Co si muži přejí od Ježíška? Plachetnici i mop, přiznávají v anketě

  4:47aktualizováno  4:47
Svetr se sobem a tlusté ponožky pod stromečkem skutečně potěší jen málokoho. Protože samy tápeme, čím potěšit své muže, šly jsme přímo za zdroji a přímo se jich zeptaly. Občas sice někdo zatoužil třeba po plachetnici, ale většina je mnohem skromnější. Zazněla i taková přání jako vrtačka, deka či závěsy.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Štěpán Hykš (24), režisér: Co bych si přál k Vánocům? Pro mě a mé blízké je tahle otázka vždycky pořádný problém. Nejraději dostávám naprosté zbytečnosti, které bych si nikdy sám nekoupil. Vznikají tak však celkem bizarní dárky, se kterými nevím, co dělat. Ale kolekce oblíbených filmů nebo stylový doplněk potěší vždycky. Jen už prosím nekupovat žádné zážitky, jako jsou tantrické masáže a podobně!

Petr Tůma (28), pracovník distribuce: Na Vánoce moc nejsem a na dárky už vůbec ne. Tomu pak také odpovídají moje přání. Chtěl bych mikrovlnku, nový mop a závěsy do ložnice.

Vratislav Svoboda (51), finanční analytik: Přál bych si nějakou pěknou vázanku. Vlastně bych chtěl novou a dobrou kytaru. Tu si přeji snad už 20 let. Ale protože bych si ji musel sám vybrat, tak snad proto se nikdo nenašel, kdo by do toho šel.

Jindřich Křeček (37), podnikatel: Přál bych si plachetnici. Opravdová to asi nebude, ale na dálkové ovládání mi stačí.

Ilustrační snímek

Ivan Koudelka (56), manažer: Mám několik přání. Líbila by se mi dovolená v nějaké exotické zemi, například na Kubě nebo v Asii, abych se mohl plně uvolnit ze stresující doby. Další věci už ale zdaleka nejsou tak spektakulární. Chci jen trochu pohody, setkat se v klidu s dětmi a dalšími přáteli v příjemné vánoční době. To, co člověk potřebuje, si musí stejně zařídit sám.

Viktor Kamenický (31), voják z povolání: Asi nic zvláštního. Přál bych si pánský parfém, košili k obleku, sportovní obuv, nějaká trička, džíny a také elektronickou čtečku knih. 

Jiří Kaliba (85), důchodce: Nepřeji si žádné materiální dárky, těch už jsem za svůj život nashromáždil tolik, že je ani nemám kam dávat. Chtěl bych, abych byl zdravý, abychom se ženou mohli zase vyrážet na výlety a abychom dál měli v rodině dobré vztahy.

Miloš Macák (35), pracovník IT oddělení: S dárky je to se mnou špatné, obvykle si nic nepřeji. Letos jsem si nechal koupit deku a karafu na červené víno. Jinak si všechno kupuji sám, teď například LCD monitor a potom outdoorovou kameru. Obecně mám radost z jakéhokoliv vybavení do přírody.

Rudolf Smichovič (25), programátor: Co bych od Ježíška doopravdy chtěl, je nová verze čtečky Amazon Kindle a pak nějaký zážitek. Jako třeba jízdu ve ferrari. Od přítelkyně určitě dostanu spodní prádlo Styx, tak na to se také těším.

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek

Petr Petr (44), podnikatel: Přál bych si pod stromečkem najít nějaké kvalitní červené víno a oblečení na kolo. Takže dohromady nic speciálního.

Bořivoj Nešpor (62), invalidní důchodce: Co bych si přál? Tak například trekové hole, abych se konečně začal zbavovat nadváhy, elektrickou vrtačku na domácí kutění a ještě třeba nějakou hezkou knihu, nejlépe z historie.

Jan Novák (23), student: Moje vánoční přání je dost nereálné, ale takových přání je jistě spousta. Chtěl bych, aby se společnost o trochu zlepšila, a to konkrétně ve vzájemných vztazích. Proč se nepoučit z jiných kultur a nebýt mezi sebou přátelštější, nepodezřívat jeden druhého a vidět vše spíše z té špatné stránky? Kdyby každý z nás jen trochu chtěl, určitě by mezi námi panovalo více optimismu, který by se jistě projevil v mnoha všedních situacích.


Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz