OnaDnes.cz

Už mám odseriálováno, říká herečka Alena Antalová

  0:15aktualizováno  0:15
Prorazila jako herečka v Četnických humoreskách a Pojišťovně štěstí, teď se Alena Antalová objeví po boku Jaromíra Hanzlíka ve filmu Léto s gentlemanem. Ve své roli už má vnoučata a babičkou už je i díky synovi manžela, přitom doma vychovává čtyři malé děti. „V šestačtyřiceti letech to není až tak nereálné,“ říká v rozhovoru pro magazín Ona Dnes.

Alena Antalová | foto: Ondřej Košík

Velkou rodinu chtěla mít vždycky. Kdyby byla mladší, měla by další děti, i když je to někdy velmi náročné a sama má často pocit, že se jí výchova vymkla z rukou.

Čtěte v pondělí

Alena Antalová

Velký rozhovor s Alenou Antalovou čtěte v příloze MF DNES OnaDnes.

„Pořád si zvykám na to, že jsou u nás doma neustálé hádky a sourozenecké spory. Já něco takového z dětství vůbec neznám, takže když vidím, jak se nejstarší holky do sebe pouštějí, jak na sebe křičí, ztrácí se mi půda pod nohama. V tu chvíli propadám beznaději, že neumím vychovávat svoje děti, že jsem něco udělala špatně,“ přiznává Alena Antalová.

Sama byla jako dítě hodná a poslušná, působila až zakřiknutě. „Nikdy jsem nechtěla být středem pozornosti, jsem introvertka, což zní divně v kombinaci s mým zaměstnáním, ale je to tak.“

Bez problémů se přenesla i přes pubertu. „Mám dva bratry, staršího a mladšího, a moje máma říkala, že kdyby měla dvě děti - mě a staršího bráchu, tak si myslí, že je nejlepší matka na světě. Ale má tři a ten nejmladší je po rodičích, kteří vždycky byli neuvěřitelní bohémové. Celé dětství si pamatuju jako jednu velkou oslavu, u nás se pořád něco dělo, chodily k nám návštěvy, zpívalo se, tančilo, slavilo, věčně jsme někde byli, ale mně to vůbec nic neříkalo, nemám to v sobě.“

Alena Antalová vyrůstala v Bratislavě, vysokou šla studovat do Brna, kde už pak zůstala. Nelituje, že nevyrazila do Prahy, kde je víc hereckých příležitostí.

„Já mám v Brně takové možnosti, které bych v Praze nikdy neměla. Hudební divadlo je v Brně naprostá špička, do toho můžu dělat činohry, na kterých se neustále učím, a jsem naprosto spokojená. Vím, že nám kolegové z Prahy závidí a velmi je obdivuju, jak migrují z projektu do projektu, aby se uživili. A v Brně jsem také stranou bulváru, za to jsem vděčná,“ vyjmenovává benefity.

Do kin teď jde její první český film Léto s gentlemanem, kde se objeví po boku Jaromíra Hanzlíka. Přiznává, že ačkoliv na Slovensku získala nějaké zkušenosti s natáčením filmů, byla nervózní.

Alena Antalová

  • Alena Antalová (46) se narodila v Bratislavě, kde vystudovala konzervatoř, později muzikálové herectví na brněnské JAMU.
  • V roce 1994 nastoupila do angažmá Městského divadla v Brně, kde dodnes působí na Muzikálové a Činoherní scéně. Za výkon v divadelní hře Mistr a Markétka byla v roce 1999 oceněna Thálií v kategorii Talent roku do 33 let.
  • Třikrát byla zvolena nejpopulárnější herečkou Městského divadla v Brně v divácké anketě Křídla.
  • Známou se stala v devadesátých letech hlavně díky rolím v seriálech Četnické humoresky, kde hrála postavu Ludmily Horké, a Pojišťovna štěstí, kde ztvárnila Annu Jánskou.
  • 14. února jde do kin film Léto s gentlemanem, kde se objeví po boku manžela Igora Bareše a milence Jaromíra Hanzlíka.
  • S manželem žijí v Brně, mají spolu čtyři děti – Marii (6), Jana (9), Elenku (11) a Alenku (13).

„Pořád jsem si říkala, že se z toho nesmím podělat. Jaromír Hanzlík mě nejdříve chtěl vidět, měl strach, zda nejsem na tu roli mladá a on zase starý, ale režisér Jiří Adamec tvrdil, že není třeba se obávat, a ukázalo se, že měl pravdu. Já mám sice malé děti a ve filmu hraju babičku, ale v soukromí už babičkou od syna mého manžela také jsem. V šestačtyřiceti letech to není až tak nereálné.“

Přestože Alena Antalová prorazila hlavně jako seriálová herečka, dnes nabídky na seriály odmítá.

„Už mám odseriálováno. Zažila jsem to precizní natáčení Četnických humoresek a Pojišťovny štěstí a myslím si, že nejde natočit dobrý seriál bez toho, že víte, jak a kam se vaše role bude vyvíjet. Mám pocit, že úroveň seriálů není moc vysoká, a pro mě je opravdu osvobozující, že nemusím pracovat kvůli penězům. Ale naprosto chápu herce, že v nich hrají, protože složenky nepočkají. V žádném případě to neodsuzuji,“ říká.

Autor:
zpět na článek