Čím překvapit děti? Třeba mininotebookem nebo zábavnou hrou

  0:27aktualizováno  0:27
Televize pro princezny, CD přehrávače v pirátském stylu, rádia s designem filmu Cars či budík pro lesní vílu. I takové dárky mohou děti letos najít pod vánočním stromkem.

Vánoce, ozdoby - Vánoce, ozdoby | foto: Karel KopáčMF DNES

Pokud chcete děti překvapit něčím opravdu netradičním, pořiďte jim vlastní elektroniku. 

Pro chlapce jsou dobrodružní piráti a zábavná auta, pro dívky zase kouzelné víly a krásné princezny. Tematicky laděná elektronika v dětských pokojích nejen prakticky poslouží, ale dokáže navodit i pohádkovou nebo tajemnou a dobrodružnou atmosféru.

Zkuste se vcítit do dětské duše a představit si, že při hledání oblíbeného CD otevřete truhlu s pokladem a televizi si pustíte kouzelnou hůlkou. Kluky ze snů vzbudí veselé troubení autíčka, děvčátka si spolu se sluchátky CD přehrávače nasadí stejnou korunku, jako nosí princezny z pohádek.

Jednotlivé kolekce výrobků jsou určeny pro děti ve věku od 5 do 10 let a zahrnují televizory se zabudovaným DVD přehrávačem, elektronické radio-budíky, osobní a stolní CD přehrávače.

Máte obavu, že v zimě vaše děti budou trávit u počítače mnohem víc času? Pořiďte jim "akční hračky", při kterých se dokáže najednou pobavit několik dětí. Při hře se pobaví nejen vaše zlobidla, ale také vy. A každopádně si u toho nikdo nezkazí oči.

TIP:
Dortová bitva: při hře Rychlík se budou do hlav jako do terčů trefovat na rychlost. Hlavičky na ně budou pokřikovat – samozřejmě česky − a smát se jim, pokud se netrefí. V další hře pak zase musí sledovat, u které hlavy se rozsvítí světlo, tam totiž musí rychle zamířit a "mrsknout" svým dortem.

Bláznivé špagety:
Malí neposedové soutěží, kdo namotá svoji "bláznivou špagetu" na vidličku jako první. Podle hodů kostkou s obrázky ingrediencí budou z talíře se špagetami tyto jednotlivé přísady odebírat. Tím se špagety tvořené z provázků uvolní. Padne-li na kostce bonusové políčko, lze si vybrat libovolnou ingredienci z talíře a tím si uvolnit právě tu svou špagetu. A pak už jen rychle motat špagetu na vidličku...

Každý rok se všichni rodiče snaží dětem pod stromeček "propašovat" také něco užitečného. Darovat učebnici asi není dobrý tah, ale spojení zábavy a učení je dobrý začátek. Zvlášť těm ještě malým hlavu školou motat nemusíte, připravit trošku do života byste je však mohli.

TIP: 
Dvojjazyčný notebook Megabyte. Bude vaše děti učit a zároveň je bavit hrami. Tento vzdělávací počítač má mnoho aktivit, obrázků, animací, speciálních zvukových efektů a melodií. Vypadá jako opravdový notebook, má i myš a mluví česky i anglicky...

V hračkářství naleznete kvalitní stolní strategické hry, které ukojí rytířské a dobyvatelské touhy chlapců a přitom kladou důraz na pravidla, přesnost, zábavu a zejména taktiku.

TIP:
Battleground ("Bojiště") je hra pro dva kamarády nebo třeba pro tátu se synem. Jeden se ujme velení armády Rytířů a druhý zlovolných Skřetů. Za pomocí miniaturních funkčních kuší a trebušetů, které vystřelují miniaturní umělohmotné disky, a na základě přesných pravidel souboje dosáhne jedna z armád vítězství. Hra neučí děti "zabíjet", ale taktizovat a přemýšlet a rozhodovat. Děti si ho mohou zahrát jak venku na písku, tak doma v obýváku.

DALŠÍ TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO DĚTI NAJDETE V NAŠÍ FOTOGALERII

VÁNOCE na iDNES.cz

Autor:

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Průzkum: muži dávají přednost ženám s hustým obočím. Na sex i na vztah

Cara Delevingne je současnou nejžádanější modelkou světa. Angličanka s výrazným...

Ženy s hustým obočím mají podle vědců v krvi vyšší hladinu pohlavních hormonů a bývají sexuálně náruživější. Proto se...

Další z rubriky

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Představitelka Angeliky oslavila 80. narozeniny, je ve formě

Michèle Mercierová

Francouzská herečka Michèle Mercierová oslavila osmdesáté narozeniny. Ačkoli měla v minulosti zdravotní problémy,...

Léta dávno nepočítám, říká pěvkyně Soňa Červená

Soňa Červená

Letos ji čekají koncerty, je v jednání s divadlem, zkrátka ani ve třiadevadesáti letech se operní pěvkyně a herečka...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz