Co vás na mužích odradí? Když smrdí, nezachrání je ani sexy mozek

  1:35aktualizováno  1:35
Co vás na mužích zaručeně odradí? Zeptaly jsme se čtenářek a zdrbly s nimi chlapy pěkně od podlahy. Ti, kteří čtou náš magazín pro ženy, a že jich není málo, bude závěr z diskuze, která se nebývale rozjela, poněkud drsný. Raději tedy hlásíme předem: muže potřebujeme, obdivujeme a milujeme!
Pokud se snad traduje, že ženy nevědí, co vlastně chtějí, tak zaručeně vědí, co nechtějí.

Pokud se snad traduje, že ženy nevědí, co vlastně chtějí, tak zaručeně vědí, co nechtějí. | foto: Profimedia.cz

Šokující budou naše zjištění zvlášť pro ty muže, kteří po okřídleném výroku manželky Jiřího Paroubka usnuli na vavřínech, spoléhajíce na svůj "sexy mozek" víc než na mýdlo a dobré vychování.

Počítáme, že to od nich v diskuzi pod článkem pěkně schytáme, ale když už sem zabrousili, musí ustát i to, co třeba ani vědět nechtěli.

1Když na sebe nedbá:

Smraďoch a hastroš

Pojďte si povídat do Kavárničky

O tom, co nás na mužích zaručeně odradí, diskutujete zde.

Oněnka z Kavárničky

Na Facebooku jste na anketní otázku odpovídali zde.

Odhalíme je obvykle už zdálky, posléze i po čichu. Zanedbaná hygiena, ošuntělý vzhled a hlavně zápach, fungují odstředivě, což ostatně dobře známe z prostředků hromadné dopravy.

Vadí zarostlé propocené podpaží s porostem, který by jako topná biomasa ohřál v zimě středně velké sídliště. Nepřípustné je tričko týden neprané, nemyté vlasy, neupravená tvář, páchnoucí dech i oblečení. Odpudí pach alkoholu, cigaret, cibule, česneku...

"U muže si všímám rukou, ty vypovídají hodně o tom, jak se o sebe muž stará, takže mě odradí dlouhé špinavé nehty," napsaly nám na Facebooku čtenářky Hani Finková, Ivana Janků a další. "Bílé ponožky v sandálech, svetr do kalhot," přisazuje si spolu s dalšími i Eva Satinová.

Metrosexuál

Moc šancí na úspěch nemají však ani metrosexuálové. Ti mají totiž oči jen pro zrcadlo a mohli by je mít kdekoliv jinde na těle, protože jinak než jako nosič zraku hlavu nepotřebují. Při společné procházce obvykle věnují pozornost každé výkladní skříni, aby se v jejím odrazu znovu a znovu přesvědčili, zda vypadají dost dokonale.

Odrazují nás, protože po svém boku nechceme nagelovaného Kena, co si hlídá každé sousto a nenajdete na něm živý chlup, leda ten, který na něm nechala perská kočka majitele oblíbeného solárka.

2.Když plivne a promluví:

Hrubián, blbec, závislák

Víme své, jen co z něj vyjde první slovo, zpravidla hned jadrné. Někdy stačí k rozpoznání, s kým máme tu čest, jen hlen, neboť dotyčný si rád své teritorium značkuje plivanci. "Tady vládnu já," říká tím gestem a běda té, která po něm  uklízí, místo aby včas vyklidila pole. Mizíme, stejně jako tehdy, když za každým slovem huláká vole, a to i v případě, že by vypadal jako Hughové Laurie s Jackmanem dohromady. "Ať si takto vyblbuje v hospodě, ale ne před ženami," píše třeba Kristina Záchová.

Odpuzuje nás násilí na ženách a dětech, lakota, alkohol, hrací automaty, ostatně jakákoliv závislost, vadí neúcta zejména k ženám, nespolehlivost, vulgárnost, arogance, agresivita i slabošství. "Na vzhledu až příliš nezáleží, ten se dá změnit, bohužel negativní povahové rysy ne," zamýšlí se Lucie Chmielová.

Nesneseme hloupost, majetnické sklony, nebo když chybí fantazie, smysl pro humor. "Ještě pochopím, že chlap nedokáže ´vychytat´ estetiku, ale na 100 procent mě odradí, když se chová jak sketa, když silou kompenzuje nedostatek empatie nebo slušného vychování, nebo když lže. A v každém případě by měl být alespoň trochu gentleman," uvažuje Michaela Zalabáková.

Macho a vejtaha

Má barák, auto, firmu (všeho klidně i několik) a okázale svůj majetek a vliv připomíná. Jeho věty začínají "Já" a končí nudně očekávanou pointou, kterak vybudoval, zachránil, zařídil, vymyslel a nebýt jeho, tak jsme v lepším případě v jeskyních, v horším se teprve na stromech pereme o banány. Bez něj by se totiž zeměkoule přestala otáčet. Ženy mužům - a natož jemu - nesahají ani po kotníky. Jediné, co v jeho přítomnosti smíme, je bezmezný obdiv a s ním spojené posluhování.

"Když má velké silné auto, schválně s vámi "závodí" (i když vy vůbec nezávodíte), nedává blinkry, odbočuje tam, kde se nesmí, jeho hudbu slyšíte i přes svá zavřená okýnka... Vše výše zmíněné jsem dnes zažila cestou do práce. Jediné, co mě v tu chvíli napadlo, že pánovi asi někde chybí pár centimetrů, a tak si nahání ego takto," popsala čerstvý zážitek s machem čtenářka Lucie Kodýmová.

3.Když se vyklube:

Sobec a lenoch

Zatímco předchozí zmíněné neřesti můžeme poměrně jednoduše odhalit buď na první pohled, čich, anebo ze základního projevu, sobec, lenoch nebo mamánek, vylézají jako motýli ze své kukly až po nějaké době. Když prvně mávnou křídly, mávneme my často rukou. Jsme zamilované a pravdu vidět nechceme. Teprve když hladina hormonů klesne, prozřeme, že motýl je spíš noční můra v podobě sobce či lenocha.

Evu Furišovou spolehlivě odradí, když má muž pokaždé dost peněz na hospodu, ale nikdy na základní výdaje pro rodinu, případně se zadlužuje. Ivana Štifterová si zase posteskla nad konkrétní situací, kdy se chce partner milovat bez antikoncepce s tím, že by si mohli pořídit miminko, "přitom ho už dávno čeká s nějakou jinou tetou..." Čtenářka s nickem Alice Palice zmiňuje, že ji odradí, když jí muž nenechá žádný vlastní prostor, Martě Maslákové vadí, když se chlap neustále vymlouvá, že má "moc práce".

Mamánek a slaboch

Samostatnou kategorií z říše mužů "ne-brrr" jsou nesamostatní mamánci, kteří ještě ve třiceti letech bydlí u rodičů, pomalu netuší, že nádobí do pračky nepatří, v ledničce se nežehlí a jídlo nenosí pošťák. Za každou větou se ohánějí tím, jak by se zachovala maminka. "Tudy u mě cesta nevede," kategoricky uvádí Simona Zálupská.

Ruku v ruce s mužem "mámina sukně" většinu z nás spolehlivě odradí ustrašený muž se sebevědomím třesoucím se v gatích, který při kýchnutí umírá.

"Když se nechová jako chlap. Neví, co se sebou, a pořád si na něco stěžuje," napsala třeba Kačka Vlková.

Nehceme heknu, hypochondra, věčného škarohlída, bolestína a ufňukánka. Rychle pryč od takových bábovek, o které bychom se musely do smrti starat.

A teď se, prosím, vraťte ke čtvrté větě tohoto článku.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Mužova smrt mi zajistila obrovskou reklamu, přiznává Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Je tomu již osmdesát let, co pětiletá dívka porodila zdravé dítě

Lina Medinaová přivedla před osmdesáti lety na svět zdravého chlapce

Přesně před osmdesáti lety malá peruánská dívenka jménem Lina porodila v Limě dítě. Bylo jí pouhých pět let, sedm...

Úzkost jako civilizační nemoc. Pět kroků, jak si můžeme pomoct sami

Ilustrační snímek

Strach je jednou z nejdůležitějších a nejužitečnějších emocí, která nám pomáhá přežít. I úzkost je strach, ale na...

Vzala ten nejmenší nůž a bodla třikrát. Teď sedí za pokus o vraždu

Nikola si odsedí pět let ve vězení.

Monika, která zabila svého manžela, není ve věznici Řepy jediná, která na partnera vztáhla ruku. „Třikrát jsem ho...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Další z rubriky

Mužova smrt mi zajistila obrovskou reklamu, přiznává Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Služební cesta bez stresu podle matky, která létala pracovně do vesmíru

Do péče o pokojové rostliny zapojte i děti; zvládnou to a časem v nich budete...

Každý den, po celém světě řeší miliony zaměstnaných žen, jak skloubit péči o děti s kariérou, která je pro ně stejně...

OBRAZEM: Žena skrývá pod oblečením nepříjemné tajemství

Kráska, která pod šaty skrývá tajemství

Britka Steph O'Shea (27) se v minulosti potýkala s obezitou. Od mala si nedokázala odepřít jídlo. K hubnutí jí donutily...

Najdete na iDNES.cz