Už mám odseriálováno, říká herečka Alena Antalová

  0:15aktualizováno  0:15
Prorazila jako herečka v Četnických humoreskách a Pojišťovně štěstí, teď se Alena Antalová objeví po boku Jaromíra Hanzlíka ve filmu Léto s gentlemanem. Ve své roli už má vnoučata a babičkou už je i díky synovi manžela, přitom doma vychovává čtyři malé děti. „V šestačtyřiceti letech to není až tak nereálné,“ říká v rozhovoru pro magazín Ona Dnes.

Alena Antalová | foto: Ondřej Košík

Velkou rodinu chtěla mít vždycky. Kdyby byla mladší, měla by další děti, i když je to někdy velmi náročné a sama má často pocit, že se jí výchova vymkla z rukou.

Čtěte v pondělí

Alena Antalová

Velký rozhovor s Alenou Antalovou čtěte v příloze MF DNES OnaDnes.

„Pořád si zvykám na to, že jsou u nás doma neustálé hádky a sourozenecké spory. Já něco takového z dětství vůbec neznám, takže když vidím, jak se nejstarší holky do sebe pouštějí, jak na sebe křičí, ztrácí se mi půda pod nohama. V tu chvíli propadám beznaději, že neumím vychovávat svoje děti, že jsem něco udělala špatně,“ přiznává Alena Antalová.

Sama byla jako dítě hodná a poslušná, působila až zakřiknutě. „Nikdy jsem nechtěla být středem pozornosti, jsem introvertka, což zní divně v kombinaci s mým zaměstnáním, ale je to tak.“

Bez problémů se přenesla i přes pubertu. „Mám dva bratry, staršího a mladšího, a moje máma říkala, že kdyby měla dvě děti - mě a staršího bráchu, tak si myslí, že je nejlepší matka na světě. Ale má tři a ten nejmladší je po rodičích, kteří vždycky byli neuvěřitelní bohémové. Celé dětství si pamatuju jako jednu velkou oslavu, u nás se pořád něco dělo, chodily k nám návštěvy, zpívalo se, tančilo, slavilo, věčně jsme někde byli, ale mně to vůbec nic neříkalo, nemám to v sobě.“

Alena Antalová vyrůstala v Bratislavě, vysokou šla studovat do Brna, kde už pak zůstala. Nelituje, že nevyrazila do Prahy, kde je víc hereckých příležitostí.

„Já mám v Brně takové možnosti, které bych v Praze nikdy neměla. Hudební divadlo je v Brně naprostá špička, do toho můžu dělat činohry, na kterých se neustále učím, a jsem naprosto spokojená. Vím, že nám kolegové z Prahy závidí a velmi je obdivuju, jak migrují z projektu do projektu, aby se uživili. A v Brně jsem také stranou bulváru, za to jsem vděčná,“ vyjmenovává benefity.

Do kin teď jde její první český film Léto s gentlemanem, kde se objeví po boku Jaromíra Hanzlíka. Přiznává, že ačkoliv na Slovensku získala nějaké zkušenosti s natáčením filmů, byla nervózní.

Alena Antalová

  • Alena Antalová (46) se narodila v Bratislavě, kde vystudovala konzervatoř, později muzikálové herectví na brněnské JAMU.
  • V roce 1994 nastoupila do angažmá Městského divadla v Brně, kde dodnes působí na Muzikálové a Činoherní scéně. Za výkon v divadelní hře Mistr a Markétka byla v roce 1999 oceněna Thálií v kategorii Talent roku do 33 let.
  • Třikrát byla zvolena nejpopulárnější herečkou Městského divadla v Brně v divácké anketě Křídla.
  • Známou se stala v devadesátých letech hlavně díky rolím v seriálech Četnické humoresky, kde hrála postavu Ludmily Horké, a Pojišťovna štěstí, kde ztvárnila Annu Jánskou.
  • 14. února jde do kin film Léto s gentlemanem, kde se objeví po boku manžela Igora Bareše a milence Jaromíra Hanzlíka.
  • S manželem žijí v Brně, mají spolu čtyři děti – Marii (6), Jana (9), Elenku (11) a Alenku (13).

„Pořád jsem si říkala, že se z toho nesmím podělat. Jaromír Hanzlík mě nejdříve chtěl vidět, měl strach, zda nejsem na tu roli mladá a on zase starý, ale režisér Jiří Adamec tvrdil, že není třeba se obávat, a ukázalo se, že měl pravdu. Já mám sice malé děti a ve filmu hraju babičku, ale v soukromí už babičkou od syna mého manžela také jsem. V šestačtyřiceti letech to není až tak nereálné.“

Přestože Alena Antalová prorazila hlavně jako seriálová herečka, dnes nabídky na seriály odmítá.

„Už mám odseriálováno. Zažila jsem to precizní natáčení Četnických humoresek a Pojišťovny štěstí a myslím si, že nejde natočit dobrý seriál bez toho, že víte, jak a kam se vaše role bude vyvíjet. Mám pocit, že úroveň seriálů není moc vysoká, a pro mě je opravdu osvobozující, že nemusím pracovat kvůli penězům. Ale naprosto chápu herce, že v nich hrají, protože složenky nepočkají. V žádném případě to neodsuzuji,“ říká.

Autor:

Nejčtenější

Za co utratí 50 tisíc? Nemá ani na jídlo pro děti, divila se vyměněná Andrea

Tereza se svou rodinou: synem Davidem, sestrou Bárou, neteřemi Danielou a Hanou...

Tereza si svůj osud nevybrala. Od dětství se starala o mladší sestru, když jim před dvěma lety máma zemřela,...

Zemřel legendární německý návrhář Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld (21. ledna 2014)

Kreativní ředitel módního domu Chanel Karl Lagerfeld zemřel v noci na 19. února po těžké nemoci ve svých 85 letech,...

Čtyři největší chyby, které ženy dělají, když dojde na sex

Ilustrační snímek

Možná si myslíte, že stěžejními ničiteli dokonalého milostného života jsou nedostatek soukromí a pracovní stres. Jenže...

Sympatický kamioňák Zdeněk z Výměny manželek přišel o nohy při nehodě

Rodina z Přelovice nesnáší nudu a neustále něco podniká. Zdeněk ve volném čase...

Život si s osudem akční rodiny z Přelovic krutě zahrál. Tatínkovi Zdeňkovi museli po těžké autonehodě amputovat obě...

Nejsme rádi, když se nás lidé ptají, co máme v kalhotách, říká trans muž

Spoluzakladatel organizace Trans*parent Viktor Heumann v diskusním pořadu...

Seriál Most! oživil ve společnosti hned několik choulostivějších témat, jedním z nich je i vztah Čechů k transgender...

Další z rubriky

OBRAZEM: Trumpová slaví kulatiny a takto jí zakulatily obličej plastiky

Ivana Trumpová

Bývalá manželka současného amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana Trumpová slaví sedmdesáté narozeniny. Na svůj věk...

OBRAZEM: Chtěli ušetřit na plastické operaci a vymstilo se jim to

Nepovedené plastiky

Při plastických operacích se nevyplácí šetřit. Někteří lidé se však nenechali odradit odstrašujícími případy a stejně...

Češky mají vkus, ale chybí jim originalita, míní módní návrhář Berky

Návrhář Pavel Berky

Jako první objevila jeho talent učitelka na základní škole na Slovensku, podporu kantorů a rodičů měl i na střední a...

Najdete na iDNES.cz