Lékárník radí a pomáhá - poradna uzavřena

Poradna ukončena

Poradna Alphega lékárny

Na otázky odpovídá

Logo Alphega lékárny

Alphega lékárna je sdružení 197 soukromých lékáren z celé České republiky. Máte-li zdravotní problémy či jen potřebujete poradit s čímkoli z oblasti lékárenství, zeptejte se skutečných odborníků. Poradna je již uzvařena, další dotazy nepokládejte.

Nejvíce se ptáte

ORL problematiky
Dobrý den. Mám problém, že jsem skoro pořád zahleněná (jakoby v zadní části nosu) a hleny polikám, nejdou vykašlat ani vysmrkat. Je to velmi nepříjemné. Byla jsem u obvodní lékařky a ta si myslela, že to může být od žaludku. Na gastro se potvrdil zánět žaludku, ale i po přeléčení jsem byla stále zahleněná a lékař mi řekl, že to zahlenění má asi jinou příčinu. Zatím se nepodařilo zjistit jakou. Zkoušela jsem léky proti alergii i třeba vynechat mléko, nic ale nepomohlo. Je nějaký volně prodejný lék, kterým by to zahlenění dalo alespoň zmírnit? Předem děkuji za odpověď.
Katka
Logo Alphega lékárny
Dobrý den, určitě bych Vám v tomto případě doporučila vyšetření u ORL lékaře. Bez odborného vyšetření bohužel nepůjde určit příčinu Vašich potíží. Jednou z možností příčiny potíží by mohl být chronický zánět dutin, kde by mohla pomoci enzymoterapie, např. přípravkem APO – Curenzym atp. Určitě se také vyplatí péče o nosní sliznici hypertonickým roztokem mořské vody /např. přípravkem Physiomer na alergie a nosní dutiny/. Dobře by Vám udělal samozřejmě také pobyt u moře nebo inhalace Vincentky. Na zvýšení imunity mohu doporučit např. přípravek Preventan, 1 tabletu denně nechat volně rozplynout v ústech. Pokud hlen nelze vykašlat, je třeba jej zředit nějakým mukolytikem, např. sirupem Ambrosan, efervescentními tabletami Fluimucil, kapkami Bromhexin a mnoha dalšími. Při ucpaných nosních dutinách dobře zabírá Sinupret, kapky nebo dražé. Mgr. Lubora Bednaříková, Alphega lékárnice Brno