Elle Macphersonová odhalila ženám svých šest kroků ke kráse

  9:58aktualizováno  10:58
Modelka a herečka Elle Macphersonová si v 54 letech stále drží figuru, kterou měla ve dvaceti. Velkou roli v jejím vzhledu prý hraje genetika, ale také to, že o sebe neustále pečuje a před spaním už léta dodržuje šest pravidelných rituálů.

Elle Macphersonová sice už pověsila modeling na hřebík, ale je pořád sexy. Matka dvou synů, které má s francouzským finančníkem Arpadem Bussonem, byla vdaná jen jednou. S otcem svých dětí byla zasnoubená, ale v červenci 2005 svatbu zrušili. Její majetek je odhadován na 1,2 miliardy korun. | foto: Profimedia.cz

Podle Elle je základem spokojeného života čerstvý vzduch. Každý večer tak pravidelně větrá ve své ložnici i půl hodiny. A prý rozhodně nevadí, že je venku zrovna mráz. Naopak je přesvědčená o tom, že právě díky nižší teplotě v místnosti se jí spí o mnoho lépe, než když je na pokoji v přetopeném hotelu.

Fotogalerie

„Je to první z mých rituálů. Když vím, že půjdu zhruba za půl hodiny až hodinu spát, jdu vyvětrat do ložnice,“ svěřila se v rozhovoru pro server Daily Mail.cz

Dále pak každý podvečer chodí do sauny. Tu má doma, takže nemusí nikam jezdit a opravdu do ní chodí pravidelně, aby se uvolnila a dopřála svému tělu relax. Stačí jí pár minut a cítí se o mnoho lépe.

„Je to celkem známá věc, že sauna pomáhá v mnoha směrech. Někdo se v sauně necítí dobře, ale já patřím k těm šťastným, kterým saunování velmi pomáhá,“ pokračovala.

Dalším rituálem je pro Elle večeře nejpozději v šest hodin. Později nikdy nejí, aby si odpočinula její střeva a tělo mělo čas na regeneraci i po této stránce. Na noc nikdy nejí těžká jídla, aby nezatěžovala trávicí soustavu.

Po večeři si pak dává pravidelně bylinkový čaj, aby doplnila tekutiny a neuléhala do postele dehydratovaná. „Řekla bych, že právě toto má vliv na vrásky. Když vypijete sklenici vody denně, musíte být vrásčité. Je to logické, tělo se scvrkne stejně jako sušená švestka,“ myslí si.

Zlaté glóby 2012: Elle Macphersonová

Zlaté glóby 2012: Elle Macphersonová

Dalším rituálem je postříkání polštáře extraktem z levandulí. „Tato vůně je mi velmi příjemná a uvolňuje mě. Navozuje mi pocit bezpečí, bezstarostnosti a uklidní mě. Každému zřejmě bude vyhovovat jiná vůně, takže to je vyloženě na osobních preferencích,“ doplnila.

A jako poslední rituál má protažení nohou a rukou těsně před spaním. Položí se na záda a nohy opře o stěnu. Ruce pak položí na zem vedle těla a zhluboka prodýchává alespoň pět minut.

„Když budete dodržovat všechna pravidla, zaručuji vám, že spát půjdete neuvěřitelně uvolnění a budete spát celou noc jako nemluvňata,“ dodala.

Elle Macphersonová se objevila i v legendárním seriálu Přátelé:

Autor:

Nejčtenější

Pití už jsem sama nedokázala zastavit, říká Michaela Duffková

Michaela Duffková

Když se před rokem Michaela Duffková rozhodla skoncovat se závislostí na alkoholu, v krvi měla více než dvě promile. Od...

Nebojte se prošlých potravin, o rok déle vydrží mouka, hořčice i káva

Ilustrační snímek

Prošlé potraviny nevyhazujte. Můžete je klidně sníst i dlouho po datu, které ohraničuje jejich minimální trvanlivost....

Krmí dítě podle tabulek, kritizovala rodiče náhradní manželka

Jídlo pro Leontýnku patří i na sociální sítě.

Bára je se svým životem spokojená. Žije s manželem a roční dcerou Leontýnkou v novém vlastním domě u Tábora a přesně...

Někdo se zbláznil, říkal si u scénáře Kameňáku herec Václav Vydra

Václav Vydra

Tvrdil, že touží být hasičem či ošetřovatelem v zoo. Jen ne hercem. Podvědomě chtěl uniknout srovnávání s členy své...

Mamku v sobě občas vidím, říká Prachařová o Batulkové

Mariana Prachařová

Mariana Prachařová (25) často slýchá, že je kopií své maminky Dany Batulkové (61). Podobu rozhodně nezapře hlavně nyní,...

Další z rubriky

OBRAZEM: Krasavci, kteří si získali srdce žen díky romantickým filmům

Krasavci z romantických filmů

Všichni jsou krásní, slavní a hlavně mají jedno společné - zahráli si v romantických filmech po boku hollywoodských...

Deprese ze zneužívání žena zaháněla jídlem a vážila dvě stě kilo

Kelley Gunterová

Kelley Gunterová (54) z USA od dětství do puberty musela snášet sexuální zneužívání od svého strýce. Strach a stud...

Prvý frajer. Co čeká partnera nové slovenské prezidentky?

Slováci ve volbách rozhodují o budoucí hlavě státu. Zuzana Čaputová odvolila v...

Být první prezidentkou Slovenska je jedna věc. Být partnerem první prezidentky, to je zase jiná věc. Umělec Peter...

Najdete na iDNES.cz