musíte preventivně ozbrojit trpělivostí. Práce a hlavně té odpovědné, bude sice spousta, ale s penězi to nebude zdaleka tak skvělé, jak byste si zasloužila. Protahovat se bude i uzavírání veškerých smluv. Přesto nesmíte být netrpělivá. Naopak musíte trvat na tom, aby bylo všechno v naprostém pořádku. Pozornost musíte věnovat i zdánlivým nepodstatným maličkostem. Právě ty totiž budou o úspěchu rozhodovat.

Zdraví a kondice

Vzhledem k Uranu, který se v březnu na dlouhých sedm let nastěhuje do vašeho sektoru zdraví těla, si musíte dávat pozor na všechno, co v tomto směru podnikáte. Zejména starší choroby, které se znovu ozvou, byste neměla podceňovat. Bude podstatně lepší, když si s těmito potížemi zajdete k lékaři. Nezapomínejte zejména na gynekologa a na mamograf. Hýčkat byste si měla i psychiku. Kdybyste se naučila umění relaxace, které byste pak pravidelně provozovala, nebylo by to vůbec na škodu.

Kozoroh

KOZOROH

Vztahy

Stabilita, kterou si ve vztazích tak ceníte, je v ohrožení. Může za to Uran, který se od začátku března dostává do vašeho sektoru lásky a romantiky. Najednou přijdou ctitelé, kteří vám budou rádi a dobrovolně skládat komplimenty, na něž váš stabilní partner už dávno zapomněl. Vy si pak můžete vybrat, zda vzdor svým zásadám půjdete do nového vztahu, nebo raději všechno necháte tak, jak to je. Druhá možnost je rozumnější. Máte životní zkušenosti, které vám říkají, že nový vztah by brzy skončil jako ten starý. Vy byste se pak znovu ocitla tam, kde jste teď.

Peníze a práce

O tom, že vyděláte slušnou částku, není třeba diskutovat. Na vašich výdělcích se navíc velice pozitivně podepisují přátelé. Dobře vědí, že na tom, že vás budou prosazovat a že vám poskytnou protekci, mohou sami jenom získat. Když vám navíc přehodí nějakou práci, na kterou jim samotným chybí kapacity, budete opravdu ráda, že je máte. Pomalu byste si však měla začít budovat vlastní portfolio potenciálních zaměstnavatelů. Je opravdu zbytečné, abyste používala sjednávání práce prostředníka tam, kde si dokážete poradit sama.

Zdraví a kondice

Na vaše zdraví má vliv nejen práce, kterou děláte, ale i relaxace, kterou si po ní dopřáváte. Zároveň byste si měla hlídat i kontakty a lidi, s nimiž jste v každodenním styku. Odpovědnost je sice pěkná věc, ale když je jí mnoho, stává se kontraproduktivní. Kamarády a kolegy, kteří stále jen nadávají na život a zdůrazňují, že všechno stojí za houby, byste měla za svého života pomalu vystrnadit. Můžete se je sice snažit převychovat a předat jim trochu optimismu, ale to se vám patrně nepodaří.

Vodnář

VODNÁŘ

Vztahy

O změny se letos nebudete starat vy, ale vaše rodina. Kdyby se náhodou rodiče nebo prarodiče zamilovali, nic neříkejte a jejich jednání nekomentujte. Stejně jim to nemáte šanci rozmluvit. Nezvyklé reakce však můžete očekávat i u sebe. Je docela možné, že s přicházejícím jarem zatoužíte po miminku. Není to záležitost biologických hodin, protože jde o trend, který postihuje spíše mladší ročníky. Pokud jste si ještě neřekla, že jsou mladé maminky sexy, počítejte s tím, že vás to napadne spíše dříve než později.

Peníze a práce

S kariérou je to nejasné. Máte ji sice dobře našlápnutou, ale to ještě není záruka, že se na kariérním žebříčku posunete vytouženým směrem. Pozor si dávejte zejména na kolegy, kteří se na rozdíl od vás umí k šéfovi lísat a říkat mu to, co chce slyšet. Přiznejte si, že to je přesně to, co vy neumíte, a pro jistotu se o to raději ani nesnažte. Veškeré lichotky, které byste směrem k šéfovi pronesla, by vypadaly spíše jako jeho ironické hodnocení než jako vyjádření skutečného obdivu. Jeďte si po svém a doufejte, že váš nadřízený bude mít tolik rozumu, aby si toho všiml.

Zdraví a kondice

Se svým zdravím počítáte jako s něčím, co je jednou provždy dané. Když vás pak na jaře zaskočí první viróza, máte s tím vážný problém, protože to od svého těla berete skoro jako zradu. Zdravý rozum vám však říká, že byste měla popracovat na posílení své imunity - a vy byste ho měla vyslechnout. Začít můžete i něčím tak banálním, jako je ranní sprchování. Začněte vlažnou vodou a plynule přecházejte ke studené. Nejde o to, abyste se zničila, ale abyste svému tělu umožnila nastartování těch správných sebeobranných procesů.

Ryby

RYBY

Vztahy

Vztahy ve vašem případě jednoduché nejsou stejně tak, jako nebyly jednoduché dosud. Ve vašem znamení se totiž dlouhodobě nachází Neptun, který vám zásadně brání v objektivním hodnocení lidí, s nimiž přicházíte do styku. Pokud se kolem vás začne motat šéf nebo člověk slušně zabezpečený, hrozí, že ho začnete zbožňovat, aniž byste se zamyslela nad jeho skutečnými kvalitami. Kamarádky, které vás varují a vyprávějí vám o jeho předchozích vztazích a o tom, na čem skončily, poslouchat nebudete. Na to, že to nebylo nejrozumnější, přijdete v momentě, kdy bude na všechno pozdě. Nebylo by lepší, kdybyste podobných zkušeností raději vyvarovala?

Peníze a práce

Ohledně peněz se připravte na stav, kdy bude hodně příslibů a málo realizací. Zejména vaši nadřízení se řídí heslem „Slibem nezarmoutíš“. Zprvu vám sice odkývají každý požadavek, s nímž v tomto směru přijdete, ale pak jejich realizace narazí na objektivní podmínky a krátkodobé potíže, které realizaci brání. Navíc dovedou mluvit tak skvěle a vysvětlovat tak přesvědčivě, že až časem pochopíte, že se splnění vašich požadavků odkládá k datu, které vůbec není jasné a představitelné.

Zdraví a kondice

Vaše zdraví je letos v naprostém pořádku. Je ovšem potřeba, abyste byla v pořádku i vy. Nepřehánějte to s požadavky, které sama na sebe máte. Nemyslete si, že musíte vždycky fungovat tak, aby s vámi mohli být všichni spokojení a aby vaším jednáním byli všichni nadšení. Když budete svůj život řídit tak, abyste byla spokojená především vy sama, bude to daleko lepší. Zároveň je potřeba, abyste se naučila odmítat. Když vám něco nevyhovuje, neslibujte, ale jasně řeknete, že to neuděláte. Jde o jednání, které je pro vás sice nezvyklé, ale pro vaše zdraví těla i duše nenahraditelné.

Autoři:
zpět na článek