Brazilku trápí vzácné onemocnění, kvůli kterému má na těle obří tumory

  10:25aktualizováno  10:25
Osmadvacetiletá Brazilka Karina Rodiniová se potýká se vzácným genetickým onemocněním. Na nohou jí vlivem nemoci zvané neurofibromatóza vznikají velké nádory. Žena už za svůj život podstoupila nespočet operací. Bohužel zlepšení nepřichází a nemoc výrazně zhoršuje kvalitu jejího života. Má strach, že se tumory rozšíří po celém těle.

Lékaři nemoc diagnostikovali v době, kdy byly Rodiniové dva roky. Tehdy se jí na kůži objevovaly pouze hnědé flíčky, které se nezvětšovaly.

Fotogalerie

O deset let později na jejím těle začaly vznikat malé nádory, které se neustále rozšiřovaly. Lékaři ji tak už v době její puberty operovali a malé nezhoubné nádory odstranili. Operaci museli v průběhu let opakovat několikrát, protože se útvary vrátily.

„Už ani přesně nevím, kolikrát jsem skončila ne operačním sále, kde se lékaři snažili útvary odoperovat. Pár týdnů po operaci bylo vše v pořádku, ale pak se začaly opět zvětšovat. Je to velmi nepříjemné. Nemohu se nyní pořádně hýbat a velmi mě to omezuje v životě. Nejsem schopná si najít ani partnera, protože mužům se moje nohy hnusí,“ svěřila se Karina, která žije na prahu třicítky se svou matkou a snaží se najít lékaře, kteří by nemoc dokázali léčit.

„Tady u nás už si se mnou neví rady. Ale třeba si to přečte někdo ve světě a pomůže mi. Zkusila jsem všechno, tak zkusím i toto,“ pokračuje zoufalá žena.

Denně se potýká s posměšky a šikanou. Ačkoli je jí velkou oporou rodina, cizí lidé si jí dobírají a cítí se kvůli tomu méněcenná. „Psychicky na tom nejsem nejlíp. Navíc to i bolí, pohybuji se hodně těžce. A to nemluvím o tom, že si nemohu kupovat levné oblečení v běžném obchodě. Nesedí mi. Mám velké bolesti kloubů, zad. Je to těžké,“ postěžovala si pro Daily Mail.  

Karina Rodiniová

Karina se svou matkou

Útvary mají hmotnost přes čtyřicet kilogramů a Karina má problémy s klouby a páteří. Kvůli nádorům se její tělo stáčí k jedné straně, takže má rozsáhlou skoliózu a vzhledem k tomu, že je hybnost jejího těla minimální, nemůže ani provádět potřebné cviky.

„Mám strach, že nemoc dospěje do takového stádia, kdy se nebudu moct hnout a zemřu nešťastná na posteli, odkud se nepohnu. Věřím, že se najde někdo, kdo mi pomůže. Nebo někdo, kdo je na tom podobně jako já a alespoň mě podpoří,“ doplnila s tím, že bude ráda, když ji odborníci vyhledají podle jména a sociální sítě.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

KVÍZ: Poznáte evropské političky?

Ustavující zasedání zastupitelstva pražského magistrátu (26. listopadu 2014). V...

Státy stále řídí spíš muži, ale žen pomalu přibývá, jsou čím dál víc vidět i slyšet. Podle neziskové organizace Fórum...

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Slavné dámy a jejich speciální diety na hubnutí do plavek

Krásky hubnou do plavek

Ani celebrity nemají postavu zadarmo. Pro štíhlou linii zpravidla musí hodně zapracovat v posilovně a upravit i svůj...

Najdete na iDNES.cz